Novo pri Telemachu II.

I

Izbrisan uporabnik 17097

Govorim za paket EU/ZDA Neomejeno dnevno/24UR in ne za paket EU/ZDA Neomejeno mesečno.To sta dva različna paketa.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Torej se motiš.
"NEOMEJENO EU/ZDA 24 UR
Paket vključuje neomejene klice, neomejne SMS in kar 1GB prenosa podatkov. Po vklopu se paket obračuna le v primeru uporabe storitev v tujini. Strošek uporabe velja le za obdobje 24 ur od prve uporabe storitve v tujini. Po preteku 24 UR se obračuna strošek dnevnega paketa. Ponovno obračunavanje se izvrši ob novi uporabi storitev v tujini."
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Iščem na telemachu pa nikjer ne najdem je kej seznam operaterjev za eu države,ki imajo sklenjeno pogodbo z telemachom?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Sem malo preračunaval mesečni EU/ZDA in pa doplačila za klice v paketih z neomejenimi količinami in skoraj ne morem porabit 10€, kolikor stane paket.

Upam, da veste da je trenutno že veljavna uporaba zakupljenih enot tudi v tujini, le da smejo "manipulacijski" dodatek zakasirat.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Borg pravi:
Torej se motiš.
"NEOMEJENO EU/ZDA 24 UR
Paket vključuje neomejene klice, neomejne SMS in kar 1GB prenosa podatkov. Po vklopu se paket obračuna le v primeru uporabe storitev v tujini. Strošek uporabe velja le za obdobje 24 ur od prve uporabe storitve v tujini. Po preteku 24 UR se obračuna strošek dnevnega paketa. Ponovno obračunavanje se izvrši ob novi uporabi storitev v tujini."

No ok, pa se motim, čeprav sem ta dodatek že večkrat koristil. Ti pa kar pametuj, po želji, samo ne vem zakaj potem sprašuješ, če veš vse sam najbolje.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A ni tako kot EU/ZDA mesečno, da se ti avtomatično podaljšuje do izjave o prekinitvi. Kot piše tu zgoraj jaz razumem točno tako. Vsakih 24 ur ko opraviš klic ti vzamejo 3€ in tako do izključitve.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Tako je.Tudi jaz tako razumem.Drugače je ta paket popolnoma nesmiselen.Kaj potem ta paket 24ur lahko uporabiš samo enkrat na mesec za 24 ur
ne-ne-1.gif


Kot jaz razumem se "paket" vsakič do konca meseca avtomatsko aktivira po 24 urah,ko-če opraviš storitev(klic,sms ali mob.podatki).Deaktivira pa se ti po izključitvi preko preko smsa ali ukaznega niza konec meseca ali pač če nisi v tujini pač ne uporabljaš storitev.

SouthPark ti se pa ne ***** ker te nobeden ne sili da se vmešavaš v debato.Če si bil ti zadnji za repliciranje še ne pomeni da se moraš potem ti oglašat.Bom raje jutri poklical na telemach in njih vprašal ker vidim da eni tukaj kar neki na pamet nabijate.

Benko14 Hvala.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Ha ha
bonk.gif

Res ne vem zakaj bi se ti moral opravičevat
shocked-1.gif

Če pa bi dobro pogledal sem ti ravno iz teh pogojev prilepil slikco tako da vidim da si ti nesposoben ne jaz.
priden.gif
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Je pa tako v vsakem primeru je eden nesposoben ali Ti ali Telemach z tako neumno ponudbo
cheer.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Kot smo že ugotavljali lahko dodatek uporabiš enkrat mesečno, torej ga ne moreš 2 dni zapored. Lahko ga vklopiš vnaprej, aktiviral se bo s prvo opravljeno storitvijo v tujini.

Se nisi ravno ti javil v tej temi, da so ti računali 3€ za en poslan SMS v tujini, ker si pozabil izklopiti opcijo?

Če te prav razumem, praviš, da zadeva dela vsak mesec samo 1 dan v mesecu ali kako?

Iz pogojev sicer tega ne razberem. Piše, da lahko aktiviraš enkrat v mesecu, da strošek uporabe velja le za obdobje 24 ur od prve uporabe storitve v tujini in da se ponovno obračunavanje (3€ za 24ur) izvrši ob novi uporabi storitev v tujini. Ne razumem pa zakaj ta naslednja uporaba storitve ne bi smela biti v naslednjem (zaporednem) dnevu istega meseca. Edini problem vidim, če izklopiš storitev že prvi dan, in bi jo hotel naslednji dan spet aktivirat (glede na to, da naj bi šlo samo enkrat v mesecu). Dokler pa je dodatek aktiviran se mi zdi logično, da ti pač vsak dan računajo 3€, če si dejansko v tujini in opraviš vsaj en klic/sms/prenos podatkov.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.068
3.952
113
En krat na mesec lahko aktiviraš oziroma prekličeš.
In če si 30 dni v tujini ti bodo vsak dan ob opravljeni storitvi 1 min. 1 sms ali 1 Mb podatkov ruknili 3 eure. Se pravi 30 X 3 € in je 90 eur . No res je da si pol lahko cel dan na telefonu in še kak film pogledaš.

