Novo pri bobu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Pa saj je poceni, samo 1 EUR na minuto.
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Seveda je poceni to.
Pri Mobitelu je npr. naročnina za osnovni paket 8,99 EUR in v tem je obračunano tudi gratis svetovanje na 041700700.

Če tako gledaš lahko torej pri bobu vsak mesec kličeš za 9 minut na 090. To je pa kar veliko
smile-1.gif
 
Nazadnje uredil moderator:

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.867
19
38
Glede računov: Če je prvi račun, je naročnina obračunana do cikla in mesec dni vnaprej. Naročnina se povsod plačuje za vnaprej, poleg tega pa je tu zaračunano še tekoče obdobje, saj gre za prvi račun po aktivaciji ali menjavi paketa na ta paketa. Hipotetično, če bi predhodni paket imel tudi zaračunano mesečno naročnino, bi le-to prejel na istem računu odračunano, če bi menjal paket iz starega na novega. Upam, da je dovolj jasno napisano.
 

jusko

Zelenc'
15. jun 2008
21
0
1
Tudi jaz sem dobil čuden račun ta mesec - 14.3.2012 sem spremenil paket v bigbob, mesečno naročnino (bigbob?) so mi od 14.3. do 24.4. (ne vem zakaj do 24.4?) zaračunali 14,15 € z DDV, potem še 1x internet 1G 6 € z ddv in še 1x prenos podatkov v Sloveniji 6 € z ddv? Ok pa nekaj malega klicev pred bigbobom, račun znaša 27,66 €, zame je bilo pri konkurenci ceneje
smile-1.gif

Menim, da so z računi nekaj zašuštrali, upam da čimprej stvari uredijo, treba razumet uvajajo novi paket.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
24. v mesecu je obračunski cikel, pogovore si imel obračunane za nazaj, kar je logično, vse kar je pavšalnega pa za naprej, kar je tudi logično, torej od 24. do 24. naslednji mesec. Naslednji račun bo bolj znosen.
 
Nazadnje urejeno:

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.867
19
38
A pa si prebral moj post nad tvojim?
Za tekoče obdobje od menjave do obračunskega cikla in za mesec dni vnaprej se zaračuna mesečna naročnina.

Glede bob podatkovne opcije 1GB je pa tako: 6 € je 1GB, vsak cikel se zaračuna. Torej je bila na tem prvem računu ob vklopu zaračunana do cikla in še za naslednji cikel.
 

maremm

Pripravnik
26. dec 2010
357
0
16
Kolega je tudi nabavil big bob in je dobil račun od 1.3 do 16.3 za 5 eur in naročnino od 16.3 do 24.3 za 13 eur. To so že simobil fore, nikjer ni upoštevano 100 minut bonusa,(ki ga ni porabil) ki ga dobiš pri nakupu. Cena big boba je brez davka, naročnino pa zgleda računajo tudi od začetka, brez bonusa.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.363
157
63
37
ksz

V kolikem času naj bi dobil na dom pogodbo za podpisat? Prijavo sem opravil v soboto. A je tak naval na tale big bob al kaj?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Po moje to ne drži, da nam predstavljaš sistem gostilniških govoric
smile-1.gif


http://www.bob.si/Upload/legal/cenik%20bigBOB.pdf

Povsem jasno je napisano, da je bigbob naročnina 9,90 Z DDV.

Kar poglej si cenik = cene vključujejo DDV.

Saj mislim, da je tudi predpis, da se ne sme oglaševati cena izdelka brez zajetega ddvja.

Naj pokaže račun kaj je dobil, mogoče je uporabljal prenos podatkov, mms in tujino, kar pa se seveda plača posebej...

Tako da ne zavajat.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Tako da premislite, če se vam splača Bigbog, ki v pavšalu/naročnini 9,90 ne vsebuje stroškov:

MMS
podatki, internet +
tujina.

To se vse dodatno plača.
 

jusko

Zelenc'
15. jun 2008
21
0
1
Citat:
Uporabnik Cawo pravi:
A pa si prebral moj post nad tvojim?
Za tekoče obdobje od menjave do obračunskega cikla in za mesec dni vnaprej se zaračuna mesečna naročnina.

