Novičke iz sveta fotografije

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
to sploh ni toliko ... za L in fish, predpostavljam, da bo dobra leča (ker mora Canon res začet malo pazit na kvaliteto in vse) - mogče namesto 1D nabavim raje 7D pa fish. pa še prišparam enega jurja.
grin1.gif
 

jgfd

Pripravnik
7. sep 2007
348
0
16
CMOS-revolucija pri Canonu

Če njegov največji tekmec Nikon pobira nagrade EISA za najboljše fotografsko ohišje in objektiv, pa Canon razvija nove prijeme pri izdelavi svetlobnih tipal (CMOS-vezij). Slednja so v zadnjih letih ogromno napredovala, saj omogočajo fotografiranje pri zelo nizkih osvetlitvah in hitro osveževanje. Prvo revolucionarno tipalo, ki ga je Canon predstavil pred nekaj dnevi, je veliko le 2,9 krat 2 centimetra, vendar ponuja zajem kar 120 megatočk velike slike, kar je absolutni rekord na tako veliki površini silicijeve plošče. Resolucija fotografije, zaznane s takim čipom, bo torej znašala kar 13.280 x 9.184 točk. Za povrh je strokovnjakom uspelo tudi znatno izboljšati osveževanje signala, pridobljenega na tipalu. Tako bo tipalo sliko osveževalo povprečno kar 9,5-krat v sekundi. To pomeni, da bo v dveh sekundah fotoaparat s tem tipalom lahko posnel kar 19 sličic pri polni resoluciji.

Včeraj pa je Canon najavil še eno novost, ki pa se ponaša z drugačnimi performansi od prejšnje. Velikost drugega tipala je kar 20,2 krat 20,5 centimetra. To vezje se ne bo ponašalo z velikim številom silicijevih celic ali točk, temveč bo svetlobno izredno občutljivo, saj bo omogočalo zajem slike v skoraj popolni temi. Pri Canonu zagotavljajo, da bo mogoče z napravo, v katero bo vgrajeno takšno tipalo, fotografirati že pri (ne)svetlobi samo 0,3 luksa, kar je trikrat manj svetlobe, kot jo oddaja sveča v temni sobi pri oddaljenosti enega metra.

vir: http://24ur.com/novice/it/cmos-revolucija-pri-canonu.html
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
pa USM motorček, IS - čeprav tole je močan zalogaj za IS - majhen senzor, dolg zoom ...

tudi mene zanima, kako se bo leča obnesla - že tako, če pogledam mojega, ki ima samo 12x zoom, ima na obeh koncih enkratno kvaliteto, pa ko pojačam na 17x zoom, vidim daleč ko boga in pol ...
grin1.gif


tudi Canon G12 je drugače prenovljen, ampak ima samo dodan swiwel LCD in movie mode.



Canon G12
 

Huggy_Bear

Nippon KogakuFOTOGRAF 08
26. jul 2007
848
0
16
www.renegomolj.com
Canon G12 ima resnega konkurenta, ki ga do zdaj (G serija) po mojem mnenju ni imel. Nikon je pred parimi dnevi predstavil P7000. Aparata sta precej podobna s tem da Nikon ima malo večji zoom (7x) in pa malenkost večji senzor kot smo navajeni v kompaktnih aparatih. Me zanima kako se bo ta P7000 odnesel ker njegovi predhodniki so bili glede na G serijo polom.

COOLPIX-P7000-spredaj.jpg
 

Huggy_Bear

Nippon KogakuFOTOGRAF 08
26. jul 2007
848
0
16
www.renegomolj.com
Ta D7000 zgleda res obetavno. Morem na Nikonu malo zagnjavit za en test, D3100 mi niso hotli posodit za kaj konkretnega ker majo samo sample in ne dela tak kot treba
smile-1.gif
.
 

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
D7000 ima res dobre specifikacije, vendar je začetna cena malce pretirana za nas amaterje. ;( Verjetno bo cena d90 sedaj malo padla.
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Citat:
Uporabnik Odyssey pravi:
D7000 ima res dobre specifikacije, vendar je začetna cena malce pretirana za nas amaterje. ;( Verjetno bo cena d90 sedaj malo padla.

D90 ostane v prodaji še nekaj mesecev, znižanje njegove cene pa s strani principala ni predvideno. Info iz prve roke.
 

Likalnik

Pripravnik
10. nov 2007
544
11
18
40
Bled
Mah A55 mi je mal velik A33 mi je pa glih prov. Ja sej to, pregrevajo se ko snemaš in baje lahko samo 7minut oziroma 11minut naenkrat posnameš.
A33 me je odbil zaradi pregrevanja, potem 60D ostane....
 

Huggy_Bear

Nippon KogakuFOTOGRAF 08
26. jul 2007
848
0
16
www.renegomolj.com
Dejansko kdaj posnameš en kader 11 minut skup? Razn mogoče za snemanje nekega dogodka, ampak v tem primeru itak baterija ne zdrži. Pri Nikonu lahko snemaš samo 5 minut naenkrat in še nisem opazo slabosti tega.
Drugače pa poglej še za Nikonom D7000, je tudi v tem rangu kot 60D in A55.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Pred časom sem objavil svoj pogled (test uporabnika) na Sony A55 in A33.
Če koga zanima je to na naslovu: http://www.liales.com/a55.htm

Dejstva glede snemanja filmčkov pa so: zaradi sprotne proti-stresne (AntiShake) funkcije tipala je snemanje v polni, HD kvaliteti omejeno na 8 minut. Pri izklopljenem AS-u pa je ta dolžina omejena na 29 min. Obe omejitvi sem lastnoročno preskusil, predvsem, da bi videl kako to zgleda. Aparat se pri 8 minutah sam zaustavi, nekaj deset sekund je snemanje onemogočeno, potem pa lahko snema dalje.

V velikosti se A33 in A55 niti najmanj ne razlikujeta, razlika je le v ceni in karakteristikah (sposobnostih) Manjša razlika v teži gre na račun GPS-modula, ki v 55 je, v 33 pa ga ni.

Drži pa mnenje Huggy_Bear-a, "kdaj pa boš posnel več kakor 8 (30) minut naenkrat'".
A55 je odlična zadeva, upam, da bom imel svojega že v kratkem, vendar ga zaradi snemanja filmov ne mislim imeti. Za tak namen imam Canon Legria HF200 video kamero, ki tudi fotografira, celo med snemanjem, vendar mi še na misel ne pride, da bi jo imel namesto fotoaparata...
 
Nazadnje urejeno:

Likalnik

Pripravnik
10. nov 2007
544
11
18
40
Bled
Se strinjam, snemal itak ne bom in mi to ni ovira zato sem jo pa dal v ožji izbor. Mislil, sem da je razlika tudi v velikosti med A33 in A55. Povedal sem že, da sem amater kar se fotografije tiče zato bi za moje potrebe A33 čisto zadostoval, vendar hočem imeti ročni focus zato si ne omislim digitalca. Gledal sem Nex 5, kateri nima kukala, kar me tudi moti.
Fantje hvala vam za pomoč, nekaj od tega bom nabavil, vendar čakam da pride v prodajo;)

P.S. oriolus tvoj test sem že prebral, lepo spisano in predstavljeno.
 
Nazadnje urejeno:

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Morda še stavek glede omejitve dolžine filma: glede na to, da po tem kar vem (če se motim me popravite) noben drug DSLR fotoaparat ne snema filmov in ima anti-shake funkcijo, istočasno s stalnim fokusiranjem, je to lahko kar precejšen napredek, glede na druge znamke...

@Likalnik (BTV - moje 'partizansko ime v gimnaziji
smile-1.gif
) na Slovenskih policah bodo A33 in A55 v začetku novembra, čez mejo pa kakšnih 14 dni prej.