Novo pri Izimobilu

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Če imaš telefon z micro sim kartico, zakaj bi rabil nano sim?
Je pa res škoda, da komplicirajo s temi karticami in raje kar vsem pošljejo u-sim kartico.

V bistvu edina stvar, ki me moti je to, da se ne da enostavno preverjati stanja enot preko ukaznega poziva na *181# ampak samo prek smsa z besedo stanje na 3388 ter prek spletne strani.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.494
289
83
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Če imaš telefon z micro sim kartico, zakaj bi rabil nano sim
Trenutno imam micro, naslednji bo z nano (verjetno). Zakaj bi se moral ukvarjat še z menjavo SIM kartice, če bi lahko že sedaj imel NANO? No, saj jo imam, pa adapter tudi.
Poleg tega imam še nekaj oldtimerjev, ki jih občasno ''zakurim'', za njih pa rabim klasično SIM kartico.
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
V bistvu edina stvar, ki me moti je to, da se ne da enostavno preverjati stanja enot preko ukaznega poziva na *181# ampak samo prek smsa z besedo stanje na 3388 ter prek spletne strani.
Mnjah, ni panike, isto ti je ali pošlješ sms ali odtipkaš kodo. Tisti 1 sms, ki se odšteje od kvote se pa da preživet, razen če si bolj nevrotične sorte in preverjaš 10x na dan.
grin1.gif
 

Jeln

Pripravnik
3. mar 2012
52
0
6
Tudi jaz lahko izimobil samo pohvalim. Brez problema prenesel štiri številke iz Telemacha na izi, in dela sedaj že konec drugega meseca vse brez problemov
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Če imaš telefon z micro sim kartico, zakaj bi rabil nano sim
Trenutno imam micro, naslednji bo z nano (verjetno). Zakaj bi se moral ukvarjat še z menjavo SIM kartice, če bi lahko že sedaj imel NANO? No, saj jo imam, pa adapter tudi.
Poleg tega imam še nekaj oldtimerjev, ki jih občasno ''zakurim'', za njih pa rabim klasično SIM kartico.

Se čisto strinjam, da bi morali vsem avtomatično dajati univerzalno SIM(torej nano SIM z adapterjem za micro in navadno SIM)
Verjetno imajo še nekaj stare zaloge in jo očitno hočejo najprej porabiti.
Si bodo pa s tem nakopali nekaj zamer, ko bomo čez kakšno leto ali dve hoteli menjati SIM kartico in nam bodo hoteli zaračunati menjavo.

Citat:
Uporabnik fikus pravi:
V bistvu edina stvar, ki me moti je to, da se ne da enostavno preverjati stanja enot preko ukaznega poziva na *181# ampak samo prek smsa z besedo stanje na 3388 ter prek spletne strani.
Mnjah, ni panike, isto ti je ali pošlješ sms ali odtipkaš kodo. Tisti 1 sms, ki se odšteje od kvote se pa da preživet, razen če si bolj nevrotične sorte in preverjaš 10x na dan.
grin1.gif


[/QUOTE]

Krepko bolj enostavno je preverjati stanje prek ukaznega poziva.
Sam sem včasih nastavil ukazni poziv na hitro klicanje na številko 1(namesto klica na telefonsko tajnico) in v trenutku dobil stanje, sms je že kompliciranje.
To je res škoda, ker se na *181# da preveriti denarno stanje+veljavnost računa in bi čisto lahko dodali še enote.
Vsaka malenkost šteje.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Jeln pravi:
Tudi jaz lahko izimobil samo pohvalim. Brez problema prenesel štiri številke iz Telemacha na izi, in dela sedaj že konec drugega meseca vse brez problemov
cheer.gif

Ob deseti obletnici Izimobila, nam za nagrado podarjajo še 10% popust pri polnitvi računa do konca leta!

Torej nas celomesečna naročnina za vse kar normalni uporabniki rabimo, pride samo še 6,21 evra
cheer.gif
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
329
83
www.kacnje.eu
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Trenutno imam micro, naslednji bo z nano (verjetno). Zakaj bi se moral ukvarjat še z menjavo SIM kartice, če bi lahko že sedaj imel NANO? No, saj jo imam, pa adapter tudi.
Poleg tega imam še nekaj oldtimerjev, ki jih občasno ''zakurim'', za njih pa rabim klasično SIM kartico.

Ravno sem tole spraševal na Izimobil in sem preko e-pošte dobil naslednji odgovor:
****
pri prenosu številke se uporabnik lahko odloči za dve opciji sim kartic in sicer:
- SIM/ microSIM kartica (kombinirana SIM kartica - klasična velikost ali micro velikost);
- NanoSIM kartica (samo nano velikost)
****
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Res trapasto, da ne pošiljajo kar vsem univerzalne SIM v vseh treh velikostih.

Predvidevam, da bi radi najprej porabili vso staro zalogo SIM kartic.

Sam sem vzel SIM/microSIM, ki paše v 99% telefonov, če pa kdaj kasneje rabiš nanoSIM pa samo obrežeš kovinski del stran in imaš nanoSIM...
 

Bastard

Fizikalc
21. feb 2008
1.636
0
36
Izimobil mi dela bp že 10let, 1a ponudnik. Komu dela funkcija CLIR ( #31# ) za skrito številko?
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Skrito številko bi morali ukinit vsem.
Razen nadlegovanja uporabnikov, nima nobene koristne vrednosti.
Še dobro, da imajo telefoni možnost blokiranja vseh anonimnjih klicev in se vseh teh nadlegovalcev enostavno rešim.
 

bibolin

Pripravnik
8. nov 2013
41
4
8
A ima še kdo zadnji teden težave z sms-i? Sem ter tja kakšen potrebuje tudi do tri dni da je dostavljen ali prejet. Klical na izi, pravijo da je to normalno za to praznično obdobje, ter da oni samo gostujejo na Mobitelu in da ne morejo zagotavljati enako kakovostnih storitev
confused-1.gif
 

yogy

Pripravnik
26. jan 2011
128
0
16
Citat:
Uporabnik fikus pravi:

Ob deseti obletnici Izimobila, nam za nagrado podarjajo še 10% popust pri polnitvi računa do konca leta!

Torej nas celomesečna naročnina za vse kar normalni uporabniki rabimo, pride samo še 6,21 evra
cheer.gif

A kje to piše na njihovi spletni strani? Jaz sem nafilal za 25€ pa ni ne duha ne sluha o dodatnih 2,5€
confused-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik yogy pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:

Ob deseti obletnici Izimobila, nam za nagrado podarjajo še 10% popust pri polnitvi računa do konca leta!

Torej nas celomesečna naročnina za vse kar normalni uporabniki rabimo, pride samo še 6,21 evra
cheer.gif

A kje to piše na njihovi spletni strani? Jaz sem nafilal za 25€ pa ni ne duha ne sluha o dodatnih 2,5€
confused-1.gif

A nisi dobil SMSa, da ob deseti obletnici podarjajo 10% popust preko spletne polnitve?
Koda je pa izi10
cool-1.gif


Imaš pa tudi na Petrolu akcijo za 50 točk dobiš 10% popust pri nakupu izi kartice.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.480
754
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik fikus pravi:

A nisi dobil SMSa, da ob deseti obletnici podarjajo 10% popust preko spletne polnitve?
Koda je pa izi10
cool-1.gif

Jaz recimo nisem dobil takega SMS-a ... Zadnji SMS z akcijo od izimobila je bil 15.6.2015

IMG_8039-20151230-140041.jpg


Res pa je, da ne uporabljam aktivno izimobil stevilke in jo samo nafilam, da ne propade ... je pa se aktivna do marca naslednje leto ...

IMG_8041-20151230-140351.jpg
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Ravno danes napolnil preko spleta s kodo IZI10 in je bilo 9 EUR namesto 10 EUR