Glede bob podatkovne opcije 1GB je pa tako: 6 € je 1GB, vsak cikel se zaračuna. Torej je bila na tem prvem računu ob vklopu zaračunana do cikla in še za naslednji cikel.

Sem sem prebral, hvala za obrazložitev, razložil sem svojo situacijo. Za bigbob razumem, ni mi pa jasno za podatkovni paket, pa naj bo cikel gor ali dol, naprej ali nazaj, levo ali desno, kajti podatkovni paket nima veze z mojim prehodom na bigbob (saj jaz tako dojemam), torej zakaj so mi ga dvakrat obračunali oz. po enkrat v dveh ciklih v polni ceni? Zdaj, če je tak kot ti praviš za podatkovni paket, potem bo račun štimal
smile-1.gif
 

maremm

Pripravnik
26. dec 2010
357
0
16
Ni uporabljal. nobenih dodatni storitev, nobene tujine, itd, enostavno je dobil račun za 18,eur in tudi moja stara mama ki sem ji uredil bigboba prejšni teden je dobila račun za 12 eur, tudi sigurno ni uporabljala nobenih dodatnih storitev in sigurno tudi ni porabila bonusa.
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.867
19
38
Citat:
Uporabnik jusko pravi:
Citat:
Uporabnik Cawo pravi:
A pa si prebral moj post nad tvojim?
Za tekoče obdobje od menjave do obračunskega cikla in za mesec dni vnaprej se zaračuna mesečna naročnina.

Glede bob podatkovne opcije 1GB je pa tako: 6 € je 1GB, vsak cikel se zaračuna. Torej je bila na tem prvem računu ob vklopu zaračunana do cikla in še za naslednji cikel.

Sem sem prebral, hvala za obrazložitev, razložil sem svojo situacijo. Za bigbob razumem, ni mi pa jasno za podatkovni paket, pa naj bo cikel gor ali dol, naprej ali nazaj, levo ali desno, kajti podatkovni paket nima veze z mojim prehodom na bigbob (saj jaz tako dojemam), torej zakaj so mi ga dvakrat obračunali oz. po enkrat v dveh ciklih v polni ceni? Zdaj, če je tak kot ti praviš za podatkovni paket, potem bo račun štimal
smile-1.gif

Ja, za opcijo je tako.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Račun bi bilo dobro videti. Ampak tista o DDVju ne drži kot si videl.

Pregledati postavke in po potrebi reklamirati, če je kaj nejasno. Možno, da je tudi napaka, na prvem bob računu je bila, so pozabili na bonus, kasneje je bil upoštevan, so se opravičili vsem.


evo, primer mojega računa, vse čisto
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.867
19
38
Citat:
Uporabnik maremm pravi:
Ni uporabljal. nobenih dodatni storitev, nobene tujine, itd, enostavno je dobil račun za 18,eur in tudi moja stara mama ki sem ji uredil bigboba prejšni teden je dobila račun za 12 eur, tudi sigurno ni uporabljala nobenih dodatnih storitev in sigurno tudi ni porabila bonusa.

Tukaj je kot sem napisal: mesečna naročnina je zaračunana do cikla in mesec dni vnaprej.
Se pravi kot primer: Če jaz sklenem 20., se mi zaračuna: mesečna naročnina sorazmerno za 5 dni (20., 21., 22., 23. in 24. - do cikla, ki je 24.) in potem za mesec vnaprej. torej: približno 4/30 ali 4/31 * 9,90 + 9,90.
 

maremm

Pripravnik
26. dec 2010
357
0
16
Saj ker je prvi račun je to možno, vendar je zoprno,ker sem jaz prepričal kolega in babico da gresta na bigboba, potem pa so ti čudni zneski na računih. drugače sem pa jaz tudi takoj pomislil na kašno tujino itd, vendar na računih so omenjene samo naročnine, upajmo da se bo to uredilo.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Pozdravljeni!

Obveščamo vas, da bob naročnikom, ki so prehod izvedli med 25.2. – 24.3. pomotoma nismo penesli dobroimetja. Prenos bomo izvedli na naslednjem računu.
Stranke bomo o nastali situaciji obvestili s sms obvestilom.
Za napako se naročnikom oproščamo.

l.p. b
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.