Novo pri Mobitelu VI.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.391
3.789
113
davorinm.wordpress.com
Ne delam pri Siolu, če to misliš.
smile-1.gif




Drugače pa, če bi se bencin podražil za 100% bi pomojem raja tud v luft skočila. Tako pa se je za par centov in je bila cela uzbuna.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Dejstvo je, da večina folka ne preseže 100Mb mesečno in tako je pač preostali delež uporabnikov nasrkla glede tega. Tisti, ki pač pokuri skoraj Gb mesečno bo pač doplačal paket (ste/so v manjšini) ostalim bo pa tudi 100Mb zadostovalo ali bodo pa malenkost pazili kaj se počenja, ne da je treba na vsaki kavici youtube kazat. Sem ravno včeraj gledal porabo boljše polovice..pa velik na netu visi (maili, forumi, browsanje, FB)..in ima na mesečni ravni 80Mb prenosa, pa verjamte, ogromno presurfa preko telefona. nima pa razni pps na mailu pa youtub sranja. Kdor pa hoče nekaj več bo žal plačal (tudi pri konkurenci ni prav dosti drugače). Pa meni tudi dvig ni všeč, ker konec meseca bom tudi jaz več plačeval (sicer ne zase ampak vseeno) ampak poteza, ki so jo naredila je bila pričakovana, samo malce je šok, ki so jo izvedli tako na lepem, v kar velikem obsegu. Sej je boljš da enkrat folk pretreseš pa je mir za lep cajt, kokr pa da vsak mesec mal pa po mal dražiš, pa v pol leta vidiš da je isti [censored] (če vidiš)
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Ne delam pri Siolu, če to misliš.
smile-1.gif




Drugače pa, če bi se bencin podražil za 100% bi pomojem raja tud v luft skočila. Tako pa se je za par centov in je bila cela uzbuna.

Par centov VSAKIH 14 DNI.
redface-1.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Bencin se je na letni ravni podražil za 25% (pa če primerjam, na moje relacije porabim mesečno 200€ bencina, ne pa 15€ kot je gsm-a). Pa gledati na bencin ali pa če na kavici lahko gledaš youtube za đabe, je malce smešno
 
Nazadnje urejeno:

grobo

Pripravnik
23. jul 2007
893
0
16
Kje si pa zdej Siol najdu.....
Sicer pa nima veze. Se pa da vse relativizirat :)
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Res je, rezultat je za uporabnika psihološko boljši, ker se ne zaveda tako močno podražitve, na dolgi rok pa slabše za denarnico, saj se tako lahko izvedejo večje podražitve :p
Koliko je šla gor kavica od uvedbe evra - > 150%, 200%?
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Res je, rezultat je za uporabnika psihološko boljši, ker se ne zaveda tako močno podražitve, na dolgi rok pa slabše za denarnico, saj se tako lahko izvedejo večje podražitve :p
Koliko je šla gor kavica od uvedbe evra - > 150%, 200%?

Brez kave se ne da živeti, poleg tega te iz lokala brcnejo, če jamBraš da je predraga. Zato je vse tiho.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ampak veliko tistih, ki ne porabijo niti 100MB ima paket Itak Dzabest predvsem zato, ker je 15€ bila se tista meja, ki ne boli toliko... imeli pa so dovolj storitev, ce bi jih slucajno potrebovali... Jaz sem ze eden izmed takih... in sedaj bom definitvno sel na kak cenejsi paket, ker bo sedaj Dzabest drazji, poleg tega pa bo vkljuceval precej manj podatkov... Kot ze drugi tukaj pisejo... je meni tudi vseeno za 1000 SMSov... in 1000 minut v M@ omrezje... ker jih dosedaj nisem porabil...sem pa vsake toliko casa porabil par 100MB podatkov ... Definitvno se mi sedaj ne bo splacalo vzdrzavati tak paket ... sploh ker primarno uporabljam storitve drugega operaterja... Nimam pa na Itak stevilki nobenega aneksa, tako da s prekinitvijo ne bo problema
smile-1.gif
...

