Nov avto do 20 000€

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.819
113
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
Pri novih je težko govoriti o "catch" ih pri motorju. Ecoboost velja za prekleto dober izdelek. Korejci naj bi bili s tehnologijo zadaj. Tudi drugače se mi zdi focus tehnološko precej pred korejci. Imaš npr na voljo radarski tempomat, SYNC infotainment ipd.

Za tvoj budget pa lahko razmišljaš že o top opremljenem 150 konjskem avtomatiku. To je pa to.

Korejci niso tehnično toliko zadaj kot je zadaj njihova politika (ali politika uvoznika), ki k nam fura opremsko siromašno sceno.
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Definitivno ne boš zgrešil z Hondo. Jazz je malo bolj glasen na ac v primerjavi z civicom,vendar imata oba ogromno prostora in odličen način podiranja zadnje klopi. Bisto je tudi to,da z leti ni dodatnih stroškov,kot samo z rednimi servisi.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Gledaš to nove?
Ponavadi imajo že vključene popuste... Konkretno, ko me je moj čakal pri trgovcu, ga je dal v oglas (marketinška fora). Cena je bila nižja kot po ceniku, vendar še zmeraj višja od mojega dila... Tako da zna bit to to...
Glede karavana pa je moje subjektivno mnenje...
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Za i30 je težko kaj zdilat. Sem bil pri dveh trgovcih pa ni bilo kaj prida uspeha. Dobil sem 200€ zato ker je to moj tretji hyundai in to dajo. Pa za stop and go smo nek kompromis naredil. Ker jaz ga nisem hotel vendar so imeli samo take na zalogi. Lahko pa da so druge firme kaj bolj radodarne.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.007
5.720
113
blizu močvirne prestolnice
Roberto, ja nove avte. Nisem še kupoval novega zato me zanimajo take stvari, ko pridem do prodajalca da ne izpadem kmetavz.

Jetamp, kako se ti zdi i30?
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Kot sem rekel meni je ok zadovoljen. Sem 2x vzel testno. Enkrat samo po avtocesti drugič pa po lokalnih. Vsekakor moraš na testno z vsakim pred nakupom. Je pa to klasičen motor brez turbine vendar me je presenetila odzivnost pri nižjih hitrostih. Sem gledal tudi druge znamke če me bo kaj bolj prepričalo za to ceno pa ni bilo kakšnega posebnega odstopanja. Pa tudi dobre izkušje glede zanesljivosti pri prejšnjih Hyundaih so dale prednost. Enega sem imel 6 in drugega 11 let. V bistvu samo redni servis 1x letno.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
kot ti je rekel jetamp... pa če hočeš biti uspešen z izsiljevanjem t.j da hodiš od prodajalca do prodajalca s konkurenčno ponudbo v roki počni to ob koncu meseca/kvartala. Takrat so trgovci bolj dojemljivi za popuste, posebej če je potrebno kvoto uloviti (plan).
Nekateri ti bodo ponudili uvoznikov popust (akcija), večina ti bo tepihe in opremo stisnila, avto iz zaloge ki se težko proda ti bodo ugodno ponudili, no kakšen trgovec pa ti bo ponudil tudi popust tako, da se bo odrekel delu svojega RVCja.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Pri zalogi vedno "kupuj" barvo ki je nana zalogi... tako ti lahko tudi tam pogleda čez prste oz. kalkulacijo. Pa ne govori kakšen fond imaš, naj naredi svoje delo, pove kar ima za povedat in ponudi svoj vidik posla. Potem pa ga malo potipaš...

Za foro poglej kakšen youtube posnetek glede kupovanja in pogajanja pri nakupu avta - mogoče naletiš na trgovca, ki teh zadev še ni pogledal
smile-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik bigMIKE pravi:
Pri zalogi vedno "kupuj" barvo ki je ni na zalogi... tako ti lahko tudi tam pogleda čez prste oz. kalkulacijo. Pa ne govori kakšen fond imaš, naj naredi svoje delo, pove kar ima za povedat in ponudi svoj vidik posla. Potem pa ga malo potipaš...

