Octavia vs mondeo

kajn

Guru
5. okt 2007
2.441
1.235
113
Iskajoč brata
Zdravo ekipa,

odločil sem sem, da zamenjam enoprostorca za karavana.
Sedaj sta prišla v ožji izbor:
Octavia karavan 2018, 1.6 dizel 116KM, ročni menjalnik

Mondeo karavan 2018 2.0 dizel 150KM avtomatik

Glede na specifike velikosti sta približno enaka, zanima pa me predvsem glede zanesljivosti in popravil. Imata kakšne večje znane felerje? Predvsem bi rad kupil avto s katerim imam čim manj težav...


Hvala za odgovore.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.368
4.366
113
49
Na sončni strani ALP
Svaka imata kot službeno vozilo mondeota. Eden z ročnim, drugi z avtomatskim menjalnikom.
Glede na to, da letno naredita ogromno km tako po SLO kot tujini, nista imela do sedaj nobenih težav z avtomobili.

Imamo pa doma octavio sicer L.2008 in znanci scouta l.2014 in do danes nobenih izrednih težav.

Mislim pa, da je mondeo vseeno malenkost večji od octavie?
 

KejsiStoner

Pripravnik
15. nov 2007
180
6
18
Cabo Verde
Vozim sedaj že drugi primerek Octavie III (letnik 2017 - 2020), brez kakršnih koli problemov naredim cca 45k letno. Nimam pripomb, razen dolgočasnosti navzven, navznoter in občutkov med vožnjo :) Je pa res da odtehta to, da mi je avto samo in zgolj prevozno sredstvo in če ga gledaš kot takega in nimaš kakšnega posebnega odnosa do pleha, dobiš kar precej avtomobila za svoj denar.

Prej sem vozil dizla 1.6, sedaj 2.0 in če večino kilometrov opraviš sam tudi prvi spodobno potegne, sicer se stegni do 2.0.

Mondeo mi deluje večji, nekako bolj "premium", ampak tele škodice so pomojem cenejše za vzdrževanje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace in Matey

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.688
134
63
Zdravo ekipa,

odločil sem sem, da zamenjam enoprostorca za karavana.
Sedaj sta prišla v ožji izbor:
Octavia karavan 2018, 1.6 dizel 116KM, ročni menjalnik

Mondeo karavan 2018 2.0 dizel 150KM avtomatik

Glede na specifike velikosti sta približno enaka, zanima pa me predvsem glede zanesljivosti in popravil. Imata kakšne večje znane felerje? Predvsem bi rad kupil avto s katerim imam čim manj težav...


Hvala za odgovore.


Če hočeš zanesljivost, Octavio spremeni v 1.5 TSI.
Je pa Mondeo klaso bolj nobel avto.

lp
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: B81 in Hanzi
19. jul 2007
2.755
1.476
113
Ko sem jaz gledal, sem imel v širšem izboru mondeota in superba (octavia mi je nižja klasa v primerjavi s mondeotom). Vzel Mondeo karavan 2018 2.0 dizel 150KM, ročni menjalnik. Težko kaj pametnega komentiram, prevozil ~ 40 kkm, brez težav.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Ej,TOČNO TO sem hotel jaz napisat, pa si me prehitel ... avto za 30k pa ročni menjalnik?????
No, vsakemu svoje ... jaz ne diram več avta z ročnim. Ta zadnji ga ima, ampak never more .. .arivederči Johan ...
Kot bi imel TV brez daljinca .. .sej gre, ampak za vsako spremembo programa moraš kanal na TV ročno premaknit :evil: :evil: :evil:
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Fordovi dsg like avtomati so prej - kot +, sploh pri nakupu rabljenih vozil.
Kdaj (ce sploh?) so jih spravili v red in katerih tocno se je treba izogibat, pa bodo znalci povedali.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.441
1.235
113
Iskajoč brata
težko se odločam, ker imam na eni strani avtomatika in večji avto, na drugi strani pa (lahko napačno) prepričanje, da je bolj zanesljiv avto.

