Novičke iz sveta fotografije

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
rumeni ropotajo.
smile-1.gif


Nikon V1



ena stvar me zaenkrat edino moti - 2.7x krop faktor ...
tongue-1.gif
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.855
10.556
113
kod Džej-Zija
Stari, ti ne razumeš. Če dajo rumeni ven crop faktor 2,7, je to prednost, če da Olympus ven faktor 2,0, je pa senzor premajhen.
hysterical-1.gif


Sicer pa fajn, da je vedno več konkurence, imamo uporabniki vsaj kaj izbire. Zanimivo bo postalo, ko bojo rumeni še malo razširili nabor objektivov. Kaki ultra-widi bi znali bit hudo kompaktni.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.855
10.556
113
kod Džej-Zija
Z levo podpiraš objektiv, z njo nosiš skoraj vso težo, z desno pa božaš tisti del, kjer manjka grip in pritiskaš na sprožilec. Enoročno operiranje tu odpade.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.399
3.791
113
davorinm.wordpress.com
Pa potem s tisto roko ne premikaš zoom obročka? Kaj pa vem, bi moral sprobat, ampak na uč deluje precej nepraktično.

Sicer pa zakaj bi hotel uporabljat DSLR objektive na majhnem body-ju? Ne štekam te tržne niše... Če imaš objektive s sabo, ti itak zasede nekaj placa. Ni več za v žep fotkič. Se mi zdi tole ne tič ne miš.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.855
10.556
113
kod Džej-Zija
Roka ti podpira zoom obroček. Sicer pa je tale 10-100 v bistvo mišljen bolj kot video objektiv, zato ima tudi power zoom (električnega namesto ročnega). Ostali trije objektivi so bistveno bolj kompaktni. 10-100 je verjetno odgovor Panasonicovemu 14-150 in Sonyjevim izdelkom, ki so namenski video izdelki.

Meni bolj ne gre v glavo, kaj so mislili z velikostjo senzorja. Kot rečeno, če je 4/3 ali m4/3 velikokrat proglašen za premajhnega, je tale že prav mikroskopski. Po površini je samo še 2x večji od senzorjev v kompaktih.
rolleyes-1.gif
 

Pici_Mile

Pripravnik
14. apr 2008
108
0
16
ti fotkici niso narejeni za te super-zoome, palacinkice so the way to go

moj epl-1 + 20mm 1.7 v en zep jakne, v drugega 9-18 + Om 50 1.8 in imam vse kar rabim...naredi to s svojim 7D :D
 

Huggy_Bear

Nippon KogakuFOTOGRAF 08
26. jul 2007
848
0
16
www.renegomolj.com
Iz lastnih uzkušenj povedano ta Nikon V1 seka. Ko sem izvedel za najavo sem reko, da je še pač eno navadno jajce. No ko sem ga sprobal me je takoj prepričal da ni
smile-1.gif
. To da je senzor crop 2.7x se mi zdi prej prednost kot slabost. Na račun majhnosti senzorja kvaliteta fotografije sploh ne trpi (seveda, ga tudi ne smemo primerjati z DSLR aparati ranga nad 1000€). To je fotoaparat, ki dejansko lahko nadomesti dslr na kakšnih potovanjih, izletih. Je precej manjši kot dslr ali njegova konkurenca Sony Nex ali Olimpus Pen, hkrati pa je veliko zmoglivejši kot kompakti. Po velikosti bi ga lahko primerjal z G12 ali P7100 (s pancake objektivom).
Skratka aparat ga seka
smile-1.gif
 

airj

Pripravnik
29. sep 2008
450
0
16
Citat:
Uporabnik Huggy_Bear pravi:Je precej manjši kot dslr ali njegova konkurenca Sony Nex ali Olimpus Pen, hkrati pa je veliko zmoglivejši kot kompakti. Po velikosti bi ga lahko primerjal z G12 ali P7100 (s pancake objektivom).

Kako to misliš precej manjši kot PEN? Kar js gledam je body pri V1 vsaj pol cm več v vsako dimenzijo, objektivi pa ne odstopajo... primerjam z Oly EPL3
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik airj pravi:
Citat:
Uporabnik Huggy_Bear pravi:Je precej manjši kot dslr ali njegova konkurenca Sony Nex ali Olimpus Pen, hkrati pa je veliko zmoglivejši kot kompakti. Po velikosti bi ga lahko primerjal z G12 ali P7100 (s pancake objektivom).

Kako to misliš precej manjši kot PEN? Kar js gledam je body pri V1 vsaj pol cm več v vsako dimenzijo, objektivi pa ne odstopajo... primerjam z Oly EPL3

Tako je:
Nikon V1: 113 x 76 x 44 mm
Olympus PL3: 110 x 64 x 37 mm
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.855
10.556
113
kod Džej-Zija
Citat:
Uporabnik airj pravi:
Citat:
Uporabnik Huggy_Bear pravi:Je precej manjši kot dslr ali njegova konkurenca Sony Nex ali Olimpus Pen, hkrati pa je veliko zmoglivejši kot kompakti. Po velikosti bi ga lahko primerjal z G12 ali P7100 (s pancake objektivom).

Kako to misliš precej manjši kot PEN? Kar js gledam je body pri V1 vsaj pol cm več v vsako dimenzijo, objektivi pa ne odstopajo... primerjam z Oly EPL3

Kaj šele v primerjavi s Penom Mini, ki je ravno prišel na trg:
109.5mm (W) x 63.7mm (H) x 34mm (D) (excluding protrusions)

p.s. Za Huggyja je Nikon manjši tudi, če je večji.
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Ampak slike pa niso švoh. Ko sem jih gledal sem najprej mislil, da jih je sproduciral slr... Edino cena je pa
uf-1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
vidiš, jaz pa sem slišal ravno kontra ...
smile-1.gif
sicer res, da je bil model na testu z obema V1 in J1 (pa zdaj ne vem, katerega točno je šinfal, pa kateri je mišljen za boljšega) ampak je rekel, da je en od teh dveh neverjetno počasen, da je vseeno velik, čeprav oglaševan kot majhen in da na objektivih ni možnosti manualnega fokusa, da se kao nekaj iz menija to lahko manualno fokusira. lahko tudi, da sem ga narobe razumel, ker sem videl malce med delom in to. je sicer pohvalil kvaliteto same fotke, ampak da se zna v slabših pogojih hitro zgubiti.

moramo pa dodati - to so vse še predprodukcijski fotiči, kateri so šli v roke mnogim med drugim tudi z namenom, da se odkrije napake in se jih, če je le možno, za produkcijsko kamero, se pravi uporabniško, tudi popravi.