Za foro poglej kakšen youtube posnetek glede kupovanja in pogajanja pri nakupu avta - mogoče naletiš na trgovca, ki teh zadev še ni pogledal
smile-1.gif

Fixed.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik bigMIKE pravi:
Za foro poglej kakšen youtube posnetek glede kupovanja in pogajanja pri nakupu avta - mogoče naletiš na trgovca, ki teh zadev še ni pogledal
smile-1.gif

 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Mislim da je prvo treba izbrat znamko in model,šele potem iščeš popuste in ugodnosti med trgovci izbrane znamke.

Da bi šel kupovat renoja zaradi akcije je bolj mimo.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
najprej se vsedi in se (skušaj) peljati s temi avti, ki jih imaš v ožjem izboru. na papirju (in alterju) vse drugače zgleda. potem si nekako zamisli, kakšno opremo vse hočeš, potem pa poglej v denarnico...
jaz sem tudi gledal razne avte, a ko se enkrat vsedem z mojimi dvemi metri v avto, je realnost hitro drugačna kot na sliki....kjer je vseeeee prostorno
smile-1.gif
 

kremenko1

Pripravnik
9. feb 2015
49
0
6
Ponavadi se vzdržim neumnih komentarjev. Bi pa vprašal, kaj naj danes jem za kosilo ??? Juho in krompir ali zrezek ,mogoče samo solato ali pač ribe ??? Vampov pa nimam rad. Kaj mi priporočate.
Če bi vsaj povedal kakšno velikost vozila bi imel in namembnost bi se še dalo razpravljati, tako pa samo našteti par znamk in modele,ki so si zelo zelo različni pa ne gre. V majhnem mestnem avtu je 1.0 motor OK ,v SW ali SUV-u pa 1.6 na meji. Bo vožnja večinoma mestna? Koliko AC ? Radi hodite v hribe? Preveč neznank, da bi ti kdorkoli lahko svetoval. Še vedno pa v večini primerov avto kupujejo oči (večinoma ženine)
smile-1.gif
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.007
5.720
113
blizu močvirne prestolnice
Nič ni neumnega. Tiste naštete sem dal v izbor, dnevno se dela max. 20km. Je pa res, da se nagibam k Vitari ali Focusu in Corolli. Zopet različni tipi avtomobilov vendar me Vitara mika ker za 19.400 dobiš ni da ni od opreme pa še pogon 4X4, Focus pa ima tudi svoj čar. Jazz bi takoj vzel samo vprašanje je kufer. Ve kdo kolikšni so stroški servisov pri Suzukiju, Toyoti, Peugeotu, Kii in Fordu?
 
Nazadnje urejeno:

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.331
3.429
113
Astra je kar ugodna Inovation oprema cenik -3300€ pa kak zimski paket gratis..
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Ta motor 1,6 v Suzukiju me je presenetil z majhno porabo in tudi poskočen je dovolj. En teden mešane vožnje (4x4) mi je kuril 6,0 po BC. Prodajalec mi je rekel da kaže točno. Pri i30 tudi kaže v piko točno. S konkurenčnimi cenami so pa tudi mene presenetili.
 

PaviGFY

Pripravnik
13. dec 2011
407
3
18
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Ta motor 1,6 v Suzukiju me je presenetil z majhno porabo in tudi poskočen je dovolj. En teden mešane vožnje (4x4) mi je kuril 6,0 po BC. Prodajalec mi je rekel da kaže točno. Pri i30 tudi kaže v piko točno. S konkurenčnimi cenami so pa tudi mene presenetili.
No če je tako rekel prodajalec, pol bo pa že držalo.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Ja vem ja sliši se bolj tko-tko če ti prodajalec tole reče. Je pa to isti servis hyundai-suzuki. Pri Hyundaiu imajo mene za "picajzlastga"
grims-1.gif
, za Suzuki je pa en drug picajzel za take zadeve in naj bi on podal ta info.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.330
5.847
113
pri taščici
S ceno rednega servisa bos med znamkami privarceval mogoce en procent stroska uprabe avta na leto.

Ti kar virtualno izberi najbolj primeren avto. Ko pa bos prisel s tem podatkom v salon pa bos padel na realna tla ko ti bodo povedali da je dobava mozna v 2017.
 
Nazadnje urejeno: