nov električni avto,nasveti za nakup

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.240
6.457
113
pri taščici
Ja, samo sedanji avto ni vreden 25k
Koliko je vreden?

Glede gum
Ce teslo vozis kot citroena, torej v chilli pa za 3/4 hoda gasa cegu pod gas, potem bodo tudi pri tesli gume zdrzale 50kkm.
Ce pa pricakujes da bodo gume pri uporabljenih 500 konjih zdrzale toliko kot pri 100 si pa milo receno naivnez.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.026
4.016
113
Ja, samo sedanji avto ni vreden 25k
Koliko je vreden?

Glede gum
Ce teslo vozis kot citroena, torej v chilli pa za 3/4 hoda gasa cegu pod gas, potem bodo tudi pri tesli gume zdrzale 50kkm.
Ce pa pricakujes da bodo gume pri uporabljenih 500 konjih zdrzale toliko kot pri 100 si pa milo receno naivnez.

Tesla nima problemov z gumami samo zaradi moči/navora, precej pripomore k radiranju masa in pa pri Teslah še geometrija podvozja ki je "ameriška". Kot zapelješ teslo po ovinkih bo pretirano radiralo gume, pa če si še tako nežen z gasom.

(sam na bencinarju ki ima 140 konjev skurim gume v 10-15k km, pač specifika mojih voženj, kako bi zgledalo na EVju sploh pomislit ne smem)
 
  • Všeč mi je
  • Wow
Reactions: Bakki33 in Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.240
6.457
113
pri taščici
Tudi jaz imam dnevno voznjo dolgo 13km preko hriba (300+) visincev, kjer sem vcasih hitrejsi kot prej s 100 konji ;)
Torej nekje cetrtina prevozene razdalje je samo preko hriba.
Potem si pa kdaj pa kdaj upam tudi kak traktor prehiteti na kaksni ravnini. Ce je kak zetor ki gre 25.
Kaksnega dzonija ki gre 50 je ze precej tezje ;)
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.020
3.913
113
Tesla rabi dobro nastavitev podvozja, ker že iz tovarne pridejo malo hojladri nastavljene.

Bom prilepil enega mojstra ki to štela v Nemčiji, da boš dobil občutek.

 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.491
6.230
113
Meni je sicer najbolj žal časa, ki ga preživim v avtu. Denar tudi lahko samo enkrat zapravim, ampak ga lahko tudi nazaj zaslužim, če se zafrknem, za čas pa še nisem pogruntala, kako naj ga nazaj dobim. Prejšnji vikend, ko sem štartala s tem in sem cifre skupaj metala, sem se zgrozila!
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

jezek

Guru
24. jul 2008
3.200
1.344
113
Ne vem tocno... Engine failure pa se ustavil na mestu. Med prijatli je bilo pocen, da se spet pelje, ampak kok casa pa zanesljivo je pa drugo (ponavljam, kar je bilo meni rečeno, jaz ne vem, niti ne razumem, kaj so pacal, pa kaj še bodo). Moj ga hoce obdržati, ker bicikel zadaj vozi, pa za v/čez gmajno, pa za učit se vozit, pa tak... Še enkrat ga bo nekje pustil, ta "prav cajt" pri "ta pravi volji", pa bo mir... Bom počakala...
Sanjala boš ti Jezka....
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.491
6.230
113
Bom odprla excelovo tabelco sam zate, da mi bo seštelo vse cahne, ko sem rekla:"o, ko bi vsaj jezek biu tle, da bi mi pomagal!" Tole naj bo prvi, pustimo kontekst...
 
  • Haha
Reactions: BojanP

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.172
1.347
113
Tudi sam sem bil takega mnenja cetrt stoletja.
2k za dva avta ;)

Ni bila replika tocno tebi, ampak nasploh.

No, tudi jaz sem leto ali dve metal skup stevilke, ko je pocila glava na motorju. Ce se splaca popravlat ali pa kupovat drugo. In ce gledam z vidika €€€, sem kar hitro opustil misli o nakupu drugega. Ker nas je 5, malih jajc ne morem met. Od vecjih jajc se mi dopadejo (subjektivno in tudi objektivno) doloceni modeli, ki niso poceni, hkrati pa bi v par letih toliko izgubil na vrednosti, da lahko vsako leto na Mondeu motor menjavam. Pa bi si lahko privoscil. Zlahka. Smo si razlicni. Nisem kot oni s sosednje teme, ki sprasuje, kaj naj kupi, da bo pred sosedi izpadel care. Pa s tem ne mislim nic slabega. Pac jebi ga, nisem vdarjen na pleh, isto zena ne.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
3.200
1.344
113
Super, pa daj se eno kamor bova vnašala vsa tvoja linkanja onega mojega posta, kjer se ti norčuješ iz bolezni (v temi, kjer je tip imel hudo reakcijo na antihipertenzik, si ti našla mene vlečt za jezik in fantazirat o nekih inkontinencah, impotenci itd...).
Ampak ker (kot sem goraj navedel) zdaj zastopim kaj si, in ker imam veliko srce (in povecano - od HT seveda), ti pomagam da desca malo razvedriš po tem, ko bo videl zavarovalno polico...
Torej...čitaj spodaj (ostalim se opravicujem za OT):
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
383
129
43
Ni bila replika tocno tebi, ampak nasploh.

