Novo pri bobu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Koda:
ni hakeljcov. in deluje popolnoma enako kot simobil.

Ja popolnoma enako, ob treh črticah signala javlja klicočemu da nisi dosegljiv
grin1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.316
5.601
113
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Koda:
ni hakeljcov. in deluje popolnoma enako kot simobil.

Ja popolnoma enako, ob treh črticah signala javlja klicočemu da nisi dosegljiv
grin1.gif
ej zanimivo. ampak na bobu nimam problemov na simobilu sem jih mel skos :D res pa, da se je malo pred menjavo nekaj na veliko delalo na omrežju :D sn že pozabo na to, ko sem bil nedosegljiv pri polnem siganlu :D
 

pino

Pripravnik
20. jan 2008
235
21
18
Komu se placa prenos številke iz mobitela k bobu.
Mobitel mi je poslal za to racun 5€.
Je to normalno?
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Velja do prekinitve... samo sklenes jo lahko samo dolocen cas ...

Kaj to pomeni?

Ce prav vidim je tudi 0.04 cente zelo dobra cena za nadaljne pogovore ali smse ce presezes zakupljeno kolicino?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Velja do prekinitve... samo sklenes jo lahko samo dolocen cas ...

Kaj to pomeni?

Ce prav vidim je tudi 0.04 cente zelo dobra cena za nadaljne pogovore ali smse ce presezes zakupljeno kolicino?

To pomeni tocno to, kar pise
smile-1.gif
...

Ta paket lahko vzames v trenutni akciji samo do 31.7.2012 ... po tem datumu pa pac samo tisto, kar bo takrat na voljo...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Treba je razmisliti glede BigBoba.

Dodatno plačaš MMS, prenos podatkov in tujino, tako da če to rabiš samo za klice in sms je zadeva prava, sicer pa je verjetno bolje plačevati po dejanski porabi, itak je bob najbolj ugoden.

Boba sicer uporabljam od novembra in zadeva deluje, tudi v tujini brezhibno. Računi so se zmanjšali za 4x napram prejšnjemu operaterju, ki ga niti več ne bom omenjal, ker ni vredno.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
MMSov ne rabim ker je to za mamo, posle 5 smsjev na mesec in govori za 300minut kar je pa glih malo vec kot tisti mini bob za 7 eur, in ce govori 100min vec kot je paket za 0.04 eur/min spet pride 10eur tko da je najbolj big bob pa je, za prenos velja isto , kaj pa tujina, cprav je to redko sploh cez mejo a me vseeno zanima kaj hoces povedat s tujino?

Ali se da v ljubljani fizicno do poslovalnice od boba in se tam vse zmenit?
 

rollingstones

800. registrirani uporabnik
3. sep 2007
514
0
16
Rožna dolina
Pozdravljeni zvesti uporabniki foruma,

zaradi ponovne ponudbe paketa Bigbob, se tudi sam nagibam k temu, da bi stestiral to "čudo".
tongue-1.gif


Kolikor sem uspel zaslediti MMS-i niso vključeni v naročniški paket, torej se dodatno zaračunavajo - 4 cente?
redface-1.gif

Prenos podatkov stane 5 € - je to cena z davkom?

Pred iztekom akcije bi vzel naročniški paket ter hkrati prenos podatkov 1 GB - to skupaj znese 14.9 € z DDV?

Koliko stanejo klici na njihovo številko 090 oz. ali se da vse stvari urejati preko spleta v izogib nepotrebnim dodatnim stroškom?
Za koliko časa se vežem, če si izberem aktualni akcijski paket oz. kakšne so moje obveznosti glede prekinitve?
Npr., da čez nekaj časa pride ven zopet nov paket podoben tistemu pri naših severnih sosedih (http://www.bob.at/smartbob), lahko preidem na ta novi paket?

Hvala za vse odgovore že vnaprej...
cheer.gif
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.773
220
63
KSZ ...

tudi mene zanima nekajBOB varianta, ampak nisem se nikjer zasledil, kaksen je postopek, ce bi se rad zaradinevemkateregakoli razloga vrnil k prejsnjemu operaterju, kako obdrzati svojo staro stevilko, ki sem jo koristil kot uporabnik BOB paketa.

torej recimo prehod iz simobila na BOB (obdrzim svojo staro stevilko), cez nekaj casa grem nazaj na simobil ali mobitel in zopet prenesem svojo staro stevilko s sabo ...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Saj prenos ni tak bav bav. Pri novem rečeš, da bi rad prenesel in jim podaš podatke od prejšnjega razmerja, da vedo, koga kontaktirati.

