nov električni avto,nasveti za nakup

NekdoK

Guru
17. jun 2008
4.083
711
113
EU
Da dam 200k evrov in imam vodo v lučeh, to lahko samo avto vrneš in vzameš novega, ker tega jaz ne bi hotel več imeti.:poreden:
 
  • Haha
Reactions: sajkek

NekdoK

Guru
17. jun 2008
4.083
711
113
EU
Pri takšni ceni in potem seveda tudi dragih vseh ostalih storitvah jst pričakujem tudi brezhiben avto in če je z avtom kaj narobe (in vedno lahko je, to čist razumem), da mi vse nemudoma odpravijo in v času popravila ponudijo enakovredno nadomestno vozilo. Če pa recimo napake ne morejo odpraviti (recmo konstrukcijska napaka nekega modela), potem pa od njih pričakujem, da se bodo maksimalno potrudili pri kompenzaciji (novo vozilo, popust pri ceni, popust pri nakupu novega vozila, novo vozilo itd.).

Jasno pa ne pričakujem take stopnje storitev pri avtu za 25 jurjev.:cool:
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.924
10.328
113
bi ti lepo razložili da je to normalno. Sicer pa tisti ki dejansko kupi tako za dobro jutro tak avto, vprašanje kolk gleda ki ima vodo, ker cez pol leta že drugega kupi ali pa še prej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.621
6.868
113
Pričakovati različno kvaliteto za 25 ali 200k je seveda bedarija. Vse, kar je novo, mora biti kvalitetno in v obsegu specifikacij.

PS, vlaga v lučeh je pa točno to. tako pač je.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.863
750
113
www.jernej.org
Lahko obračaš oči, kolikor hočeš. Ampak kapacitivni gumbi so bilo ena izmed največjih pritožb uporabnikov ID vozil. Jaz sem se jih na volanu sicer navadil (mi je všeč swipanje)… za določene stvari so pa fizični vsekakor boljši. Jamrali so tudi uporabniki Tesel nad novim volanom v S/X modelih, kjer so kapacitivni gumbi na volanu zamenjali ročke za smernike in luči. Ampak za razliko od VW-ja bo Tesla to jamranje preprosto ignorirala.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.024
3.918
113
Lahko obračaš oči, kolikor hočeš. Ampak kapacitivni gumbi so bilo ena izmed največjih pritožb uporabnikov ID vozil. Jaz sem se jih na volanu sicer navadil (mi je všeč swipanje)… za določene stvari so pa fizični vsekakor boljši. Jamrali so tudi uporabniki Tesel nad novim volanom v S/X modelih, kjer so kapacitivni gumbi na volanu zamenjali ročke za smernike in luči. Ampak za razliko od VW-ja bo Tesla to jamranje preprosto ignorirala.
Kar ni res.
Lahko naročiš z normalnim volanom in ročkami, za obstoječe avte pa obstaja normalni volan kot dodatna oprema v tesla Shop.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.228
9.411
113
EU
Lahko obračaš oči, kolikor hočeš. Ampak kapacitivni gumbi so bilo ena izmed največjih pritožb uporabnikov ID vozil. Jaz sem se jih na volanu sicer navadil (mi je všeč swipanje)… za določene stvari so pa fizični vsekakor boljši. Jamrali so tudi uporabniki Tesel nad novim volanom v S/X modelih, kjer so kapacitivni gumbi na volanu zamenjali ročke za smernike in luči. Ampak za razliko od VW-ja bo Tesla to jamranje preprosto ignorirala.
Oči obračam zaradi tega, ker so končno znova "odkrili" , da so fizični gumbi boljši. Še dojenček svet raziskuje z otipom prstov, ker dobi taktilni odziv. Fauve potrebuje za to več časa :evil:
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.499
6.234
113
In to je bil korak nazaj. Vse kar nima gumbov zahteva, da gledas na ekran. Ker vizualni feedback je edini, ki ga imas. Jaz se zdaj pogresam fizicno tipkovnico, ko si moral 3x tapknit za eno crko. Od vseh nakbolj ergonomska. Qwertz ima ze prevec tipk. Jaz sem stipkala SMSe, ne da bi gledala na telefon, sem se vmes lahko s kom pogovarjala in spisala sem jih z manj napakami kot danes. Z autocorrectom vred ali kljub temu. To je bil orenk korak nazaj z vidika vnosa znakcev.

Jaz imam na svojem telefonu 3 tipke:
On/off, volume in se slider za zvonjenje/vibra/nic. In za funkcije, ki se skrivajo za tem tipkam, vedno uporabim gumbe. 100x bolj prakticno. Ce mi jih vzamejo... Ja bom pa po ekranu tapkala, kaj pa cem, ampak kar se ergonomije tice, to ni korak naprej. Pa pri telefonu je vseeno, ker se predpostavlja, da bos v ekran gledal. Na cesti je pa vseeno zelja, da se na cesto gleda
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.241
6.460
113
pri taščici
Vecino standardnih zadev se lahko naucis na voice control, telefon, radio, "tempomat" lahko stelas na volanu.
Za "igrace" moras pa res v menuje.
No pri ostalih moras v legoland ali pa playstation kupit
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan in Bakki33

LarryClay

Guru
10. feb 2023
1.081
1.084
113
Pri Tesli je v delu SW update, ki omogoča na levemu vrtljivem gumbku določati poljubne funkcije, ko je le ta pritisnjen noter.
Morda pa pride s tem tudi možnost, da nastavljaš interval brisalcev s tem gumbkom, pristisneš nanj in zavrtiš navzgor za povečanje delovanja brisalcev in zavrtiš navzdol za zmanjšanje ...
Bomo videli ...

Definitivno pa pri Tesli vse funkcionira na softver, tako, da marsikatera funkcionalnost še pride, oz. se dodajajo nove.
Klasični avti so pa zapečeni v fabriki in to je to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bakki33 in Guinness

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
Men so te gumbi na fauveju res idiotski, na splosno so mi touch screeni idiotski, ja, ja, teslo mam, pa vseeno je to neumnost. Ne recem da vecina stvari ni dobro porihtanih pa vseeno. Meni še vedno zmaga idrive sistem v bmwjih, na prejsnji trojki sem imel idrive in zaslon ni bil na touch, na 5ki sem imel idrive IN touch screen, uganite kolikokrat sem uporabil upravljanje z dotikom na zaslonu? 1X, da sem preveril, ce je res touch, vse drugo je bilo z idrive vrtljivim kolesckom neprimerno boljse, hitrejse in poglavitno, ni bilo treba umikati pogleda s ceste.