Novo pri Telemachu II.

I

Izbrisan uporabnik 17097

Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Kje pa ti manjka LTE tam? Večji kraji so kolikor vidim pokriti.
Ne gre se samo zaradi LTEja ampak predvsem zaradi omrežnega signala.Kot je bilo že rečeno prevečkrat preklaplja na mobitel kar pa nam v bižini Avstrijske meje ni preveč dobro in nismo vsi v večjih krajih in tu imamo veliko planin,ki izgleda motijo signal posebej v kakšnoh skladiščih in bolj zaprtih stavbah ni signala ali pa je treba bit v gostovanju pri mobitelu tu pa je nevarnost da ti preklopi na kakšen drug signal pa še hitrost mobilnih podatkov je omejena.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Citat:
Uporabnik krava pravi:
Glede na to, da ima Telemachova podpora slab odzivni čas (po pol ure še nihče ni uspel dvigniti - in to ob štirih zjutraj), bom raje vpraša na Alter forumu
evil.gif
Citat:
Uporabnik Alex pravi:
Ko si ravno omenil Telemachovo podporo. No, to pa je britje norcev iz strank. Kličeš na brezplačno številko, izbereš v meniju kaj bi rad (itak, da tehnično pomoč) in jih nikoli, ampak nikoli ne dobiš...
No jaz imam ravno obratno izkušnjo res da sem se moral obrniti na teh.pomoč zaradi težav toda moram rečt da so bili zelo prijazni,oglasil se je dokaj hitro cca 5 minut potem šel preverit zadevo takrat sem moral še malo počakat toda na koncu je bila zadeva urejena.
Tako da ne preveč posploševat niste sami imaš kakšne s katerim se je treba po pol ure ukvarjat in zato ni on kriv.Krivi smo tudi uporabniki sami ker se ne znamo pripravit kaj bi sploh radi in nimamo pri sebi vseh podatkov ki jih potrebujejo za rešitev problema.
Tudi sam sem hotel prenest vse družinske člane k telemachu toda že žena se pritožuje zaradi slabega signala seveda krivec sem jaz,kaj šele maladina da bi bil 5 sek brez signala ni šans.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Borg pravi:
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Kje pa ti manjka LTE tam? Večji kraji so kolikor vidim pokriti.
Ne gre se samo zaradi LTEja ampak predvsem zaradi omrežnega signala.Kot je bilo že rečeno prevečkrat preklaplja na mobitel kar pa nam v bižini Avstrijske meje ni preveč dobro in nismo vsi v večjih krajih in tu imamo veliko planin,ki izgleda motijo signal posebej v kakšnoh skladiščih in bolj zaprtih stavbah ni signala ali pa je treba bit v gostovanju pri mobitelu tu pa je nevarnost da ti preklopi na kakšen drug signal pa še hitrost mobilnih podatkov je omejena.

Hja, če živiš v takšnem manjšem kraju med planinami moraš pa že kar vzet v zakup, da vsi operaterji ne bodo na voljo. Da bo imel dobro pokrito en, mogoče dva, ker ni toliko ekonomsko zanimivo. Pa ne samo pri mobilni telefoniji, tudi pri fiksnih storitvah (kabelska, telefon, optika...).

Marsikdo v takih bolj skritih krajih celo nobenega operaterja še leta 2016 nima in mora telefonirat na sosednjem travniku, doma vgraditi ojačevalec signala itd.
 

