Novo pri Tušmobilu IX.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
na bob.si so v bigbob cenik na začetku kar dodajli tarife, ki so jih pozabili, pa še datuma cenika niso popravili, kaj šele kako obvestilo dali.
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.867
19
38
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
na bob.si so v bigbob cenik na začetku kar dodajli tarife, ki so jih pozabili, pa še datuma cenika niso popravili, kaj šele kako obvestilo dali.

Od kje pa tebi to, lahko malo podkrepiš?
sprasujem se.gif
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik Cawo pravi:
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
na bob.si so v bigbob cenik na začetku kar dodajli tarife, ki so jih pozabili, pa še datuma cenika niso popravili, kaj šele kako obvestilo dali.

Od kje pa tebi to, lahko malo podkrepiš?
sprasujem se.gif

"info@bob.si
18/06/2012

to me
pozdravljeni,

zahvaljujemo se vam, da ste nam poslali elektronsko sporočilo v katerem nas seznanjate, da v ceniku ni navedenga stroška začasnega izklopa.
Popravljen cenik bo dodan na našo spletno stran jutri oziroma v sredo.

lepo pozdravljeni,

vaš bob tim"

Na žalost pa nisem shranil starega pdfja, ker je datum po tej spremembi ostal enak kot prej. Tudi obvestila nisem nikjer videl.
 

Aliens

3700. registrirani uporabnik
18. jun 2008
314
2
18
Koliko casa v povprecju traja postopek prekinitve stevilke? Iz multipaketa sem pred 2 tednoma odjavil stevilko in je se zdaj aktivna. Narocnina pa kar tece...
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Iz SPP-jev:
Citat:

Naročnik lahko kadarkoli pisno odpove naročniško razmerje. Odpoved naročniškega razmerja, ki jo Tušmobil prejme med vključno 21. dnem prejšnjega meseca do vključno 20. dne v tekočem mesecu prične veljati s prvim dnem naslednjega meseca. V primeru prenosa naročniške številke v skladu s predpisi o prenosljivosti, se za datum prenehanja naročniškega razmerja upošteva dan izklopa iz omrežja operaterja donorja, če je naročnik zahteval prekinitev naročniškega razmerja.
 

Aliens

3700. registrirani uporabnik
18. jun 2008
314
2
18
Aha, torej bo treba placat se junijsko narocnino. Sem bil ocitno 5 dni prepozen.
 

Tojka

Pripravnik
4. okt 2011
176
6
18
Meni je pa ful hecno da simobil računa klice v bob kot klice v drugo omrežje ... sem vidla zadnjič da je en tole napisal pa sem šla preverit pa je res ... mislim smešno je ker gre kolikor jaz vem za isto omrežje, cena pa je drugačna ...
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Si.mobil je od začetka zaračunaval naročnino v naprej,.. in kot vem so prej to delali tudi drugi operaterji,..zakaj bi menjal?
glede klicev bob-Simobil; tak je pač poslovni model, ki poleg ostalega omogoča nizke cene klicev v vsa omrežja,..
b
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.008
339
83
www.svetidej.com
Tušmobil ni nikoli.

Mobitel pa je prišel k pameti in za ceno slabšega letnega poslovnega rezultata zamenjal kako obračuna naročnino. Pri računanju naročnine vnaprej se lahko zgodi, da operater "pozabi" vrniti preplačanega zneska. Recimo Mobitel brez reklamacije ni tega delal.

Za transparentnost je nujno, da tudi Si.mobil začne računati naročnino za pretekli mesec. Zame je narobe, da nekdo zaračuna nekaj, kar boš šele v prihodnosti uporabljal.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Ve kdo: prek telefona sem sklenil narocnino z 10% popustom. Takrat mi je gospod na drugi strani omenil nekaj v zvezi 14ih dni vracila, ce ne bi bil zadovoljen. To drzi?
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
9. Pravica do odstopa od pogodbe in vračilo blaga

Zasebni uporabnik ima po sklenitvi pravnega posla pravico, da v 14 dneh odstopi od pogodbe, pri čemer ni dolžan navesti razloga za svojo odločitev. Rok 14 dni začne teči od trenutka prejema blaga (če je blago del izpolnitve s strani Tušmobila) ali aktivacije v skladu s sklenjeno pogodbo/aneksom, karkoli nastopi kasneje. O tej pravici Tušmobil pisno ponovno obvesti uporabnika ob dobavi blaga.

Tušmobil bo kot pravilno vrnjeno štel vsako vračilo blaga, dostavljenega na podlagi nakupa na daljavo, ki je nerabljeno in nepoškodovano. Za nerabljeno blago se bo štela pošiljka, ki je zapakirana v originalni embalaži, kjer embalaža ni odprta na način, ki povzroči, da je poškodovana, odstranjena ali spremenjena. Vrnjeno blago mora biti opremljeno z vsemi elementi pakiranja in zaščite vsebine, kot jih je namestil proizvajalec, v stanju, kot ga je namestil proizvajalec – npr. nameščene varnostne folije na zaslonih in lakiranih površinah, nepoškodovani in nedeformirani nosilci in pritrdilni elementi v zapakirani embalaži, neaktivirana programske oprema, ipd. Poizkus vračila blaga, ki bo očitno rabljeno oz. poškodovano, bo zavrnjen in se ne bo štel kot vračilo v skladu z določili o vračilu blaga pri nakupu na daljavo, kot ga opredeljuje veljavna zakonodaja.

Uporabnik mora sporočiti Tušmobil-u, da odstopa od pogodbe pisno na naslov Tušmobil d.o.o., Brnčičeva ulica 49, 1231 Ljubljana – Črnuče, ali po elektronski pošti s priponko skeniranega dopisa ali z ustreznim digitalnim certifikatom podpisanim sporočilom na naslov info@tusmobil.si. Najkasneje v roku 30 dni od dneva, ko je Tušmobil prejel uporabnikovo sporočilo o odstopu od pogodbe, mora uporabnik blago poslati nazaj Tušmobil-u. Blago mora biti nerabljeno, nepoškodovano, v nespremenjeni količini ter zapakirano v originalni embalaži. Strošek vračila blaga nosi v celoti uporabnik.

Najkasneje v roku 30 dni od dneva, ko je Tušmobil prejel uporabnikovo sporočilo o odstopu od pogodbe, Tušmobil uporabniku povrne naročniško razmerje v prejšnje stanje ali prekine katerikoli drug pravni posel, sklenjen na daljavo. Tušmobil bo v takem primeru uporabniku povrnil znesek plačila za vrnjeno blago ter obračunal porabljene storitve po osnovnem ceniku.


V primeru, da potrošnik-vlagatelj zahteve za prenos mobilne telefonske številke v skladu s Splošnim aktom o prenosljivosti, v zakonskem roku 14 dni, ki velja v primeru sklenitve pravnega posla na daljavo, odstopi od pravnega posla (praviloma naročniške pogodbe), zaradi katerega je bila prenesena mobilna telefonska številka, tak vlagatelj izgubi pravico do mobilne telefonske številke, ki je predmet prenosa. Naročniška številka bo vrnjena operaterju-donorju. Vlagatelj, ki želi mobilno telefonsko številko obdržati, mora v zakonskem roku od pravnega posla odstopiti konkludentno, s prenosom mobilne telefonske številke k drugemu operaterju.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.