Novo pri Mobitelu VI.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.507
1.055
113
Titograd
Jupi, iz 15 € na 25, čez 1 leto pa na 31€ - če želiš imeti še naprej 1 giga podatkov
bonk.gif


Pa klinc pa njihova "zastonj" mobilna TV, s 100 mb vključenih podatkov si pa lahko res veliko pogledam
bonk.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Ah vse obračajo tko, kokr da bo to vse za končne uporabnike bolš, dajnsko bomo pa več plačevali za manj storitev (kaj je tukaj bolšega za nas uporabnike res nevem). Ko so nam omejili soritve, ki jih dejansko uporabljamo in vse skupaj še precej podražili, so zravn vturili še storitvi, kot sta Mobilna TV in NeoWLAN, za kateri vrjetno že sedaj ni plačevalo ravno veliko ljudi in jim je vrjetno vseeno, če ju ponudijo zastonj, ob enem pa lahko rečejo, da so nam za višjo ceno ponudili tudi več storitev (seveda storitev, ki si jim nismo želeli, vzeli pa so nam tisto kar smo uporabljali).
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
ksz

Uporabniki, ki prenašamo izrazitejše količine podatkov si lahko namesto zastarele "unlimited" opcije sedaj za 12 eur (do novega leta 6) na mesec dokupimo ob vključenem enem še en cel dodaten GB normalne hitrosti, kot smo jo bili deležni do sedaj. Za ostali "unlimited" del bi bilo po znižani hitrosti dovolj tudi 100 MB, ker večja neuporabnost transferja zmanjša željo in zmožnosti po tovrstnih opravilih.
Sam de bo TV, pa bo kul! Si predstavljam, da to ne bo gol TV program ampak po možnosti nov medij za prenos oglaševanja, ki bo na zmanjšani obremenitvi mobilnega interneta (za potrebe naročnikov) deloval bolje in zanesljivejše (za potrebe oglaševalcev).
Špekuliram, ampak bomo videli... le zakaj bi nekaj dobili zastonj, sploh obsežen prenos podatkov, ki smo ga drugje izgubili...)
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.863
750
113
www.jernej.org
Piše, da bodo "akcijske" cene za prenos podatkov za obdobje enega leta in ne do konca leta. Ne zavajaj uporabnikov, ker to sta dva zelo različna podatka (vsaj zame).
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.863
750
113
www.jernej.org
Meni se ne gre toliko za tistih dodatnih par eur koristi. Če bi bile cene samo do konca leta akcijske, bi že sedaj gledal za novimi paketi. Če bodo pa eno leto, imam pa malo več časa, da si poiščem novi paket (mogoče bo do takrat že kak nov paket na voljo).
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Meni se ne gre toliko za tistih dodatnih par eur koristi. Če bi bile cene samo do konca leta akcijske, bi že sedaj gledal za novimi paketi. Če bodo pa eno leto, imam pa malo več časa, da si poiščem novi paket (mogoče bo do takrat že kak nov paket na voljo).

Absolutno, tudi meni se ne gre za tistih nekaj eurov pri letni porabi mobilne telefonije za cca 1800 eurov. Nora mi je misel, da sem si delo in življenje prilagodil storitvam, za katere sem sklenil dolgoročno pogodbo in si nisem nikoli mislil, da se bo tako drastično spremenila na slabše oziroma nesprejemljivo. Unlimited je bil res več kot preveč in matematično ga res zagotovo ne bi nikoli porabil, za 20 GB omejitve se nisem bremenil, ker jih tudi ne porabim, ampak 1 GB in potem omejitev hitrosti mi je pa nesprejemljivo. Sploh zato, ker bo nekdo s precej manjšo naročnino z lahkoto na račun brezplačne TV mesečno potegnil zelo "neomejene" količine podatkov.
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
Če se ne motim, so že delno uslišali tvojo željo... Mejo do priprtje pipce so dvignili na 5GB
wink-1.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
A mi lahko kdo od prikoritnikov pojasni dve stvari:

1: Koliko uporabnikov z najvisjo teoreticno mozno hitrostjo lahko naenkrat visi na eni bazni, ob predpostavki, da nihce nikogar ne moti (torej je u8proabnikov tocno toliko, kot zmore bazna) in imajo vsi idealen signal ?

2: Koliko baznih postaj z HS*PA ima Mobitel ?

Sprasujem zato, ker me zanima koliko ljudi bi teoreticno lahko uporabljalo "unlimited", ce bi to obstajalo.
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik SE_P1i pravi:
Če se ne motim, so že delno uslišali tvojo željo... Mejo do priprtje pipce so dvignili na 5GB
wink-1.gif

Zaenkrat tega uradno ni zaznati. Ne glede na to, je 5 GB uporabnega prenosa še vedno slaba rešitev "unlimited" pogodbe. Celotno zmedo sprememb sredi poletja, ko je obveščanje uporabnikov popolnoma neučinkovito vidim kot zelo slabo in manipulativno poslovno potezo Mobitela, ki je ne morejo rešiti s poceni sprenevedanjem, začasnimi ugodnostmi in dodatnimi nepotrebnimi začasnimi storitvami. Razlike v pogojih so velike, razlogi so netransparentni in podcenjujoči. Mobitel je del Telekoma, državnega podjetja in kot tako nosi vsaj moralno odgovornost do svojih državljanov.

Sicer sem pa v zadnjih dneh odkril precej veliko cenovno prednost konkurence pri dohodnih in odhodnih klicih v eni izmed bivših yu republik, kar že s pridom uporabljam. Recesija je pač kup blata, po katerem je treba hoditi previdno in v katerega se lahko globoko pogrezneš, če ne reagiraš pravilno ob pravem času.

Mislim, da sem povedal vse oziroma se že ponavljam. Preklic načrtovanih sprememb bi me morda prepričal v to, da ostanem in da M@ premore še nekaj zdrave poslovne etike.

My eyes are wide open...
grims-1.gif
 

erazem12

Pripravnik
15. feb 2008
167
0
16
Podobno potezo je želel pred dvema letoma napraviti mobilni operater v avstriji...pa jih je kaj hitro dobil po prstih (palica iz Bruslja). Mislim da bi se v primeru organiziranega postopka proti Mobitelu dalo tudi ukrepati, ker se primer aplicira na že razsodenega in ni kaj dosti diskutiranja. Je pa vprašanje, kdo se bo res spuščal v to...
 

Poltergeist

Pripravnik
22. apr 2010
398
3
18
Ce ba apek in ukv hocejo da mobitel podrazi storitve zaradi konkurence. Edino kaj je mobitel je zaj 2 meseca prej reagiral sam, da nas se bolj nategne. Ker oni bodo mu ziher rekli da morajo pogodbo za obstojece narocnike obdrzati, ali dovoliti prekinitev brez subvencijskih stroskov. Tako nas bo vecina sla, tisti ki bodo se malo cakali pa verjetno profitirali ali vsej nic izgubli. Vse je sicer tveganje, vendar apek nemore proti uporabiko odlocit ali pac?

Ce pa to seveda nic ne drzi in mine 30 dni ko mamo cas prekinit pogodbo. Kaj se pa potem zgodi? Kolko visja je kazen? Kak se racuna itd... ?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.352
9.689
113
40
MB
no jaz vem, da se bom ta mesec izogibal wifi spotom, da res pokurim 1 GB
evil.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.391
3.789
113
davorinm.wordpress.com
ksz...

baje cene subvencioniranih mobitelov ostanejo enake v vseh paketih. Sem mislil, da bodo pocenili kaj zdaj ko se je realna vrednsot naročnine praktično podvojila pri Džabestu.

kje pa je kaj coolpower? Na dopustu?
grin1.gif
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.