Okolju prijazni avtomobili

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.966
9.145
113
Moja poraba štroma je v povprečju 150 kwh na mesec za kar plačam v povprečju 35 EUR na, letno naredim cca 15000 km z avtom in pokurim 12m drv, pa cca 4 flaše plina po 29 EUR za kuhat. Zdej pa ti meni povej, kaj delam narobe po tvoje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urosvrunc

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.966
9.145
113
Če bo takrat Jabe plačala toliko več, da se ji računica več ne bo izšla, kako šele drago bo plačal janez, ki bo ves čas gnal štrom iz omrežja?

Al namiguješ, da bo štrom iz omrežja za tiste s SE dražji pozimi, kot za tiste brez SE?
Ne, tisti brez SE bomo še vedno na drugih energentih, ker enostavno vse na štrom še en čas ne bo šlo, vsaj s trenutno tehnologijo ne. Pa ravno ti ki imaš zastonj bi moral do onemoglosti navijat za take kot sem sam, ker slej kot prej bo ob množični uporabi EV prišla trošarina.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.781
5.725
113
Nisem te za to računico vprašal, ta mi je jasna in ne vem kaj še čakaš s Teslo. Napiš računico za takrat ko ti bodo GEN I poslal v stečaj in boš gnala vse tole pozim na štrom iz omrežja, za katerega si sama napovedala da bo drag ko pes.

Nisem vec na geni... Ta je v racunici, ker bi tam bila brez SE, ker ima najcenejsi strom.

Ne morem ti narediti racunice za takrat, ker ne vem koliko bo strom in koliko bo ostalo. Imam pa drve zastonj... Bodo pa zate dražja, elektrika ne bo sla izolirano gor, pa da se drugje ne bo poznalo.

Moja poraba štroma je v povprečju 150 kwh na mesec za kar plačam v povprečju 35 EUR na, letno naredim cca 15000 km z avtom in pokurim 12m drv, pa cca 4 flaše plina po 29 EUR za kuhat. Zdej pa ti meni povej, kaj delam narobe po tvoje.

Benz/dizel je zastonj? Drva tudi? Pa plin? Nic narobe, samo drago :evil: nefleksibilnost in zacementrianost v navade zabvsako ceno ponavadi stane...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.021
9.689
113
Kaj pa notranji mir in splošno duhovna blagodejnost, da se ne jebeš kaj bo ko bo, pa zakaj tako? :evil:
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.966
9.145
113
Nisem vec na geni... Ta je v racunici, ker bi tam bila brez SE, ker ima najcenejsi strom.

Ne morem ti narediti racunice za takrat, ker ne vem koliko bo strom in koliko bo ostalo. Imam pa drve zastonj... Bodo pa zate dražja, elektrika ne bo sla izolirano gor, pa da se drugje ne bo poznalo.



Benz/dizel je zastonj? Drva tudi? Pa plin? Nic narobe, samo drago :evil: nefleksibilnost in zacementrianost v navade zabvsako ceno ponavadi stane...
Ti si napisala, da bo štrom izredno drag, ker se dela na tem, da se bo čim manj štroma pocuzalo iz omrežja in da bodo tisti, ki so zamudili tvojo briljantno idejo nasrkal. Ti recimo ga cuzaš izredno veliko in boš to zelo težko zmanjšala (netmetering ni necuzanje štroma iz omrežja) sploh če greš zdaj na EV. Ostalega bluzenja z namenom provociranja pa itak ne mislim komentirat. V trenutku ko bodo dostopni megahranilniki energije, bo stvar seveda drugačna, sedaj te pač subvencioniramo. Nič narobe, sam po prsih tapkat se pa ravno ne rabiš. Rajši upaj, da gre čim manj ljudi na vsenaštrom, bo še nekaj časa pol zate poceni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

Steve

Guru
13. avg 2007
9.824
1.736
113
Ev apostoli skačejo od navdušenja ko cene novih evjev zadnjih nekaj mesecev padajo.
Ker so verniki vidno kratke pameti, se nobenemu ni posvetilo zakaj padajo. Padajo zato, ker proizvajalci talajo popuste, da sploh kaj prodajo in da se rešijo zalog, ki so nastale v peak ev hajpu lani.

Ampak kdo bi si mislil, razen mene ki sem to tukaj že večkrat napisal, ti popusti gredo v minus, ki na dolgi rok v realnosti ni vzdržen.

Evo preprosta razlaga za še najbolj tumaste

 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.028
6.713
113
Čakaj, hočeš rečt, da sedaj prodajajo z bulo in da so cene EVjev pač realne takšne kot so in ne "napihnjene", kot nekateri namigujejo?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.028
6.713
113
Kar je samo kul, če bo sedaj prodaja zaživela, itak se folk buni, da so cene previsoke, pa bomo videli sedaj.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.028
6.713
113
Verjetno se spomni članka kjer ford jamra da za vsak prodan EV naredijo 100k izgube.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.604
3.627
113
Kaj sedaj, se splača nakup nekaj z baterijami ali ne.
Ali počakamo na xiaomi a?

Tisto, da čez pešce vozi pa ni neke panike, saj premije so bile pred par leti iste in ne vem če je kateri voznik, ki bi zaupal avtu, da ne bo peljal čez pešca?
No mogoče kak Tesla freak.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.824
1.736
113
Sta vidva genialca prebrala članek ki sem ga prilimal? In še en namig: vsak razvoj avta stane in k vsakemu se prištejejo stroški razvoja, ne samo pri evjih
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.028
6.713
113
Kaj sedaj, se splača nakup nekaj z baterijami ali ne.
Ali počakamo na xiaomi a?

Tisto, da čez pešce vozi pa ni neke panike, saj premije so bile pred par leti iste in ne vem če je kateri voznik, ki bi zaupal avtu, da ne bo peljal čez pešca?
No mogoče kak Tesla freak.
Jaz v tem trenutku ne bi kupil nič drugega, kot Teslo, edino če bi mi denar smrdel, bi se preseraval s kakšnim tajkanom ali EQS.

Potencialno še ID.7, ampak je premalo časa na trgu...
 
  • Všeč mi je
Reactions: mags

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.604
3.627
113
Ne rabil bi nekaj za po vasi ( mestu) pa mi je Cupra Born ali pa ID3 zanimiva.
28500€ ali koliko je že cena!!
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.070
2.503
113
Ljudje so pred časom opozarjali, da so legacy avto proizvajalci zaspali. In da bo jeba, ko ne bodo imeli kvalitetnih in poceni EV za prodajat.
EV proizvajalci so zaenkrat le Tesla in nekaj kitajcev. Vsi ostali pa se trudijo nas prepričat, da je EV bedarija, ker oni nimajo znanja, kapacitet in upajo, da bodo preživeli na ICE še par let.
Prodaja vozil je padla na splošno ne le EV. In vsak spust cene pomeni veliko množico ljudi, katerim postane EV zanimiv. Glede na to, da Tesla še vedno dela nekaj tisoč Eur plusa na svojih vozilih in lahko niža cene ne bi smelo biti neke bojazni. Ostali pa delajo globoke luknje z EV, ker preveč pametni v preteklosti. Bo že mati EU ali DE nekako rešila.