Nekaj vprašanj in odgovorov na to temo: http://www.apek.si/sl/prenosljivost_stevilk

Pa še razlogi, ko lahko operater zavrne prenos številke:

Citat:
14. člen

(razlogi za zavrnitev zahteve za prenos številke s strani operaterja dajalca številke)

Zahtevo za prenos številke operater dajalec številke zavrne, če:

– se zahteva nanaša na neobstoječo številko,

– je zahteva vložena s strani nepooblaščene osebe,

– je zahteva nepopolna, tako da prenos številke ni mogoč,

– če od operaterja prejemnika številke v roku, določenem v 10. členu, ne prejme dokumentacije, na podlagi katere bi lahko preveril zahtevo,

– je na računu uporabnika predplačnika premalo sredstev za kritje stroškov prenosa številke,

– se zahtevana številka že nahaja v postopku prenosa oziroma obstaja predhodno podana zahteva za prenos iste številke,

– je naročniška številka, za katero se zahteva prenos, začasno ali trajno izključena iz omrežja operaterja dajalca številke.
(iz SPLOŠNI AKT o spremembah in dopolnitvah splošnega akta o prenosljivosti številk - UL RS, št. 25/2006)

Pa še opis postopka pri IziMobil : http://www.izimobil.si/Ugodnosti/Prenos-stevilke
(klikni spodaj na eno možnost za več informacij)
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.620
208
63
Kranj
Saj prenos ni tak bav bav. Pri novem rečeš, da bi rad prenesel in jim podaš podatke od prejšnjega razmerja, da vedo, koga kontaktirati.

kaj pa če si na simplu?

če sem odkrit imajo spletno v kurcu, kje in kako naročim bigbob naročniški paket ipd? rad bi preko spleta vse uredil.....in prenesel telefonsko seveda.
 
Nazadnje urejeno:

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Ni nujno. Lahko je manj (čeprav redkokateri operater računa manj. Kaj pa lahko odhajajoča stranka naredi? Zagrozi z odhodom?
smile-1.gif
).
Veliko operaterjev prejemnikov pa ti ta strošek pokrije/vrne. (na primer zgoraj omenjeni)
 
Nazadnje urejeno:

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.620
208
63
Kranj
kako se sploh naročim? naročim osnovni naročniški paket, ki stane 14,90€? in na podlagi le-tega potem naročim big bob za 9,90?

[cenzura] majo nejasno napisano vse skupaj.
 

Desty

Pripravnik
2. jul 2009
613
0
16
desty.biz
Nič ni nejasno napisano, pa 2x preberi, če ne razumeš. Ali pa pokliči na brezplačni helpdesk. Na spletni strani je razumljivo opisan cel postopek.

Sicer pa, bob je super. Razen parih težav vse OK. Sedaj so mi v cca. 2 dneh odkar sem jim pisal na mail popravili še Moj Bob in je to to za ta denar.
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Jado pravi:
kako se sploh naročim? naročim osnovni naročniški paket, ki stane 14,90€? in na podlagi le-tega potem naročim big bob za 9,90?

[cenzura] majo nejasno napisano vse skupaj.

Na črpalko greš po bob paket, potem pa steče zadeva.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.679
152
63
Citat:
Uporabnik rollingstones pravi:
Pozdravljeni zvesti uporabniki foruma,

zaradi ponovne ponudbe paketa Bigbob, se tudi sam nagibam k temu, da bi stestiral to "čudo".
tongue-1.gif


Kolikor sem uspel zaslediti MMS-i niso vključeni v naročniški paket, torej se dodatno zaračunavajo - 4 cente?
redface-1.gif

Prenos podatkov stane 5 € - je to cena z davkom?

Pred iztekom akcije bi vzel naročniški paket ter hkrati prenos podatkov 1 GB - to skupaj znese 14.9 € z DDV?

Koliko stanejo klici na njihovo številko 090 oz. ali se da vse stvari urejati preko spleta v izogib nepotrebnim dodatnim stroškom?
Za koliko časa se vežem, če si izberem aktualni akcijski paket oz. kakšne so moje obveznosti glede prekinitve?
Npr., da čez nekaj časa pride ven zopet nov paket podoben tistemu pri naših severnih sosedih (http://www.bob.at/smartbob), lahko preidem na ta novi paket?

Hvala za vse odgovore že vnaprej...
cheer.gif

Zelo drag je tale naš bob v primerjavi s sosednjimi bob tarifami:

http://www.tomato.com.hr/brutalna-tarifa

A ni tole tudi "bob"? 1000min+1000SMS+1000MB=7,5 EUR???
bonk.gif
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.