Nov avto do 20 000€

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Če se uglavnem podnevi jajcaš po mestu sem in tja, xenon res ne igra vloge. Čim se malo več voziš ponoči na daljše relacije ti rata xenon ali kvaliteten LED več vreden kot bilokera druga oprema na avtu.
zmaga.gif

x3
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
V kakem smislu? Ponoči se veliko vozim, pa me sama jakost luči recimo ne moti, moti me pa bleščanje od ceste kadar je dež ali pa v res hudi megli ko se svetloba kar odbije nazaj, da te zaslepi. Je to pri xenonkah bolje ali slabše. Namreč naj bi bile bolj močne, vendar so potem.odbojo večji? Ali ne?
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Xenon naredi cisto drugo svetlobo. Pri monem avtu veliko manj odboja v dezju. V glavnem nocna voznja ali mrak s xenonom je cisto nekaj drugega ko klasika. Za LED pa nimam izkusenj.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.515
57
48
Kranj
Sem imel deset dni nadomestno vozilo s xenonkam. Če je bila nočna vožnja po suhem nisem opazil kakšne posebne razlike proti halogenkam, ko je pa začel padati dež je bila pa velika razlika v prid xenonkam.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Svetilnost in kvaliteta svetlobe je s xenonkami veliko boljša kot s halogenkami v vsakem primeru, z LED in laserskimi pa tudi jaz še nimam pravih izkušenj.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
579
113
Glede LED luči: brat ima passata z LED lučmi in se mi zdi razlika proti mojim xenonkam enaka, na mokri cesti pa še večja kot med xenonkami in navadnimi lučmi.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.345
146
63
37
ksz....
Torej, kakšne izkušnje s 308 SW? Sem se kot sopotnik peljal v bencinarju avtomatiku, pa mi je bilo prestavljanje všeč. Testnega dizla avtomatika ni nikjer kjer sem spraševal.

Malo me je zmotila tema od @sylver , ampak on je problem z menjalnikom potem rešil.

EDIT: Sem odkril tole temo in izvedel skoraj vse.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno: