Novo pri bobu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
I

Izbrisan uporabnik #488

roaming dela normalno v Nemciji in na Malti
smile-1.gif
sicer pa zakaj ne bi delal.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Mislim, da veljajo v EU enotne tarife oz. je določena max. višina. Toje sprejel E.parlament.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
dokler ne aktiviraš imaš predplačniši paket z 100 minutami.

To mi je čisto jasno, moje vprašanje je, ali je možno po 31.3. aktivirati bigbob paket? Ali se s tem datumom samo umakne možnost naročila iz www.bob.si?
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
ja sem že parkrat klical, danes sem pa čakal toliko časa (ker na forumu nisem dobil odgovora
smile-1.gif
, da sem dobil prostega svetovalca.

Aktiviram lahko tudi po 1.4., je pa obračunsko obdobje od 24. v mesecu, tako da je vseeno, če tudi takoj aktiviram.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

ksz.
Danes sem prejel dva račun od Boba. Prvi glasi na malo manj kot 5 EUR, skratka smešna cifra, pri "roparju" je bila samo naročnina za to številko 5,99 EUR, kje pa je šele klicanje.

Za drugo številko pa sem dobil nekaj čez 13 eur, not je tudi nekaj tujine, prej sem imel samo naročnine 7,99 EUR oz. tu nekje.

Se mi pa Bigbob ne splača, ker uporabljam tudi občasen prenost podatkov, MMS in tujino, kar ni v pavšalu.
 

tonek

Pripravnik
3. dec 2011
210
0
16
koliko je dejansko naročnina? 9.90 brez ddv ali kako? Položnica me malo bega, naročnina-10.24+ddv, 12,30eur
lp
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ne vem zakaj po 40. postih še ni vsem jasno, da naročnine ni, znaša z DDVjem 0,00 EUR.

smile-1.gif


Za Bigbob pa plačaš pavšal 9,90 (to ni naročnina) + storitev, ki ni v tem paketu (MMS, podatki, tujina).
 

tonek

Pripravnik
3. dec 2011
210
0
16
Potem pa bolj jasno, položnica za big bob-12.30eur , na polžnici piše mesečna naročnina 10,24 eur
lp
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Poglej razčlembo računa pa boš videl, da je tisto na 9,90 sotirtev ki ni v bigbobu...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Potem pa se na poloznici preveri, od kdaj do kdaj je zaracunana narocnina... Verjetno si dobil prvo poloznico, kjer imas zaracunano delno narocnino za tekoci mesec in narocnino za prihodnji mesec ...

Ce je tako kot na Si.mobilovem racunu, potem ta podatek najdes na levi strani ... in izgleda nekako takole:



20120328-gi8si68fykapi5w1wfcieny1sn.jpg
 

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
579
21
18
Pozdravljeni, danes sem dobil račun od 19.3.2012 do 24.3.2012 => 9,90 €. A se nič ne upošteva, da gre za samo nekaj dni? Ima še kdo podobno izkušnjo?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Če dela tam Simobil/Vodafone, ne bo težav. Saj Uzbekistan ni eksotika, ali?
 

dobovsek

Fizikalc
27. nov 2008
1.121
1
36
Citat:
Uporabnik tonek pravi:
Potem pa bolj jasno, položnica za big bob-12.30eur , na polžnici piše mesečna naročnina 10,24 eur
lp


js dobil enako...
celo tri položnice....

eno za en teden 2,74
drugo 12
tretjo 14,21

WTF?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

To pa je potrebno omeniti.

Citat:

Uporabniki bodo za gostovanje pri opravljenih klicih plačali največ 29 centov na minuto (prej 35 centov na minuto), največ 8 centov na minuto za prejete klice (prej 11 centov), največ 9 centov za pošiljanje kratkega sporočila (prej 11 centov) in največ 70 centov za megabajt (MB) prenesenih podatkov oziroma brskanja po spletu med potovanjem v tujini (obračunano na kilobajt). Zadnja omejitev se je edina tudi povečala - od poletja 2009 je bila najvišja cena prenosa podatkov za 1 MB omejena na 50 centov.

"Ropar" Mobitel pa ima pri nas pri osnovnem paketu 10 centov za sms, saj ne moreš verjeti, skratka le 1 cent ceneje kot do sedaj v tujini.

Zdaj mu je očitno EU morala dopovedati, da nimajo stroškovnega modela cen, ampak monopolnega.

To je sramota za vse naše organe, da dopuščajo monopolistu takšno ceno.

Da ne govorim, da ima Mobitel pri tem paketu notranji klic na druga omrežja 16 centov, kar pomeni, bo po 1. juliju 2012 klicanje nekoga, ki je v EU ceneje kot notranji klic.

Sprejem klica bo le 8 centov na minuto, klicatelj iz Slovenije pa kot vidimo pri bobu kliče za 4 cente, torej skupen strošek obeh 12 centov.

Pri mobitelu pa samo en doma 16 centov.

Tega monopolista bi bilo potrebno tožiti, samo je nerodno, ker je državna firma.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Bi še kdo pomislil, da namerno pošiljajo čudne račune, da bo folk klical na 090
smile-1.gif


Predlagam, da pošljete reklamacijo na info@bob.si, kot piše spodaj. Če prav vem, morajo na reklamacije odgovoriti najkasneje v 8 dneh, potem bi pa jaz takoj vklopil višje instance. Vem da sam na 090 ne bom klical nikoli.

kako lahko reklamiram račun?

če potrebuješ dodatne informacije povezane z računom, smo ti vedno dosegljivi:
na 090 068 068 (cena klica na minuto je 1 € z vključenim DDV)
e-pošta: info@bob.si
pošta: bob p.p. 415, 1000 Ljubljana
da bo tvoja pritožba kar najhitreje rešena, te prosimo, da se ob podajanju reklamacije ali pridobivanju dodatnih informacij identificiraš (podatki naročnika) in navedeš številko računa ter postavke na računu, na katere se reklamacija nanaša.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.