Novo pri Mobitelu VI.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Če prav razumem pride v splošni akciji 399€ (aneks 24m), imaš pa NAJNAJ opcijo z nakupom na obroke, kjer plačuješ 24x15€ = 360€. V čem je štos??

Sem pa računal, da cena v splošni akciji ne bo presegla 300€
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.113
32
48
Jaz to razumem takole:
Cena telefona = 1€ +
Nakup na obroke: 24,92€ + 13 € ( pri paketu 33) x 24 mesecev = 911,08 € in če je to tako....potem je ta opcija res NAJ NAJ in še enkrat NAJ....Mobitel pa
stupid-1.gif



aja...res upam da razumem narobe
 
Nazadnje urejeno:

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik escada66 pravi:
Jaz to razumem takole:
Cena telefona = 1€ +
Nakup na obroke: 24,92€ + 13 € ( pri paketu 33) x 24 mesecev = 911,08 € in če je to tako....potem je ta opcija res NAJ NAJ in še enkrat NAJ....Mobitel pa
stupid-1.gif



aja...res upam da razumem narobe

pomojem je tko, da ti 13 mesec plačuješ poleg paketa33 še dodatnih 24,92€ za telefon.
pač za naročnino daš vsak mesec 33€, potem pa zraven še za telefon 24,92€ prvih 13 mesec.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Jst razumem pač, da naročnino plačuješ normalno (kot bi jo recimo itak plačeval), samo telefon recimo vzameš namesto za 399€ za 1€+24*15€=361, vsaj pri tistih paketih, za katere velja splošna akcija, lahko pa da je še kakšna druga caka. Čeprav 399€ je kar dosti, glede na to, da je telefon če se ne motim že na voljo pri Mobisvetu v prosti prodaji za 70€ več, sploh glede na to kako mobitel enostransko spreminja pogoje in zvišuje cene (in se mi vezava ne zdi več najbolj pametna opcija).
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Haha..pa ne moreš verjeti. Pa oni res si sami seb jamo kopljejo. Neverjetno!
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.113
32
48
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Jst razumem pač, da naročnino plačuješ normalno (kot bi jo recimo itak plačeval), samo telefon recimo vzameš namesto za 399€ za 1€+24*15€=361, vsaj pri tistih paketih, za katere velja splošna akcija, lahko pa da je še kakšna druga caka. Čeprav 399€ je kar dosti, glede na to, da je telefon če se ne motim že na voljo pri Mobisvetu v prosti prodaji za 70€ več, sploh glede na to kako mobitel enostransko spreminja pogoje in zvišuje cene (in se mi vezava ne zdi več najbolj pametna opcija).

Hja...kaj pa potem dela tam zraven postavka mesečna obveznost: 24,92€
confused-1.gif
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.863
750
113
www.jernej.org
Tista mesečna obveznost je pomoje postavka, ki jo moraš plačati ob predčasni prekinitvi pogodbe (seveda pomnožena s številom mesecev do izteka pogodbe).
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Meni se pa zdi, da bo to kar fino obrok za telefon. Ma ne...človek ne ve kaj naj si misli???
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.113
32
48
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Tista mesečna obveznost je pomoje postavka, ki jo moraš plačati ob predčasni prekinitvi pogodbe (seveda pomnožena s številom mesecev do izteka pogodbe).

No, tudi to se logično sliši..
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Jst razumem pač, da naročnino plačuješ normalno (kot bi jo recimo itak plačeval), samo telefon recimo vzameš namesto za 399€ za 1€+24*15€=361

po moje bo tut kar tko. Vsaj men se logično sliši.
Pač dobiš telefon na obroke brez laufanja po bankah in preverjanja, če si kreditno sposoben. Tko si bo lahko tudi kaka "študent" kupil boljši telefon. In to je zelo dobra poteza o kateri sem jst že nekaj časa nazaj razmišljal, ko sem "moral prašička razbit", da sem si lahko kupil boljši telefon.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Jst razumem pač, da naročnino plačuješ normalno (kot bi jo recimo itak plačeval), samo telefon recimo vzameš namesto za 399€ za 1€+24*15€=361

po moje bo tut kar tko. Vsaj men se logično sliši.
Pač dobiš telefon na obroke brez laufanja po bankah in preverjanja, če si kreditno sposoben. Tko si bo lahko tudi kaka "študent" kupil boljši telefon. In to je zelo dobra poteza o kateri sem jst že nekaj časa nazaj razmišljal, ko sem "moral prašička razbit", da sem si lahko kupil boljši telefon.

Kak študent, pejt malo v študentske kroge, imajo mobilnike boljše kot high poslovneži
smile-1.gif
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.113
32
48
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Jst razumem pač, da naročnino plačuješ normalno (kot bi jo recimo itak plačeval), samo telefon recimo vzameš namesto za 399€ za 1€+24*15€=361, vsaj pri tistih paketih, za katere velja splošna akcija, lahko pa da je še kakšna druga caka. Čeprav 399€ je kar dosti, glede na to, da je telefon če se ne motim že na voljo pri Mobisvetu v prosti prodaji za 70€ več, sploh glede na to kako mobitel enostransko spreminja pogoje in zvišuje cene (in se mi vezava ne zdi več najbolj pametna opcija).

Sem se pozanimal na m@.....bo tvoja trditev kar držala...

Opcija NAN NAJ je = 1€+24 x 13€ (10€ ali 15€ odvisno od paketa) = cena telefona na koncu vezave
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Je možno prekiniti razmerje brez stroškov?
Kako pa je s tistimi, ki imajo podpisan aneks za recimo 24 mesecev, ali lahko prekinejo brez pogodbene kazni, ker so paket, za katerega so podpisali pogodbo, popolnoma spremenili?


Sem danes klical na Mobitel in izvedel naslednje...

Opcija A- lahko prekineš aneks in plačaš pogodbeno kazen (telefon ostane tebi)

Opcija B- lahko vrneš telefon, oni ti zaračunajo uporabnino. Aneks se prekine, prav tako se prekine naročnina. Ampak pazi to, v tem primeru se telefonska številka deaktivira in je ne moreš prenesti k drugemu operaterju, prav tako ne moreš nadaljnih 6 mesecev skleniti nobene naročnine pri Mobitelu. Tako izgubiš svojo telefonsko številko. Ta del me najbolj jezi.... mater jim cigansko, kako te priklenejo nase, cigani!

Ali lahko kdo potrdi, da je to res/ni res?
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Se opravičujem za off!
A ni bilo včasih mogoče kupiti GSM v mobitelovi trgovini s 25% popustom pri gotovinskem plačilu brez vezave!? Kot pomoč, če se ti je GSM poškodoval itd.

Na mobitelovm klicnem centru ne vejo nič o tem!
 

Cooper

Pripravnik
27. jan 2009
498
0
16
Ljubljana
Spirit, si prepričan, da si opcijo B pravilno razumel? No, mogoče so ti jo pa narobe razložili.
Če se ne motim, lahko uporabnik novega operaterja (na primer Simobil) pooblasti, da se telefonska številka prenese k novemu operaterju. Uporabnik pa pri Mobitelu ne prekine pogodbe vse dokler prenos ni opravljen (torej še vedno plačuje naročnino, čeprav številka ni več pri Mobitelu). Ko pa je telefonska številka enkrat prenesena, gre uporabnik na Mobitel, prekine aneks in naročnino (in seveda plača morebitno pogodbeno kazen, ali pa plačuje naročnino vse do izteka aneksa - seveda pa v tem primeru ne more koristiti zakupljenih količin).
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Opcija B- lahko vrneš telefon, oni ti zaračunajo uporabnino. Aneks se prekine, prav tako se prekine naročnina. Ampak pazi to, v tem primeru se telefonska številka deaktivira in je ne moreš prenesti k drugemu operaterju, prav tako ne moreš nadaljnih 6 mesecev skleniti nobene naročnine pri Mobitelu. Tako izgubiš svojo telefonsko številko. Ta del me najbolj jezi.... mater jim cigansko, kako te priklenejo nase, cigani!

Ali lahko kdo potrdi, da je to res/ni res?
Tudi če je to res, to ni problem: najprej preneseš telefonsko številko k novemu operaterju, na obrazcu označiš, da ne želiš prekiniti naročniškega razmerja pri obstoječem operaterju (M@) . Počakaš, da je številka prenesena. Potem prekineš pri M@ .
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.