Novo pri Mobitelu VI.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

MaTiCeKSI

Pripravnik
14. nov 2008
64
0
6
Kaj, ko bi vsi Itakovci od 1.8 dalje vsak mesec Mobitelu nakazali samo 10 eur namesto zahtevanih 19? Zaradi zmanjsanih podatkov, kajpakda! Ce lahko oni spreminjajo cene in vsebine, pa si vzamimo se mi to pravico!
 

KekecXY

Pripravnik
29. jan 2010
201
0
16
pol nebo dolgo, ko bojo koristli oni njihovo pravico odklopa
wink-1.gif
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Sedaj sem si vzel čas pa malo pregledal cene. Samo to je pa bila strateška odločitev. Nekdo mora imeti jajca, da je to podražitev podpisal in dovolil. Mislim, da tako velika podražitev ne samo Džabest paketa, podražili so tudi Osnovni in Enotni paket, Povezani. Ma nikoli nisem imel nič proti Mobitelu, ampak tole, tole jih pa zna nekaj stati. Škoda no.
P.s. Kje je že tist astran, kjer piše koliko prenosov številk je bilo?
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Smejal bi se da velika množica odide na Simobil, se tam po možnosti veže...potem pa Simobil podraži storitve.
grin1.gif

Smejal bi se tudi jaz, ker sem jezen na M@ zaradi slabe poslovne etike in podcenjevanja uporabnikov s poceni PR dejavnostjo. Na dan podražitve je bila njihova prva novica ugodni klici na AMZS (ali nek podoben WTF BS), druga pa opravičilo nedolžne neveste za manjšo podražitev in malenkostno zmanjšanje vključenih storitev, ker jih uporabniki res ne porabijo in ne potrebujejo. Temu se reče menda tudi modernizacija storitev in približevanje potrebam uporabnikov.
13.gif


Na S! sem bil od leta 1999 jezen le takrat, ko jim je posel ušel iz rok in je na račun povečanja števila uporabnikov padla kvaliteta 3G prenosa podatkov in dosegljivost v najbolj obremenjenih urah. Dobro, tudi zaklepanje aparatov ne izkazuje ravno zaupanja do uporabnikov. Ampak ti frajerji in vsi ostali operaterji za njimi so se morali boriti za vsakega uporabnika s povsem drugačnimi viri financiranja. Precej lažje je bilo monopolnemu ponudniku za nerazumno visoke cene (v primerjavi z sosednjimi državami) furati kontinuiteto in monopol državnega telekomunikacijskega servisa ter si v štartu ustvariti prednost in dolgoročne pogoje za delo. Moj prvi mobilni telefon je bila Delta za več kot 1000 Eurov, medtem, ko so se Italijani že obmetavali z GSM-i.
 

TARIFEpikaSI

Pripravnik
30. maj 2010
172
0
16
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Ni upoštevan 50% popust pri opcijah za mobilni internet... ker džabest + 500Mb bi me prišlo pri moji uproabi 23.5eur. Stran mi pa ponuja tudi pakete po 27.5eur.

Res je Mikrohard, v izračunu na portalu Tarife.si se vedno upoštevajo uradne cene in ne promocijske. Uporabnik je o ugodnosti obveščen v v tekstovnem izpisu rezultatov, kjer je le-ta navedena v opombah pri paketu.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.080
425
83
45
dolenska
Sej se boš lahko, ker se bo to zgodilo, razen če nimajo aneksov. Kar pa verjetno majo in se zdele bunijo, pa pol pri prvi "novi" položnici, pol pa mir. Jaz nimam aneksa, star tlideset let in hočem met pocen naročnino. Zdele je simobil, z tel mal počakam, pol bo kar bo. Verjetno že v jeseni. K mobiteli ne grem kmal nazaj, mislim pol k bom šel
tongue-1.gif
. Če se pa še simobil tako pošteno razpne s cenami, grem pa na predplačniškega. Yebat ga, menil se bom, na netu pa sam doma visel.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Torej je zdaj
1000min mobitel
200min ostala omrežja
1000 sms/mms
100mb data.

400min mobitela menjam za dodatnih 100min v ostala omrežja
500 sms/mms menjam za dodatnih 200mb data

smile-1.gif
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik Fly pravi:
Res bi morali narediti potem vsaj to, da ko presežeš 100mb ti avtomatsko zakupi dodatnih 100mb za 2 EUR, ko presežeš 600 mb, se ti dodatno zakupi kao 500MB za 4 EUR. Pač nekaj na to foro, bi bilo precej bolj sprejemljivo.
Tako bom pa non stop gledal koliko imam porabe, da je ne bo šel čez tistih 100 mb in na koncu dobil račun da te kap.
Meni bi bilo že dovolj, če bi lahko npr preko planeta kadarkoli sredi meseca naročil dodatni paket za podatke za tekoči mesec. Pač vidiš, da si 15 blizu 100mb in dokupiš še 100mb...
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Drzava doloci samo najvisjo ceno... vendar se je vsi drzijo, kot pijanec plota
smile-1.gif
Poznam privat črpalko, kjer so se nekaj časa trudii z nižjo ceno, pa so bili pritiski velikih dveh in omejitve dobave tako hudi, da so morali ceno dvignit in najti druge ugodnosti
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Smejal bi se da velika množica odide na Simobil, se tam po možnosti veže...potem pa Simobil podraži storitve.
grin1.gif

Dvomim, da bo kljub tej precej neprijazni potezi Mobitela do tega prišlo. Pri Simobilu je velik minus predvsem to, da za tiste, ki imajo dosti klicev v Mobitelovo omrežje in so starejši od 30 let, je cena precej zasoljena in kljub podražitvi še vedno enaka ali dražja kot pri Mobitelu (pa če recimo pozabimo slabšo pokritost in v povprečju nižjo hitrost prenosa podatkov). Simobil bi moral dati kakšno bolj ugodno variatno ravno za take uporabnike in bi pridobil precej uporabnikov od Mobitela.

Mislim, da bo najbolj pametno počakati par mesecev, da se zadeve malo zjasnijo in bo viden tudi odziv konkurence, potem se pa naprej odločati in menjati operaterja po potrebi.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Aki,
rekel bom le primerjaj trenutne cene Si.mobila ter mi povej kje si našel te buče, ki jih opisuješ,..
Upoštevaj tudi da je cena 0,13 € /min /min cena v lastno omrežje pri mobitelu, cena 0,10€ pa cena Si.mobila v drugo omrežje,..

b
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Sem preračunal peš in preko tarife.si. Lahko pa mi svetuješ, kateri je najcenejši paket pri Simobilu in koliko znese cena za:

- 400min klicev v Mobitel omrežje
- 30 v Simobil
- 30 v Tušmobil
- 30 SMS-ov

Pri Mobitelu je najbolj ugodna opcija cca. 30€ (v to je upoštevan tudi 20% popust na eno mobitelovo (ki predstavlja recimo 60% minut v Mobitelovo omrežje) in eno simobilovo številko).

Po mojih izračunih pride pri Simobilu precej dražje...razen če sem pozabil šteti kakšno opcijo, ki bi jo lahko še dodal poleg paketa, da bi dobil bolj ugodno ceno na koncu?
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik Axi pravi:
- 400min klicev v Mobitel omrežje
No go pri Simobilu, razen če greš na 5zame ali preseliš še preostalo številko, na katero večinoma kličeš, k Simobilu.

Mobitel: mogoče bi bilo bolje izbrati kak cenejši paket (Povezani 11/Mini) in Družinsko vez (v primeru da gre za številke enega naročnika, Mobi številko ali Itak na kogarkoli)

Debitel: NajinD ali MojD

Tušmobil: 50 paket + 25% popust (če nimaš aneksa)
 

Poltergeist

Pripravnik
22. apr 2010
398
3
18
Citat:
Uporabnik Megapixel pravi:
Citat:
Uporabnik blue007 pravi:
kar je groza pri tej podražitvi je tole, da se zviša naročnina in verjetn bo to šlo skoz. Operaterji bodo potem meli moč če skeleneš aneks na paketu za 5 € ti lahko po mili volji zvišajo za 50 €, aneks pa moraš odplačati tako ali drugače. Tu je problem. Vezal si se da če skleneš aneks boš plačeval 5 €, in ne 50 € na mesec.

Operater po mojem lahko spreminja pakete po mili volji, samo cene naročnine pa ne bi smel spremeniti ko si vezan za 24 mesecev.

Pravično bi bilo če ne bi imel aneksa se ti čez 1 mesec spremeni paket, tistim z vezavo pa bi se jim moral spremeniti šele ko se ti izteče vezava oz. s soglasjem naročnika.

Kaj naj rečem. Vezava gor al dol, če sem ob vezavi plačal pol HTC-ja, jim bom pa še drugo polovico za razvezo, ker je*at se pa ne bom pustil, sploh s takšnimi idiotskimi izgovori, kot so neporabljene količine prenosa podatkov povprečnega uporabnika in tolažilnimi nagradami za pol leta meni nekoristnih storitev.
Kot je rekel že Jest... vsi smo plačevali ne le uporabo, ampak tudi backup povezavo v primeru potrebe in brezskrbno uporabo telefona za vnaprej znane stroške. Z limitom hitrosti so grdo posegli v moj pogodbeno uporabni "unlimited", zato ne bom več plačeval namišljene varnosti ampak dejansko porabo v primeru potrebe, kar me bo prišlo ceneje kot zdaj in pri operaterju, ki bo najugodnejši.
Za mojo e-pošto bo odslej skrbel konkurenčni BB, kateri bo povsem zadovoljen s hitrostjo neomejenega prenosa na svojem bb apn-ju in dodatnim 0,1 GB prenosa izven bb apn-ja, v tujini pa mu bo za prenos pošte dovolj 5 MB za nekaj dodatnih eurov... Za vse ostalo bom pa že našel kak WIFI.
Zaenkrat se bom razvezal in oklestil mesečni strošek za M@ na minimum. Vezava zame ne pride več v poštev, saj se operaterjem očitno ni potrebno držati svojih poslovnih dogovorov. Ko bom videl boljšo ponudbo pri konkurenci, bom zaradi ohranitve številke le to prenesel drugam. Ali pa tudi ne. Še vedno se počutim nategn***ega.

Se strinjam.
Jaz bom tudi odplacal se drugi del HTCja in lepo odsel.
Za mene vezava pravtako ne pride vec v poštev, ce lahko operatori v tej gnili Sloveniji tako delajo.
Btw. Da ne omenim da je obrabnina za moj telefon 250€ in telefon jim dam. Odkupnina pa 167€ in telefon obdrzim.
Ali ni to največji hec pri celem sistemu? Njihovi splošni pogoji so en vic. Najrejsi bi jim placal teh 250€ in telefon v steni raztreščo.

Zdaj bo pa treba zmanjsati stroske, itak imam itak samo zaradi podatkov. Pri konkurenci lahko tudi paket 0+5€ ali 0+8€ vzamem v ta namen in prisparam. Kar je sevedno ceneje, kot ce obdrzim Itak za 19€ in doplacam za podatke oz placam kazen in presedem na najcenejsi 13€ paket + podatke.
Brez strahu. Kjer jaz uporabljam podatke imata tudi obe konkurenci dobro pokritost, tak da glede tega ni strahu.
Enotni paket v kolikor se bo sploh obstajal za 2.99€+podatki pa seveda ni mozno vzet brez da placam kazen, taako da jih tudi nocem nagraditi z mojo zvestobo vec.

Vsaka sola nekaj stane pravijo.
 
Nazadnje urejeno:

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.452
24
38
ali pa raje ta čas ostaneš na mobitelu, kot takoj odplačaš Desire-a. Računice s takojšnjim odplačilom ni. Tudi, če ti na začetku dajo zeleni vse gratis.
Sem sprobal podatke pri zelenih, pa bom kar ostal na Mobitelu
smirk-1.gif
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Jutri bomo videli, koliko jih je dejansko šlo takoj zamenjat ponudnika, kot so napovedovali na Facebooku. Jaz mislim, da jih ne bo prav veliko.

graf1.png

Glede na slike v profilu in način pisanja bodo mnogi k novemu ponudniku morali priti skupaj s starši.

Je pa klasika, da se podražitve dogajajo v poletnih mesecih. Telekom je že davno ugotovil, da je to najbolj ugoden čas za podražitve in korenite spremembe. Tudi tista najbolj znana podražitev leta 1997 (ki je povzročila proteste in metanje jajc v Telekomovo stavbo) se je zgodila konec junija (ko so podražili pogovore in skrajšali impulz s petih na dve minuti).
 

lugi

Pripravnik
6. jul 2008
686
0
16
Ali nebo to najbolj vidno ob koncu meseca? Glede nato da bodo poloznico za tekoci mesec se poslal (narocnina julij + pogovori junij),..
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
ki je povzročila proteste in metanje jajc v Telekomovo stavbo

Un'idea geniale:
Citat:
Vuvuzela players to launch horn protest on BP's London headquarters, demand company fix oil spill

Brooklyn video producer Adam Quirk thinks BP needs to feel the pain for what it's done in the Gulf, and he knows just what will hurt the most: vuvuzelas.

Quirk has launched a fund-raising campaign called "Vuvuzelas for BP" on Kickstarter that aims to raise enough money to pay for a chorus of blaring vuvuzela horns to wage a noise attack on BP's London headquarters.

"BP is not feeling the pain they are causing in the Gulf," Quirk writes on the campaign's website.

"In order to put a bit of public pressure on them, we plan to buy 100 vuvuzelas and hire 100 vuvuzela players off Craigslist to play in front of BP's international headquarters in London for an entire workday."

The campaign's initial fund-raising goal was $2,000, but by Thursday, donations to Quirk's efforts already had climbed over $3,600. The website states that $1,000 will go toward materials needed for the "vuvuzela protest," and the rest will benefit the Center for Biological Diversity's Gulf disaster fund.

"This is about the egregious willful destruction of our planet in the pursuit of [oil]," Quirk told the Daily News. "I'm hoping to keep pressure on BP from the public. ...You have to bring disdain to where they live if you want them to pay attention."

Quirk says he is still lining up the logistics, and a date has not been set yet for the "vuvuzela deployment."

For those interested in getting involved, Quirk says he is still on the hunt for "volunteer vuvuzela players, organizers and video crew to document the event."

But volunteers beware: You might be there for a while.

"Ideally," Quirk says, "the players will keep coming back every day until [BP executives] fix the gusher."

Link: http://www.nydailynews.com/ny_..._man_fundr.html

Vuvuzelčki na Vilharjevo
grin1.gif
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.