Novo pri Mobitelu VI.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik SE_P1i pravi:
Če jaz prav vidim, bo po novem na paketu 77 še vedno neomejen internet
wink-1.gif

wink-1.gif

In potem v začetku tretjega tedna v mesecu na terenu strankam razlagam, da ne morem takoj
pregledati in poslati datoteke, ker mi je M@ znižal hitrost prenosa. Kuul.
Sicer sem pa pred leti, ko je Telekom drastično spremenil pogoje enostavno odklopil stacionarca
in ga od takrat še nisem pogrešal. Nič ni večno, sploh pa ne poslovni odnos, v katerem nekdo ostane nategnj*n.
aplauz.gif
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
Citat:
Uporabnik Bush pravi:
Citat:
Uporabnik SE_P1i pravi:
Če jaz prav vidim, bo po novem na paketu 77 še vedno neomejen internet
wink-1.gif
A hitrost?

Uporabnik Megapixel je rekel, da bo po novem v paketu 77 samo 1gb prenosa... moj odgovor se je nanšal na to.
 

Firing_Nukez

Pripravnik
3. mar 2010
328
0
16
To njihovo "pravično" uporabo si lahko nekam vtaknejo. Naj lepo naišejo, da je omejeno, ne pa da se nekaj skrivajo za metaforami. Včeraj sem bil brez neta, pa sem se priklopil z mobitelom in sem zrihtal zadeve na mailu, razposlal nekaj zajetnejših PDF poročil in na koncu pogledal še 2 videa na youtube, pa je blo takoj 300 mega prometa.
 

zarjev

Zelenc'
2. nov 2009
12
0
1
Sl. Konjice
Mislim, tole je res grdo - letno jim za paket 77 plačaš 924 € (to je več kot 200 000 starih tolarjev), dobiš pa za dober CD hitrega interneta na mesec. Pa kaj gre mobitel samomor delat?

LP
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Nic vec ne placas... le hitrost imas po prenesenem enem gigabajtu pocasnejso...ampak se vedno hitrejso, kot takrat, ko so bili se tolarji (ko ze ravno spreminjas v tolarje
smile-1.gif
) ... in se nedolgo nazaj (dve, tri leta) je bila normalna taka hitrost...

Sicer pa mobilni internet je MOBILNI internet ... in ga ne mores enaciti s fiksnim opticnim ali DSL prikljuckom ...
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
KSZ

Nisem pri M@, ampak eni to trdijo.
A je res v pogodbi/SPP za Itak Džabest notr napisano, da lahka spreminjajo samo cene klicev, SMSev, nič pa glede naročnine?
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Nic vec ne placas... le hitrost imas po prenesenem enem gigabajtu pocasnejso...ampak se vedno hitrejso, kot takrat, ko so bili se tolarji (ko ze ravno spreminjas v tolarje
smile-1.gif
) ... in se nedolgo nazaj (dve, tri leta) je bila normalna taka hitrost...

Sicer pa mobilni internet je MOBILNI internet ... in ga ne mores enaciti s fiksnim opticnim ali DSL prikljuckom ...

Sicer se nekako strinjam s teboj, ampak v obdobju tolarjev nisem plačeval tolikšne naročnine na mesec (dobro, tudi ni bilo vseh zakupljenih količin), pa tudi aparati niso bili sposobni uporabiti takšno hitrost prenosa podatkov. Če so v zadnjem obdobju prodajali prepoceni storitve zaradi dumpinga, da uporabniki ne bi prešli k drugim operaterjem bi bilo morda bolje, da bi se jih preselilo še več in bi si še kdo na račun tega lahko zgradil boljše omrežje. Podražitev in omejevanje naenkrat pač ni poslovna logika, ki bi si jo želel razumeti, sploh, če z razlogi, ki jih navajajo dobesedno žalijo svoje uporabnike. Lažje bi sprejel podražitev naročnine za 20 evrov kot pa omejitev obljubljene neomejene dobrine s potrebnimi doplačili za nove omejitve. In to vse v smislu napredka in ugoditvi potrebam uporabnikov. Si težko predstavljam kdo je bil v tem projektu bolj nesposoben - marketing, ki je sproduciral ta PR ali management, ki ga je odobril. Redko vidim tako lepo zavit bullshit.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ampak se vedno je smesna tvoja trditev, ki pravi takole:

Citat:
In potem v začetku tretjega tedna v mesecu na terenu strankam razlagam, da ne morem takoj pregledati in poslati datoteke, ker mi je M@ znižal hitrost prenosa. Kuul.

