Novo pri Telemachu II.

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.219
2.596
113
A si dobil drugo položnico? Tudi meni so jo obljubili, pa je že dva tedna od tega in še zmeraj nič. Tudi stroški, na številki, ki se uporablja v Telekomovem omrežju so že presegli 40 EUR, ker še zmeraj zaračunavajo klice na paketu ŠE VEČ.

In uro po objavi posta me kličejo, da dobim dobropis..:)
 
Nazadnje urejeno:

peters

Pripravnik
30. jul 2007
196
0
16
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
Vedno so na voljo alternative,..Telemach pa ni GSMja ukinil zaradi direktive temveč zaradi tega ker ni želel plačati koncesije za GSM spekter,..
b

Vedno so na voljo alternative, se strinjam, zato sem pa šel stran. Je pa podlo, da ti pri odhodu podturijo nek strošek, za katerega nisi vedel (mimogrede, v splošnih pogojih ga sploh ni).
Da niso plačali GSM koncesije seveda meni niso povedali - meni so rekli, da gre za direktive EU. Še dodatno lažnivo zavajanje...
Koliko več je bilo pa stroškov, ker je telefon bil stalno v roamingu, pa nisem niti omenjal...

Skratka, samo bejž stran...
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Potrebno je gledati cenik poleg splošnih pogojev,..
Je pa strošek izklopa več ali manj pri vseh operaterjih,..

lpb
 

peters

Pripravnik
30. jul 2007
196
0
16
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
Potrebno je gledati cenik poleg splošnih pogojev,..
Je pa strošek izklopa več ali manj pri vseh operaterjih,..

lpb

Obe številki sta šle od Mobitela, pa tega stroška ni bilo. Brat je šel iz Simobila, pa tega stroška ni imel. In seveda tudi pri Telemachu tega nisem pričakoval. Splošnih pogojev in cenikov je za nekaj ur branja, zato se seveda človek zanese na pošteno poslovno prakso. Ampak, nismo vsi isti...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.402
484
83
::1/128
Pri vseh operaterjih je več ali manj isti strošek za prekinitev razmerja +- par € in je lepo naveden v ceniku. Zdaj če se ti zdi ta strošek upravičen ali ne, je druga stvar, gre pa za običajno prakso. Zastonj lahko prekineš le v določenem roku (30 dni?), če pride do sprememb pogojev. To menda že vrabci čivkajo.

To, da v splošnih pogojih tega ni, so pač bučke. Glej splošne pogoje točko 31.
Citat:
31. Prekinitev naročniškega razmerja za nedoločen čas
Če naročnik prekine naročniško razmerje, ki je bilo sklenjeno za nedoločen čas, se zavezuje plačati administrativni strošek prekinitve pogodbe, kot je določen v veljavnem ceniku.
in tudi v ceniku imaš jasno opredeljeno postavko:
Citat:
Zapiranje računa (zaradi odpovedi naročniškega razmerja) 11,90 EUR
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Res ne sledim tem frekvencam.. sam sem mislil, da je gsm za klice, vse ostalo pa za "internet".
A ni tako??


Pa je ta ukinitev gsm na celem območju slovenije??
Ker en tak telefon imamo v telemach omrežju, pa to pomen, da bo kmalu za v kanto, kljub temu, da je skoraj nov?? oz razen, da menjamo operaterja??
http://www.gsmarena.com/samsung_xcover_550-7119.php
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.516
290
83
Če Telemach čisto ukine GSM ti bo ta telefon še vedno deloval v 3G omrežju tak da brez panike
wink-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Res ne sledim tem frekvencam.. sam sem mislil, da je gsm za klice, vse ostalo pa za "internet".
A ni tako??


Pa je ta ukinitev gsm na celem območju slovenije??
Ker en tak telefon imamo v telemach omrežju, pa to pomen, da bo kmalu za v kanto, kljub temu, da je skoraj nov?? oz razen, da menjamo operaterja??
http://www.gsmarena.com/samsung_xcover_550-7119.php

Tako 2G (GSM) in 3G (znan tudi kot UMTS) sta za klice, SMSe in internet, glede tega ni razlike med njima. GSM 900 so ugasnili po celotni SLO, ostal je GSM 1800 (ki ima 3x manjše pokrivanje), imaš pa namesto tega UMTS 900, tako da uporabnik s telefonom iz tega desetletja ne bo opazil ničesar (razen če ima ročno na 2G nastavljeno).
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
imel je ročno nastavljeno na gsm.
sedaj sem prestavil na samodejno.
iskanje omrežja na samodejno je bilo pa že prej zaradi gostovanja na telekomu.

Pa to če ne visiš skos po teh forumih, še telefonirat več ne znaš
bonk.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ko telefon kupiš ima prednastavljeno vrsto omrežja na 2G/3G (ali 2G/3G/4G če ima LTE), če si si ti sam naredil na samo 2G, je pa to tvoj problem in ne operaterjev, ne?

Iskanje omrežja pa je ločeno ampak tudi to je prednastavljeno na samodejno.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik peters pravi:
Še moja izkušnja s Telemachom:
Imel sem dve mobilni telefonski številki, ki sta na domačem območju kar naenkrat postali nedosegljivi. Ker isti pogoji v Telekomovem roamingu seveda ne veljajo, sem za mnenje povprašal njihovo tehnično službo. Odgovor telefonista je bil: zaradi direktive EU so začeli ukinjati GSM oddajnike, zato naj zamenjam telefonski aparat. Toliko da me ni vrglo na rit. Ok, aparata sta res preprosta, vendar skoraj nova, zato te razlage nisem sprejel. Ker v enem tednu od njih ni bilo niti pomoči niti pravih odgovorov, sem se odločil za drugega operaterja, ki na mojem področju odlično deluje.
Dodatni šok pa je prišel z zanjo položnico - gor je namreč obračunana storitev "ukinitev računa" v višini skoraj 12 eur + davek. Seveda so pravno čisti, ker imajo to v ceniku, kot bi lahko imeli v ceniku tudi "brisanje riti", pa bi to moral plačat.
Naj omenim, da sta taisti številki pred časom zapustile Telekom (in se priklopile Telemachu) in takšne ali podobne neumnosti na zadnjem računu ni bilo.
V skoraj 14 dnevnem dopisovanju z info@telemach (in še prej nekaj časa s tehniki) z njimi nisem mogel doseči ničesar. Niso me cenili niti kot naročnika, niti ko sem odhajal, zato Telemacha niti od daleč ne želim več videti.

Odnos do naročnikov je pri Telemachu več kot katastrofalen.

Odjava naročnine(če nisi vezan) bi morala biti povsod povsem brezplačna, zdaj boš pa kmalu rabil notarsko overjeno odjavo.
Naročiš se lahko kar prek spleta ali telefona, odjava je pa možna samo na prodajnem mestu, preko spleta in telefona pa niti slučajno, čeprav si naročil lahko tako.

Edina rešitev je nestrinjanje z novimi pogoji. Ampak tudi to je praktično misija nemogoče in ti požre živcev in ogromno časa.
Poklical sem jih kako naj brezplačno odjavim naročnino zaradi nestrinjanja s pogoji.

Povedala mi je, da moram prenesti številko drugam tam pa označiti ohrani naročnino in po prenosu odjaviti zaradi nestrinjanja s pogoji.
Po prenosu sem zadevo odjavil, naslednji dan pa vidim, da me sploh niso odjavili ampak samo zamenjali številko z drugo.
bonk.gif


Me prav zanima kaj bom dobil na računu, verjetno 12 evrov za odjavo plus še 10 za menjavo številke.

Samo še komunalne storitve je težje odjaviti kot naročnino pri Telemachu.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.638
3.635
113
Eh daj no , če bi bil pravi Fikus ti bi šlo pisarniško delo bolje od rok.

Tako težko pa spet ni.

No predstavljaj si sedaj , da jaz pokličem operaterja se predstavim kot Fikus in ti prekinem naročniško razmerje.

Ti si nekje bogo iza ledja in ti telefon preneha delat in kar je najhujše propade ti tvoja ljubljena številka...

Kaj bi pa bilo potem ?
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Preko spletne banke lahko nakazujem milijone....
cool-1.gif

Ne morem pa odjaviti ene naročnine, niti ne prek telefona.
Za ugotavljanje istovetnosti so certifikati, raznorazne kode, preverjanje osebnih podatkov...

Sicer pa kolikor vem se nobena številka kar ne ukine ampak bi jo v primeru takega kriminalnega dejanja po moje lahko enostavno obudili nazaj...
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Kot smo že ugotovili...mel bi vse, plačal pa nič...
Imaš predplačniške kartice, ki jih zaenkrat kupiš kjer hočeš in nehaš uporabljsti kadar hočeš.
Pri naročnini pa je tako, da ti gre operater do ene mere na roko, za določene stvari pa nima interesa da bi ti šel...en ena od teh je odjava naročnine. Vse kar operater dela se plača (npr ljudi, razvoj...) in tudi obuditev številke terja določen napor...v nekaterih primerih minimalen, v drugih pa se je treba potruditi...
Taki primeri obstajajo že sedaj s funkcionalno nepismenimi naročniji ki prenašajo številke naokoli potem pa jokajo ko se jim zaračuna pogodbena kazen. Največ jih po mojih izkušnjah nategne tretji operater...
B
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.421
717
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik peters pravi:
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
Potrebno je gledati cenik poleg splošnih pogojev,..
Je pa strošek izklopa več ali manj pri vseh operaterjih,..

lpb

Obe številki sta šle od Mobitela, pa tega stroška ni bilo. Brat je šel iz Simobila, pa tega stroška ni imel. In seveda tudi pri Telemachu tega nisem pričakoval. Splošnih pogojev in cenikov je za nekaj ur branja, zato se seveda človek zanese na pošteno poslovno prakso. Ampak, nismo vsi isti...

Ampak to je bilo verjetno pred vsaj enim letom ali celo vec... Ker sedaj vec ali manj vsi operaterji zaracunavajo prekinitev narocniskega razmerja... Menda celo v primeru, ce narocnik umre ... Izjema je pomoje samo T-2...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.421
717
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
imel je ročno nastavljeno na gsm.
sedaj sem prestavil na samodejno.
iskanje omrežja na samodejno je bilo pa že prej zaradi gostovanja na telekomu.

Pa to če ne visiš skos po teh forumih, še telefonirat več ne znaš
bonk.gif

Noja ... To ni cisto res... Ce aparat pustis tako, kot je tovarnisko nastavljen, bo vec ali manj vedno deloval za klice... Ce pa rocno izklapljas dolocene zadeve, za katere ne ves, kaj pomenijo, pa se lahko zgodi, da v dolocenih pogojih ne bo deloval... In za to ni treba skoz viset po forumih
wink-1.gif


Tukaj omenjas dve zadevi... Rocno nastavitev na GSM... poleg tega imas verjetno se GSM/UMTS ali kaj podobnega... To nima nobene veze s tem ali je aparat nastavljen na rocno ali samodejnomizbiro omrezja... Privzeto je ponavadi nastavljen na samodejnomiskanje omrezja in ce ima moznost izbire frekvencnega obmocja je ponafpvadi tovarnisko nastavljen, da deluje v celotnem spektru frekvenc...
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.638
3.635
113
Eh tiste fore iz cajtov Nokie N95
Nastavi samo na Gsm da nebo preveč batrije pilo.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.516
290
83
To pa moreš met en zanič aparat ki ne zdrži na LTE omrežju da mu gre baterija... Meni na LTE v mirovanju porabi samo 2% baterije tak nič več kot prej na 3G omrežju oz. še bolše zdrži kot prej na 3G
smile-1.gif


Sej vem sedaj boš skočil v vame kot ponavadi
grims-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
pustmo zdej moj primer in zakaj je bil tist telefon tako nastavljen...

Še vedno se da kupit gsm only telefon za starejše ljudi, ki znajo komaj iz imenika koga poklicat!
In da babici za darilo kupiš tak telefon, ker rada veliko čeblja, greš na telemach, prideš domov pa vidiš, da si v smeti vrgel 100€!
oz malo manj, če greš menjat operaterja, sam potem pa ne bo več tako pocen...

Kar sem hotel povedat, da, če ne spremljaš, se lahko hitro nategneš. Tako kot se je tisti, ki je načel to debato o ukinjanju gsm signala in je tako postal ne dosegljiv!