Novo pri Telemachu II.

krava

Majstr
5. sep 2007
3.607
297
83
www.kacnje.eu
Citat:
Uporabnik Dare1 pravi:
*121#, izbereš zapore storitev in potem zapora podatkov v tujini. Če/ko spet rabiš podatke v tujini, ponovno samo izklopiš zaporo.

Tole sem poskusil in deluje ... hvala. Ali to (USSD) deluje tudi iz tujine?

Sicer pa mogoče druga rešitev - na namizje sem si nastavil bližnjico do "Data Usage", kjer pač s klikom izključiš/vključiš "Cellular Data Usage". Pa je stvar rešena.
 

Nitro

Pripravnik
14. feb 2011
53
8
8
Je imel kdo probleme z skupnim računom in kako jih je rešil?

Imam 2x mobilno in trojčka pa sem podpisal za skupni račun in do zdaj so mi že dvakrat poslali tri ločene položnice. Po prvem primeru ko so poslali ločene položnice sem klical po telefonu in naj bi oni urgirali naprej....pa je naslednji mesec prišlo spet vse ločeno :S
 

vogel1

Fizikalc
6. sep 2007
230
27
28
Zapiši si s kom si govoril po tel. in pošlji jim mail na njihov info! Odgovorijo ( v nekaj dnevih
smile-1.gif
) z imenom in priimkom agenta ! Potem jih pa lahko držiš za ... Pa vso srečo v komunikaciji z njimi!
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Citat:
Uporabnik Nitro pravi:
... in kako jih je rešil?
Pojdi osebno v najbližjo Telemachovo poslovalnico in napišite reklamacijo računa.
Res poden od podna te njihove storitve da o signalu sploh ne govorim to ni tudi za tisti pregovor kolko denarja tolko muske.
Pol naj pa samo še kdo reče kakšen super signal imajo
10.gif

Glih kar jim bom nesu te kartice nazaj pa naj si jih v rit vtaknejo ker za v telefon itak niso.
Ob prvi priložnosti ko bo pri Simobilu ali Telekomu nek pameten paket za dva grem tja.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.815
1.952
113
najrajš na babi
Pametne pakete imajo povsod, vprašanje samo koliko si pripravljen zanje plačat. Recimo do 20 EUR na uporabnika je zame to top

http://www.telekom.si/zasebni-uporabniki/ugodnosti/ugodnosti-ts/brezskrbni-za-dva

37 EUR za 2. ali 2x 18,5, kar se mi zdi fer ponudba. mesečno 7 EUR (ali 3,5 po osebi) dražje od telemacha.

Se pa strinjam da je telemach grozen, šalabajzarji na kubik, kr naprej jim nekaj ne štima, ignoranca do uporabnikov
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Citat:
Uporabnik map pravi:
Pametne pakete imajo povsod, vprašanje samo koliko si pripravljen zanje plačat. Recimo do 20 EUR na uporabnika je zame to top

http://www.telekom.si/zasebni-uporabniki/ugodnosti/ugodnosti-ts/brezskrbni-za-dva

37 EUR za 2. ali 2x 18,5, kar se mi zdi fer ponudba. mesečno 7 EUR (ali 3,5 po osebi) dražje od telemacha.
ne-ne-1.gif

To je 15€ (7,5€ na osebo) na mesec več kot plačujem sedaj.Če bi bilo tako kot ti praviš (ali 3,5 po osebi) sploh ne bi premišljeval.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.815
1.952
113
najrajš na babi
Odvisno kateri paket maš. 2x 15 za paket Še več je 30 EUR. Pa je skupno recimo 10 giga podatkov, kot pri telekomu. Kle je razlika 7 EUR mesečno. To sem gledal kot primerjavo. Druga je paket največ za 25 plus 10 za dodatno številko je 35 EUR, je razlika še manjša. Če si pa naročnik še fiksnih storitev pa je recimo 12 za Še več + 10 kot dodatna številka je pa 22 EUR. Če k tem prišteješ še dodatni zakup 5 giga (cene ne najdem, če je sploh možno) si pa spet čez 30 EUR za primerljiv paket. To sem primerjal, Da je količina podatkov okoli 10 giga za oba. če mata pa oba 5 giga dost, potem je pa res večja razlika. Tretja varjanta je paket največ na naročnika fiksnih storitev 20 eur +10 dodatna številka, pa si spet na 30 EUR. Vglavnem če oba rabita skupaj več kot 5 giga podatkov, jest drugega kot telekom sploh nebi gledal, z manj podatki je pa razlika večja, se strinjam.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Če porabiš manj kot 3000 enot mesečno, potem vsekakor Izimobil.

