Novo pri Telemachu II.

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
458
28
28
Sodišinci
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Kot smo že ugotavljali lahko dodatek uporabiš enkrat mesečno, torej ga ne moreš 2 dni zapored. Lahko ga vklopiš vnaprej, aktiviral se bo s prvo opravljeno storitvijo v tujini.

Se nisi ravno ti javil v tej temi, da so ti računali 3€ za en poslan SMS v tujini, ker si pozabil izklopiti opcijo?

Če te prav razumem, praviš, da zadeva dela vsak mesec samo 1 dan v mesecu ali kako?

Jaz sem bil tisti ja, nisem sicer pozabil izklopit ampak se na moj.telemach ni dalo izklopit. So mi potem iz Telemacha sporočili, da je ta opcija na voljo samo enkrat mesečno in se zato ne da izklopit, obračunano pa je bilo tudi samo enkrat, čeprav sem bil večkrat v tujini.

Tako da ja, vseznalci tu gori še kar naprej nabijajo po svoje in so pametni bolj kot cel svet, jaz vem kako dejansko je, ker opcijo tudi koristim in sem veliko v tujini. Meni je sicer vseeno, podal sem informacijo o delovanju opcije, če pa nekateri še kar rinete skozi glavo v zid, pa to res ni moj problem. Nepismenost je pa tako ali tako globalni problem, ne samo tukaj.

To kar trdiš ti ni res.....opcija se zaračuna vsakič ko si v tujini in velja 24 ur.....tako, da če si npr. 10 krat na mesec v tujini in vsakič pošlješ samo en sms plačas 10x3 evre.....opcija se izklopi konec meseca ne glede kdaj pošlješ zahtevo za izklop....
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Jaz:
Citat:
Prosim, da mi paket deaktivirate, saj ga ne potrebujem več.
(Zatem, ko nisem mogel deaktivirat paketa na moj.telemach)

Telemach:
Citat:
Pozdravljeni,

sporočamo vam, da bo izklop dodatnega paketa EU/ZDA Neomejeno 24h izklopljen s koncem meseca oziroma obračunskega obdobja.

Jaz:
Citat:
Ali to sedaj pomeni, da kadarkoli bom v tujini do takrat poslal samo en SMS ali enkrat klical, se mi bo obračunalo novih 3€???

Telemach:
Citat:
Obveščamo vas, da je v splošnih pogojih navedeno, da je dodatni paket možno vključiti samo enkrat v tekočem obračunskem obdobju.

Dokler je dodatni paket aktiven se vam ob vsaki opravljeni prvi storitvi po preteku 24 ur ponovno obračuna 3 EUR, kjer za obdobje novih 24 ur prejmete neomejeno ugodnost klicev ter sporočil in 1 GB prenosa podatkov.

Na koncu sem dobil obračunano le 3€, čeprav sem bil tisti mesec vsaj 4-5x v tujini. Kdo sedaj nabija?

Mah, dovolj vas imam, ne mislim več komentirat tega, ker je škoda časa, truda in živcev.
 

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18

Telemach:
Citat:
Obveščamo vas, da je v splošnih pogojih navedeno, da je dodatni paket možno vključiti samo enkrat v tekočem obračunskem obdobju.

Dokler je dodatni paket aktiven se vam ob vsaki opravljeni prvi storitvi po preteku 24 ur ponovno obračuna 3 EUR, kjer za obdobje novih 24 ur prejmete neomejeno ugodnost klicev ter sporočil in 1 GB prenosa podatkov.

Saj ti pa v zadnjem citatu lepo pise, da se ti po preteku 24 ur PONOVNO obracuna 3 EUR, ce spet uporabljas storitve v tujini...
Tebi so nekaj "zajebali" na racunu, kot je ze predhodnik napisal.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Jaz:
Citat:
Prosim, da mi paket deaktivirate, saj ga ne potrebujem več.
(Zatem, ko nisem mogel deaktivirat paketa na moj.telemach)

Telemach:
Citat:
Pozdravljeni,

sporočamo vam, da bo izklop dodatnega paketa EU/ZDA Neomejeno 24h izklopljen s koncem meseca oziroma obračunskega obdobja.