Če boš samo 2 dneva boš pa plačal max. 6 eurov.

Glavni problem je, da v tekočem mesecu ne moraš izklopiti opcije in bi te pri skoku po pivo v Billo prišel en kratek dohodni poziv spet cele 3 evre.

Sedaj pa oceni če se ti splača ali ne.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Ja če je to to se tega zavedam in sprejmem.Ravno to sem napisal že v prvem postu.Hotel sem samo še potrditev.
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Opcija se kar lepo nadaljuje po 3€ na 24 ur cel mesec, če storitve uporabljaš v tujini.
Po tem, ko jo vklopiš, je 30 dni ne moreš izklopit.
Posebej je treba paziti, da si na operaterju, s keterim ima Telemach pogodbo za to opcijo - pri ostalih ne deluje.

Ima pa pri tej opciji po moje Telemach malo probleme sam s seboj.
Meni so recimo limitirali hitrost prenosa podatkov zato, ker sem v domačem omrežju že dosegel količino zakupljenih MB, čeprav tukaj posebej dobiš 1GB. Sem zadevo reklamiral in mi potem niso obračunali tistih dni. Drugič sem šel v tujino z nekaj preostalimi enotami in sem po preklopi na tuje omrežje in uporabi te opcije, dobil SMS, da sem porabil vse enote - hitrost pa je bila normalna naprej. Skoraj kap pa me je, ko sem na 1.5. uporabljal to opcijo in sem naslednji dan dobil obvestilo, da sem dosegel limit porabe in sem na portalu moj.telemach.si ugotovil, da so mi kljub obračunu 3€ napalili še preko 70€ porabe. Sicer so po posredovanju zadevo korigirali, pa vendar sem imel pritisk na 200.

Zato priporočam natančno spremljanje dogajanja - mimogrede se ta naš Telemach bolj ali manj "zmoti" pri kaki stvari!
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A slučajno mešaš EU 24 ur in EU mesec? Ker pri mesec res ta velja v tekočem mesecu - ne glede na njegovo dolžino (januar 31 dni, februar 28) in če slučajno vklopiš 25. velja le do konca meseca!! Lahko pa jo drugi dan po vklopu izklopiš pa velja do konca meseca, če pa slučajno pred 1. pozabiš izklopit pa gre naprej za cel mesec! In kolikor sem razumel funkcijo EU 24 ur, lahko enkrat na mesec vklopiš in izklopiš. Dejstvo je, da gre pri obeh opcijah po spremembi pogojev gostovanja s 1.5. za precej drago storitev, pa še nastavljen je sistem tako, da volk ujame čimveč ovc.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Kot smo že ugotavljali lahko dodatek uporabiš enkrat mesečno, torej ga ne moreš 2 dni zapored. Lahko ga vklopiš vnaprej, aktiviral se bo s prvo opravljeno storitvijo v tujini.

Se nisi ravno ti javil v tej temi, da so ti računali 3€ za en poslan SMS v tujini, ker si pozabil izklopiti opcijo?

Če te prav razumem, praviš, da zadeva dela vsak mesec samo 1 dan v mesecu ali kako?

Jaz sem bil tisti ja, nisem sicer pozabil izklopit ampak se na moj.telemach ni dalo izklopit. So mi potem iz Telemacha sporočili, da je ta opcija na voljo samo enkrat mesečno in se zato ne da izklopit, obračunano pa je bilo tudi samo enkrat, čeprav sem bil večkrat v tujini.

Tako da ja, vseznalci tu gori še kar naprej nabijajo po svoje in so pametni bolj kot cel svet, jaz vem kako dejansko je, ker opcijo tudi koristim in sem veliko v tujini. Meni je sicer vseeno, podal sem informacijo o delovanju opcije, če pa nekateri še kar rinete skozi glavo v zid, pa to res ni moj problem. Nepismenost je pa tako ali tako globalni problem, ne samo tukaj.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Ma daj ne nabijaj
bonk.gif

Ravnokar klical na Telemach.
Ne bom nič razlagal najbolje,da sami pokličete pa se prepričate.V glavnem ne verjet SouthParku ker kar on naklada ni res.
Če pa bo res to kar so mi zagotovili preko telemacha pa potrdim ko pridem iz tujine.