Telemach pa res ne vem zakaj se dela prav norca iz uporabnikov.

V pol leta so se meni in mojim že kar štirikrat zmotili pri računu, zdaj sem se moral cel mesec kregat, da so mi končno vrnili 11,90 evra neupravičeno zaračunanih, za odjavo naročnine, zaradi spremembe pogojev...
 

dinos77

Pripravnik
2. nov 2010
589
1
18
Slovenija
NIč se ni treba cel mesec kregat, razen če se rad kregaš. Enostavno napišeš reklamacijo in ko preverijo ti vrnejo dobropis. To je vsa umetnost.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Prav nič rad se ne kregam.
Zaradi spremembe pogojev sem jim napisal dopis, da odjavljam naročnino, številko pa prenesel na Izimobil.

Oni so mi pa namesto odjave dodelili drugo številko, te mi seveda tudi po klicu na klici center, niso hoteli izklopiti in sem moral spet na prodajno mesto izklopiti še to.
Seveda tega niso hoteli brezplačno ampak so zadevo zaračunali in sem se še pred izdajo računa pritožil, da tega ne mislim plačat in dobil odgovor, da je prav, da so mi zaračunali???

Na računu so mi seveda spet zaračunali odjavo in sem se zopet pritožil z vso dokumentacijo in jim lepo napisal, če ne dobim vrnjenega denarja, da bom vložil pritožbo tudi na AKOS.

No potem so mi po mesecu in pol pritoževanj le ugodili.

Če bi vedel, da so taki, bi jim raje takoj vrgel v glavo teh 12 evrov in imel mir, tako sem imel pa cel kup brezveznega dela in verjetno še več stroškov.
So pač za vedno izgubili šest naših naročnin.

Dokler je bil lastnik Tuš, nisem nikoli doživel tako zaničevalnega odnosa, pa četudi je firma komaj začela poslovati, niso nikoli imeli vsakomesečnih napak v svojo korist, pri izdaji računov, kot jih imajo zdaj...
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.698
67
48
Kje je fora teh ogabnih cen telefonov na vezavo? S7 edge je 31 na mesec, pri Telekomu pa 25. 144 evrov razlike skupaj.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Malo morje trgovin imaš, kjer ga lahko kupiš v prosti prodaji brez vsake vezave in običajno celo za manj denarja.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
V večini teh trgovin moraš imeti šuške in 600+€ ni tako malo...
Za večino je torej rešitev operater in obroke...
B
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Meni še na misel ne pade, da bi kupil telefon za katerega ne bi imel denarja.
Še nisem kupil v življenju stvari na puf, če nimam enostavno ne kupim.

Tukaj je zlat S7edge za slabih 600 evrov, bebci bi se pa vezali za kar DVE LETI
bonk.gif

Torej bi vzeli telefon po cca 50% obrestni meri, res ni čudnega, da potem nimajo denarja, če "znajo" tako z njim delati.

http://www.ebay.de/itm/Samsung...&rmvSB=true

Sploh pa ne vem zakaj bi kdo kupoval Samsunga, če je pa ta Sony boljši za skoraj pol manj denarja.
http://www.rakuten.de/produkt/...&cid=idealo
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.698
67
48
24 obrokov po 25 evrov je 600 evrov ti [cenzura]. Niti te nisem prosil za kakšen predlog kaj naj raje vzamem proklet smrad. Nimam namena menjati operaterja vsako leto tako da ne vidim problema pri vezavi.
 
Nazadnje urejeno:

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Jaz sem ti samo hotel dobronamerno pomagati ampak očitno nima smisla, ker nekateri pač ne veste kam z denarjem.

Z vezavo pri Telekomu boš res dobil telefon za 599 evrov, boš pa v tem času plačal cca 250 evrov več za naročnino
cheer.gif
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.698
67
48
In jaz sem naročnik pri Telemachu kjer plačujem 12 evrov na mesec. Kaj sanjaš o nekem Telekomu? Sprašujem zakaj ima Telemach tako debilno cene.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.968
322
83
www.svetidej.com
Cenejša naročnoma, dražja vezava. Tako, da je nekje naročnina + vezava nekje približno enako s Telekomom in Simobilom kjer so naročnine dražje.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.698
67
48
Sej se mi je zdelo da gre za kakšen tak klosarizem. Neupravičen ker niso prav nikjer na nivoju Telekoma da bi bili na isti končni ceni.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Že v vprašanju si sam sebi odgovoril.
Jaz sem ti pa rešitev ponudil že par odgovorov nazaj.

Vzameš tisti paket, ki je pri nas zate najcenejši, telefon po želji pa kupiš v prosti prodaji.