Jaz:
Citat:
Ali to sedaj pomeni, da kadarkoli bom v tujini do takrat poslal samo en SMS ali enkrat klical, se mi bo obračunalo novih 3€???

Telemach:
Citat:
Obveščamo vas, da je v splošnih pogojih navedeno, da je dodatni paket možno vključiti samo enkrat v tekočem obračunskem obdobju.

Dokler je dodatni paket aktiven se vam ob vsaki opravljeni prvi storitvi po preteku 24 ur ponovno obračuna 3 EUR, kjer za obdobje novih 24 ur prejmete neomejeno ugodnost klicev ter sporočil in 1 GB prenosa podatkov.

Na koncu sem dobil obračunano le 3€, čeprav sem bil tisti mesec vsaj 4-5x v tujini. Kdo sedaj nabija?

Mah, dovolj vas imam, ne mislim več komentirat tega, ker je škoda časa, truda in živcev.

Če si bil v tujini 4-5x in si tudi dejansko uporabljal storitve v enem izmed njihovih partnerskih omrežij, potem so ti napačno obračunali in bi moral reklamirat razen če ti dejansko niso računali niti po porabi.... Sem imel problem na SIMobilu, ko sem uporabljal podobno opcijo in me je skoraj kap, ko sem imel nekih 50€ porabe že prvi dan, čeprav je bilo 2,9€ na dan ali nekaj takega.

Razen, če si se uspel potem do konca zmenit, da so ti opcijo izklopili sredi meseca (kar si zahteval v prvem sporočilu če prav razumem), čeprav načeloma na gre.

In ja, če imaš namen v tujini poslat samo 1 SMS, se opcije sigurno ne splača vklapljat, ker boš pač plačal 3€ za 1 SMS.

Odgovorili pa so ti točno to, kar smo že tukaj ugotovili in kar piše tudi v pogojih, ki si jih prilepil. Torej dodatek lahko vklopiš samo enkrat v mesecu oziroma obračunskem obdobju in velja vsaj do konca meseca, tudi če prej pošlješ SMS za izklop (ne moreš se zmišljevat in vklapljat in izklapljat večkrat znotraj meseca). Obračuna pa se za vsakih 24ur, ko opraviš vsaj eno storitev v enem izmed njihovih partnerskih omrežji. Tako je tudi najbolj logično in podobno kot pri drugih operaterjih.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Meni je na Telemachu njihov svetovalec dejal,da lahko paket izklopim že drugi dan v tujini in se bo po 24 urah drugega dne itak sam avtomatsko izklopil in da naj se ne bi več zaračunaval čeprav bi bil recimo tretji ali kateri drugi dan do konca meseca spet v tujini.Čeprav mu to ravno ne verjamem glede na nekatere izkušnje tukajšnih uporabnikov.
Bi pa to moralo tako delovati,če nimajo kakšnih tehničnih težav.
To kar pa SouthPark trdi pa je bila ali njihova napaka ali pa SouthPark kr neki nabija(kot ponavadi)zato njegovih komentarjev ne bom več resno jemal.
Pa pokličte dol ne se nekaj dogovarjat preko mailov ker boste več rešili in nekateri so tudi plačani od tega če in kako rešijo zadevo.Zato bo pomoč boljša.
 

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
458
28
28
Sodišinci
Citat:
Uporabnik Borg pravi:
Meni je na Telemachu njihov svetovalec dejal,da lahko paket izklopim že drugi dan v tujini in se bo po 24 urah drugega dne itak sam avtomatsko izklopil in da naj se ne bi več zaračunaval čeprav bi bil recimo tretji ali kateri drugi dan do konca meseca spet v tujini.Čeprav mu to ravno ne verjamem glede na nekatere izkušnje tukajšnih uporabnikov.
Bi pa to moralo tako delovati,če nimajo kakšnih tehničnih težav.
To kar pa SouthPark trdi pa je bila ali njihova napaka ali pa SouthPark kr neki nabija(kot ponavadi)zato njegovih komentarjev ne bom več resno jemal.
Pa pokličte dol ne se nekaj dogovarjat preko mailov ker boste več rešili in nekateri so tudi plačani od tega če in kako rešijo zadevo.Zato bo pomoč boljša.