Koliko dodatnih stroškov pa prinese avtomatik?
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Lahko par tisoč €€€ ... poudarek je lahko ... na svojem sem enkrat imel 450€ stroškov, s 352.000 prevoženimi km. Pa lahko so bli še malo zavrteni, ker nisem bil 1.lastnik.
No, res pa je tudi (ne tajim), da sem ga kasneje prodal, ker mi je menjalnik začel nagajat. Ocena stroškov pri Roku je bila od 1k do 3k, odvisno kaj bi bilo, ko bi podrli menjalnik. Je bil pa multitronic, ki je menda med bolj "pokvarljivimi", vsaj napram tiptronicu in DSG-ju.
Pod črto, če kupuješ nov avto, pol obvezno avtomatik (IMO), če pa takega z veliko km, pol pa ... sploh, če ima ta avtomatik kljuko. Spet IMO, ampak tko jaz mislim.
Je pa še češnja na torti: če se ti "sesede" ročni menjalnik, tudi ni rečeno, da bo poceni ... tolk o tem. Večja verjetnost je, da bo ceneje, ni pa pravilo.

Če pa si mislil dodatne redne stroške, potem računaj cca. 300€ za menjavo olja v menjalniku na vsakih 60.000 km (ne poznam intervala za DSG, za multitronic je bil tak interval).
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
2.500 € austauš ročni menjalnik z menjavo na Triglavu. Tovarniško obnovljen z garancijo, starega vzamejo oni. Ducato.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.019
771
113
V Sloveniji kar nekaj firm uspešno stoji, ker.. popravljajo avtomatske menjalnike. Ne vem zakaj, ampak šparajo z menjavami olja v teh menjalnikih in se ti potem naredi škoda dražja od menjave motorja. Potencialno nevzdrževanje je minus, vleka tovorov je minus, poraba je minus, vse drugo je pa plus. Še poraba je lahko plus ja, ker so toliko stopenjski, da ima pri 130km/h nizke obrate, 1.5 TSI okoli 2k v 7. brzini.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.019
771
113
Vozim oboje, DSG in ročne menjalnike. Nisem pro et contra. Sploh se ne morem odločiti, da bi rekel, ja to je pa res bolje in to je mus. Zadnji avto nakup so mi svetovali obvoz od avtomatskih menjalnikov zaradi potencialnega stroška med 5 in 7k zaradi morebitnega nevzdrževanja. Avto nakup pod 15k. Sumljivo mi je bilo tudi to, da so bili raje cenejši tisti z avtomatskim, kot z ročnim menjalnikom. Sicer pa na izbiro: Volvo for life.

Jaz bi med tema dvema stavil na Octavio z 2.0TDI 150KM ali raje 1.5TSI 150KM.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.441
1.235
113
Iskajoč brata
Glede na želje in letnik, je 2.0 motro izven finančnega dosega.

V štartu sem gledal enoprostorce in oblika Berlingo stil. Žal je ful slaba izbira in posledično dražje cene.
Potem sem prešaltal na logiko, da je 80% dovolj velik prtljažnik tudi v karavanu, za ostali 20% bo pa truga...
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Jaz tri leta vozim mondea 2,0 s 150 KM in ročnim menjalnikom. Prej 10 let C4 picasso z avtomatskim menjalnikom in 2.0 in 136KM. Vmes pa svašta od službenih avtov, tudi octavio prvih generacij.
Mondeo je gotovo 1 rang višje od Octavie, udobje in vse je dosti boljše. Glede menjlanika nimam pripomb, zagotovo bo pa naslednji avto spet z avtomatikom; pri tem je pač prevladala nizka al pa ugodna cena.
Poraba je okrog 6,8 l po računalniku glede na tankanja pa okrog 7,4l. Servisi do sedaj 2x (ima ga na 2 leti) brez problemov. Še v garanciji so mi menjali eno dihtungo pri vodni pumpi in to je bilo to kar se troškov tiče.
Avto se pelje vrhunsko, na avtocesti 150 ali 160 in sploh nimaš občutka, da je toliko. Zvočna izolacija mi je super. So pa velik minus luči. Ne vem zakaj, ampak vidim, da je na trgu veliko ponudbe z navadnimi H7 žarometi, ki so crap. Proti prejšnjemu avtu s xenon-kami je to kot, da bi imel spredaj sveče. To mi je pri tem avtu edini pravi minus in stvar zaradi katere razmišljam o menjavi v naslednjih letih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Naslednji avto vzami z (matričnimi) LED žarometi. Se ti bodo ksenonke (sploh z 2 leti starimi žarnicami) zdele kot sveče
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Jaz mam na mondu ford dynamic led. Brez pripomb, so odlicne. Je pa ogromno s h7 zarnicami, ja.