Novo pri Mobitelu VI.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik WHITESNAKE pravi:
In kje je tle logika? Ma ne gre meni toliko v nos ta ITAQ paket, meni gre na jetra kenslanje prenosa podatkov v 33, 44 in omejitev le teh v 77!!! HALOOOO........
10.gif
Dodatno: Pri Povezanih se ne prenašajo več količine iz prejšnjega meseca, namesto 70% popusta na izbrano m@ številko je sedaj 20%.
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
he he he... sam ta je res huda fora... dejansko izpade, da se je "kao" podražil za samo 4 eur, sam k pogledaš, kva vse so oklestel, ta znesek konkretno zraste.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.969
765
113
Citat:
Uporabnik maddog pravi:
Citat:
Uporabnik AfterEight pravi:
Citat:
Uporabnik Schime pravi:
Sicer pa nisem pri Mobitelu tko, da se me sama podražitev ne tiče. Me pa moti, ko nekateri tako zagovarjajo višanje cen. Bi še zastopil, če bi bili zaposleni tam, tko pa... .
Tukaj ne gre za zagovarjanje višanja cen, pač pa za razumevanje situacije, ne pa zgolj čustven odziv, podkrepljen s črednim nagonom, Bilo je že rečeno, da so bili paketi, kot doslej, predobri, da bi lahko trajali večno. Enkrat se je moralo zgoditi in nekdo je moral začeti z vsem skupaj ...

Lepo povedano.

Ker gre pri vecini za dijasko, studentsko rajo (ki v 90% niso prebrali pogodbe pred podpisom), so odzivi primerljivi kot da bi jim nekdo vzel hrano z rok. Kdor potrebuje internet za vec kot youtube in fejsbuk, bo dal tistih nekaj kavic na mesec za ustrezen paket in raje razmisljal o kakem poslu, cilju itd.

Meni osebno se vsaka podražitev nad 10% (pri paketih) naenkrat ne zdi normalna zadeva. Pa ni tukaj nobenega čustvenega odziva ali pa črednega nagona. Takšno je pač moje mnenje. Isto je bilo, ko si pri Siolu podražili TV za 30% (tam nekje). To za mene ni normalno., pa naj bodo paketi še tako predobri, da bi trajali večno. To je problem operaterja, da jih je sploh ponudil po taki ceni. Zdaj naj pa pač posluša negodovanje strank. Obremenjujejo se pa tako ali tako verjetno ne.
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
Zdej so pa oni začel kopirat Simobil
grin1.gif


Ajjajaj... zaenkrat je samo še t-2 ostal "čist", opa, zaenkrat...
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
Ma tle ja za mene za nastalo situacijo še vedno največji krivec APEK... Mobitel se je pač samo odzval...
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
Ja, sej to sem mislil... moral se je odzvati... na očitke organizacije, ki naj bi "kao" nas potrošnike ščitila.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Saj vidis, da zdaj nihce vec ne stoka o dumpinskih cenah, ampak o previsokih, torej je bil odziv vsaj "ustrezen", druge meje pa tako ali tako ni (zaenkrat se ne obstaja druga organizacija, ki bi silila podjetja v znizanje cen).
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Saj vidis, da zdaj nihce vec ne stoka o dumpinskih cenah, ampak o previsokih, torej je bil odziv vsaj "ustrezen", druge meje pa tako ali tako ni (zaenkrat se ne obstaja druga organizacija, ki bi silila podjetja v znizanje cen).

Mene predvsem zanima kdo bo potrošnike branil pred podražitvami. Ker UVK in APEK sta tukaj naredila konkretno sranje in sta neposredno kriva za višje cene. Če drugega ne, sta operaterjem dala blagoslov za dvig cen. V vsakem primeru smo na slabšem potrošniki.
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Mene predvsem zanima kdo bo potrošnike branil pred podražitvami.
Podjetja se najbolj bojijo slabe publicitete in uničevanja ugleda blagovne/storitvene znamke. Pri podražitvah podjetja upajo, da bo šel vihar mimo hitro in potiho.

Če pa je dolga in glasna slaba publiciteta ter napad na brand...
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik sole pravi:


iPhone guru pa špara
bonk.gif
, kako ti je 19 EUR predrago? To mi res ni jasno, telefon pa za 600 EUR.

Jaz sem popenil ker plačujem paket 44 in so zmanjšali podatke ampak bom pač plačal 4.5 EUR za 500 MB pa mir.

to je kot da bi kupil S klaso, pa nimaš za zavarovanje...

Razumem pa mladino, katera nima denarja in je ta podražitev kar velika, čepravi imajo večinoma vsi paket zaradi klicanja in ne podatkov.

Zakaj bi placeval za nekaj, kar ne bom izkoristil )

Torej 1Gb NE RABIS.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.391
3.789
113
davorinm.wordpress.com
Včasih preseže 100MB (ali kolirkoli že). In če bo presegel bo plačal ko žuti, če se ne bo naročil na dodaten podatkovni paket.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Fly

Guru
21. jul 2007
2.624
504
113
Res bi morali narediti potem vsaj to, da ko presežeš 100mb ti avtomatsko zakupi dodatnih 100mb za 2 EUR, ko presežeš 600 mb, se ti dodatno zakupi kao 500MB za 4 EUR. Pač nekaj na to foro, bi bilo precej bolj sprejemljivo.
Tako bom pa non stop gledal koliko imam porabe, da je ne bo šel čez tistih 100 mb in na koncu dobil račun da te kap.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik maddog pravi:
Torej 1Gb NE RABIS.

Res je... ne rabim... oziroma bolje receno: ne porabim ... Ampak za to, da imam moznost vsak mesec porabiti do 1GB sem dosedaj placeval 15€ mesecno ... in 15€ je bila tista maximalna meja, kje se "ne boli"... in ta meja je sedaj presezena... poleg tega pa so se oklestili zakupljeno kolicino ...

Prej je bila lepa primerjava z gorivom... To je podobno kot ce bi Petrol (in OMV, Tusoil in vsi ostali, ker podrazitve tako ali tako delajo kartelno) podrazil gorivo za 15% ... AMPAK... namesto cene za liter bi to bila cena za 1 deciliter
bonk.gif
...
 

blue007

Pripravnik
6. feb 2009
612
0
16
kar je groza pri tej podražitvi je tole, da se zviša naročnina in verjetn bo to šlo skoz. Operaterji bodo potem meli moč če skeleneš aneks na paketu za 5 € ti lahko po mili volji zvišajo za 50 €, aneks pa moraš odplačati tako ali drugače. Tu je problem. Vezal si se da če skleneš aneks boš plačeval 5 €, in ne 50 € na mesec.

Operater po mojem lahko spreminja pakete po mili volji, samo cene naročnine pa ne bi smel spremeniti ko si vezan za 24 mesecev.

Pravično bi bilo če ne bi imel aneksa se ti čez 1 mesec spremeni paket, tistim z vezavo pa bi se jim moral spremeniti šele ko se ti izteče vezava oz. s soglasjem naročnika.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.