Pol teh svetovalcev nima pojma....po moje so to sami študenti....dosti krat za isto stvar dobiš dva čisto različniva odgovora....
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.485
2.955
113
Točno. In čisto možno je, da so Southparku obračunali kot je povedal. Njihova napaka pač.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Na zadnjem računu sem dobil obvestilo o spremembi splošnih pogojev, ki stopijo v veljavo 25.6.

Zanima me ali zdaj lahko odjavim vse moje naročnine pri Telemachu brezplačno???

Kakšen je pravilen postopek?
A naj številko prenesem in označim, da naj mi po prenosu odjavijo naročnino ali naj najprej naredim prenos in šele nato odjavim naročnino?
 

Dare1

Pripravnik
20. jul 2007
524
2
18
Naredi prenos brez prekinitve NR, nato pa po prenosu sam prekini NR na Telemechu zaradi sprememb splošnih pogojev...Če nisi vezan, lahko prekineš brez stroškov, plačaš le prenos številke 5eur.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.068
3.952
113
In če boš imel srečo v boš plačal samo 1x.
Če bo pa tako kot mora biti pa 3x5€.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.017
342
83
www.svetidej.com
SouthPark ima prav:

http://telemach.si/Binary/926/...NTERNET_NET.pdf

eu24ur.png


eu24ur.png


Tudi za Neomejeno EU/ZDA 24ur.

Primer:
- Neomejeno EU/ZDA 24ur aktiviraš 3. v mesecu
- 4 in 5. v mesecu si v tujini (2x neomejeno EU/ZDA 24ur = 2x3 €)
- Neomejeno EU/ZDA 24ur izklopiš 7. v mesecu
- 10 in 12. v mesecu si v tujini (2x neomejeno EU/ZDA 24ur = 2x3 €)
- zadnji dan v mesecu se dejansko izklopi opcija neomejeno EU/ZDA 24ur. V tistem mesecu si za tujino porabil 4x3€=12€.
- 2. naslednji mesec (po ceniku)
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
SouthPark ima prav:
bonk.gif

Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Primer:
- Neomejeno EU/ZDA 24ur aktiviraš 3. v mesecu
- 4 in 5. v mesecu si v tujini (2x neomejeno EU/ZDA 24ur = 2x3 €)
- Neomejeno EU/ZDA 24ur izklopiš 7. v mesecu
- 10 in 12. v mesecu si v tujini (2x neomejeno EU/ZDA 24ur = 2x3 €)
- zadnji dan v mesecu se dejansko izklopi opcija neomejeno EU/ZDA 24ur. V tistem mesecu si za tujino porabil 4x3€=12€.
- 2. naslednji mesec (po ceniku)
Sedaj si še ti začel neki nabijat v prazno.
Kaj ima prav,če ravno on pravi,da ta tvoj primer ni mogoč
rolleyes-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
O kakšnem popustu tole pišejo na obvestilu pri zadnjem računu?
Mi imamo še tri naročnine in, če bi mi dali pri vsaki naročnini pet evrov popusta bi morda celo ostal in ne bi prenašal vseh številk na izi.

"Do 5 EUR nižja naroËnina
za mobilne pakete VE» za vso družino.
Da boste vsi v družini občutili radosti brezskrbne komunikacije in dodatnih storitev, ki jih vključujejo mobilni paketi VEČ,
vam priporočamo družinski prehod na nove pakete, saj do nižje naročnine ni upravičen le en, temveč kar 4 družinski
člani. Še več, dodatnim 3 družinskim članom ne bo treba plačati priključnine. Če bodo družinski člani paket naročili
prek spleta, pa jim en mesec ne bo treba plačati niti naročnine."
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Dare1 pravi:
Naredi prenos brez prekinitve NR, nato pa po prenosu sam prekini NR na Telemechu zaradi sprememb splošnih pogojev...Če nisi vezan, lahko prekineš brez stroškov, plačaš le prenos številke 5eur.

Bom točno tako naredil. Zanima me še dvoje.
A za brezplačno prekinitev moram iti na prodajno mesto ali lahko preko interneta, telefona, pošte?
A tale brezplačna prekinitev velja za čisto vse možne pakete? Imamo še dvakrat paket še več, mingl ter še dva brez naročnine-vse brez kakršnekoli vezave.

