Novičke iz sveta fotografije

Huggy_Bear

Nippon KogakuFOTOGRAF 08
26. jul 2007
848
0
16
www.renegomolj.com
Če ima kdo voljo in idejo kaj bi se naredlo se lahko lotimo kakega takega projekta. Jaz lahko poskrbim za opremo (400mm, D3x, ...) nekdo pa za idejo in načrtom kak bi se naredlo.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Kvalitetna oprema, kar 400 in D3x vsekakor je, je žal šele začetek, pa čeprav zelo dober.
Meni se je ustavilo pri panoramskem zajemu, kjer je širina polja pri teh milimetrih zelo majhna - nekje okrog 2°, v primeru FF aparata pa bi bilo to 3°
Torej bi potreboval ali panoramski avtomat, ali pa tako natančen delilnik za ročno obračanje. ( nekaj takega )
Ta glava, ki jo imam sedaj, ima največje število delitev 36 (10°)

Torej: projekt da, tehnike pa še ni vse
wink-1.gif


Lokacije pa seveda niso problem, vsak razgledni stolp je zanimiv.

LP
 
Nazadnje urejeno:

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.078
391
83
Stojalo bi se dalo improvizirat. Nekje bi moral dobiti mizo za rezkarje ki se vrti za 360°in ima korak po 0,1°, potem bi pa v to mizo vpel glavo od stativa in zadeva rešena.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Verjetno si mislil na delilnik rezkalnika, kakor to imenujejo strojniki.
Bojim pa se, da bi bila zadeva mnogo pretežka tudi za velik stativ, potem pa se hitro zadeve 'dogajajo'
wink-1.gif

Trenutna moja ideja je uporaba dveh močno različno velikih zobnikov v deljivem razmerju (začetek je enak koncu), kjer bi z vrtenjem enega za stopinjo obrnil drugega, ta pa bi bil vsakič blokiran z zobcem, na način, kakor delujejo nihala ure.

Ups - tole je vendar fotografski del foruma !!
wink-1.gif


Lp
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Tole zadevo s projekcijo bi bilo treba enkrat videti v živo. Konec koncev, če je res kar pišejo, da na 2 metra spraviš na steno sliko velikosti diagonale 117cm v VGA kvaliteti in poleg tega lahko prikazuje tudi slike iz zunanjega vira, je lahko škatljica precej uporabna.
 

Huggy_Bear

Nippon KogakuFOTOGRAF 08
26. jul 2007
848
0
16
www.renegomolj.com
Res je zadeva je precej uporabna. Predhodnika sem uporabljal cca. 6 mesecev in me je preseneto s kvaliteto fotografij in kvaliteto projekcije. V temi je delal res odlično, v svetlobi pa itak noben projektor ne dela vredu. Pri prejšnjem je bila pomankljivost samo da se ni dal uporabit kot "monitor" ko si ga priklopil na računalnik, pri tem novem se da in to je zelo uporabno za neke hitre predstavitve
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Kako pa je z napajanjem? V originalni Nikon predstavitvi sicer pišejo o eno-urni avtonomiji baterije pri projekciji, vendar - ali ima tudi stalno napajanje?
 

Huggy_Bear

Nippon KogakuFOTOGRAF 08
26. jul 2007
848
0
16
www.renegomolj.com
Hmmm to pa ti nebi znal povedat. Ampak koliko vem ima enak način polnjenja kot vsi novi aparati torej kar preko aparata na elektriko, tako da verjetno ma ta tudi, da se polnilec samo priklopi na aparat
 

Huggy_Bear

Nippon KogakuFOTOGRAF 08
26. jul 2007
848
0
16
www.renegomolj.com
Danes Nikon zopet predstavil nov aparat. Tokrat naslednika D3000 in sicer D3100. Največje novosti so 1080p oz. full HD zajem videa, prvi DSLR ki ima avtomatsko ostrenje tudi med snemanjem videa in pa iso od 100 - 12800.

Nikon D3100
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
sicer to ni pri firmi, pri kateri čakam(o) na to (predvsem zaradi tega: Canon EOS-1N RS AF ), ampak je Sony malce prehitel marsikoga, pa po moje tudi kar precej presenetil koga.

skratka: Sony SLT 33 in 55 - sicer to še ni čisto tisto, kar sam čakam, ker določene stvari so le drugačne (predvsem pri tem, kako je AF sistem izpeljan), ampak upam, da nekega dne pride Canon s podobnim sistemom in zverinsko hitrostjo.
grin1.gif


že 10 fps na sekundo je noro hitrih, ampak ... kot je rekorder Canon New F-1 High Speed Motor Camera , mogoče s to tehnologijo dobimo tudi v digitalni dobi tako hitrost (čeprav se mi zdi, da ni več toliko problem v zrcalu in zaklopu samem, kot v procesorjih ...
redface-1.gif


skratka, zanima me, kaj bosta tedva nova Sonya prinesla, bi rekel, da Sony zadnje čase dobiva vlogo firme, ki izdaja največ naprednih "patentov", ki jih potem druge firme uspešno dodelajo in vključijo v svoje fotoaparate (live view mode, backlit senzor ... )
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Canonove novosti:

1. Canon EOS 60D
2. Canon EF 8-15mm f/4 L USM fisheye zoom lens
3. Canon EF 70-300mm f/4-5.6L IS USM
4. Canon EF 300mm f/2.8 L IS II USM
5. Canon EF 400mm f/2.8L IS II USM
6. Canon EF 500mm F/4L IS II USM
7. Canon EF 600mm F/4L IS II USM
8. Canon EF Extender 1.4x III
9. Canon EF Extender 2x III
10. Updated EOS E1 video plug-in
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.399
3.791
113
davorinm.wordpress.com
Najdu:

60D’s main advantages:

18 MP sensor (similar to high end Canon 7D)
Swivel LCD, 3:2 ratio with over 1 million resolution
63 metering system (more accurate)
Smaller and 70g lighter.
Full HD recording with manual exposure control
External jack for external microphone
Use cheaper SD card instead of CF card
Custom ISO limit
50D’s main advantages:

Faster continuous burst (6.3 vs 5.7 fps)
Bigger buffer size allowing 90 JPG picture per burst vs 56 per burst
Magnesium alloy body (better quality and environmental seal)
Bigger body balances longer lens better
Use CF Card (an advantage if you primarily own CF cards)
Approx. $100 cheaper


Se mi zdi, da je 60D bolj korak nazaj, kot korak naprej.
confused-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
korak nazaj ali naprej, kakor se vzame - za tiste, ki so bili vajeni XXD serije, korak nazaj, ker je zdaj ta serija precej bolj švoh, kot je bila do sedaj, precej bolj amatersko usmerjen. po drugi strani pa je Canon zdaj lepo ločil segmente. zelo podobno kot pri Nikonu. samo, da manjka nekaj podobnega D700 (pa ne mi zdaj začet s 5D mkII, ker ni niti malo podobna oz. vsaj zame to ni isti segment ...
wink-1.gif
)

tole je drugače verjetno dobra kamerca, jaz sem stiskal pesti za 3D, govorilo se je o novem AF sistemu. tresla se je gora, rodila se miš. ali pač?
grin1.gif


je pa moja nova ljubica ugledala luč sveta:


mel bi ...
tongue-1.gif