nov električni avto,nasveti za nakup

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.721
10.182
113
Ni samo v tem keč.

Za +- 20.000€ bi bil dober nakup, tako mi je včeraj kolega predstavil, pol pa prišteješ DDV in aukcijsko provizijo pa ni več tako ugodno.

Menda je iz Magne na voljo tudi precej rezervnih delov in čisto možno da bo kak "Emil Frey" zagrizel v kislo jabolko.
ja, ni več tako poceni, plus da eni imajo že kar nekaj prevoženih, očitno magnini "testni"...zjebani do amena.
nein danke.
za 10kilo bi mogoče skočil...

AAAA na densi volan, še ta udarec...5 kilo vredni... z vsemi dajatvami.
 
  • Haha
Reactions: Samo Izoliranc

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.352
6.124
113
Pozna kdo tole:
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.122
1.169
113
www.adriamedia.si
Polnilnica... Kaj tacga: https://www.evpolni.si/product/zappi/

Dinamična obvezno. Da zna delat s SE, da sprogramiras kaki urnik lahko zaželeno... To se moram se malo pozanimat, kaj zdaj je na voljo.
Zappi glih ne bi priporočil (feedback od strank, ki ga imajo ali ki so delale resen izbor - ne dela najbolje pri timerjih, kup dodatnih modulov rabi za povezave z drugimi sistemi, npr SE, hranilnik).
Glej, da ima možnost povezave v OCPP sistem (tudi za dinamično polnjenje), RFID avtentikacijo, kak dovolj pameten timer, če se le da je fino (ni pa v smrt nujno), da se pusti krmilit preko Modbus protokola (zaradi povezave z drugimi sistemi). App je fajn, ni pa nujen (dovolj je, da ima polnilnica web vmesnik, dosegljiv v mreži) - po navadi se s tem na začetku malo igraš, potem pa nastaviš in pustiš pri miru. Jaz se v mojo polnilnico nisem prijavil že vsaj pol leta.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.122
1.169
113
www.adriamedia.si
Zakaj polnilnica timer ce ga ima avto?
Da se ne tepeta. Če ima polnilnica timer in temu prepustiš, bo (če je OK) upoštevala timer in ostale zahteve (max moč na prikljčku, krmiljenje zaradi omrežninskih blokov ... Inse to ne bo teplo. Če nastaviš timer v avtu, ostalo pa na polnilnici, znajo biti nepredvidljivi rezultati (ber: dostikrat manj poln avto, kot bi prićakoval / želele / potreboval.
 

mags

Fizikalc
11. nov 2020
200
93
28
Preveč komplicirate ,ni potrebe po polnilnici z delovanjem po blokih ,enostavno na polnilnici nastaviš ECO+ in ona polni avto zgolj iz energije SE, če se ne polni več ,oziroma z manjšo močjo kot 1,4 KW ( ob oblačnem vremenu, sončnem zahodu)dodaš SMART BOOST in polnilnica avtomacko dopolni vozilo do željenega, vse to lahko nastavljaš z telefonom ,oziroma si nastaviš urnike , imam zappi in kar nekaj jih še poznam , ki imajo to polnilnico , pa do sedaj nisem slišal nič slabega o njih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.352
6.124
113
Tudi jaz sem zappija omenila, ker ga imajo vsaj 3je, ki jih poznam, in vsi zadovoljni.

Ne rabim preveč. Da avto vsteknem kadarkoli in nastavim naj zacne in konca ob določeni uri ter, da fila, ce gre direktno iz SE, kolikor gre...
 
  • Všeč mi je
Reactions: mags

mags

Fizikalc
11. nov 2020
200
93
28
Tudi jaz sem zappija omenila, ker ga imajo vsaj 3je, ki jih poznam, in vsi zadovoljni.

Ne rabim preveč. Da avto vsteknem kadarkoli in nastavim naj zacne in konca ob določeni uri ter, da fila, ce gre direktno iz SE, kolikor gre...

Ma ja , pobiraš viške iz SE, ostalo si urediš na urnike in filaš po 22h
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe