nov električni avto,nasveti za nakup

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.115
1.167
113
www.adriamedia.si
Glede DDV pa jaz mislim, da ga morajo za privat vožnje poračunavat zgolj tisti, ki imajo pravico do odbitka, mogoče tudi samo do višine poračunanega DDV
Točno tako. DDV "vračaš" za privatne km le, če si ga ob nakupu odbil, do višine odbitega DDV. Ampak seveda: če si že vnaprej izračunaš, da boš zaradi preveč privat km vrnil ves odbiti DDV, itak nima smisla - kup birokracije za nič efekta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.115
1.167
113
www.adriamedia.si
Jaz sem pa v drugem odstavku:
Če pravna oseba (ali fizična z dejavnostjo, torej sp) ni zavezanec za DDV: ni odbijanja DDV, je pa subvecija. Pri boniteti je enako kot v gornjem primeru.


Jaz DDV vedno plačam! To ni vprašanje, vprašanje je "boniteta". Boniteta je sicer nekaj, kar imajo zaposleni. Jaz pa nisem zaposlena, ampak sem samostojni podjetnik.
Če bi za ICE imela boniteto, je za EV ne bo. Če je tudi za ICE ne bi imela, potem je itak vseeno.
Vprašanje je torej samo, ali bi za ICE imela boniteto, če je kupljen na s.p. in ga uporabljaš tudi privat. Kolikor vem, to za s.p. ne drži, le stroške, povezane s službenimi vožnjami lahko pač šteješ v stroške s.p.
Tako da ti, če kupiš EVna s.p. in se z njim pač voziš tudi kot v privatne namene, ostane subvencija + delež stroškov glede na službeno prevožene km.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.351
6.123
113
Po moje tudi...
Torej subvencija + olajsava 40% v celoti, vse ostalo kot pri ICE - v deležu.

Edinole kupljene kwhje bom vseeno lahko v celoti uveljavljala, ker bo delež kupljenih zagotovo manjsi od deleza porabljenih kmjev v sluzbene namene. Ampak to nau velik znesek...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.467
6.809
113
Daj povej rajši kdaj greš v akcijo in kako boš doma uredila? polnilnica ali šuko polnjenje?
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.723
813
113
Če se želiš malo poigrat s programiranjem, imaš future proof zadevo (časovni bloki pa te fore), ob enem pa še najcenejša varianta:
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.856
9.532
113
Za dinamično polnilnico moraš imeti ustrezen merilec porabe ali je vsak merilec ok? Oz. kam jo vežeš, da ve koliko sončna dela.
 
27. jan 2022
5.698
2.242
113
Če ima kdo kohones za nakup Fiskerja:


Trenuten izbor, prihaja jih pa še več:


Da vidim kdo prvi pogrunta keč? ;)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.351
6.123
113
sad Ne vem se detajlov... Nisem se tam. Imam kontakt, klicala se nisem.

Urnik imaš v avtu.

Kaj pomeni "zna delat s SE"?

Cez dan, kadar SE dela z vecjo mocjo kot hisa rabi, bi s to "razliko" filal avto. Ne bi pa iz omrezja vlekel in s tem dvigoval recimo 2. blok. Tak sem na hitro razumela, ampak kot receno, telefona se nisem nobenega zavrtela, kar se tice polnilnic.

Samo Izoliranc
Kec je, da rabis 2. Enega za dele pa upaš, da si kolikor tol pokrit
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.467
6.809
113
Saj to dela vsaka dinamicna, ker preverja tokove ki porablja hisa. In ko SE dela takrat hise ne porablja in polnilnica bo vlekla “na polno”
 
27. jan 2022
5.698
2.242
113
sad Ne vem se detajlov... Nisem se tam. Imam kontakt, klicala se nisem.



Cez dan, kadar SE dela z vecjo mocjo kot hisa rabi, bi s to "razliko" filal avto. Ne bi pa iz omrezja vlekel in s tem dvigoval recimo 2. blok. Tak sem na hitro razumela, ampak kot receno, telefona se nisem nobenega zavrtela, kar se tice polnilnic.

Samo Izoliranc
Kec je, da rabis 2. Enega za dele pa upaš, da si kolikor tol pokrit
Ni samo v tem keč.

Za +- 20.000€ bi bil dober nakup, tako mi je včeraj kolega predstavil, pol pa prišteješ DDV in aukcijsko provizijo pa ni več tako ugodno.

Menda je iz Magne na voljo tudi precej rezervnih delov in čisto možno da bo kak "Emil Frey" zagrizel v kislo jabolko.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.351
6.123
113
Saj to dela vsaka dinamicna, ker preverja tokove ki porablja hisa. In ko SE dela takrat hise ne porablja in polnilnica bo vlekla “na polno”

Saj pravim, s tem se še nisem ubadala.

Kaj ni tako, da dinamicna skrbi, da polnilnica prilagaja moc zato, da varovalk ven ne vrze? Pri SE pa lahko prilagaja tako, da iz omrezja nic ne vlece ven.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.899
3.825
113
Ni samo v tem keč.

Za +- 20.000€ bi bil dober nakup, tako mi je včeraj kolega predstavil, pol pa prišteješ DDV in aukcijsko provizijo pa ni več tako ugodno.

Menda je iz Magne na voljo tudi precej rezervnih delov in čisto možno da bo kak "Emil Frey" zagrizel v kislo jabolko.
Kaj pa če začne jebat software, tam Ti mehanski deli ne pomenijo kaj dosti.
In kdo bo pol to porihtal???
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.723
813
113
Saj pravim, s tem se še nisem ubadala.

Kaj ni tako, da dinamicna skrbi, da polnilnica prilagaja moc zato, da varovalk ven ne vrze? Pri SE pa lahko prilagaja tako, da iz omrezja nic ne vlece ven.

To že lahko dela, kolikor mi je pa znano pa Zappi ne podpira (ali pa vsaj do pred kratkim ni) različnih časovnih blokov, torej ti nastaviš omejitev koliko lahko iz omrežja vleče in tako je 24/7. S temi časovnimi bloki bi si pa želel, da je pozimi čez dan omejitev cele hiše 6 kW, čez noč je pa lahko 11 kW, ker je nočni blok zelo poceni.