Tole piše na obvestilu:

Obvestilo o spremembi splošnih pogojev za mobilne elektronske komunikacijske storitve
Naročnike mobilnih elektronskih komunikacijskih storitev obveščamo, da v skladu z e) odstavkom 13. člena Splošnih pogojev poslovanja za mobilne elektronske komunikacijske storitve, na podlagi določil
2. odst. 129. člena Zakona o elektronskih komunikacijah ter v skladu z določili Splošnega akta o obliki in načinu objave obvestila o spremembi pogojev iz naročniške pogodbe z dnem 25. 6. 2016 v veljavo
stopijo naslednje spremembe Splošnih pogojev poslovanja za mobilne elektronske komunikacijske storitve:
a) zadnja poved točke p) 7. člena se v celoti nadomesti z naslednjim besedilom: »Če je naročnik prejemnik skupnega računa za Telemachove fiksne in mobilne komunikacijske storitve, ukrepi Telemacha,
ki sledijo neplačilu ali zamudi pri plačilu mobilnih elektronskih komunikacijskih storitev, sledijo določilom Splošnih pogojev uporabe storitev družb skupine Telemach.«
b) druga poved točke a) 9. člena se v celoti nadomesti z naslednjim besedilom: »Odpoved naročniškega razmerja, ki jo Telemach prejme med vključno prvim in zadnjim dnem tekočega meseca, prične
veljati s prvim dnem naslednjega meseca.«
Od objave obvestila o spremembah do njihove uveljavitve, imajo naročniki-potrošniki, druge osebe pa v kolikor ravnajo v skladu s 129. členom Zakona o elektronskih komunikacijah (ZEKom-1), v
skladu z določili 2. odst. 129. člena ZEKom-1 pravico brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni odstopiti od naročniške pogodbe, če
se s predlaganimi spremembami ne strinjajo. Naročnik, ki to pravico uveljavlja, in je ob sklenitvi naročniškega razmerja prejel terminalsko opremo po akcijski ceni, lahko pri odstopu od naročniške
pogodbe pred potekom obdobja vezave izbira, ali bo operaterju povrnil znesek, ki ustreza sorazmernemu delu celotne vrednosti prejete terminalske opreme in prejeto terminalsko opremo
obdržal, ali pa bo vrnil terminalsko opremo v stanju, v kakršnem mu je bila izročena, in plačal uporabnino za čas uporabe terminalske opreme, operater pa mu bo vrnil kupnino. Pravica do odstopa
v skladu s tem obvestilom ne vpliva na zapadle in neplačane obveznosti naročnikov ter na izpolnitev drugih pogodbeno dogovorjenih obveznosti naročnikov. Za dodatne informacije in pojasnila v
zvezi z najavljeno spremembo lahko naročniki pokličejo na brezplačno telefonsko številko za pomoč uporabnikom 080 22 88 ali se obrnejo na zaposlene v poslovnih enotah Telemacha.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
O kakšnem popustu tole pišejo na obvestilu pri zadnjem računu?
Mi imamo še tri naročnine in, če bi mi dali pri vsaki naročnini pet evrov popusta bi morda celo ostal in ne bi prenašal vseh številk na izi.

"Do 5 EUR nižja naroËnina
za mobilne pakete VE» za vso družino.
Da boste vsi v družini občutili radosti brezskrbne komunikacije in dodatnih storitev, ki jih vključujejo mobilni paketi VEČ,
vam priporočamo družinski prehod na nove pakete, saj do nižje naročnine ni upravičen le en, temveč kar 4 družinski
člani. Še več, dodatnim 3 družinskim članom ne bo treba plačati priključnine. Če bodo družinski člani paket naročili
prek spleta, pa jim en mesec ne bo treba plačati niti naročnine."

Verjetno popust za uporabnike fiksnih storitev. Do 5€ (pri paketu za 6€ najbrž ne bo 5€ popusta
smile-1.gif
), torej 20€ namesto 25€ za paket NAJVEČ, 12€ namesto 15€ za paket ŠE VEČ in 4€ namesto 6€ za paket VEČ.
 
22. jul 2007
13.288
1.583
113
124
Ali dodatna številka, katero priključiš paketu ŠE VEČ ima kakšne omejitve (drobni tisk) ali pa je enakovredna z nosilno?