Novičke iz sveta fotografije

Huggy_Bear

Nippon KogakuFOTOGRAF 08
26. jul 2007
848
0
16
www.renegomolj.com
Nikon D3100 in Nikon D7000 imata full time avtofocus (D3100 je celo prvi DSLR ki je imel to), stabilizacija pa je odvisna od objektiva ker stabilizacija ki je v body-ju (kar ima sony) po mojem mnenju ni uporabna ima pa jo tudi Nikon. In mislim da tudi Canon, s tem da pri Canonu ne vem kak je z avtofokusom.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik Huggy_Bear pravi:
Nikon D3100 in Nikon D7000 imata full time avtofocus (D3100 je celo prvi DSLR ki je imel to), stabilizacija pa je odvisna od objektiva ker stabilizacija ki je v body-ju (kar ima sony) po mojem mnenju ni uporabna ima pa jo tudi Nikon. In mislim da tudi Canon, s tem da pri Canonu ne vem kak je z avtofokusom.
To, da imata oba Nikona avtofocus med snemanjem, sem vedel, pri prejšnjem zapisu pa sem se verjetno nerodno izrazil, ko sem zapisal: "... noben drug DSLR fotoaparat ne snema filmov in ima anti-shake funkcijo, istočasno s stalnim fokusiranjem", kar sem med seboj povezal (AS+AF). AS je namreč glavni razlog omejevanja snemanja, oziroma pregrevanja tipala.
Glede na to, da so v aparatu stabilizirani le DSLR-ji proizvajalcev Pentax, Olympus, Panasonic in Sony, prvih treh pa ne poznam najbolje, sem zapisal, kar sem, torej - "če se motim, me popravite"
Glede uporabnosti stabilizacije pa: o tem je bilo veliko zapisanega, večinoma pa se vsi strinjajo, da sta obe vrsti stabilizacije (objektiv ali body) glede zmanjševanja stresnih posnetkov enakovredni, razlika je v pogledu čez okular, kjer je stabilizacija objektiva v veliki prednosti.
Precej zgovoren je test, ki so ga naredili pri A55 na Dpreview: http://www.dpreview.com/reviews/sonyslta55/page8.asp (diagrami in posnetki na sredini strani)

Pri A55 pa je bila opazna prav razlika v pogledu skozi okular, ko sem primerjal pogled v okular pri A700 in A55, na goriščnici 500mm. Razlog je v elektronskem iskalu, ki dobiva sliko direktno iz glavnega tipala, ta pa kompenzira tresljaje...

LP
 

Huggy_Bear

Nippon KogakuFOTOGRAF 08
26. jul 2007
848
0
16
www.renegomolj.com
No tudi jaz sem se malo nerodno izrazo glede stabilizacije v body-ju. Pri sonyju se dejansko premika senzor, nikon in canon mata pa samo digitalno.
Drugace pa ta dva nova sony-ja kazeta kar potenciala, znata presenetit in malo "zmesat" situacijo na trgu.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Ja, to z 'mešanjem' je kar točna ugotovitev.
V četrtek, na uradni predstavitvi A33, A55, Nex3 in Nex5 v Kranjski Gori je bila izrečena prav trditev, predvsem glede uporabnosti A55 za reporterske fotografe.
Njegova hitrost posnetkov 10fps ob sprotnem fokusiranju je (menda) primerljiva le še z D3. Ki pa je veliko dražji in trikrat težji. Ker v večini primerov za objavo v medijih ni potrebe po kakšni 'revijalni' kvaliteti, je to (še enkrat - menda) zanimivo..

In ker vem, da si eden tistih, ki lahko to potrdi ali ovrže - kakšno je tvoje mnenje?

LP
 
Nazadnje urejeno:

Huggy_Bear

Nippon KogakuFOTOGRAF 08
26. jul 2007
848
0
16
www.renegomolj.com
Aparata sta vsekakor zanimiva, ju bo treba sprobat kaj ponudita v realnosti. Ceprav sam dvomim da bi lahko bla konkurenca pro aparatom, ker Nikon/Canon to delata precej vec casa. Avtofokusa ne morem komentirat ker je treba sprobat, ampak kvaliteta slike (visok iso) mislim da ne more bit konkurencna D3/s ali 1D IV. Vem kaj zmore D3s in pol cenejsi aparat tezko ponudi isto kvaliteto ce govorimo za profesionalno uporabo. Pri amaterskih/napredih pa znata vzbudit precej zanimanja. Ampak kot sem reko, treba ju bo sprobat.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Citat:
Uporabnik Huggy_Bear pravi:
Kaj ti ni jasno?

Meni je vse jasno
smile-1.gif
Nikar ne govori, da je stabilizacija v bodyju zanič in da imata canon in nikon takšno stabilizacijo. Zamikanje senzorja precej dobro dela v sonyjih, pentaxih in olympusih. Optična stabilizacija je sicer še vedno boljša, ampak to je itak stvar objektiva in je stabilizacija v bodyju samo plus, kadar uporabljaš objektive brez OS. Napihovanje isota ali kakorkoli se že imenuje "digitalna stabilizacija" pa res ni vredna piškavega oreha.
 

Huggy_Bear

Nippon KogakuFOTOGRAF 08
26. jul 2007
848
0
16
www.renegomolj.com
Moja slabost pisanja je da, ali zabluzim al pa napisem tak, da se sam ne razumem
smile-1.gif
.
Smo pa ugotovili ja da je digitalna zanic oziroma skor neuporabna, premikanje senzorja ucinkovita, v objektivu pa zakon hehe
smile-1.gif
.
Ti dam prav glede "iso stabilizacije", to je samo nategovanje ljudi in prodajanje v bistvu nicesar.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.399
3.791
113
davorinm.wordpress.com
Ekranček je meni bolj slabost kot prednost, ker sem ful nenaklonjen tem zadevam. Imam raje fiksno zadevo.

Koliko uporabnikov pa bo imelo zunanji flash in koliko od teh bo kdaj uporabilo zunanji wireless flash trigger
grin1.gif


Se mi zdi, da se je ustavil napredek. Že moj 450D je imel 9 AF točk, 600D jih ima še zmeraj toliko. fps-ji so več ali manj isti...,

Upam, da so vsaj kit objektiv popravili, ker prejšnji je bil res crap. Vsaj moj.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
za snemanje filmov bo bomba. in če bo nudil isto kvaliteto filma, kot 7D, ga bo nabavilo kar precej ljudi z namenom snemanja.

ostalo je res tam tam, ima pa DigicIV proc, kar spet prinese določene razlike in prednosti. pa malce so dvignili število posnetkov na sekundo - 3,7 posnetkov na sekundo, not bad.
smile-1.gif


je pa res vprašljivo, koliko bodo amaterji uporabljali fleš triger, ja ...
 

disco

Fizikalc
21. jul 2007
1.102
0
36
fps ne bojo v tej seriji nikoli dvignili, ker imaš za to višji razred. Flash trigger je sicer čudno, da so dali, ampak očitno ga mislijo dajat v vse kamere (končno). Men je všeč nova oblika, ko imajo zaobljene robove. Bolj moderno zgleda :D

Leča bo pa enih 6.000 eur al pa še več...tko da jst je ne bom videl
smile-1.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Predvsem Canon, Nikon je že tak al tak v ospredju
evil.gif

Se pa čaka na d800 in d4 ampak slabo kaže, da bo že danes najavljeno...
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.497
887
113
imate kakšne informacije kaj pripravlja Canon v bližnji prihodnosti? Predvsem DSLR in objektivi.