Vseeno pa bo zaradi tega dejanja ostal grenak priokus in zaupanje v Mobitel bo gotovo manjse... Tako je moje mnenje...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Res je, rezultat je za uporabnika psihološko boljši, ker se ne zaveda tako močno podražitve, na dolgi rok pa slabše za denarnico, saj se tako lahko izvedejo večje podražitve :p
Koliko je šla gor kavica od uvedbe evra - > 150%, 200%?

Take skokovite podrazitve se nekateri spominjamo se iz casov Jugoslavije... V zadnjem casu pa so te pdorazitve manjse... in ponavadi ne presegajo nekaj odstotkov (so izjeme... vendar vecinoma so podrazitve bolj tihe in manjse)... V casu "juge" pa so bile podrazitve po 10, 20 ali vec odstotkov "normalne"
grims-1.gif
...
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.452
24
38
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Ampak veliko tistih, ki ne porabijo niti 100MB ima paket Itak Dzabest predvsem zato, ker je 15€ bila se tista meja, ki ne boli toliko... imeli pa so dovolj storitev, ce bi jih slucajno potrebovali... Jaz sem ze eden izmed takih... in sedaj bom definitvno sel na kak cenejsi paket, ker bo sedaj Dzabest drazji, poleg tega pa bo vkljuceval precej manj podatkov... Kot ze drugi tukaj pisejo... je meni tudi vseeno za 1000 SMSov... in 1000 minut v M@ omrezje... ker jih dosedaj nisem porabil...sem pa vsake toliko casa porabil par 100MB podatkov ... Definitvno se mi sedaj ne bo splacalo vzdrzavati tak paket ... sploh ker primarno uporabljam storitve drugega operaterja... Nimam pa na Itak stevilki nobenega aneksa, tako da s prekinitvijo ne bo problema
smile-1.gif
...

Vseeno pa bo zaradi tega dejanja ostal grenak priokus in zaupanje v Mobitel bo gotovo manjse... Tako je moje mnenje...


iPhone guru pa špara
bonk.gif
, kako ti je 19 EUR predrago? To mi res ni jasno, telefon pa za 600 EUR.

Jaz sem popenil ker plačujem paket 44 in so zmanjšali podatke ampak bom pač plačal 4.5 EUR za 500 MB pa mir.

to je kot da bi kupil S klaso, pa nimaš za zavarovanje...

Razumem pa mladino, katera nima denarja in je ta podražitev kar velika, čepravi imajo večinoma vsi paket zaradi klicanja in ne podatkov.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.391
3.789
113
davorinm.wordpress.com
A bo Mobitel zdaj kaj znižal cene aparatov v naročniških akcijah? Coolpower je zmeraj pravil, da je subvencija odvisna od naročnine in količine vključenih storitev v paket (s čimer se popolnoma strinjam). Naročnina je šla gor, storitve dol...torej bi se morali aparati poceniti.
grims-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik sole pravi:


iPhone guru pa špara
bonk.gif
, kako ti je 19 EUR predrago? To mi res ni jasno, telefon pa za 600 EUR.

Jaz sem popenil ker plačujem paket 44 in so zmanjšali podatke ampak bom pač plačal 4.5 EUR za 500 MB pa mir.

to je kot da bi kupil S klaso, pa nimaš za zavarovanje...

Razumem pa mladino, katera nima denarja in je ta podražitev kar velika, čepravi imajo večinoma vsi paket zaradi klicanja in ne podatkov.

Zakaj bi placeval za nekaj, kar ne bom izkoristil )oz. so do minimuma oklestili tisto, kar mogoce bi izkoristil)... Ze sedaj je bilo 15€ tista meja, ki sem jo bil se pripravljen placevati zato, da lahko sem in tja brezskrbno porabim kaj, brez da bi me ob koncu meseca presenetil previsok racun... In sedaj je ta meja prekoracena... poleg tega, pa so oklestili ravno to, kar sem najbolj porabil (od vkljucenih pogovorov in SMSov nisem nikoli porabil niti parih odstotkov
smile-1.gif
) ... Sedaj bi pa recimo raje spremenil to stevilko v podatkovno s 5GB mesecnih podatkov... in bom raje za to placal 19€ ...

In sem ze zapisal, da primarno uporabljam drugo stevilko (Si.mobil - iZame) ...

In nevem, zakaj nekateri mislijo, da ce imas mobilnik, ki je vreden 500€+, da si pa poln denarja in ga lahko meces skozi okno
bonk.gif
...
 
Nazadnje urejeno:

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
V casu "juge" pa so bile podrazitve po 10, 20 ali vec odstotkov "normalne"
grims-1.gif
...
Takrat je šlo za usklajevanje s hiperinflacijo. Sedaj je inflacija v €zoni pod 2%. To nikakor ni primerljivo.

Glede trga energentov v Sloveniji: razen trdnih goriv, so cene energentov regulirane s strani vlade (nafra, plin, elektrika). Konkurenca pri ponudnikih je, ampak morajo spoštovati vladno določene marže. Večina cene je v trošarini+DDV. Ker se energente uvaža, so zelo povezani z gibanjem cen na svetovnih trgih.

Nič od zgoraj naštetega ni primerljivo z mobilno telefonijo: ni trošarin niti takšne povezave z dnevnim gibanjem cen na blagovnih borzah.

Zame omejitev 100MB ni tak problem, saj je moj smartphone večinoma povezan preko WiFi. Večinoma ne presežem 100MB. Ampak, kaj pa če se povežem z laptopom nekje na net, in mi potegne dol velike posodobitve? Neumno se mi zdi doplačevati za 1GB, čeprav ga ne bom porabil - samo za zavarovanje, kaj če.

Neumne so tudi cene za kilobyte. Cene bi morale biti navedene za megabyte. Nimam se za neumnega, ampak edini možni način branja cen po preseženih količinah je, da v calc.exe skopiram ceno in jo pomnožim s 1000.
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.867
19
38
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Glede na Cawo-tov odziv, bo pa očitno tudi Simobil podražil storitve.

Jaz glede tega nič ne vem, kot si lahko mislim, pa tega ne bodo storili. Je Mobitelova poteza po mojem mnenju kar voda na mlin ...

Citat:
Uporabnik sinnerman pravi:
Tole je simobil pošteno zlobiral pri Soršaku.

Soršak pa tut klepec, če varva konkurenco nej saj pove kak je pršu do tega da mobitel izrablja monopolni položaj s to ceno saj je primerljiva s simobilovo, samo več podatkov je v paketu...razen če si s tem simobil dela teren da bo tudi povišal.

Če je kdorkoli, karkoli lobiral, je bil to Tušmobil, z javnimi tožbami. Tako da tvoje poznavanje trga in dogajanja je očitno an trhlih nogah.
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.867
19
38
Citat:
Uporabnik sole pravi:
iPhone guru pa špara
bonk.gif
, kako ti je 19 EUR predrago? To mi res ni jasno, telefon pa za 600 EUR

Po moje ima pa ravno zato lahko iPhone, ker špara tam, kjer ne rabi trošiti. Ti pa pač plačuj in ne boš kupil iPhonea. Na osebno raven se ne spuščati, ostanimo tudi pri temi.
 

WHITESNAKE

Pripravnik
10. okt 2007
139
0
16
LJ
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Ne delam pri Siolu, če to misliš.
smile-1.gif




Drugače pa, če bi se bencin podražil za 100% bi pomojem raja tud v luft skočila. Tako pa se je za par centov in je bila cela uzbuna.

Tle pa ynosu dam čist za prav. Tale podrazitev je enaka tem kot da bi se jutri bencim recimo podražil za 100%, ampak za ta znesek ne bi več dobil potem liter ampak samo pol litra.

In kje je tle logika? Ma ne gre meni toliko v nos ta ITAQ paket, meni gre na jetra kenslanje prenosa podatkov v 33, 44 in omejitev le teh v 77!!! HALOOOO........
10.gif
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.