Novo pri Telemachu II.

krava

Majstr
5. sep 2007
3.619
303
83
www.kacnje.eu
Po sedemnajstih letih Telekoma, sem sedaj nekaj tednov na Telemachu.
Kaj naj rečem - v nekaterih področjih sem prijetno presenečen. Sploh znotraj večjih stavb, v garažah ... je Telemachov signal občutno boljši. Sicer je pokritost slabša, vendar za resne stvari ni problema, ker imaš itak Telekomovo omrežje za rezervo (je vključeno v ceno).

Načeloma so trije minusi, ki sem jih doslej zaznal:
1. Prenos podatkov v Telekomovem omrežju je omejena na 1 Mbps, ampak tudi s tem lahko osnovne zadeve narediš.
2. Druga slabost je, da ti prekine ko greš iz Telemachovega omrežja v Telekomovo (ali obratno) in takrat ravno govoriš. Sam sicer ne klepetam veliko, pa tudi tega prehajanja ni tako veliko. Vseeno pa obstaja ta možnost.
3. Uporabniška podpora je pri Telemachu na nižjem nivoju kot pri Telekomu. Ni tako pomembno, pa vseeno vredno omembe.

Sam sem vzel paket Še več, kjer je za 15 evrov neomejeno čveka, SMSjev in 5 GB podatkov. Za sedaj nimam pripomb in sem zadovoljen, saj je v konkretnem primeru cena nižja za skoraj 10 evrov na mesec. Zato prejšnje minuse brez težav požrem.
Poskusil sem tudi Simobilovo omrežje, vendar me ni prepričalo. Veliko težav, nepokritosti ... meni ni ustrezalo, pa sem najprej mislil k njim. Nato pa mi še noben paket ni posebej ustrezal ... pa sem poskusil še Telemach. In sem tukaj. Bomo videli, kako bo.

Toliko na kratko o prvih tednih v novem zakonu.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Citat:
Uporabnik krava pravi:
Kaj naj rečem - v nekaterih področjih sem prijetno presenečen. Sploh znotraj večjih stavb, v garažah ... je Telemachov signal občutno boljši. Sicer je pokritost slabša,...
Ravno obratno.Znotraj stavb,trgovin,garažah je v mojem primeru signal veliko slabši.
Je pa treba povedat,da je to zelo odvisno tudi od lokacije in telefona.Tako da dva telefona različnih znamk(ali lahko tudi iste) ni rečeno da bosta lovila enako.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Če ga imaš na 2G bo znotraj slabše pri Telemachu, če ga imaš na 3G bo znotraj boljše od Telekoma
wink-1.gif


Drugače pa dokler nimaš pri sebi 2 telefona s Telemachovo in Telekomovo kartico ne moreš verjet kako zanič ima Telekom pokritost s 3G zaradi 2100 MHz, še sredi mest ti vrže v zgradbi na 2G
bonk.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Telemach je bil dobra opcija dokler je bil res najcenejši, zdaj, ko je pa dvakrat dražji od Izimobila me pa ne zanima več.

Če ne rabiš prav veliko prenosa podatkov, potem se ti daleč najbolj splača Izimobil saj imaš Mobitelovo omrežje in ti vsaj 2G dela skoraj povsod.

Simobilov največji problem pa je, da vsaj na območju, kjer ni signala ni možno preklopiti na Mobitel;)
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.402
484
83
::1/128
To je precej butasta trditev, ker je vse odvisno potreb posameznika in kombinacije z drugimi storitvami (npr fiksnimi). Ne moreš rečt, da je v splošnem dvakrat dražji, ker enostavno ni res (mogoče drži pač za tvoje potrebe).

Tako kot, da bi rekel, da je Izimobil 3x dražji, ker imam sedaj pri Simobilu v EU vključenih 1GB prenosa podatkov (pri Telemachu recimo opecija EU/ZDA neomojeno na voljo za 10€/mesec), na izimobilu me pa to stane dodatnih 62€ plus da mi pokuri enote, v tistem kao ugodnem EU brez meja pa pride gigabajt 130€, torej 6x dražje. Ali pa še huje, če ta gigabajt prenosa porabim v ZDA me na IZIju košta cca. 10500€. Ne morem pa zdaj iz tega zaključit, da je IZI 500x dražji od Simobila/Telemacha.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Seveda jaz pišem zase, logično pa, da komu drugemu ustreza kaj drugega in hvalabogu, da še imamo izbiro.
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
942
91
28
Ljubljana
Citat:
telekomunikacije so ena redkih panog kjer cene konstantno padajo,.

A potem sem jaz v komunikacijah, ker mi vse pada? Sosedu isto. Pa sosedu od soseda enako.
stupid-1.gif

Naj ti povem drugače; vse je padlo in še pada. Niste v komunikacijah posebneži.
Je pa res razilka, če je namesto milijonov dobička tega le par stotisoč. To pa je je.ba.
priden.gif
To je večji padec, kot pri meni, če sem iz parih jurjev dobička padel v minus.
Slovenec sem. Ne jamram.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
No potem pa mi odgovorita pametnjakoviča preko česa potekajo pogovori in potujejo SMS-i? Me prav zanima vajin odgovor, ko sta tak brihtna
priden.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Alex pravi:
Citat:
telekomunikacije so ena redkih panog kjer cene konstantno padajo,.

A potem sem jaz v komunikacijah, ker mi vse pada? Sosedu isto. Pa sosedu od soseda enako.
stupid-1.gif

Naj ti povem drugače; vse je padlo in še pada. Niste v komunikacijah posebneži.
Je pa res razilka, če je namesto milijonov dobička tega le par stotisoč. To pa je je.ba.
priden.gif
To je večji padec, kot pri meni, če sem iz parih jurjev dobička padel v minus.
Slovenec sem. Ne jamram.

Pet zvezdic za tole!

Naši operaterji furajo vsaj štiri omrežja, pa verjetno vsaj enega še vojska, policija, dars, železnice...

Torej pet omrežij, potem pa jamrajo, da jim dobički upadajo.
Združijo naj omrežja pa bodo vsaj tretjino stroškov prihranili v trenutku, uporabniki bomo imeli pa vsaj eno res delujoče omrežje.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Jaz imam pošten odnos do vseh, tudi do operaterjev.

Če sem se vezal za dve leti, to pomeni, da se potem vsaj dve leti tudi držim podpisanega.

Žal se pa operaterji dogovorjenega ne držijo in vmes spreminjajo pogoje-recimo z zaračunavanjem odjave naročnine.

Ko pa se hočeš zaradi spremembe pogojev odjaviti, ti pa na veliko mečejo polena pod noge...
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Dokler bo boljša pokrotost konkurenčna prednost skupnega omrežja ne bo,..pa tudi tako enostavno najbrž ni izločit omrežje iz firme, ga ovrednotit in ga potem plačevat,.. težko bi bilo doseči pravilno razmerje med operaterji, razmerja bi se lahko z vlaganji spreminjala,...
Morda enrkat,.. to bi potem lahko naredili tudi s fiksno infrastrukturo,..
B