Novičke iz sveta fotografije

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
točno polovico preveč pikslov ima. kar se velikosti senzorja tiče - 1,3 krop mi je genijalen, zakaj - ker sem še vedno dovolj širok, ter imam še vedno brezplačni 1,3 konverter brez izgube svetlobe ...
wink-1.gif


za vso moje delo je nekje 8 - 10 mpix čez glavo dovolj. verjetno, če bo res tako naneslo, in bom res nabavil mkIV, bom tako ali tako večinoma delal na mRAW. ko sem delal nek bežen test tako s 40D kot s 50D, sem ugotovil, da sRAW pri prvem oz. mRAW pri slednjem da lepši rezultat, kar se tiče šuma.

poleg tega, ko sem naredil par škljocev s 7D, se mi zadeva ni zdela tako šumeča, kot vsi pravijo, da je - čisto užitno in sprejemljivo šumeča. ali pa sem se pač navadil na šum starčka 1Ds mkII.
grin1.gif
 

Huggy_Bear

Nippon KogakuFOTOGRAF 08
26. jul 2007
848
0
16
www.renegomolj.com
crop je res fajn, sploh če nimaš dovolj dolgih objektivov. Ampak ko sem zlato lisico delal s D3 in 500mm je to povsem druga zgodba
smile-1.gif
.

Tu pa en video z D3s, meni se zdi fenomenalno dober.
Sem šefom reko, da mi naj dajo D3s in 400mm in grem fotkat kočevske medvede pa naredim enako dobro. Odgovor je bil da mi ne zaupa niti medveda kaj šele D3s hahaha
smile-1.gif
.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.855
10.555
113
kod Džej-Zija
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Zakaj neuporabno? Spodaj imaš primer slike, kateri se kar konkretno pozna našponan ISO, pa je še vedno dobra fotografija. To, da se je znašla na boston.com/TBP pove dovolj.


Ta fotka je uporabna samo za na net. Velikost slike na linku je 990*647, pri tem pa kromatični šum vpije v nebo. Da fotoaparat z 12 MPji naredi fotko, ki je "dobra" samo v tej resoluciji, je žalostno in razen za na net neuporabno.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Ne boš verjel ampak precej fotografij iz teh aparatov gre direkt na internet. Še vedno govorimo o kvaliteti fotografije in kaj le-ta prikazuje in ne toliko o kvaliteti zapisa. Pa ne pozabi, da tako sliko naredi sicer res 12mp senzor ampak v takih svetlobnih pogojih, kjer drugi sploh nebi nič naredili.

Pa da ne bomo samo govorili....

http://208.43.255.194/PRODS/D3S/FULLRES/Ycircus_vidrig_102400.JPG - full size fotografija D3s pri najvišjem ISO

Pa še ostale - http://www.imaging-resource.com/PRODS/D3S/D3SA7.HTM

Pa še malo primerjave glede prejšne slike tistih ptičev.

pic_003.jpg


S popravljenim noisom....

4027342794_0d5f78cdb9_o.jpg



Za druge ne vem amapk meni se zdi rezultat za tak ISO več kot dober, pa če tudi so slike uporabne "samo" na na internet.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Hm, jaz mam skoz občutek, da mi je d2h ostril hitreje kot d300, tudi na robu. Mogoče je moj d300 defekten, a servis pravi, da je fokus deluje v okviru ustreznih parametrov...
 

redorange

Fizikalc
6. avg 2007
1.283
0
36
44
terra rossa
bojanm.blog.com
Sporočilo za javnost 1

Poslikajmo Slovenijo!


Poznate svojo deželo? Kako dobro jo poznate? Njeno neokrnjeno naravo, neodkrite podobe mest, trgov, naselij? Poznate njene ljudi, tradicijo, šege in navade? Imate kdaj priložnost odkriti že tisočkrat odkrito iz nove, drugačne perspektive? Vse to in tudi to in še več, mnogo več je podoba Slovenije, moje in tvoje dežele. Poslikajmo jo, približajmo jo drug drugim in njeno podobo ponesimo v svet.

Vljudno vabljeni na novinarsko konferenco, ki bo potekala v sredo, 11. novembra, ob 10.00 uri v dvorani Urška 1 na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani. Na njej vam bomo natančneje predstavili vseslovenski projekt Picture Slovenia, v katerem bodo lahko sodelovali vsi amaterski in profesionalni ljubitelji fotografije. Slovenija je skozi slikovno (fotografsko) gradivo v spletnih iskalnikih zelo slabo predstavljena. Po ključnih besedah in iskalnih merilih je zadetkov le za vzorec, za veliko večino iskalnih pojmov pa pravilno indeksiranega fotografskega gradiva ni. Prav zato želimo partnerji projekta Picture Slovenia poskrbeli, da bo naša dežela slikovno ena bolje predstavljenih držav na medmrežju v svetovnem merilu.

Projekt Picture Slovenia so omogočili partnerji Nikon Slovenija, Slovenska turistična organizacija, Gospodarsko razstavišče, Diners Club International ter lastnik portala Zavod Tovarna.

V pričakovanju vaše udeležbe vas lepo pozdravljamo.

V imenu partnerjev,


Špela Bratun
Gospodarsko razstavišče d.o.o.



Dodatne informacije: Sonja Sara Lunder, 041 756 311, e-pošta: sara@ecetera.si)
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
he he, spet prevod da te kap!
Original pravi: "The cards come in either a brushed metallic or beige epoxy casing and are available in microSD, SD and Compact Flash formats.""
kar je 'strokovnjak' prevedel z
""Te menda neuničljive spominske gurujke so izdelane iz brušenega železa (ŽELEZA!!!) in t. i. epoksi smole.""
... in ostal živ.

Svašta.
 
Nazadnje urejeno:

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
si zamisliš, da bi bila kartica iz železa - bi bil moj fotič, ki ima tako ali tako 1,5 kg samo body, kar naenkrat 3 kg body plus kartica.
grin1.gif


ampak bistvo je jasno in se mi zdi to zelo zanimivo in za profije še kako pomembno. če bodo tudi "funkcionalno", se pravi shranjevalno tako zanesljive, dam tudi 150€ za eno ... že tako ali tako sem nazadnje za 8GB SanDisk dal 110€, me je kar zvilo ... kam gredo cene ...
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Jasno - to o neuničljivosti zaradi mehanskih možnosti je vsekakor pomemben napredek, morda ne samo za fotografijo, sam vidim veliko uporabnost (zanesljivost) tudi pri uporabi v industriji, torej za različne krmilne naprave.
 
22. jul 2007
1.398
43
48
Največja fotografija na svetu šteje kar 26 milijard oziroma natančneje 26.031.250.000 točk. Zanjo je bilo potrebnih 1655 posameznih fotografij z ločljivostjo 21,6 milijona točk, ki so jih nato sestavili v 94 urah sestavili v osupljivo panoramo nemškega mesta Dresden.

Za tehnične sladokusce še nekaj več tehničnih podatkov. Vseh 1655 fotografij je bilo posnetih s fotoaparatom Canon EOS 5D Mark II in 400-milimetrskim objektivom. Za to so z robotizirano glavo stativa potrebovali 172 minut. Rezultat je bil 102 gigabajta podatkov, ki so jih obdelovali s 16-procesorskim računalnikom z 48 gigabajti delovnega spomina. Rezultat je panoramska fotografija z ločljivostjo 297.500 x 87.500, kar ji trenutno zagotavlja prvo mesto na svetu.
Izjemno panoramo Dresdna si lahko ogledate tukaj
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.204
2
38
Kranj
rener.info
Novosti iz rdecega tabora:

EOS 550D (18 mpix, FullHD (1080p) video):


PowerShot SX210 (14.1 mpix, 14x zoom (28 - 392mm equiv.)):


Ixus 210 (14 mpix, 24mm!!!, touchsceen
smile-1.gif
)


Ixus 130 (14 mpix, 4x zoom (28-112mm equiv.) 720p video):
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
goooo reds!!
grin1.gif


tole bo lep cukrček.
grin1.gif


senzor verjetno podobna zadeva kot v 7D.

da o Ixusih ne izgubljam besed, zgledajo zelo solidno, sploh tale s touchscreenom in 14x optičnim objektivom. mogoče dobra alternativa Panasonicom, ki so v zadnjem času mogoče res ušli daleč naprej.

v vsakem primeru bo pa treba počakat na teste ... šele potem bomo vedeli, da so rdeči dobri samo po karakteristikah, ali so dejansko naredili dober oz. dobre fotiče ...