Novo pri Telemachu II.

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.970
322
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
pustmo zdej moj primer in zakaj je bil tist telefon tako nastavljen...

Še vedno se da kupit gsm only telefon za starejše ljudi, ki znajo komaj iz imenika koga poklicat!
In da babici za darilo kupiš tak telefon, ker rada veliko čeblja, greš na telemach, prideš domov pa vidiš, da si v smeti vrgel 100€!
oz malo manj, če greš menjat operaterja, sam potem pa ne bo več tako pocen...

Kar sem hotel povedat, da, če ne spremljaš, se lahko hitro nategneš. Tako kot se je tisti, ki je načel to debato o ukinjanju gsm signala in je tako postal ne dosegljiv!
Vsem novi paketom zakupljene količine veljajo tudi na Telekomovem roamingu.

Telemach GSM only telefone ne prodaja že 2-3 leti.
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik peters pravi:
Še moja izkušnja s Telemachom:
Imel sem dve mobilni telefonski številki, ki sta na domačem območju kar naenkrat postali nedosegljivi. Ker isti pogoji v Telekomovem roamingu seveda ne veljajo, sem za mnenje povprašal njihovo tehnično službo. Odgovor telefonista je bil: zaradi direktive EU so začeli ukinjati GSM oddajnike, zato naj zamenjam telefonski aparat. Toliko da me ni vrglo na rit. Ok, aparata sta res preprosta, vendar skoraj nova, zato te razlage nisem sprejel. Ker v enem tednu od njih ni bilo niti pomoči niti pravih odgovorov, sem se odločil za drugega operaterja, ki na mojem področju odlično deluje.
Dodatni šok pa je prišel z zanjo položnico - gor je namreč obračunana storitev "ukinitev računa" v višini skoraj 12 eur + davek. Seveda so pravno čisti, ker imajo to v ceniku, kot bi lahko imeli v ceniku tudi "brisanje riti", pa bi to moral plačat.
Naj omenim, da sta taisti številki pred časom zapustile Telekom (in se priklopile Telemachu) in takšne ali podobne neumnosti na zadnjem računu ni bilo.
V skoraj 14 dnevnem dopisovanju z info@telemach (in še prej nekaj časa s tehniki) z njimi nisem mogel doseči ničesar. Niso me cenili niti kot naročnika, niti ko sem odhajal, zato Telemacha niti od daleč ne želim več videti.

Odnos do naročnikov je pri Telemachu več kot katastrofalen.

Odjava naročnine(če nisi vezan) bi morala biti povsod povsem brezplačna, zdaj boš pa kmalu rabil notarsko overjeno odjavo.
Naročiš se lahko kar prek spleta ali telefona, odjava je pa možna samo na prodajnem mestu, preko spleta in telefona pa niti slučajno, čeprav si naročil lahko tako.

Edina rešitev je nestrinjanje z novimi pogoji. Ampak tudi to je praktično misija nemogoče in ti požre živcev in ogromno časa.
Poklical sem jih kako naj brezplačno odjavim naročnino zaradi nestrinjanja s pogoji.

Povedala mi je, da moram prenesti številko drugam tam pa označiti ohrani naročnino in po prenosu odjaviti zaradi nestrinjanja s pogoji.
Po prenosu sem zadevo odjavil, naslednji dan pa vidim, da me sploh niso odjavili ampak samo zamenjali številko z drugo.
bonk.gif


Me prav zanima kaj bom dobil na računu, verjetno 12 evrov za odjavo plus še 10 za menjavo številke.

Samo še komunalne storitve je težje odjaviti kot naročnino pri Telemachu.
Dobil bo še ene pr položnic, oni bodo kao založili tvojo odstopno, potem boš pa imel še dokončni odklop številke
evil.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Za tiste z vezavo je zaradi mene lahko tudi jurja pogodbene kazni.

Za tiste, ki vezave nimamo pa niti pod razno ne bi smeli zaračunati ničesar za odjavo saj so že priključnino zaračunali(torej izdajo sim kartice, vpis podatkov....).

Predplačniški paketi so pa trenutno daleč najbolj ugodni ter brez vsakega kompliciranja in dodatnih stroškov, tako, da mi ni jasno, kako da nimajo še precej več uporabnikov.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik medo10 pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik peters pravi:
Še moja izkušnja s Telemachom:
Imel sem dve mobilni telefonski številki, ki sta na domačem območju kar naenkrat postali nedosegljivi. Ker isti pogoji v Telekomovem roamingu seveda ne veljajo, sem za mnenje povprašal njihovo tehnično službo. Odgovor telefonista je bil: zaradi direktive EU so začeli ukinjati GSM oddajnike, zato naj zamenjam telefonski aparat. Toliko da me ni vrglo na rit. Ok, aparata sta res preprosta, vendar skoraj nova, zato te razlage nisem sprejel. Ker v enem tednu od njih ni bilo niti pomoči niti pravih odgovorov, sem se odločil za drugega operaterja, ki na mojem področju odlično deluje.
Dodatni šok pa je prišel z zanjo položnico - gor je namreč obračunana storitev "ukinitev računa" v višini skoraj 12 eur + davek. Seveda so pravno čisti, ker imajo to v ceniku, kot bi lahko imeli v ceniku tudi "brisanje riti", pa bi to moral plačat.
Naj omenim, da sta taisti številki pred časom zapustile Telekom (in se priklopile Telemachu) in takšne ali podobne neumnosti na zadnjem računu ni bilo.
V skoraj 14 dnevnem dopisovanju z info@telemach (in še prej nekaj časa s tehniki) z njimi nisem mogel doseči ničesar. Niso me cenili niti kot naročnika, niti ko sem odhajal, zato Telemacha niti od daleč ne želim več videti.

Odnos do naročnikov je pri Telemachu več kot katastrofalen.

Odjava naročnine(če nisi vezan) bi morala biti povsod povsem brezplačna, zdaj boš pa kmalu rabil notarsko overjeno odjavo.
Naročiš se lahko kar prek spleta ali telefona, odjava je pa možna samo na prodajnem mestu, preko spleta in telefona pa niti slučajno, čeprav si naročil lahko tako.

Edina rešitev je nestrinjanje z novimi pogoji. Ampak tudi to je praktično misija nemogoče in ti požre živcev in ogromno časa.
Poklical sem jih kako naj brezplačno odjavim naročnino zaradi nestrinjanja s pogoji.

Povedala mi je, da moram prenesti številko drugam tam pa označiti ohrani naročnino in po prenosu odjaviti zaradi nestrinjanja s pogoji.
Po prenosu sem zadevo odjavil, naslednji dan pa vidim, da me sploh niso odjavili ampak samo zamenjali številko z drugo.
bonk.gif


Me prav zanima kaj bom dobil na računu, verjetno 12 evrov za odjavo plus še 10 za menjavo številke.

Samo še komunalne storitve je težje odjaviti kot naročnino pri Telemachu.
Dobil bo še ene pr položnic, oni bodo kao založili tvojo odstopno, potem boš pa imel še dokončni odklop številke
evil.gif

Glej meni je že zdaj močno žal, da nisem enostavno prenesel številke na Izimobil in ob tem zahteval odjavo naročnine in bi mi zaračunali 12 evrov in bi s tem imel mir.

Tako sem pa prenesel številko, ohranil naročnino, jih obvestil, da odstopam od naročnine zaradi spremembe pogojev, oni so mi pa namesto tega dodelili drugo številko, ki sem jo moral spet iti odjaviti in bom zdaj verjetno dobil zaračunano še menjavo in odjavo naročnine.
Ker se s tem ne bom strinjal, sledi pritožba, ker mi ne bodo ugodili, sledi še pritožba na APEK in bo šlo par dni časa za kur.evih 12 evrov.

Sem se pa iz tega naučil, da bom dokler se bo le dalo ostal pri predplačniških ponudnikih, kjer se tako niti pod razno, ne morejo delati norca iz uporabnikov.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
fikus,.. kaj naj s tabo,..
Priključnino si plačal za aktivacijo, določen znesek plačaš za odjavo,..
Nekoč se tega ni plačevalo, ker so prihodki prihajali od drugje, zdaj je prihodkov od drugje manj in za določeno količino dobička, ki ga lastnik zahteva je potrebno plačati,.. telekomunikacije so ena redkih panog kjer cene konstantno padajo,..kot sem že napisal to zavira tudi investicije,.. in morda je ravno to razlog da na Telemachovem stolpu ni Si.bazne postaje,..
lpb

ps.
upam da si tako vztrajen tudi pri elektriki, komunali, zavarovanju, bencinu, prevozu,..
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.402
484
83
::1/128
Kako je sploh s tem, če pri prenosu izbereš, da se naročniško razmerje ne prekine? Oče je prenašal iz Simobila na Telemach in je po uspešnem prenosu dobil tudi SMS, da je Simobil dodelil novo številko za tisto razmerje, tako da je to očitno normalno. Po eni strani je tako tudi najbolj logično, ker samo naročniško razmerje brez številke nima smisla. Kaj in kako so to obračunali pa ne vem, ker je naročnina službena.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Pri Simobilu se zamenja številka in dobiš novo številko na stari kartici,... pri Telekomu pa s številke umaknejo storitve in izdajajo le račun brez možnosti koriščenja storitev,.. vsaj bilo je tako,..

b
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.420
717
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pa se pri Si.mpbilu ta menjava stevilke potem tudi zaracuna? Ker zadnje cajte je res treba preverit za vsako malenkost... Ker operaterji (vsi po vrsti) sploh ne obvescajo vec o morebitnih stroskih... Le na poloznici te potem preseneti sem in tja kaksen nepredviden znesek... Podobno je recimo s temi promocijski opcijami, ki so dodane paketom. Ko je konec promocijskega obdobja, se zadeva ne izklopi ampak zacne zaracunavati... Brez kaksnega opozorila, obvestila, sms-a...
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Menjava številke ob port outu in obkljukani ohranitvi številke se ne zaračuna dodatno...
Pri raznih opcijah pa je tako, da je stranka ob vklopu obveščena za kakšno obdobje ji pripada... bilo bi fer da se o tem obvesži, kakšen dodaten euro pa operaterju tudi pride prav...
B
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.387
392
83
A je tule kak insider s Telemacha?

Dva meseca je odkar sem prenesel št. s Simobila in sklenil naročniški paket pri Telemachu, izbral možnost e-računa na email, ampak do danes računa še ni bilo. Ker nisem v Sloveniji si ne morem privoščiti, da me operater odklopi zaradi neplačila.

V aplikaciji moj.telemach računov ne vidim, ker je potrebno pri prvem vpogledu iz varnostnih razlogov vnesti št. zadnjega izdanega računa, ki ga seveda nimam.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.387
392
83
Nič, ker jih tokrat nisem kontaktiral.
V reševanju je še prejšnja težava, kjer je žogica ostala na njihovi strani, odgovor čakam že cel mesec.
Na telefon sem jih vedno težko dobil, zato iz tujine niti ne poizkušam.
On-line chat pomoč, kjer so bili precej ažurni in hitri, pa je izginila neznano kam (ali jo samo jest ne najdem)?
Zato preverjam še po alter-nativnem kanalu
smile-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Pa se pri Si.mpbilu ta menjava stevilke potem tudi zaracuna? Ker zadnje cajte je res treba preverit za vsako malenkost... Ker operaterji (vsi po vrsti) sploh ne obvescajo vec o morebitnih stroskih... Le na poloznici te potem preseneti sem in tja kaksen nepredviden znesek... Podobno je recimo s temi promocijski opcijami, ki so dodane paketom. Ko je konec promocijskega obdobja, se zadeva ne izklopi ampak zacne zaracunavati... Brez kaksnega opozorila, obvestila, sms-a...

