Novo pri Izimobilu

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Vprašanje, kako dolgo bo, nekaj briljantno ne poslujejo.

Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Izimobil je imel prejšnje leto 80.000 € izgube. Bo kmal zrel za stečaj. Ga bo fikus rešil
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Nič čudnega saj do letos sploh niso imeli nobene pametne ponudbe.

Zdaj imajo pa najboljšo ponudbo in če bodo pri taki ponudbi vztrajali, bodo pridobili ogromno novih naročnikov in bodo spet lahko delali lepe dobičke.
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Nič čudnega saj do letos sploh niso imeli nobene pametne ponudbe.

Zdaj imajo pa najboljšo ponudbo in če bodo pri taki ponudbi vztrajali, bodo pridobili ogromno novih naročnikov in bodo spet lahko delali lepe dobičke.

Ali pa tudi ne. Saj je okej, da imajo nizke cene, a morda so prenizke in niti stroškov ne pokrijejo. Bo zanimivo videt letošnje poslovanje.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Bolje je imeti nizke cene in veliko uporabnikov(kamen na kamen palača), kot pa imeti visoke cene in vedno manj uporabnikov.

Se bo pa nova najboljša ponudba dejansko videla šele v poslovanju za prihodnje leto.
V enem mesecu se ne da narediti čudeža, pa še ogromno naročnikov je butasto vezanih drugje in še ne morejo prestopiti k njim.

Bi bilo pa zanimivo videti prenose številk v zadnjem mesecu.

Zanima me pa tudi kdo točno je sploh lastnik Izimobila?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.494
289
83
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Bi bilo pa zanimivo videti prenose številk v zadnjem mesecu.
Ja, se strinjam. Sam vem za 4 številke, ki so šle iz Telekoma na Izi. Pa enega so vprašali, kako to, da gre?
grin1.gif

2 bosta pa odplačala še telefon do konca ob odhodu, jima je to še zmeraj ceneje, kot da sta pri Telekomu.
stupid-1.gif
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.008
339
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Bolje je imeti nizke cene in veliko uporabnikov(kamen na kamen palača), kot pa imeti visoke cene in vedno manj uporabnikov.

Se bo pa nova najboljša ponudba dejansko videla šele v poslovanju za prihodnje leto.
V enem mesecu se ne da narediti čudeža, pa še ogromno naročnikov je butasto vezanih drugje in še ne morejo prestopiti k njim.

Bi bilo pa zanimivo videti prenose številk v zadnjem mesecu.

Zanima me pa tudi kdo točno je sploh lastnik Izimobila?
Izimobil je že zadnji 2 leti delal izgubo, letos ne bo nič drugače.

Lastniška struktura je:

Izi mobil d.d.
66,67% ?
25,92% ?
7,41% ?

Zdi se mi, da so vsi lastniki fizične osebe (tajkuni bolj kot ne)

Laatniki so verjetno:
- Marinšek Metka
- JAROVIÆ MUAMER (Nemčija)
- Bric Rudi

Bolj se mi zdi podjetje s podporo stricev iz ozadja.

Imam pa občutek, da bo drugo leto Telekom prevzel Izimobil
 
Nazadnje urejeno:

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Bolje je imeti nizke cene in veliko uporabnikov(kamen na kamen palača), kot pa imeti visoke cene in vedno manj uporabnikov.

Se bo pa nova najboljša ponudba dejansko videla šele v poslovanju za prihodnje leto.
V enem mesecu se ne da narediti čudeža, pa še ogromno naročnikov je butasto vezanih drugje in še ne morejo prestopiti k njim.

Bi bilo pa zanimivo videti prenose številk v zadnjem mesecu.

Zanima me pa tudi kdo točno je sploh lastnik Izimobila?
Izimobil je že zadnji 2 leti delal izgubo, letos ne bo nič drugače.

Lastniška struktura je:

Izi mobil d.d.
66,67% ?
25,92% ?
7,41% ?

Zdi se mi, da so vsi lastniki fizične osebe (tajkuni bolj kot ne)

Laatniki so verjetno:
- Marinšek Metka
- JAROVIÆ MUAMER (Nemčija)
- Bric Rudi

Bolj se mi zdi podjetje s podporo stricev iz ozadja.

