Novo pri Mobitelu VI.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Poltergeist

Pripravnik
22. apr 2010
398
3
18
Citat:
Uporabnik sole pravi:
ali pa raje ta čas ostaneš na mobitelu, kot takoj odplačaš Desire-a. Računice s takojšnjim odplačilom ni. Tudi, če ti na začetku dajo zeleni vse gratis.
Sem sprobal podatke pri zelenih, pa bom kar ostal na Mobitelu
smirk-1.gif

Ne sem preracunal ze vse. Na Zelenih me pride na 21 mesecev 100€ ceneje kot na rdecih z kaznijo in vsem. Kapitalna napaka je edino bila to da nisem takoj vzel Zelenih in tudi telefona pri njih. Te se se mi je odlocitev zdela logicna. Jebat ga.
frown-1.gif


Bomo ze preziveli tudi to.
 
Nazadnje urejeno:

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
ksz.
glih dons govoril s prjatlom k dela na @m in je reku, da @m že par let posluje z izgubu, vse odkar so dal ven te pakete 11,22,33,Džabest,... Ampak je reku, da so preprosto bili v to prisiljeni, ker drugače bi vsi odšli k S!mobilu in k Tušu. Je pa tudi reku, da odkar hoče Telekom spet dobit @m čisto pod svoje, da gre samo še navzdol in da jih je že precej bilo odpuščenih.
Isto sta jamBrala frenda pri Telekomu, da zdej bodo vsi mogli delat vse, da bodo vsi univerzalci, vse študente stran dat, vse, ki so za določen čas stran in čisto nič novih zaposlitev.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Pri Telekomu je bilo to za pričakovati. Glede na poročila APEK-a o padanju števila naročnikov, "balkanske posle" prejšnje Dremljeve uprave, revizijsko poročilo glede prevzema Najdi.si, ...
 

ViSiON

Pripravnik
18. okt 2007
41
0
6
Js sem se odločil, da grem k zelenim in me zanima kakšna je najboljša strategija prehoda. Rad bi se prestavil do 7.7, ko je še akcija za 10GB podatkov. Na Mobitelu račune dobivam 5. v mesecu (torej bo verjetno jutri) in če me spomin ne vara, se plača naročnina za tekoči mesec. Če mi torej Mobitel izda račun jutri, jaz pa grem k zelenim v torek - moram potem plačati Mobitelov račun glede na to, da ne bom koristil njihovih storitev v tem mesecu več?
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ce dobis racun 5. v mesecu, to pomeni, da imas verjetno obracunski interval 28. v mesecu... in je zate racun ze v obdelavi in ze na poti (ce ga jutri dobis).. tako, da bo narocnina za naslednji mesec ze vkljucena ...
 

ViSiON

Pripravnik
18. okt 2007
41
0
6
Aha. Kako je potem najboljše? Ne bi rad imel neporavnanih poslov z Mobitelom, samo če v torek prekinem njihove storitve pa tut ne bi rad plačal 15 EUR. Se lahko na položnico potem pritožim in plačam samo sorazmerni delež?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Mislim, da bos moral placati celo narocnino... ker tako preracunal bos tezko
smile-1.gif
... Najprej na poloznici poglej, kdaj imas obracunski interval... potem pa prekini nekaj dni pred tem datumom...

Narocnino pa bos placal celo zato, ker teoreticno lahko ti v prvih dneh novega obracunskega intervala "pokuris" vse predplacane kolicine... Pri sklenitvi pa placas le sorazmerni del narocnine... in kljub temu lahko koristis celotne zakupljene kolicine, ceprav je recimo pol meseca ze mimo ...

Najbolje pa, ce poklices direktno operaterja, in ti bodo gotovo razlozili, kako gre postopek...
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.315
144
63
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Mislim, da bos moral placati celo narocnino... ker tako preracunal bos tezko
smile-1.gif
... Najprej na poloznici poglej, kdaj imas obracunski interval... potem pa prekini nekaj dni pred tem datumom...

Narocnino pa bos placal celo zato, ker teoreticno lahko ti v prvih dneh novega obracunskega intervala "pokuris" vse predplacane kolicine... Pri sklenitvi pa placas le sorazmerni del narocnine... in kljub temu lahko koristis celotne zakupljene kolicine, ceprav je recimo pol meseca ze mimo ...

Najbolje pa, ce poklices direktno operaterja, in ti bodo gotovo razlozili, kako gre postopek...

Da ne bodo vsi samo godrnjali, nas bo prišlo pa malce ceneje, ker bom en paket 33 lahko prestavil na 13, meni pa je tudi 100MB dovolj za BB, ostali paketi 11 so pa dobili 10MB, kar je ravno dovolj za kakšen skok na internet.

