Novo pri Izimobilu

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Pa pri Bobu je problem še ta, da ima še vedno krepko slabšo pokritost od Mobitela/Izija-pri alarmu ali pa sledilcu pa rabiš karseda dobro pokritost...

A nima Bob Simobilovega omrežja? Pred leti, ko sem šel iz Mobitela na Simobil, sem imel najprej težave s signalom, ki so se potem uredile in sedaj ko sem nazaj na Telekomu ugotavljam, da je imel Simobil precej boljšo pokritost (sploh kar se 3g tiče...)
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.281
2.671
113
Izimesec: prednastavljen je L paket, 3000 enot, posljem sms za prehod na S, 1500, bodo kaj zaracunali? Ker na njihovi strani je objavljen cenik prehodov, vendar le za navzgor.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
ne bo šlo,.. na tvoji lokaciji je pač boljši telekomov signal, na kaki drugi pa Si.mobil/bob,.. sta kar tukaj tukaj,..
b

Vsekakor priznam, da ste zadnje leto precej izboljšali signal in ste daleč pred Telemachom.

Žal pa ste pri pokritosti z najbolj osnovnim signalom še vedno krepko zadaj-redkokje najdeš območja, kjer Mobitelovega signala sploh ni, pri Simobilu/Bobu je pa teh območi kar precej, Telemach pa brez nacionalnega roaminga sploh ni uporaben.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Pusti fikusa on je Izimobil-ov ambasador.

Je sem vedno ambasador najboljših po čimnižji ceni.

Vedno zagovarjam in kupujem kvalitetne zadeve po čimnižjih cenah.
Ker je IZImobil trenutno najcenejši in za bonus še na najboljšem omrežju ga z veseljem pohvalim, prav rad bi pohvalil kogarkoli, ki bi dal ven še boljši in še cenejši paket.

Nimam pa od tega nobene koristi, še kakšne kartice za pet evrov mi niso šenkali.
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
No, na obrobju mesta Celje (še naselje Celje), urbana soseska Telekom (Izimobil) 3G signala ni. SI in Telemach pa zlo dobrega.
Pa obrobje Šmartnega ob Paki Telekom 3 G ni, ostala zelo dobro. Pa dosti Obsotelja. Pa še kje.
Tak da, dokler ne bo mel Telekom tud 3G na 900 MHz, bo imel slabšo pokritost kot S! in Telemach.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.800
437
83
Meni pa še kar ne dela internet (mobilni podatki) na Samsung Galaxy A3 (posodobljen). Imam pa naslednje nastavitve (sledil sem navodilom na strani: https://www.izimobil.si/Nastavitev-telefona/android_splo-no/Slovenska-navodila):

Nastavitve Mobilnih omrežij:
vsa-Screen.png

Nastavitve Imena dostopnih točk (prejšnje Mobitelove sem izbrisal):
s6k-Screen.png

Nastavitve Dostopne točke (kot ime sem probal tudi "iziMobil" in za strežnik sem probal tudi vpisat nek URL, ki je v priloženi knjižici, ampak vseeno ne dela):
v5f-Screen.png

gc-Screen.png

am-Screen.png


Drugače pa MMS dela, kot mora. Če napišem MMS in ga pošljem, se telefon lepo vključi mobilne podatke in uspešno pošlje MMS...
 
Nazadnje urejeno:

raners

Majstr
4. mar 2008
2.800
437
83
Aja, sem se spomnil, da takoj ko sem dobil IZIMOBIL SIM kartico in nastavil nastavitve, je internet deloval, samo potem se mi je telefon hotel posodobiti in sem ga posodobil, nato pa se ni več dalo povezat...

Sem malo pogooglal in mogoče me zajebava kakšna druga nastavitev, kot npr. v tej temi: http://forums.androidcentral.c...-any-ideas.html

Bom sprobal popoldne in poročam...
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Na območju kjer se jaz veliko gibljem marsikje sploh ni nobenega signala in sem zelo vesel, če mi vsaj 2G dela.

2G omrežje ima daleč, daleč najboljše Telekom(s tem tudi Izimobil/Debitel/Šparmobil), drugega pa večina uporabnikov, ki telefon rabi za klice in morda SMSe itak ne rabi.
 

imi

Pripravnik
30. sep 2011
264
5
18
Meni še vedno ni jasno - uredi sem plačevanje paketa preko direktne bremenitve na računu. Prvi mesec je aktiviran brezplačen paket L. Spremenil ga bom v paket S. Ali moram sedaj še poslati kakšen SMS, npr. POLNI 10 na 3388, ali pa mi bodo drugi mesec 18. trgali avtomatsko 6,9 € z računa in ne rabim pošiljati nobenega SMS-a.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.281
2.671
113
Jaz mislim da je treba poslat IZIMESEC S na 3388, ker ce ne ostanes na L. Ce pa sprasujes, ce je potrebno se kaj dodatno poslat, pa verjetno ne.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.800
437
83
Sem preveril nastavitve in forume in mi mobilni podatki še vedno ne delajo. Kam v MB naj nesem telefon, da porihtajo mobilne podatke?
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
504
68
28
širne planjave Dolenjske
Citat:
Uporabnik bibolin pravi:
Vrsta APN- namesto internet napiši default (za gprs). Pri mms APN-ju pa daš mms .

pa vrsta potrjevanja pusti prazno, ne PAP ali CHAP
Imel isto težavo na Samsung Galaxy Note Edge. Ko sem nastavil tako, so podatki speljali
zmaga.gif


MMS pa so delali normalno, po prejemu nastavitvenega SMS-a, dočim GPRS ni deloval. Sem naredil novi profil za GPRS, vpisal podatke, spremenil vrsto potrjevanja in vrsta APN in je začelo delovati.
 

janus

Pripravnik
3. mar 2011
167
0
16
ksz

še en zadovoljen povratni odziv, mogoče bo komu v pomoč:

- v torek popoldan podpis pogodbe in direktne bremenitve osebno v poslovalnici na Miklošičevi (BA, osebna, davčna, račun)
- v sredo sms od trenutnega in bodočega operaterja
- danes, v četrtek, vstavljena nano sim, aktivacija sim, aktivacija prenosa podatkov, preko spletne strani izimobil nastavitev APN za internet in MMS

- ker MMS nastavitev takoj ni delovala?, sem klical CS, ponovno poslan konfiguracijski SMS, MMS od takrat dela

To je to, izkušenj glede direktne bremenitve s strani izimobil še nimam (prvi mesec zastonj), vmes bo še testna bremenitev za 1 EUR.

Če koga kaj zanima, nja vpraša.