Imam pa občutek, da bo drugo leto Telekom prevzel Izimobil

Izimobil je ustanovil PCX computers, tako, da so lastniki verjetno povezani.
Sem pa pri Iziprenosu dobil ponudbo, da jim lahko vse stroške plačujem preko direktne bremenitve, denar pa prejema podjetje Mobi lab d.o.o., torej so dejanski lastniki Izimobila, lastniki podjetja Mobi lab.

AVK niti pod razno ne sme dovoliti, da tudi Izimobil kupi Telekom.
Tudi nakupa in prevzema Debitela po nobeni logiki ne bi smeli dopustiti Telekomu.
Na srečo imamo potem na voljo še Špar mobil s podobno kvalitetno storitvijo za podobno nizko ceno.

Sicer morajo biti pa pravi kronani cepci, da delajo izgubo, mene naj najamejo za svetovalca, pa ne bodo imeli nikoli več izgube ampak zmeren dobiček.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.535
291
83
Oba sta ista Izimobil ali Šparmobil oba sta obsojena na propad... Sam da Šparmobil ni dosegel limita a kmalu ga bo..
evil.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Izimobil praznuje deset let pa še vsaj toliko bo.

Enega pravega operaterja(Vego) je že "preživel", pa še kakšnega bo.

Razen, če Telekom spet ne bo vedel kam z "našim" denarjem in bodo lastnikom Izimobila dali nekaj deset milijonov evrov odpravnine...
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.008
339
83
www.svetidej.com
Voljatel je šel takrat na 2 dela: izimobil, drugi del pa je prevzel Mirko Tuš.

Vega se je prej poslovila kot izimobil.

Telekom bo reševal Izimobil z nakupom.

Spar mobil pa je čisto druga zgodba. Ni MVNO kot Izimobil. Spar ne bo imel nikoli dobička od mobilnega dela. Ker s paketom služi le Telekom.
 

KTr1sk

Pripravnik
27. avg 2015
68
5
8
Zakaj sete zdaj kar naenkrat začeli govoriti o propadu Izimobila, zdaj ko se pobira, verjetno ne bodo "vrgli puške v koruzo", kje pa piše na internetu, da mu gre tako slabo da bo propadel, ali to sami sklepate?
 

bibolin

Pripravnik
8. nov 2013
41
4
8
K branjevke na tržnici. Če se ni več o čem za pogovarjat, si je treba pa kaj zmislit, da ni dolgčas..
smirk-1.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.424
413
83
No, izmišlotinja to ravno ni. Pred meseci sem gledal finančne podatke in ti so daleč od vzpodbudnih, sploh glede na splošno situacijo v panogi. Trend je izrazito negativen in po moji laični oceni jih čez nekaj let ne bo več.

Čeprav je po drugi strani ena izmed zgoraj navedenih oseb zagotavljala, da imajo lastniki s podjetjem dolgoročne plane. Na roko jim gre bosanska izpostava in dejstvo, da pač nimajo lastne infrastrukture, posledično je pomembnejši del stroškov variabilne narave.

Danes ciljajo predvsem na nove "fikuse", ki bodo uporabljali izija kot primarno (edino) kartico sim. Če bodo podobno kot naša rastlina širili dober glas o njih, še toliko bolje.

Ampak eno so želje, drugo pa realnost (iz prvega odstavka). Vseeno jim želim vse najboljše in upam, da se v svojih napovedih motim.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.008
339
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik KTr1sk pravi:
Zakaj sete zdaj kar naenkrat začeli govoriti o propadu Izimobila, zdaj ko se pobira, verjetno ne bodo "vrgli puške v koruzo", kje pa piše na internetu, da mu gre tako slabo da bo propadel, ali to sami sklepate?
Propasti kar tako ne more, to je res.

Je pa res, da je bolje vrabec v roki kot golob na strehi. Če se pojavijo €, bodo pač prodali.

Obstati ne morejo zaradi "nizkocenovcev", kateri so lastniki infrastrukturni operaterji. Z njimi se ne morejo primerjati, ker infrastrukturni operaterji gledo lahko pri teh paketih v minus, pa pri ostalih naklepejo dobička. Izimobil pa se tega ne more iti.