Kaj je pa z Debitelom? A bodo tudi dvignili, ker v nasprotnem je en pameten paket MojD povsem na mestu. Ker jaz pa pokurim vsaj polovico minut v lastnem omrežju, tistih 33 v drugo mobilno omrežje pa izgine prvi dan novega meseca
wink-1.gif
. Če bi pa vzel MojD 1000 minut, 100SMSov in 100MB, potem je pa to 48 EUR. In tega skoraj gotovo ne presežem, pa še sekiral se ne bi več, v katero omrežje kličem. Če bi pa pazil na klice, pa pridem na 33 EUR... Sedaj je račun vedno cca 60EUR. Preden so uvedli pakete Povezani je bil pa 100 EUR+...

Jernej
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Ce se nisi opazil, se v te teme naceloma ne vtikam vec kaj dosti...Samo tukaj me je pa zbodla izjava Tusmobilovca, ki pravi, da trdi, daje EDGE v bistvu enako kot UMTS (cisto na grobo povedano)...

Moje mnenje je: Kdor potrebuje prenos podatkov, naj ne izbira Tusmobil in T-2...

P.S.: Ce se nisi opazil, si ti eden izmed tistih, ki v Mobitelovo temo tlaci Tusmobil
grims-1.gif


Lahko samo dodam, da si izjemno slab napovedovalec, kar je lahko zelo škodljivo.


Lp.
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Citat:
Uporabnik cresh pravi:
ksz.
glih dons govoril s prjatlom k dela na @m in je reku, da @m že par let posluje z izgubu, vse odkar so dal ven te pakete 11,22,33,Džabest,... Ampak je reku, da so preprosto bili v to prisiljeni, ker drugače bi vsi odšli k S!mobilu in k Tušu. Je pa tudi reku, da odkar hoče Telekom spet dobit @m čisto pod svoje, da gre samo še navzdol in da jih je že precej bilo odpuščenih.
Isto sta jamBrala frenda pri Telekomu, da zdej bodo vsi mogli delat vse, da bodo vsi univerzalci, vse študente stran dat, vse, ki so za določen čas stran in čisto nič novih zaposlitev.

Mobitel sigurno ne dela izgube
smile-1.gif

Mogoče je prijatelj mislil, da dobiček ni tak, kot prejšnja leta?
Podatki za leto 2009
Čisti prihodki od prodaje 449.324.650 EUR
Čisti dobiček ali izguba obračunskega obdobja 58.954.769 EUR
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik cresh pravi:
ksz.
glih dons govoril s prjatlom k dela na @m in je reku, da @m že par let posluje z izgubu, vse odkar so dal ven te pakete 11,22,33,Džabest,... Ampak je reku, da so preprosto bili v to prisiljeni, ker drugače bi vsi odšli k S!mobilu in k Tušu. Je pa tudi reku, da odkar hoče Telekom spet dobit @m čisto pod svoje, da gre samo še navzdol in da jih je že precej bilo odpuščenih.
Isto sta jamBrala frenda pri Telekomu, da zdej bodo vsi mogli delat vse, da bodo vsi univerzalci, vse študente stran dat, vse, ki so za določen čas stran in čisto nič novih zaposlitev.

Hvala za te informacije! Da ne bom zaman čakal na odgovor, ker sem jim poslal prošnjo za študentsko delo.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.947
1.833
113
kje najdete vi kako pametno ponudbo od simobila da je konkurenčna itak in ima 1gb vključen?
 

blue007

Pripravnik
6. feb 2009
612
0
16
Citat:
Uporabnik Earnhardt pravi:
Citat:
Uporabnik cresh pravi:
ksz.
glih dons govoril s prjatlom k dela na @m in je reku, da @m že par let posluje z izgubu, vse odkar so dal ven te pakete 11,22,33,Džabest,... Ampak je reku, da so preprosto bili v to prisiljeni, ker drugače bi vsi odšli k S!mobilu in k Tušu. Je pa tudi reku, da odkar hoče Telekom spet dobit @m čisto pod svoje, da gre samo še navzdol in da jih je že precej bilo odpuščenih.
Isto sta jamBrala frenda pri Telekomu, da zdej bodo vsi mogli delat vse, da bodo vsi univerzalci, vse študente stran dat, vse, ki so za določen čas stran in čisto nič novih zaposlitev.