No, tudi jaz sem leto ali dve metal skup stevilke, ko je pocila glava na motorju. Ce se splaca popravlat ali pa kupovat drugo. In ce gledam z vidika €€€, sem kar hitro opustil misli o nakupu drugega. Ker nas je 5, malih jajc ne morem met. Od vecjih jajc se mi dopadejo (subjektivno in tudi objektivno) doloceni modeli, ki niso poceni, hkrati pa bi v par letih toliko izgubil na vrednosti, da lahko vsako leto na Mondeu motor menjavam. Pa bi si lahko privoscil. Zlahka. Smo si razlicni. Nisem kot oni s sosednje teme, ki sprasuje, kaj naj kupi, da bo pred sosedi izpadel care. Pa s tem ne mislim nic slabega. Pac jebi ga, nisem vdarjen na pleh, isto zena ne.

No a vidiš kolk je to boljši odgovor, kukr un prej, da so to absolutne norosti.... Pač ljudje dajemo različne prioritete različnim zadevam in to nam je kul, ampak to ne pomeni da ima nekdo bolj prav kot drugi.
In tebi je kul menjat motor, meni je pa recimo feeling varnosti družine bolj pomemben kot 2k k jih plačam za kasko. Žal na cesti ni vse odvisno samo od tebe, in je žal razlika a se kaj zgodi v Mondeotu, al pa v XC90. In če sem jaz na drugem koncu sveta, mi to, da ne rabim o tem tuhtat, tut vredno kar neki dnarja.
Nas je tudi 5, od tega 2 v stroških stolih, največji pa 160cm plus in je bla jeba že v xc90, ki nam je zdej drug avto, ker vsi pa pasja kletka v avtu, žal nimamo placa za prtljago in smo na kombiju. :)
 

jezek

Guru
24. jul 2008
3.200
1.344
113
Berlingotu lahko pomagas na 3 nacine:
1. Redni servis (adijo jurja plus za menjavo AB rez.)
2. Odkodiranje AB sistema (100-200€), ampak pol si mal nelegalna...
3. Lezi pod avto zadaj. Odpri čep AB tanka (križni vijak nato obrneš čepek). Izlij star AB. Zapri čep. Nalij poln tank vode. Odpri Čep. Spiraj še malo. Zapri čep. Nalij svež AB. Pojdi pod avto spredaj (morda dosezes od zgoraj med kilerjem in masino). Snemi elektro konektor z AB injektorja. Snemi cev z injektroja. Odsraufaj injektor. Injektor ocisti ali menjaj. Nov je od 20 do 100e, kitajci so cist ok, sicer se dobi povsod. Konektor nazaj gor, cevi pa ne. Zazeni motor (dostikrat zadosca ze kontakt) da ti špricne (ja, vem, to mas rada) AB skozi cev. Če šprica pusti da odtece kake 4l da se sperejo kristali. Ce ne sprica je kriva pumpa. Ce sprica nehaj spricat in natakni cev nazaj. Dolij aditiv za AB proti kristalom. Dolij AB do vrha. Resetiraj vse napake. Pali. Vozi. Malo predrkaj po makadamu. Lahko tudi potolce se malo tank. Ce se napaka ne ponovi si resila. Ce se ponovi resetiraj se parkrat, vcasih pametnejsi (avto) popusti in potem dela. Ce pa se ti tester ne priklopi na AB ECU.....e potem...pa rabis Jezka da ti izda nadaljnje trike. Zaenkrat bodi dovolj.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.240
6.457
113
pri taščici
Nekateri damo
2 jurja za zavarovanje
Drugi dajo
5€ za pir v Dalmaciji (pa ne enega)
40€ za kilo prsuta (jaz pa domac speh in salame natepavam)
200 evrov za neke cunje/cevlje.
Nekateri imajo pri 20 gti, jaz sem imel pa 60 konjske avte.
Pa sem si zdaj ko je nepremičnina "placana" in namesto da denar banka nosim, ga nesem zavarovalnici. Se mi vsaj smeje ko me 340 konjev prisloni ob sedez.
Tuhtam da bi menjal za mg4 xpower. Moram enorat peljat...
Al pa odprtega LR oziroma P
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa