Novo pri Mobitelu VI.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Schime

Guru
22. nov 2008
1.969
765
113
Vsi ki neki zagovarjate podražitve, češ da prej niso bili cenovno upravičeni in ne vem kaj še vse. Pa kako ljudje ne rabijo toliko Mb, ker tko nimajo kaj za gledat. Tko govorite, kot da bi uporabniki sami oblikovali pakete in bili sami krivi za take cene. Operater je sam tako postavil cene, ki so mu morale nekaj časa odgovarjati tako ali drugače. Zdaj je pa kar naenkrat jok pa stok kako se nič ne izide več in je sama izguba. Bomo videli konec leta kako bo s to izgubo.
Upam, da ste vsi "zagovorniki" podražitve enako toleranti do podražitve nafte, alkohola, elektrike, itd. Sej so povsod sami reveži, ki komaj preživijo.
 

Poltergeist

Pripravnik
22. apr 2010
398
3
18
Je kaj je. Moja neucakanost me je stala 170€. Bom prezivel in pretrpel. Upam samo da si bom za drugic zapomnil.

Lahko bi bili vsej fer in brez pogodbene kazni omogocili premik med paketi, tudi na enotnega z opcijo internet. Te bi celo ostal pri njih.
 
Nazadnje urejeno:

TARIFEpikaSI

Pripravnik
30. maj 2010
172
0
16
Citat:
Uporabnik Poltergeist pravi:
Hmja tudi res. Je mi sicer pokazalo SOS paket, pa tudi nisem gasilec, policaj ali kaj primerljivega. :p
Kolko sem razbral iz tusmobil teme, je tusmobil ze ponekod kompletno izkljuco gostovanje z mobitelom sicer.

Hej me veseli, da si se malo poigral s portalom
aplauz.gif

Sicer izključi kljukico pri "Specialnih" paketih oz. vseh tistih, ki ne pridejo zate v poštev. Rezidenčne pustiš, pa mladinske če si 30-

Znova imaš prav glede Tušmobila in res je v veliko primerov opcija 1GB najboljša izbira. Obenem pri tarife.si bolj gledamo, da smo na "safe side" z vidika stranke, kot z vidika operaterja. Sčasoma bomo opcijo zagotovo dodali, morda prav kmalu.
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Citat:
Uporabnik Schime pravi:
Operater je sam tako postavil cene, ki so mu morale nekaj časa odgovarjati tako ali drugače. Zdaj je pa kar naenkrat jok pa stok kako se nič ne izide več in je sama izguba.

Torej bi naj operater propadel, da se slucajno komu ne zameri ? Mentaliteta juge, bravo.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Na srečo nisem vezan in lahko prekinem kadarkoli, vendar je treba najdt eno pametno alternativo. Prenos podatkov na tušmobil15/tušmobilvesolje pa vrjetno dela zgolj tam kjer so njihove bazne, ane?
 

Poltergeist

Pripravnik
22. apr 2010
398
3
18
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Na srečo nisem vezan in lahko prekinem kadarkoli, vendar je treba najdt eno pametno alternativo. Prenos podatkov na tušmobil15/tušmobilvesolje pa vrjetno dela zgolj tam kjer so njihove bazne, ane?

dela vsepovsod. V tem je ravno nevarnost. Ce po pomoti vleces z mobitelovega omrezja bos plačal ko žuti.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.969
765
113
Citat:
Torej bi naj operater propadel, da se slucajno komu ne zameri ? Mentaliteta juge, bravo.

In koliko let že posluje z izgubo?
Sicer sem pa že napisal, da je sam operater oblikoval take cene. Neko korist je moral imeti od tega. Če je imel samo izgubo pa jim tko ne more nihče pomagat.
Sej naj podražijo. Samo nekateri tukaj so celo srečni, da je prišla podražitev. Vsaj iz pisanja tako sklepam.

Sam zanimivo mi je tudi, ko neka ne tako nedobičkonosna panoga poviša cene se nekaterim to zdi čisto vredu. Kje drugje je pa takoj jok in stok. Pa je podražitev mogoče bolj potrebna in manjša.

Sicer pa nisem pri Mobitelu tko, da se me sama podražitev ne tiče. Me pa moti, ko nekateri tako zagovarjajo višanje cen. Bi še zastopil, če bi bili zaposleni tam, tko pa... .
 
Nazadnje urejeno:

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Citat:
Uporabnik blue007 pravi:
kakor sem slišal naj bi simobil s 1.9. tudi zvišal cene.
Saj ni realno pričakovati, da bi se cene obdržale takšne kot so. Ampak nič hudega, verjetno bo tudi za Simobilove podražitve kriv Mobitel.
hysterical-1.gif
 

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Citat:
Uporabnik Schime pravi:
Sicer pa nisem pri Mobitelu tko, da se me sama podražitev ne tiče. Me pa moti, ko nekateri tako zagovarjajo višanje cen. Bi še zastopil, če bi bili zaposleni tam, tko pa... .
Tukaj ne gre za zagovarjanje višanja cen, pač pa za razumevanje situacije, ne pa zgolj čustven odziv, podkrepljen s črednim nagonom, Bilo je že rečeno, da so bili paketi, kot doslej, predobri, da bi lahko trajali večno. Enkrat se je moralo zgoditi in nekdo je moral začeti z vsem skupaj ...
 

blue007

Pripravnik
6. feb 2009
612
0
16
Citat:
Uporabnik Schime pravi:
Citat:
Torej bi naj operater propadel, da se slucajno komu ne zameri ? Mentaliteta juge, bravo.

In koliko let že posluje z izgubo?
Skupina Telekom Slovenija ima že 2 drugo četrtletje zapored izgubo.

Tukaj je še UVK. UVK se ni še izrekla o paketih in lahko se še zgodi da bo moral zaradi UVK-ja še zvišati cene. Postopek prek UVK-ja bo šele zaključen čez 1 do 2 mesca.
 

blue007

Pripravnik
6. feb 2009
612
0
16
Citat:
Uporabnik Poltergeist pravi:
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Na srečo nisem vezan in lahko prekinem kadarkoli, vendar je treba najdt eno pametno alternativo. Prenos podatkov na tušmobil15/tušmobilvesolje pa vrjetno dela zgolj tam kjer so njihove bazne, ane?

dela vsepovsod. V tem je ravno nevarnost. Ce po pomoti vleces z mobitelovega omrezja bos plačal ko žuti.
pokritost naših operaterjev s GSM signalom:
http://www.dreamdesign.si/informacije/mobilna-telefonija/80-pokritost-gsm.html

pokritost našim operaterjev s UMTS signalom:
http://www.dreamdesign.si/informacije/mobilna-telefonija/79-pokritost-umts.html
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.867
19
38
Citat:
Uporabnik AfterEight pravi:
Citat:
Uporabnik maddog pravi:
Mislim revez, telefon za 300€, a za podatke pa ni

tole je pa že takšna tipčno slovenska situacija ... 120 kvadratov v novem nadstandardnem bloku v ljubljani, v hladilniku pa kisle kumarice in suhe žemlje
smile-1.gif
jabolko ne pade daleč od drevesa

Glede na to, da so se na m@ odzvali s promocijskim obdobjem cen podatkov, sploh ne vidim razloga za hudo kri. 19 eur za naročnino + 6 eur za en giga dodatnega prenosa podatkov je povsem sprejemljivo. V roku enega leta se lahko marsikaj zgodi, med drugim tudi dvignejo cene pri ostalih operaterjih, tako da jaz ne bi kar tako na vrat na nos menjal zadev.

Seveda, lepa gesta, drugo je pa to promocijsko obdobje, ki v ozadju skriva to, da uporabniki sedaj še malo ostanejo, vsaj do 01.08.
wink-1.gif


Glede Si.mobilovih sprememb je pa dosti ljudi precej bolje obveščenih, kot Si.mobilovci sami, vsa čast vam.
No, enako velja za Mobitel, veliko vas ve dosti stvari, še pred njimi.

Pa da ne bom zgolj kritičen, tokrat je bila informacija točna, velikokrat curljajo ven tudi informacije konkurence ali namerno lažne informacije.

Še vedno pa stojim za mnenjem, da se je Mobitel pravilno odločil za znižanje prenosa podatkov. Kdor potrebuje več podatkov doplača. S tem se pokrije potencialne prebežnike. Mejne količine dosega le peščica uporabnikov in dobiček je posledično vseeno večji ali pa izguba manjša. Simple as that.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.122
10
38
Ksz...

Do konca leta imam se aneks, malo pocakam, kaj bodo drugi storili, nato pa verjetno na Debitel po MojD paket. Kar potrebujem me ze sedaj pride ceneje pa se bolj optimalen paket sem si sestavil. Ne potrebujem jaz jurja v mobitel in ne samo 44 v ostala, pokurim pa med 200 in 300 MB na mesec, skratka, ze prej so bili mal fail paketi, sedaj pa sploh.
 

blue007

Pripravnik
6. feb 2009
612
0
16
SI.mobil je v 1 letu že večkrat poskušal podražiti klice.
- prva različica je bila s ali brez opcije mobilni po preteku zakupljenih količin 0,10 €/min
- je trajalo nekaj mesecev so ceno 0,10 €/min pustili, a če si vzel opcijo 201 si imel po preteku zakupljene količine nad 0,15 €/min.
- zgleda da jim ta poteza ni koristila in so najprej le v akciji dali 0,10 €/min tudi po zakupljenih količinah
- nato je šlo spet za vse 0,10 €/min po zakupljenih količinah.

In to vse v 1 letu.

Sedaj je za operaterje velika priložnost, da nekatere storitve zvišajo s najmanj problemi. Tudi Si.mobil imel podražitve, je le vprašanje če bo podražal glavne ali tiste, ki jih uporabniki zelo malo uporabljajo.

In kar je znano iz preteklosti. Ko je izmed največjih 2 podražal storitve, je za 1 mesec za prav toliko zvišal drugi.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Nevem, če se jim bo dobiček kaj povečal s tem, ko bom namesto 500MB prenesel 100MB oziroma odšel h konkurenci.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.424
413
83
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Je možno prekiniti razmerje brez stroškov?
Kako pa je s tistimi, ki imajo podpisan aneks za recimo 24 mesecev, ali lahko prekinejo brez pogodbene kazni, ker so paket, za katerega so podpisali pogodbo, popolnoma spremenili?

Moje mnenje: lahko prekineš brez pogodbene kazni.

V skrajnem primeru bo podobna zgodba, kot pri SiOLu, ki je podražil pakete / spremenil pogoje in kljub temu zahteval v aneksu določeno zvestobo za X mesecev. Pa so jih pristojne inštitucije hitro postavile na realna tla.

Glede na to, da gre za isto hišo, bo šla zgodba verjetnpo po istem scenariju... do prve ne-ovce, ki bo udarila po mizi. Lahko pa se seveda tudi motim.
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.867
19
38
Hočem povedati, da pri tebi ne. Oziroma tudi, če boš odšel drugam, bodo tisti, ki bodo vzeli opcije, nadomestili to izgubo, ko si ti odšel drugam. Hkrati bo omrežje manj obremenjeno. Na slabšem pa ne bodo, morajo biti neke kalkulacije v ozadju, da so se odločili iti v to smer.

@blue: To o Si.mobilu lahko nadaljujeva v temi Novo pri Si.mobilu, drugače ti pa napovem, da bodo tudi v Mercatorju podražili kisle kumarice. Kar hočem povedati je, da se vsemu viša cena, tudi kupna moč je večja, čeprav pri nas to žal ne gre sorazmerno ... Na podlagi preteklih dogodkov pa ne moreš napovedovati prihodnosti, sploh ne časovno določeno. Saj nisi Danny :p
 

Poltergeist

Pripravnik
22. apr 2010
398
3
18
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Je možno prekiniti razmerje brez stroškov?
Kako pa je s tistimi, ki imajo podpisan aneks za recimo 24 mesecev, ali lahko prekinejo brez pogodbene kazni, ker so paket, za katerega so podpisali pogodbo, popolnoma spremenili?

Moje mnenje: lahko prekineš brez pogodbene kazni.

V skrajnem primeru bo podobna zgodba, kot pri SiOLu, ki je podražil pakete / spremenil pogoje in kljub temu zahteval v aneksu določeno zvestobo za X mesecev. Pa so jih pristojne inštitucije hitro postavile na realna tla.

Glede na to, da gre za isto hišo, bo šla zgodba verjetnpo po istem scenariju... do prve ne-ovce, ki bo udarila po mizi. Lahko pa se seveda tudi motim.

Sej pogodbena kazen in subvencionirana terminalna oprema ni enako. Pogodbena kazen je kolko? Ponavadi 10€ Jaka vsota. Tega tudi pri siolu niso rabli plačat. Subvencionirana terminalna oprema pa spet druga stvar. Drugace se pa strinjam, da bi mogli ti pustiti telefon ali pa vrnit subvencijo - tolko mesecev kot si bil. Sej so oni kršili pogdbo in ne ti. Vendar vse kaj dobiš je, da nerabis placat 10€ razdretja pogodbe? V najslabšem primeru bi nam mogli omogočiti prosto migrirannje med paketi brez kazni. Jaz bi takoj vzel enotni+500MB in sevedno bil zadovvoljen. Oni pa me se meli dalje kot narocnika. Vendar se nemorjo odrečti teh 170€ razlike v subvenciji? Dobro tudi prav. Vendar ce ze hocejo da placam, nesem moje cekine tudi drugam zdaj.

Preberi si splosne pogoje, clen 3.15.

3.15. Če bo Mobitel spremenil obseg, kakovost ali cene storitev, bo naroč-
nike in uporabnike o tem obvestil najmanj 30 dni pred uveljavitvijo
sprememb. Če se naročniki s spremenjenimi pogoji ne strinjajo, lah-
ko v 30 dneh od objave obvestila odstopijo od naročniške pogod-
be. Naročniki, ki so od Mobitela na račun vezave za daljše časovno
obdobje prejeli terminalsko opremo po subvencionirani ceni, lahko
ob odstopu od pogodbe poravnajo razliko med subvencionirano in
redno ceno ter obdržijo terminalsko opremo, ali terminalsko opremo
vrnejo v prvotnem stanju, Mobitel pa jim vrne vplačano kupnino in
zaračuna uporabnino za čas uporabe terminalske opreme, skladno
z veljavnim cenikom. V tem primeru Mobitel lahko pobota terjatev,
ki jo ima nasproti naročniku oz. uporabniku, s tistim, kar naročnik
oz. uporabnik terja od Mobitela, in obratno, in sicer na način, da se
Mobitel in naročnik oz. uporabnik zavezujeta podati izjavo o pobotu,
ko se zanj stečejo zakonsko določeni pogoji.


Tukaj pise da lahko tudi mobitel od tebe terja? Kaj bodo zdaj terjali? Eno iz oblakov potegnjeno racunico oz enacbo ki se za tebe izide se cirka 100€ slabše kot če obdržiš telefon in enostavno greš.
 
Nazadnje urejeno:

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Nevem, če se jim bo dobiček kaj povečal s tem, ko bom namesto 500MB prenesel 100MB oziroma odšel h konkurenci.

Dobicka pri Ðabestu nikoli ni bilo, kaj bi si dal dopovedat. Ceprav ti Mobitel tega ne bo priznal, jim dol visi za Ðabest uporabnike, ki ne presezejo (bivsega) mesecnega 15€ limita.
 

Semantique

Pripravnik
17. mar 2008
783
0
16
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Že večkrat napisano....
100mb... 4eur
500mb... 9eur
1gb... 12eur

Tudi jaz bi raje videl 500Mb za 5eur.

Te cene gredo s 1. avgustom, ko se spremeni Itak Džabest, na polovico.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.