Jeln

Pripravnik
3. mar 2012
52
0
6
Še eno vprašanje, enote teh "Še več" paketov, veljajo tudi v Telekomovem omrežju, ali se to dodatno zaračunava?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
NIč se ne računa dodano, samo pri prenosu podatkov imaš v Telekomovem omrežju nekoliko omejeno hitrost.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.485
2.956
113
Velja tudi v Telekomovem omrežju. Pri meni so sicer naredili napako in mi zaračunali klice iz Telekomovega omrežja na drugi številki. Je bil račun namesto 25 kar 65 Eur. Čakam drugi račun :)
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Ja kar nekaj težav imajo in še zdaleč niso na nivoju Telekoma oziroma Simobila ne po storitvah ne po signalu(razen cene).
Moji so po 10 dneh poslali sms da je prekoračila limit 40€ čeprav ima vse neomejeno-odgovor:tehnična napaka.
Na računu tudi obračunani klici v ostala omrežja
rolleyes-1.gif
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.679
152
63
Okrog novega leta se je govorilo, da bo Telemach enostavno izključil GSM. Ker na (samo) GSM telefonu ni bilo signala, sem jih klical in tudi na HD dobil ta info.
Potem pa je vse skupaj potihnilo.

Morda kaka informacija, če so si premislili in GSM 900 še vedno normalno deluje. Vsaj na njihovi strani tako kaže, Svetidej stran pa ni dosegljiva.

LP
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.427
414
83
Jaz sem prejšnji mesec presedlal na Telemach in novo kartico iz firbca vtaknil v 2G telefon: omrežje Telemach, poln signal.

Dopuščam možnost, da sem bil na nacionalnem roamingu, ampak na prvi pogled ni izgledalo tako, vsaj glede na ime omrežja.

sprasujem se.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Kolikor vem GSMa v celoti niso nikoli izklapljali, niti ni bilo mišljeno, samo na 900MHz ga ni več, ker Tušmobil (še preden ga je Telemach prevzel) ni kupil frekvenc za naprej, tako da so jih morali potem en del "vrniti". Na 1800Mhz bi moral po mojem GSM še vedno delovati, tam kjer na 1800 ne lovi pa vrjetno preklopi na Telekom (če nimaš Telefona, ki podpira UMTS oziroma LTE).
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
http://www.svetidej.com/projekti/mobilna-telefonija/zemljevidi/brskalnik.html

Tukaj bo, ko bo stran spet online. Imajo pa čisto vse bazne postaje GSM 1800.

Drugače pa kot so napisali že zgoraj, dela samo GSM 1800, ker so raje šli na UMTS 900. Verjetno zaradi šparanja, po eni strani je pa tudi čas, da gremo naprej, ne pa da imamo zdaj že 3 generacije hkrati v luftu.

Tisti zemljevid od Telemacha je pretiran (tako kot vsi zemljevidi pri vseh operaterjih), ampak načeloma po ravnici bi moralo delati bolj ali manj vsepovsod, med hribi se bo pa hitro zgubilo. Ampak dandanes imajo tako ali tako že vsi telefoni UMTS 900 (razen kaki 'kitajski', ki niso namenjeni za Evropo in imajo samo 1800/2100, to pa pri nakupu marsikdo ne preveri).
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

EU/ZDA Neomejeno dnevno
Neomejena komunikacija v EU in ZDA. Paket vključuje neomejene klice, neomejne SMS/MMS in kar 1GB prenosa podatkov. Paket velja štiriindvajset ur od ure vklopa in se izklopi samodejno. Dodatek se aktivira do preklica, zaračunava pa se le za dneve ko je bila vzpostavljena storitev v tujini. Torej dan, ko uporabnik uporablja storitve v tujini se zaračuna znesek paketa, dan ko ni bilo opravljene storitve v tujini se znesek ne zaračuna. 3,00€

Ali to storitev lahko vklopiš /izklopiš tudi ko si že v tujini?
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Grem za dva dni v Nemčijo.Torej če vklopim storitev preden grem z smsom oziroma preko moj telemach(ali se storitev vklopi nemudoma brez zamika) imam ta dva dni oz 48 ur neomejene klice,sms/mms in 1(2GB) prenosa podatkov?
Ko pridem domov storitev preko smsa ali preko moj telemach izklopim?
Cena 6€.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Kot smo že ugotavljali lahko dodatek uporabiš enkrat mesečno, torej ga ne moreš 2 dni zapored. Lahko ga vklopiš vnaprej, aktiviral se bo s prvo opravljeno storitvijo v tujini.