Octavia vs mondeo

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Jaz imam na svojem full LED, nimam matričnih žarometov, pa je občutna razlika proti H7 :p Ksenona pa še nisem imel nikjer.

Pa še en nasvet, in upam, da bo razumljen pravilno, ker hočem samo pomagat:
če imaš omejen budget, pol mogoče res raje vzami ročni menjalnik, da te ne bo skrbelo. Kot je prej že nekdo napisal, je popravilo lahko tudi 5k €. Tukaj se ni za hecat. Aja, jaz sem se pred 12 leti (kljub vsemu) odločil za avtomatika, z vsemi znanimi riziki (tudi tokrat bi se, pa sem naredil "samonateg" :evil: in sem šel nazaj v kameno dobo :p )
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.063
1.271
113
Ve se, da se fordov avtomatik ne more primerjati s top avtomati. Recimo sveta trojica je poezija proti fordu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: model1a

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
Drugače pa Octavia = Fokus, Superb = Mondeo, po specifikacijah. Tako kot tudi ni Octavia = Passat kot to radi v škodilak salonih prodajajo. Enako je samo pri ceni, ker vse kar ni osnovna oprema in motor, je pri škodilaku 30k+.

Pa še ena v prid škodi Kodiaq tudi ni enako Tiguan je dosti več avta pri škodi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luka51

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
Zaj pa resno. Powershift ni presežek avtomatike, ta nova zadeva z 8 prestavami in vrtljivim gumbom pa presenetljivo uglajeno deluje. Ker je treba paziti mondi je imel powershift aka dual clutch samo pri dizlih, bencinski imajo klasični avtomat, hibrit pa ima cvt.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bi_dzi

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Si lastim modea letnik 2015, 150 Ps tri leta. Do sedaj nikakršnih problemov, samo tankaj in vozi. Avto je dobesedno narejen za avtoceste. Sicer nimam avtomata ampak klasiko. Če se ne motim so mondeoti dobili od letnika 2018 nove powershift menjalnike in naj nebi več bili problematični dokler na vsakih 60000 zamenjaš olje pa filter. Če se odločiš za forda pol obvezno z led sprednjimi žarometi, ker klasika je res sramota od luči. Prvi letniki so trpeli z spuščanjem hladilnikov. Motorji so od grupacije PSA ali drugače rahlo predelani hdi motorji. Oktavija je žal razred nižje čeprav ji prav nič ne manjka.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.323
5.843
113
pri taščici
Če hočeš zanesljivost, Octavio spremeni v 1.5 TSI.
Je pa Mondeo klaso bolj nobel avto.

lp
Eno vprašanje z VAG FB grupe.
Živjo. Zanima me, če je že kdo imel problem z cukanjem pri 1.5 TSI motorju. Avto je bil ze 2x na servisu pr Avto Debevc in vsakic je odgovor isti, da je tako zaenkrat stanje tehnike in da so v tovarni obeščeni. Nebi bil problem če bi se to dogajalo redko in samo pri mrzlem motorju. Prejšnji teden so mi dali aditiv, da preverimo če bi to slučajno lahko odpravilo napako. Danes sem dobil račun za ta aditiv, čeprav je avto še v dvoletni garanciji in je vidno nekaj narobe.
Kaj naredit in kam se obrnit? Ker na to posodobitev iz tovarne čakam že eno leto in garancija kmalu poteče.

Hvala in lep pozdrav
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.935
2.414
113
Če si jih obvestil o napaki v garancijskem roku, ter ni bila odpravljena, no morejo reci, da je šlo 2 leti mimo in vadi pare.
Imaš delovne naloge, kjer piše kaj reklamiraš? Račune?
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Meni itak ni jasno, da še danes sploh prodajajo nove avte tega ranga z navadnimi halogenskimi žarometi oz. vsaj osnovni modeli se še kje najdejo. Ko pa kupuješ rabljenega in pride na hitro dober deal pa ni druge kot da vzameš ali pa še naprej voziš staro šaro....
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Znan problem na VAGju (o tem so na veliko pisali Britanci na strani Honest John), fabrika softverskega (?) problema nima interesa rešiti, ker se jim sladko je6e za kupce ali pa bi stvar za kakšen %o poslabšala emisije, kar bi bruseljske birokrate (ki skrbijo, da mi vsi mirno spimo) spravilo v katatonijo (Gretina puberteta pa bi nato še dlje zamujala), česar si VAG preprosto ne more privoščiti...

Morda pa bo kateri od "tunerjev" kaj pogruntal, morda ima kakšno rešitev Crash ali pa Avtoelektronika?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.789
1.927
113
najrajš na babi
Za t roc vem da je bil pred časom neki popravek. Ni odpravlo problema v celoti, je pa bolje kot je bilo ko je bil iz trgovine pripeljan.
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
Mislim da od spremembe oznak, na ecoblue in facelifta dalje. Točnega podatka pa ne vem
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.323
5.843
113
pri taščici
Če si jih obvestil o napaki v garancijskem roku, ter ni bila odpravljena, no morejo reci, da je šlo 2 leti mimo in vadi pare.
Imaš delovne naloge, kjer piše kaj reklamiraš? Račune?
Nima jaz tega problema, tule lahko svetujes
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.468
1.252
113
Iskajoč brata
Ekipa hvala za odgovore.

Pomoje je odločitev padla in grem v nakup Forda z ročnim menjalnikom. Avtomatiku sem se pa odpovedal zaradi možnih večjih popravil in stroškov vzdrževanja.
 
  • Haha
Reactions: sajkek