Zato so mi vedno bolj všeč predplačniški paketi.
Tam ti praktično ne morejo zaračunati ničesar brez tvoje volje, če ni naloženega stanja potem ti tudi ničesar odtrgati ne morejo.

Če se pa tako kot glavni operaterji, kdaj slučajno začnejo delati kaj norca iz uporabnikov, pa enostavno preneseš številko drugam, sim kartico pa vržeš v kanto.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Brez skrbi, prav povsod pazim na stroške. Žal ne gre drugače saj moramo trije preživeti z 850 evri prihodkov...

Odhodke sem v treh letih znižal še za več kot polovico, pa že prej sem bil varčen.

Najhujši lopovi pa so pri komunali. V kraju, kjer nam voda teče sama od sebe imamo vodo dražjo kot v Piranu.
uf-1.gif

Lopovi pa poleg porabe zaračunavajo še omrežnino, števnino, vzdrževalnino... butasti ljudje pa kar plačujemo/jo in so tiho, na tem področju bo v tej državi nujno narediti red.
Višek vsega je pa ta, da komunale niti odjaviti ne morem, čeprav imam tudi neko nenaseljeno starejšo hišo in me oberejo za devet evrov mesečno brez litra porabljene vode...
Si bom enkrat vzel čas in vložil ustavno pobudo za presojo ustavnosti takega početja.

Mobilnim operaterjem pa še ni hudega, dobičke delajo vsi po vrsti, niti v krajih bogu za hrbtom ne varčujejo in ne sodelujejo in postavijo skupnih baznih postaj-ne samo postavitev bazne postaje in vsa dovoljenja, že strošek za elektriko, ki se ga plačuje trikrat namesto enkrat je ogromen.

Če lahko virtualni ponudniki delajo brez zaračunavanja priključnine, odjave, spremembe paketov..., mi res ni jasno kako to, da pravi operaterji tega niso zmožni.
confused-1.gif

Če bi bil jaz operater, vsaj priključnine zagotovo ne bi računal, ker je res višek, da te oberejo za nagrado, ker si prišel k njim.
bonk.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Hja glej koliko so šle cene paketov navzdol v zadnjih letih, koliko manj dobijo operaterji s tem prihodkov, določen izpad so sedaj regulirana gostovanja po EU, treba je pa gradit novo omrežje (4G), ker pač 'moraš', če imajo ostali, moraš imet tudi ti, pa če ima smisel ali ne. Zdaj če vzameš vezavo si oni s tem zagotovijo, da boš vsaj 2 leti pri njih in strošek priključnine vkalkulirajo v to, če se ne vežeš, pa nimajo zagotovila, da ne boš čez mesec dni šel drugam, pa bodo imeli s tabo skoraj toliko administrativnih stroškov, kot so dobili z naročnino not.

Ne, da bi jih zagovarjal, sem imel jaz tudi že probleme z njimi, ampak še pri čisto vsaki stvari so se mi opravičili, napako popravili, dali še kak dobropis ali kakih stroškov niso zaračunali itd. Pa je včasih trajalo par dni, enkrat pa 2 meseca. Ampak je pri vseh enako, pa naj bo mobilni operater, naročnina na časopis ali čiščenje dimnika
tongue-1.gif
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Fikus zelo težko rezumem tole tvoje pisanje...pritožuješ se nad nizkim dohodkom, hkrati pa govoriš o n lokacijah ki jih posreduješ...
Prodaj eno pa verjetmo denar ne bo več problem in ne boš iskal napak pri drugih...ponujajo določen nivo storitve za določen denar...ti pa se odločiš kaj boš vzel...
Lpb
 

lovelove

lovelove
23. jul 2007
2.788
0
36
115
zravn komšije
Ok.

Kakšna je pokritost Telemacha? Mislim, ali se pogosto dogaja, da si brez signala?
kako deluje internet?

Kakšen odziv uporabnikov mogoče?

Hvala.

lp