Ce se zniza hitrost prenosa... se ne pomeni, da ne mores poslati... Ker tudi v primeru, da je kaksen streznik zabasan, ti nihce ne more zagotavljati, da imas max. pasovno sirino, ki je teoreticno mozna pri uproabljenem nacinu povezave...
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Meni ni smešno, če mi nekdo pokvari nekaj, kar deluje povsem okej z razlogom, da bom potem bolj zadovoljen. Storitev mi je bila predstavljena, sem jo testiral, uporabljal, celo vezal sem se nanjo in jo plačeval več, kot sem jo izkoriščal po pogodbi. Vem, da prenos ne more biti povsod optimalen, ampak v Ljubljani se storitev ni poslabšala, da bi jo bilo potrebno omejiti. Zastonj mobilna TV najbrž tudi obremenjuje prenos podatkov. Obljubljena hitrost, ki je bom deležen po prenesenih 1 GB podatkov (pri meni nekje v tretjem tednu meseca) bo predvidoma manjša, kot je bila na S!, ko sem odplačal opremo, se zahvalil za sodelovanje in vzel podatkovni paket pri M@.
Če bi se M@ skokovito povečevalo število uporabnikov in prenosa ne bi bilo dovolj za vse, bi razumel te omejitve. Mi lahko kdo pojasni dejanske razloge za te ukrepe? Več dobička? Omejevanje, da ne bo potrebno dodatno širiti infrastrukture? Dražje optične povezave med bazami? Prilagoditev pozicioniranja firme? Nekaj, v kar bom verjel? Konec koncev je Telekom še vedno državno podjetje, za katerega bi težko rekli, da je ustvarjeno na osnovi tržne ekonomije in za njegovo poslovanje zaposleni še vedno ne nosijo zadostne odgovornosti.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Ampak se vedno je smesna tvoja trditev, ki pravi takole:

Citat:
In potem v začetku tretjega tedna v mesecu na terenu strankam razlagam, da ne morem takoj pregledati in poslati datoteke, ker mi je M@ znižal hitrost prenosa. Kuul.

Ce se zniza hitrost prenosa... se ne pomeni, da ne mores poslati...
Besedico "takoj" si najbrž spregledal.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik stein pravi:

Besedico "takoj" si najbrž spregledal.

Ne nisem spregledal... Se vedno lahko TAKOJ odposlje... Kdaj pa bo prislo do naslovnika, pa ni odvisno samo od hitrosti povezave... ampak je tu se precej drugih dejavnikov... Seveda pa zna biti problem, ker nekateri po mailu posiljajo tudi vec 100 MB velike datoteke
smile-1.gif
...
 

schalko

Pripravnik
4. jan 2008
317
1
18
Velenje
Zakaj ste se odločili za spremembo naročniških paketov?

Mobitelove cene so v preteklih letih padale, uporabnikom pa smo iz leta v leto za njihov denar nudili vse več. Gospodarske razmere v Sloveniji in svetu ter odločenost, da tudi v takšnih razmerah ne odstopamo od zagotavljanja najkakovostnejših tehnologij in storitev na slovenskem trgu, terja manjšo korekcijo na področju naročnin.

S 1. 8. 2010 uvajamo spremenjene naročniške pakete, ki izhajajo iz analize uporabniških navad. Paketi bodo omogočali ugoden nakup mnogih sodobnih mobilnikov, še posebej ob dejstvu, da hitro narašča delež pametnih mobilnikov, nabavna cena slednjih pa je višja od cene klasičnih mobitelov. Hkrati pa se nabor zakupljenih količin v prenovljenih paketih približuje dejanskim prenesenim količinam velike večine uporabnikov. Vsem, ki potrebujejo večje količine podatkov bomo omogočili dokup količin podatkovnega prenosa po posebej ugodni ceni. S 1. 8. 2010 bo Mobitel namreč za obdobje enega leta promocijsko za 50% znižal cene dodatnih podatkovnih količin v kombinaciji s paketi Itak Džabest ter Opti in Super Povezani. Tako bo dokup 100 MB stal 2 EUR, 500 MB 4,50 EUR in 1 GB podatkov v domačem omrežju 6 EUR na mesec.

Paketom Povezani in Itak Džabest smo poleg tega dodali storitve, ki so jih naročniki doslej plačevali dodatno. Poleg storitev elektronskega sporočanja Integral in Mobilne TV, ki bosta vsaj do konca leta 2010 brezplačni v paketih Povezani in Itak Džabest, smo dodali še neomejen dostop do omrežja NeoWLAN, poleg tega pa smo nova paketa Povezani Mini in Osnovni nadgradili z vključenimi količinami podatkov, ki bodo naročnikom teh paketov omogočale osnovni dostop do elektronske pošte in spletnih družbenih omrežij, kot je Facebook, brez stroškov doplačila. Velika večina mobilnikov, ki jih imajo naši uporabniki, vse te popularne storitve že podpira, zato se nam vsebinska prenova in širitev vključenih storitev zdi smotrna. Pred leti, v času prvotne zasnove paketov z vključenimi količinami, te storitve še niso bile množično uporabljane, prav tako je bilo med uporabniki bistveno manj mobilnikov, ki so te storitve podpirali. Z razvojem mobilnikov, tehnologije in storitev se spreminjajo tudi uporabniški paketi in v njih vključene storitve.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.391
3.789
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Hkrati pa se nabor zakupljenih količin v prenovljenih paketih približuje dejanskim prenesenim količinam velike večine uporabnikov.

A ni potem nekako logično, da ravno zaradi tega nalašč pustiš 1 GB podatkov, če je itak neka povprečna poraba 100 MB
confused-1.gif


Komuniciraš boljši paket, poraba pa ne obremenjuje omrežja. Al kva?
 
Nazadnje urejeno:
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.