Novičke iz sveta fotografije

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.652
218
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
čeprav ...

madonca, ma tok bombončkov ...

AF micro, kar pomeni, da ima program za večino L leč, in ti jih sam skalibrira, če prav razumem

predictive AF - sicer ne razumem čist, za kaj gre, ampak izgleda zelo uporabno ...


no, HD muvi pa tud no ... ga bomo pa tud ponucal, a ne?
smile-1.gif



EDIT: zdejle malo primerjal - že, da ima samo 4 fps, in D700 tudi 8 fps - ampak ob uporabi battery gripa - kar pa meni sploh ne pride v poštev, ker imam rad fotič lahek in čimbolj kompakten. poleg tega ima D700 skoraj pol manj pixlov ... tako, da če pogledam overal - mislim, da neke velike razlike med obema vseeno ni ...
 
Nazadnje urejeno:

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.652
218
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
očitno je danes kar Canonov dan, namreč:

skupaj z novo 5-ko se bo podal tale objektivček:

Canon 24 mm f/1,4 L II USM

za petične ljubitelje dobre družinske fotografije pa ta draguljčka:

Canon Sx1 IS

Canon G10 končno wide
smile-1.gif


za amaterje, oz. profesionalcem za v žep pa:

dva nova Ixusa. en od teh dveh bo gotovo moj še pred novim letom.


kdaj pride 5D mkII na police? se že ve? veliko prebral, pa nič opazil.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Končno krožni gumb na vseh modelih. About time... Ko se enkrat navadiš na zadevo, je vse ostalo pocasno.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Lepa cena nove 5tke. Zanimivo bo videti za kolk se bodo "tastare" sedaj prodajale (glede na to da se že sedaj dobijo za kar lepe dnarce)
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
čeprav ...

madonca, ma tok bombončkov ...

AF micro, kar pomeni, da ima program za večino L leč, in ti jih sam skalibrira, če prav razumem

predictive AF - sicer ne razumem čist, za kaj gre, ampak izgleda zelo uporabno ...


no, HD muvi pa tud no ... ga bomo pa tud ponucal, a ne?
smile-1.gif



EDIT: zdejle malo primerjal - že, da ima samo 4 fps, in D700 tudi 8 fps - ampak ob uporabi battery gripa - kar pa meni sploh ne pride v poštev, ker imam rad fotič lahek in čimbolj kompakten. poleg tega ima D700 skoraj pol manj pixlov ... tako, da če pogledam overal - mislim, da neke velike razlike med obema vseeno ni ...

saj ni veliko za razumeti...logično sklepam, da avtofokus predvideva, kam se bo gibal predmet tvojega zanimanja po frajmu in temu ustrezno prilagaja fokus...recimo atleta,ki teče proti tebi...no boš videl, ko ga boš imel, saj cena je ugodna, mark III je pa malo drag.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.652
218
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
zaradi tistega baterijskega držala, vgrajenega v body (kateri mi je itak v napoto) in parih posnetkov na sekundo več, res ne vem, če se splača dajat skor 2000 € več ...

čeprav, ko sem prebral malce bolj obširen test ... hja, nikjer ni omenjen ta Predictive AF ...
tongue-1.gif
samo AI Servo ...
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
sej ni samo to, avtofokus je (ok, naj bi bil, vsi vemo, kaj se je dogajalo), precej hitrejši, predvsem v slabi svetlobi...plus veliko af točk, plus dve kartici, ena gre v [censored], maš še vedno posnetke, plus baterija drži kot nora itd itd...zdej odvisn tud v kolikem času bi odplaču fotkič, sam profi serija so res mašine...mmmm...
cheer.gif
 

Huggy_Bear

Nippon KogakuFOTOGRAF 08
26. jul 2007
848
0
16
www.renegomolj.com
ker ste tu večinoma Canoni, to novico objavlam v bistvu za sebe hehe
smile-1.gif

Nikon končno predstavil prvega "posodobljenega" fiksnega 50 1.4 . Zdaj je že bil skrajni čas in upam, da bo jutri na fotokini še več tega.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.820
10.501
113
kod Džej-Zija
Ne me s Canonom zmerjat.
hysterical-1.gif
Glede na ceno in na dejstvo, da optičnega dizajna sploh niso spreminjali, le uporabili nove coatinge in hitrejši fokus, si oglej še sigmino 50f/1,4. Trenutno poseka vse obstoječe 50-ke, tako Nikkorja kot Canona in Pentaxa.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
No Pentaxov novi SDM 55 1.4 šele pride čez kakšen mesec tako da testov še ni (vsaj jaz jih nisem videl). Kolikor pa sem gledal teste tele Sigme je pa res super. Zanima me kdaj prileti na police (pri nam)?
 
Nazadnje urejeno:

sbor

Pripravnik
22. avg 2007
562
0
16
Hehe, čist jih je zasulo:

"DUE TO HIGH DEMAND OF VIDEO CLIPS WE HAVE EXCEEDED OUR DOWNLOAD CAPACITY.

WE ARE NOW INVESTIGATING ALTERNATIVE HOSTING METHODS."