Mobitel sigurno ne dela izgube
smile-1.gif

Mogoče je prijatelj mislil, da dobiček ni tak, kot prejšnja leta?
Podatki za leto 2009
Čisti prihodki od prodaje 449.324.650 EUR
Čisti dobiček ali izguba obračunskega obdobja 58.954.769 EUR
Ni problem Mobitel, ampak Skupina Telekom. Mobitel mora imeti čim večji dobiček da pokrije visoke izgube iz Telekoma Slovenije, makedonskega One in kosovksega Ipka. Zadnje 3 firme prinašajo tako izgubo, da Skupina Telekom Slovenija ima že 2 čertletji zapored izgubo, kljub Mobitelovem dobičku (leto 2009: +41.153.000 € ). Leto 2008 je imel 58.954.769 €

Ti si gledal za leto 2008 dobiček :D

Je pa ekonomist Jože P Damjan izračunal da Mobitel zaradi Itak Džabestom izgublja 4,2 mio € na mesec.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.352
9.689
113
40
MB
pol pa najboljše da dajo ven paket z 1 € naročnine pa telefone za 1 €, pa ko bo dovolj naročnikov dvignejo naročnino na 50, udri po ciganih
grin1.gif
glede na to da lahko enostransko spreminjajo pogodbo po mili volji
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Spremenijo jo lahko kadarkoli, a te morajo obvestiti en mesec prej in ti omogociti, da jo prekines, ce ti novi pogoji ne ustrezajo. To so tudi naredili.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.822
10.504
113
kod Džej-Zija
Citat:
Uporabnik blue007 pravi:
Citat:
Uporabnik Earnhardt pravi:
Citat:
Uporabnik cresh pravi:
ksz.
glih dons govoril s prjatlom k dela na @m in je reku, da @m že par let posluje z izgubu, vse odkar so dal ven te pakete 11,22,33,Džabest,... Ampak je reku, da so preprosto bili v to prisiljeni, ker drugače bi vsi odšli k S!mobilu in k Tušu. Je pa tudi reku, da odkar hoče Telekom spet dobit @m čisto pod svoje, da gre samo še navzdol in da jih je že precej bilo odpuščenih.
Isto sta jamBrala frenda pri Telekomu, da zdej bodo vsi mogli delat vse, da bodo vsi univerzalci, vse študente stran dat, vse, ki so za določen čas stran in čisto nič novih zaposlitev.

Mobitel sigurno ne dela izgube
smile-1.gif

Mogoče je prijatelj mislil, da dobiček ni tak, kot prejšnja leta?
Podatki za leto 2009
Čisti prihodki od prodaje 449.324.650 EUR
Čisti dobiček ali izguba obračunskega obdobja 58.954.769 EUR
Ni problem Mobitel, ampak Skupina Telekom. Mobitel mora imeti čim večji dobiček da pokrije visoke izgube iz Telekoma Slovenije, makedonskega One in kosovksega Ipka. Zadnje 3 firme prinašajo tako izgubo, da Skupina Telekom Slovenija ima že 2 čertletji zapored izgubo, kljub Mobitelovem dobičku (leto 2009: +41.153.000 € ). Leto 2008 je imel 58.954.769 €

Ti si gledal za leto 2008 dobiček :D

Je pa ekonomist Jože P Damjan izračunal da Mobitel zaradi Itak Džabestom izgublja 4,2 mio € na mesec.

Damjan ni izračunal realne izgube, izračunal je samo oportunitetne stroške, ki bi jih po njegovih predpostavkah Mobitel moral imeti. Kakšno je realno stanje, ve samo Mobitel. Da so postali pogoltni, se pa lepo vidi iz prenove paketov.
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Paket 77 ima vključenih 200 in ne 20 minut pogovorov v druga omrežja in to ostaja tudi v bodoče. Bolj me skrbi neuporabnost količine prenosa podatkov, saj pri resni uporabi za 77 evrov pričakujem uporabno vrednost neomejenega prenosa podatkov, ne pa omejevanje na 1 GB, kar mimogrede lahko dosežem s samim aparatom, kaj šele s povezavo na PC. Boli me za 1000 sms-ov in 1000 mms-ov... današnja poslovna komunikacija temelji na e-pošti in praktični uporabi hitrega in prostorsko neomejenega prenosa informacij. Ko je M@ uvedel svojo takoimenovano "pošteno uporabo" do 20 GB me ni prizadelo, ampak 1 GB??? Dajte ga no srat... ali je pri takšni ceni paketa upravičeno zahtevati dodatno doplačilo že itak "neomejenega" prenosa podatkov, da bom namesto 1GB funkcionalno lahko uporabljal nekaj GB več?

Prve izkušnje odvajanja odvisnosti od M@ 3,5G so presenetljive... WiFi omrežja so še vedno hitrejša, seznam prostih dostopov se še vedno povečuje, med prostočasnimi aktivnostmi se bom raje ukvarjal s seboj in ne z delom. Večina "nujnih" stvari lahko tudi malo počaka... Najbrž bo že res, da ne potrebujem več kot 1GB mobilnih podatkov na mesec. In tudi ni nujno plačevati storitev nekomu, ki mi svoje visoko tehnološke ugotovitve drago prodaja kot govno, zavito v celofanu. Še vedno sem jezen.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.