Novičke iz sveta fotografije

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Eeee, žuti, tisina
evil.gif
 

Huggy_Bear

Nippon KogakuFOTOGRAF 08
26. jul 2007
848
0
16
www.renegomolj.com
Ne vem če je crop ali ne, ampak v vsakem primeru se mi zdi dobro, glede na ISO. Čudežev zaenkrat pri 102000 še ne moremo pričakovati. Sicer pa kje se uporabljajo fotke na 100%? Mogoče na jumbo plakatih, ampak take fotke so za kakšne revije največ A4 formata.
Tukaj maš več sample fotk, tudi z iso 12800, ki pa so za moje mnenje res fenomenalne. Sploh če pogledaš tistega medveda in v diskoteki, bizon je malo slabši ker je pač prisotna še megla, ki itak da poslabša kvaliteto.

Drugače, pa nisem neki zagovornik Nikona (čeprav mi plačujejo za to, ampak zdaj nisem v službi in sem nevtraln
smile-1.gif
).
Moremo počakat, na prave teste in sample fotke, ampak pri Nikonu mi je pri D3s bilo všeč prav to, da so pokazali fotke tudi pri tako visokem iso.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.587
10.194
113
kod Džej-Zija
Sem pogledal fotke in se strinjam, ISO 12800 je fenomenalen. Prav z zanimanjem pričakujem sample fotke z ISO 102000 v polni resoluciji. Če nič drugega, bomo vsaj vedeli, kje se trenutne tehnološke omejitve.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.256
137
63
Celje
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Če je pa tole samo pomanjšana polna resolucija, pa hvala lepa, je pa tole čista katastrofa od šuma.

Pa to je ISO 102000 pa še nekaj malega, za božjo voljo. Moja D80-ka ima toliko šuma pri ISO 3200.
smile-1.gif
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.587
10.194
113
kod Džej-Zija
A si videl fotko? Tista fotka je velikosti 700*400. Če je 100% krop, je odlična, če je downsized, pa na njej ni nič posebnega, če je bila zmanjšana iz 12 MPjev.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Huggy_Bear pravi:
Ne vem če je crop ali ne, ampak v vsakem primeru se mi zdi dobro, glede na ISO. Čudežev zaenkrat pri 102000 še ne moremo pričakovati. Sicer pa kje se uporabljajo fotke na 100%? Mogoče na jumbo plakatih, ampak take fotke so za kakšne revije največ A4 formata.
Tukaj maš več sample fotk, tudi z iso 12800, ki pa so za moje mnenje res fenomenalne. Sploh če pogledaš tistega medveda in v diskoteki, bizon je malo slabši ker je pač prisotna še megla, ki itak da poslabša kvaliteto.

Drugače, pa nisem neki zagovornik Nikona (čeprav mi plačujejo za to, ampak zdaj nisem v službi in sem nevtraln
smile-1.gif
).
Moremo počakat, na prave teste in sample fotke, ampak pri Nikonu mi je pri D3s bilo všeč prav to, da so pokazali fotke tudi pri tako visokem iso.

Jaz hočem, da je vsaka moja fotka perfektno ostra, razen če so okoliščine res nemogoče. In ker ni vedno temu tako, namesto sebe itak krivim cam 3500(dx) in čakam da rumeni nehajo dajat ven izjave kot so, da je ibrkul imet na sredi križne točke, okol pa navadne (izjava v zadnji njihovi pro reviji), pa naj mi dajo križne točke tko mal še levo pa desno pa gor, tud če jih je pol na sredini manj pa hvala k lahko izberem opcijo 'fokusiraj samo s križnimi točkami'...pa mi je sestra lepo rekela ene 5 let nazaj, da naj s filma preidem na canon digital sam stieber je bil pameten pa mora bit zmeri neki posebnega pa je šel na rumene ko so vsi bežal stran pa sem edini med belimiobjektvi mal pokazu črnine na marsikaterem dogodku pa klel pa sem naivno pričakoval od nih kaj za to, k sem bil eden res zadnjih v slo, k je še verjel v rumenilo pa bi mi lohk vsaj še eno brisačo z logotipom lohk dal...
grin1.gif
al pa pustil cam 2000
 

Chief_Wiggum

Fizikalc
24. jul 2007
1.064
3
38
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Citat:
Uporabnik Huggy_Bear pravi:
Evo, iso 102000 pri D3s:
http://www.nikon-image.com/jpn/products/camera/slr/digital/d3s/pic02.htm

Canon pa si trenutno upa pokazat samo 3200
smile-1.gif
. Komaj čakam, da vidim res neko fajn primerjavo.

Je to 100% krop? Če je, vsa čast Nikonu. Če je pa tole samo pomanjšana polna resolucija, pa hvala lepa, je pa tole čista katastrofa od šuma.

元データを717×478pixelにリサイズしています

gugl pravi:

original data has been resized to 717 × 478pixel

Itak da je resized, ne vem kakšne čudeže je kdo pričakoval. Če mene vprašaš je slika posneta pri ISO 12800 -3,0 E/V in v internem RAW procesorju "razvita" do +3,0 E/V, kar znese isto kot ISO 102400 pri +0,0 E/V.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Meni se tudi zdi kvaliteta slike na 102000 iso čist spodobne kvalitete. V bistvu sem pričakoval slabše rezultate. To je itak zasilna rešitev za fotografiranje v res nemogočih razmerah, kjer je bolj od kvalitete slike in količine noisa pomemben ujet moment. Verjetno ta slika tudi ni kaj veliko obdelana in se da tisti noise še mal odstranit.
 
Nazadnje urejeno:

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.587
10.194
113
kod Džej-Zija
Dosedaj sem bil pri Nikonu navajen, da so v aparat dajali, kar je bilo uporabno. Huggy ima prav, ISO 12800 je fenomenalen. Ampak mi je prav žal, ISO 102400 je pa čisto navaden gimmick in marketinški trik, tako kot 20x zoom pri Olympusu SP-590UZ v sosednji temi. Ni bistveno, da ni uporaben, ampak, da se z njim lahko hvalijo. Če bi kdo rabil tak ISO 102400, bi z lahkoto sam izvedel -3EV podosvetlitve in potem dvignil fotko nazaj gor.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Zakaj neuporabno? Spodaj imaš primer slike, kateri se kar konkretno pozna našponan ISO, pa je še vedno dobra fotografija. To, da se je znašla na boston.com/TBP pove dovolj.

 

Huggy_Bear

Nippon KogakuFOTOGRAF 08
26. jul 2007
848
0
16
www.renegomolj.com
@stieber, samo D1 in pa D3s pa res ne moreš primerjat
smile-1.gif
oz. bilokirega prejšnjega Nikona z D3 (x,s).

@mosseero ti dam prav glede ISO 102400. To je samo za "hvaljenje", ampak po eni strani pa je priprava za naslednje modele, ki pa bodo to imeli že kot standardni ISO. D3 je tudi imel iso 12800 porazen , ampak so z novim modelom to krepko izboljšali. Sam pozdravljam, tako visok iso saj to pomeni, da bo v prihodnje tak ISO normalno uporaben in nebo preveč šumel. Za kako wildlife fotografijo je po mojem mnenju več kot potreben, saj ko hočeš ujeti trenutek, ki se zgodi v zelo slabi svetlobi, ti ne pomaga nič druga kot tako visok ISO
smile-1.gif
. Pa še prihranli bomo na fleših hehe.

Tanov mkIV tudi ima razpon ISO enak kot D3s, zdaj je treba samo še videt neko nepristransko primerjavo. Je pa po drugi strani to tudi nemogoče narediti ker sta aparata popolnoma drugačna, čeprav sta namenjena enakih uporabnikom. MkIV ima manjši senzor in več pixlov, tako da pričakujem, da bo že zaradi tega slabši v šumu.
Vse takšne novosti kar se tiče fotografije v fotoaparatih pozdravlam, še vedno pa ne "odobravam", da v top aparate vgrajujejo movie mode. Čeprav če bi zdaj imel D3s ali mkIV bi z veseljem posnel kaki video
smile-1.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Zakaj ne? Serija d2 ima za moje potrebe precej boljšo razporeditev križnih Af točk, pa tudi nasploh so af točke veliko bolje razporejene, saj so pri d3(s) zbrane v sredini, nisem pa ljubitelj rekompozicije in včasih niti ni časa zanjo, edin če pričakujejo od mene, da vključim 3d tracking pol se grem pa kompozicijo...D1 je pa kul zato, ker se z njim naučiš ravno 'kompozicionirat', saj pixlov za cropat fotke nimaš na voljo tako rekoč nič plus cam1300 ne komplicira pa še flaš sync maš 1/500 in na 1 gigo kartico spraviš čudo fotk...da o 1/16000 s hitrosti zaklopa ne govorimo...ok, malo heca, ampak so celo stvari, v katerih muzejski D1 poseka celo d3s...se prav sinhronizacija fleša pa najkrajši čas zaklopa...
grin1.gif
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.256
137
63
Celje
Sem mnenja, da je včasih bolje imeti šumečo fotko, kot je sploh ne imeti ali pa imeti zamazano, posebej v poklicu, kateremu je D3s namenjen.. In v tem je vsa poanta. To je mišljeno kot izhod v sili, tako kot je nekaj let nazaj bil marsikje ISO 3200 izhod v sili. Danes pa je pri takšnem ISO-tu fotka prav spodobne kvalitete.

Jaz osebno sem pozitivno presenečen nad kvaliteto pri takšnem ISO-tu.
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Editors' note:
The images taken with the pre-production unit of the EOS 1D Mark IV have been removed at Canon's request, as we will be getting the actual review unit. Watch out for the sample shots to come.

evo (sorry mal sm vrstni red zamešal. hehe )
777858-Untitled-1.jpg
 

Priponke

  • 777858-Untitled-1.jpg
    777858-Untitled-1.jpg
    630,3 KB · Ogledi: 643
Nazadnje urejeno:

Huggy_Bear

Nippon KogakuFOTOGRAF 08
26. jul 2007
848
0
16
www.renegomolj.com
@stieber, glede sinhronizacije in časa zaklopa ti dam popolnoma prav. Dosti delam z wireless fleši in bi mi takšna sinhronizacija prišla več kot prav. Glede časa zaklopa pa ne vem, še nikoli nisem uporabljal krajše kot 1/4000
smile-1.gif
.

Te sample fotke z mkIV, so pa res porazne. Čeprav gre za predprodukcijski model, bi vseeno lahko deloval vsaj za silo
smile-1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.601
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
jaz mislim, da gre bolj kot ne za potegavščino. sicer sem govoril s fotografi, ki so mkIV že probali v praksi in pravijo, da sicer šumi, vendar pa da ima fuuull detajla - kar je meni skoraj bolj pomembno, kot pa da ne šumi, a je fotka zlizana.

primer - 40D ne šumi toliko na 3200ISO, vendar so detajli vseeno precej zlizani, medtem ko 1Ds mkII in 1D mkIII šumita, vendar so detajli še vedno tam.

je pa menda res raketa, da so pošlihtali AF in da ga solidno zalima. kar je meni skoraj bolj pomembno od tega, koliko več šuma ima nek fotoaparat napram drugemu ... bom imel naročeno fotko tako in tako in bo fotografijo možno narediti le in zgolj pri iso 6400 ali več - I'm sorry - raje imam normalno, ostro, nestreseno fotografijo, kot nek polovičen izdelek.

in to bosta, po moje, omogočila tako Nikon D3s kot Canon 1D markIV.
cheer.gif
 

Huggy_Bear

Nippon KogakuFOTOGRAF 08
26. jul 2007
848
0
16
www.renegomolj.com
Dizzy, dobro si napisal, se popolnoma strinjam s tabo. Kot sem pa že napisal pa je tudi nesmotrno pričakovat, da bo mkIV imel (oz. ne imel) enako šuma kot D3s, saj ima manjši senzor in več pixlov.
Mogoče me bo tak prepričal, da bom šel na Canon hehe
smile-1.gif