Nov avto do 20 000€

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Že naslov pove da se kupuje nov družinski avto do 20000. Gledam različne tipe bi pa prosil poznavalce kaj je treba gledati pri Hondi, Mazdi, Toyoti, Hyundaju, Kii, Peugeotu, Fordu in Suzukiju. Se pravi kje je kakšen keč. Pri Hondi se zanimam za Jazz, Mazdi CX 3, Hyundai i30 wagon, Kia ceed sw, Peugeot 2008, Ford Focus, C Max mogoče B Max ter Suzuki Vitara. Kupil bi bencinarja ker se ne dela veliko kilometrov. Prostora se ne rabi preveč ni pa nič narobe če je. Druge znamke me ne zanimajo. Zato vas prosim za nasvet.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Ta nova Kia Sportage. Dobiš ga od 19.990 EUR naprej + 7 letna garancija (oz. 150.000km) + 7 letno servisiranje (oz. 150.000km) + 7 let brezplačnih nadgradenj navigacij + 7 let brezplačnih premontaž zimsko-letnih pnevmatik.

Če kontaktiraš andrejb-ja s tega foruma, ti zna zrihtati še kakšno ugodnost. Ga priporočam, se res potrudi.
 
Nazadnje urejeno:

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Mogoče za premislit, ampak ti kar takoj povem glede Sportagea, da z onim za 19.900 verjetno ne bo zadovoljen. Mejo pa je postavil na 20 k. Nekdo bo moral popustit, In ve se, kdo (v tem primeru).
Pa še B max: motorna paleta je nekako zelo siromašna...
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
499
172
43
Lahko dam info glede mazde: Bencinski motor G120 (2.0) ima pri nas v mazdi 3 realno porabo 6,5l/100km (dnevno 40 km 70% avtocesta, ostalo mesto). Smo bili že odločeni za nakup CX3 dokler se nismo na testni vožnji vsedli trije v avto. Ker je narejena na bazi mazde 2, je vsaj zame (183cm) znotraj premajhna - že občutek za volanom mi ni bil pravi, ko sem si nastavil sedež pa za mano praktično ni bilo prostora. Cenovno je z isto opremo skoraj popolnoma izenačena z Mazdo3, ki je razred večji avto, kar se zelo pozna v občutku za volanom.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.245
187
63
Še en glas za Ford Focusa, tudi z 1.0 EcoBoost motorjem se zelo solidno pelje. Znamke z daljnega vzhoda mi nekako ne sedejo.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
če je še akcija, mislim, da je pri Hondi zdaj Honda Civic Limited Edition, zelo dobro opremljen avto, pa mislim, da je navišja cena malo pod 20.000€.

sicer je tudi Jazz vrhunski avto, sploh če si veliko v mestu, pregleden, zunaj majhen, znotraj prostoren.

tudi Mazda CX3 je zelo okej, ampak mislim, da so bolj opremljene različice hitro čez 20.000€, pa mogoče ima malo majhen prtljažnik - ne vem koliko ti je to pomembno.

gre pa za odlične motorje, preverjene in zanesljive, kjer bolj kot ne gre samo za redne servise.
smile-1.gif
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Bi še nekaj vprašal, koliko stanejo servisi? Verjetno so pri vseh naštetih znamkah tam tam, ker do sedaj sem servisiral sam, novega bi pa vsaj nekaj časa peljal na uradni servis.
Kar se tiče Sportagea mi ni toliko všeč, mi je Vitara lepša.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Načeloma so redni servisi pri azijcih dražji. Tako vsaj pravi internet. Dokler je avto v garanciji/jamstvu, pozabi na servisiranje v lastni režiji

Predvsem boš moral razčistit pri sebi kaj hočeš.
Normalnega, precej opremljenega karavana z dostojnim motorjem ali visoko nepraktično, plejbejsko anemično kanto, s katero boš lažje parkiral na pločnik.

Da se lotimo eliminacije:
CX3 in Jazz v kontekstu družinskega avta zagotovo odpadeta.
Sportage je bistveno predrag.
.....
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Hja Robi, izbiraš med zelo različnimi avti - od mestnih avtov, suvov do karavanov ... Če ne rabiš preveč prostora je lahko odlična izbira CX-3, vendar je v kombinaciji z AWD in nekaj opreme dosti dražja od recimo Vitare, ki mi je tudi precej všečna ... torej, najprej se moraš odločiti kater velikostni razred potrebuješ ...
wink-1.gif
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.257
150
63
Če je CX3 mišljen kot družinski avto, potem je dobra katerakoli kombilimuzina - focus 1.0 ecoboost za 16k EUR, 4k pa daš kam drugam...

Zame je družinski avto nekaj kar ponuja dodatni prtljažni prostor, se pravi enoprostorec ali karavan
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Če nimaš res konkretnega razloga da potrebuješ SUVa, potem je najboljša izbira karavan.

Koliko maš pa otrok in koliko so stari?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Hja

in potem po skoraj 20 letih voženj enoprostorcev ugotoviš, da večjidel voziš s sabo prazen prostor, luft... In se vprašaš ali res potrebuješ tak avto, da morebit za 1x na morje zadostuje tudi kufer na strehi...
Glede oblike pa, kakor komu paše. Meni je karavan zaenkrat avto v smislu "pogrebni voz", mogoče bo čez 10 let drugačno mnenje...
smile-1.gif
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.257
150
63
Na pravi dopust greš itak z avionom iz Brnika, do tja pa vzameš taksi.

Ne rabiš sploh avta potem...
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Tokrat se strinjam s teboj, razen glede karavana. Gre se zato, ker tistih parkrat letno greš nekam, drgač pa je za na šiht v katerem se pelje le žena. Imam dva otroka brez vozička.
Tudi meni je Focus všeč, je pa res, če pogledaš so si podobni kot jajce jajcu, naj si bo ceed, focus ali i 30. Predvsem me zanimajo stroški pri zgoraj naštetih znamkah in če je kakšen keč pri motorju oziroma na kaj moraš gledati. Je pa normalno da bom šel pogledati v salon.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.339
447
83
Mazda CX-3 je fajn avto, samo pomojem boš razočaran s pritljažnikom. Tko,da raje poglej za 3-jko. Hondo bi tud raje civica kot jazza
smile-1.gif
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Pri novih je težko govoriti o "catch" ih pri motorju. Ecoboost velja za prekleto dober izdelek. Korejci naj bi bili s tehnologijo zadaj. Tudi drugače se mi zdi focus tehnološko precej pred korejci. Imaš npr na voljo radarski tempomat, SYNC infotainment ipd.

Za tvoj budget pa lahko razmišljaš že o top opremljenem 150 konjskem avtomatiku. To je pa to.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.515
57
48
Kranj
Slabo leto imam Hyundai i30CW 1.4. Pride nekaj čez 15.000 € predzadnji paket opreme . Nekaj si omenjal Vitaro vendar to ni isti tip vozila. Sem imel S-crossa en teden in je kar razlika. Sedi se višje, avto je višji zato se malo bolj ziblje. Zadnja klop se ne podre in to zame ne pride v poštev. Pa še prtljažnik je manjši. Drugače pa všečen za vozit in kljub 1.6 bencinarju še nekaj deci manjša poraba kot pri i30. Je pa avto ene 100kg lažji od i30. Za družino okoli prevažat je 1.4 verjetno preslaboten. Meni v 95% ustreza edino ko je poln in se hočeš na avtocesto hitro vključit bi želel da se malo hitreje to zgodi. Poraba trenutna je 6, 0 do 6,5l. Zaenkrat zadovoljen.
Kolega je naredil prvi servis po enem letu 140€.