Novo pri Izimobilu

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.535
291
83
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
To da LTE obremenuje telefon se s tabo ne strinjam
wink-1.gif

Če stalno menjaš med 2, 3 in 4 g telefon že po logiki porabi več, kot pa, če bi ga vseskozi imel ročno na 3g, če seveda imaš ok omrežje...

Glede tvojih trditev da sam LTE omremenuje telefon ne strinjam. Zato ker ko sem prej uporabljal 3G je telefon stalno preskakoval iz ene bazne na drugo in posledično je baterija trpela.. Na LTE omrežju tega ni.. Ko dobiš klica gre na 3G omrežje in takoj nazaj na LTE po končanem klicu..

Sam mislim da ti nisi niti od blizu videl LTE kamo uporabljal
grims-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik map pravi:
Fikus jo bo vzel za jurja

Žal(ali pa na srečo) nisem kakšen sin od gospe Marinšek
smirk-1.gif


Za ene pol cene dobroimetja bi jo pa morda vzel
evil.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Interneta na telefonu praktično ne rabim(pogledam kakšno vreme in včasih na hitro preberem kakšno novico) zato mi za LTE dol visi in čeprav imam pri hiši že dva LTE telefona, dejansko zadeve še nisem niti poskusil, ker se mi ne da menjati in še plačevati za novo SIM kartico samo za eno testiranje LTEja.

Ne vem pa zakaj bi ti pri 3g stalno preskakoval med baznimi, pri LTE pa tega ne bi počel?
Razen, če imaš zraven LTE bazno, 3g so bile pa precej stran???

Pa kako telefon ve, da dobiš klic in začne iskati 3G omrežje? Torej mora biti v ozadju očitno povezan še z 2 ali 3g, kar spet dodatno kuri energijo?
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.535
291
83
Ah kako le... če bazna ma LTE ponavadi ma tudi 3G in 2G in telefon preklopi na prvo razpložljivo in to je 3G nima kaj iskat če je nekaj na razpolago..

Zakaj mi je preskakovalo med baznimi ..zato ker mam dve bazni zelo blizu ki omogočata vse tri tehnologije 2G 3G in 4G.. Višja je frekvenca bol bo skakal z ene bazne na drugo.. A ker je LTE na nižjih frekvencah kot 3G in lažje prodira čez ovire ni potrebe da bi telefon iskal omrežje itn.. čim je nižji dBm bolše je za telefon tako mam -51dBm..

Če ti ne rabiš LTE je to samo tvoj problem če ne vidiš prednosti....;)

Konc debate ker nima smisla ..
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Če imaš ti telefon nastavljen ročno na LTE, kako potem lahko sploh sprejmeš klic(rezen prek viberja in podobnih aplikacij)?

Če ga imaš na samodejno ti pa že zaradi klicev stalno menja omrežje.

V LTEju ne vidim kakšne hude uporabnosti, operaterji z njim nikoli ne bodo dobili povrnjenega vložka.
Upal sem, da bo vsaj lovil bolje, pa vidim, da čisto nič bolje od 2G, kjer imam 2G imam tudi LTE, kjer nimam 2G pa tudi LTE nima signala.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.535
291
83
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Če imaš ti telefon nastavljen ročno na LTE, kako potem lahko sploh sprejmeš klic(rezen prek viberja in podobnih aplikacij)?

Če ga imaš na samodejno ti pa že zaradi klicev stalno menja omrežje.

V LTEju ne vidim kakšne hude uporabnosti, operaterji z njim nikoli ne bodo dobili povrnjenega vložka.
Upal sem, da bo vsaj lovil bolje, pa vidim, da čisto nič bolje od 2G, kjer imam 2G imam tudi LTE, kjer nimam 2G pa tudi LTE nima signala.

Pri trenutnem telefonu ki ga mam ne morem dat na ročno na LTE ker je samo izbira Samodejno LTE/3G/2G in še 3G/2G ali samo ročno na 3G al pa 2G.. Tudi novejši telefoni mislim da ne omogočajo tega še..

Ja če ti ne vidiš nobene prednosti LTE omrežja je to tvoje problem ...žal..in ne moj ali bilo koga drugega..
wink-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Saj to ti pravim, ker nimaš možnosti ročne nastavitve ti telefon stalno išče omrežja in zato skuri še precej več baterije.
Pa, da ob klicu lahko takoj preklopi na 3G, pomeni, da je očitno v ozadju povezan tudi s 2G/3G kar pomeni še dodatno porabo baterije.

Zdaj, ko končno vidim kako zelo neuporaben je za veliko večino LTE, mi je prav hudo, da so zanj dali najboljše frekvence.
bonk.gif
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.535
291
83
Glej človek božji od kakor uporabljam LTE mi baterija zdrži dlje kot prej na 3G omrežju...

Sej ti tega ne boš zastopil ker itak uporabljaš eno staro Nokio ki sploh neve niti kaj je HSPA+
grims-1.gif


Tak da brezveze razpravljat s tabo ker itak kolk vidim nimaš pojma kaj pišeš
bonk.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Eni se imate itak za najpametnejše in mi je škoda časa se še ukvarjati z vami.

Po logiki bi morala baterija držati manj ampak, če ti praviš drugače pa naj bo po tvoje.
A si sploh dosegljiv za klic, ko si na LTEju? Morda ti pa zato telefon zdrži krepko dlje
evil.gif


Uporabljam pa telefon, ki je res uporaben in mi dela prav vse kar rabim, večino časa mi piše 3,5G(mislim, da je to HSPA+), MMS mi pošlje v parih sekundah, radarsko sliko padavin mi pokaže v dobri sekundi, satelitsko tudi, drugega pa od interneta skoraj ne rabim.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.535
291
83
Tapravi se oglasu kdo je pameten..Ti si tko pameten da se za tabo kadi..

Ja sem dosegljiv ko uporablja LTE tko vedno bolj dokazuješ kak nimaš pojma..

3.5G še ne pomeni HSPA+ ... 3.5G je lahko HSPDA ali HSPA ki je daleč od HSPA+

Vidim da nikoli od blizu nisi uporabljal telefona ki ma LTE zato take mečeš ven da samega sebe delaš butlja
wink-1.gif
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.429
157
63
Dejstvo je ,da vsaj 90% uporabnikov ne potrebuje in tudi nikoli nebi ali ne bo opazilo razlike med 3g in 4g.

Dober signal na 3g bo špilalo vse v nulo...ti bo prej podatkov zmanjkalo kot boš pa opazil razliko med 3g in 4g.

lp
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.480
754
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Dejstvo je ,da vsaj 90% uporabnikov ne potrebuje in tudi nikoli nebi ali ne bo opazilo razlike med 3g in 4g.

Dober signal na 3g bo špilalo vse v nulo...ti bo prej podatkov zmanjkalo kot boš pa opazil razliko med 3g in 4g.

lp

Ce bi operaterji tako razmisljali... bi imeli se vedno samo 2G omrezje (mogoce celo se analogna NMT omrezja brez gostovanja cez mejo,...) in tisti bolj napredni aparati se klicni dostop do interneta (CSD/HSCSD,... ), ki se placuje po casu in ne po kolicini prenesenih podatkov
smile-1.gif
...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
LTE je fajn, predvsem se poznajo nižje latence, kar za moje pojme bolj vpliva na uporabniško izkušnjo kot tista razlika v bandwidthu. Še večja razlika med LTE in 3G se pozna pri premikanju, če delaš kaj resnega med vožnjo (kot sovoznik), kjer se pozna še večja razlika naprav 3G, 2G pa postane praktično neuporaben.

LTE bi moral imeti bolj napredne tehnike za varčevanje z energijo in je običajno tudi na nižjih frekvencah (posledično boljši singal), tako da ne vidim razloga, zakaj ne bi tudi baterija držala dlje. Je pa vrjetno odvisno tudi od uporabljenega HW, predvsem pa signala.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.024
3.916
113
Še pomnite tovariši Nokia N95 pa sodelavec ročno na 2g ker baterija dalje drži
 

pikoli

Pripravnik
13. avg 2008
73
0
6
Lahko nekdo na IZImobilu preveri hitrost prenosa podatkov?

Meni zadnjih nekaj dni nikakor ne gre čez 2Mb/s (sredi ljubljane). Nekje med 1.5 in 2Mb/s se ustavi. Tako download kot upload.

Na njihovi spletni strani, pa nič ne piše, da kaj omejujejo hitrost po ta novem. Še vedno je zabeleženo, da naj bi letelo do 21,6 Mb/s.

Na istih lokacijah je ponavadi letelo do 10-12Mb/s, ta trenutek pa prenos podatko sploh več ne deluje..
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
LTE je uporaben za tablice, mini prenosnike, prenosnike...
V glavnem za silo zamenjava za xDSL tudi na terenu, vikendih...

Za uporabo v majhnih prenosnih telefonih je pa popolnoma neuporaben, če bi omogočal vsaj klice, bi bil zaradi boljših frekvenc morda uporaben, tako je pa popolnoma stran vržen denar in bi pametni operaterji raje počakali na 5G.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Če 5G ne bo prinesel nobene druge novosti kot malce hitrejši internet in ne bo omogočal niti klicev potem je res vseeno, če se čaka na 6G...

Glava me boli, da so najboljše frekvence dali za praktično neuporaben LTE, medtem pa nekateri niti 2G omrežja nimamo.
 

Naabo

Pripravnik
19. avg 2010
268
1
18
Citat:
Uporabnik pikoli pravi:
Lahko nekdo na IZImobilu preveri hitrost prenosa podatkov?

Meni zadnjih nekaj dni nikakor ne gre čez 2Mb/s (sredi ljubljane). Nekje med 1.5 in 2Mb/s se ustavi. Tako download kot upload.

Na njihovi spletni strani, pa nič ne piše, da kaj omejujejo hitrost po ta novem. Še vedno je zabeleženo, da naj bi letelo do 21,6 Mb/s.

Na istih lokacijah je ponavadi letelo do 10-12Mb/s, ta trenutek pa prenos podatko sploh več ne deluje..
Ljubljana center/šiška, v stanovanju, 14/1,5.