Nov avto do 20 000€

marjan

Pripravnik
25. jul 2007
799
3
18
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Ta nova Kia Sportage. Dobiš ga od 19.990 EUR naprej + 7 letna garancija (oz. 150.000km) + 7 letno servisiranje (oz. 150.000km) + 7 let brezplačnih nadgradenj navigacij + 7 let brezplačnih premontaž zimsko-letnih pnevmatik.

Če kontaktiraš andrejb-ja s tega foruma, ti zna zrihtati še kakšno ugodnost. Ga priporočam, se res potrudi.

Ta njihova garancija je lari fari...Cel kup težav (prejšnji model, dizel), nešteto izgovorov, v glavem si za vse sam kriv ker se z avtom voziš.
Zdaj se je pri 2 leti starem avtu začela luščit zadnja luč, me zanima kdo bo sedaj kriv za to.
 

Izy

Pripravnik
8. maj 2007
191
10
18
Za klop nebi vedel, če se podre. Sigurno bi bilo smiselno, ker so to vseeno mali avti. Smo vozli en še nesestavljen regal dolzine 160cm. Še dobro, da je najdalši paket bil ozek in je šel med nasloni prednjih sedežev, ker bi drugače postal enosedežnik, naša dva pa pešca. :)
Pri potovalnem me moti, da ne prikazuje trenutne hitrosti, kaj mi če poraba, ko je prazen je pač treba it tankat. :-D
Pozabljivost nastavitev me najbol moti za start&stop, pač mu je treba vgašat za tri sekunde js sem pa tut smotan kot, da je težko tisti čas držat stisnjeno sklopko. Je pa zanimivo, da za Suzuki ne obstaja lahko desegljiv program za domače "mojstre" kodiranja, kot sem bil do sedaj navajen za vse moje avte. Zgleda so to bol avti za mamice, kot pa za razne forum frike. :)
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Glede cene vzdrževanj predlagam, da za vsa vozila, ki jih imaš v ožjem izboru prosiš na servisu izpisek kaj vse se menja ob rednem vzdrževanju ter kakšna je cena do 100.000km ali 150.000km oz. koliko se ti zdi smiselno.
Pa po možnosti pojdi tudi do avtohiš izven LJ, že v bližnji okolici je namreč servisna ura cenejša kot v LJ. Vsaj pri toyoti je tako. V Prekmurju je razlika skoraj polovična (pred cca 3 leti) pri servisni uri, se pa že par % sigurno pozna že Domžale vs LJ.

Poznam pa tudi primer, ko se je kupoval nov golf (takrat golf VI, TSI) in je dobila ženska identičen avto v Kočevju 4k EUR ceneje kot v LJ. Vsekakor je za preveriti.

Pa srečno pri izbiri
smile-1.gif
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Morda samo še to - preveri kaj vse je pri kateri znamki v garanciji. Poznam namreč primere, kjer so se zvijali diski in niso priznali garancije, počila je cev pri turbini pa niso priznali celotne garancije... ta primer je sicer za opla (insignia). Skos neki izgovori. Da je način vožnje neprimeren ipd.. Začuda ima ta ista oseba sedaj že 2 leti Octavio pa dela vse bp - ob isti vožnji...
Po drugi strani pa ti pri toyoti menjajo še žarnico v garanciji - tudi xenon. Vsaj tako je bilo še par let nazaj. Tako da ja, se splača malo vprašati pa po možnosti dobiti to pisno na mail...
smile-1.gif
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
Citat:
Uporabnik Generik pravi:
Po drugi strani pa ti pri toyoti menjajo še žarnico v garanciji - tudi xenon.

mogoče res, po drugi strani pa je znanka z lexusom šla čez celo kalvarijo, preden so dejansko zamenjali motor

menjalnik pa tudi šele, ko se je skupaj zbobnala cela komisija neodvisnih strokovnjakov
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Akhm...
25 ali 30% dodaten skonto (dvomim da je kupovala golfa za 30k EUR) je mali oiiink oiiiink. Ali se je avto svaljkal po dvorišču ali pa ga je kdo vrnil ker je bilo kaj hud narobe z njim in so ga po "obdelavi" prodali naprej...
Glede servisiranja... ne vem no, meni ni cilj jemati dopust za redni servis avta in se voziti čez pol države in si delati stroške zato da "privarčujem"... Saj vem, šparat je treba, pa naj stane kolikor hoče... Pa tudi svetit zraven v delavnici nimam interesa, predvsem ne cel dan. Raje vmes zaslužim in pokrijem razliko v ceni...

OT pa verjetno tudi.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Jp, dober avto, ravno takšnega sem vozil lani konec jeseni, ko so v slo prišli prvi primerki.
zmaga.gif
:
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
Če že gleda mestnega terenca je trenutno Vitara daleč najboljši nakup glede na njeno ceno.
Kolk je bil to svoje čase drag voz so zdaj smešno poceni.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Če že gleda mestnega terenca je trenutno Vitara daleč najboljši nakup glede na njeno ceno.
Kolk je bil to svoje čase drag voz so zdaj smešno poceni.

Meni je tista iz zgornjega linka odlična, samo prtljažnika ima malenkost malo za naše potrebe
frown-1.gif
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Akhm...
25 ali 30% dodaten skonto (dvomim da je kupovala golfa za 30k EUR) je mali oiiink oiiiink. Ali se je avto svaljkal po dvorišču ali pa ga je kdo vrnil ker je bilo kaj hud narobe z njim in so ga po "obdelavi" prodali naprej...
Glede servisiranja... ne vem no, meni ni cilj jemati dopust za redni servis avta in se voziti čez pol države in si delati stroške zato da "privarčujem"... Saj vem, šparat je treba, pa naj stane kolikor hoče... Pa tudi svetit zraven v delavnici nimam interesa, predvsem ne cel dan. Raje vmes zaslužim in pokrijem razliko v ceni...

OT pa verjetno tudi.

Ne vem, to kar pišeš je pač neka domneva. Avto je bil če se prav spomnim takrat cca 20k (s tem 4k popustom).
Sicer pa to nima veze s to temo - konkretno. Pač naj vpraša še kje drugje za avto, ki bo v izboru, morda ga pa dobi ugodneje. Pa tudi če le par 100 eur.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
Citat:
Uporabnik Generik pravi:
Po drugi strani pa ti pri toyoti menjajo še žarnico v garanciji - tudi xenon.

mogoče res, po drugi strani pa je znanka z lexusom šla čez celo kalvarijo, preden so dejansko zamenjali motor

menjalnik pa tudi šele, ko se je skupaj zbobnala cela komisija neodvisnih strokovnjakov

Zanimivo. Sam poznam primer, ko je šel D-CAT motor po gobe v Rav4 in je bil avto star že 5 let in prevoženih okrog 200k km. So menjali vse brez kakršnih koli stroškov lastnika, motor pa poslali v nemčijo na detajlni pregled. Brez komplikacij.

Dovolj offtopica. Človek kupuje nov avto.. tak da prepucavanje med znamkami ne sodi sem.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.019
5.727
113
blizu močvirne prestolnice
Za tam okoli 20000 dobim Vitaro Elegance 4X4, Ford Focusa titanium, Toyoto corollo style in Hyundaja i30. Jutri bom šel pogledati in če mi bo Suzuki najbolj sedel ga vzamem, Če pogledam porabo vsi bodo bencinarji Vitara niti nima velike porabe poleg tega pa je še 4x4 in čebodo tam tam bo verjetno Vitara zmagala prav zaradi štirikolesnega pogona.