Nov avto do 20 000€

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.968
5.705
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Če bi folk znal uporabljat menjalnik tudi s poskočnostjo bencinarjev ne bi bilo težav.
wink-1.gif

No no, ne pametuj, seveda se lahko dela tako kot je napisal Roberto in po AC ne merkam grem minimalno 140. Rekel sem samo da po toliko letih dizla rabim da se malo privadim. Res pa je težko, ker imam še Audija in gre kot se šika brez kakšnih posebnih moči.
evil.gif
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Koj'je je treba nafutrat... to velja že od časov jezdecev in kočij naprej. Se strinjaš?

Meni so res najbolj smešno osebki ki se cijazijo po AC z 90~95 km/h in lovijo nizko porabo ter delajo zastoje...

Takim pizdekom bi jaz večjo kazen dal kot tistim ki so malo hitrejši. Ampak najbolj enostavno je radar postavit in se po jajcah čohat.
Zadnjič sem skoraj enega takega debila z Multivanom torpediro.

strasni junaki ste vidim, potem bi vi v ameriki, kanadi in tricetrt normalnega sveta zivcni zlom doziveli kjer je 90kmh normalna omejitev. a cajt pa imate potem debatirati ure in ure o neumnostih. da bi se malce umirili na cesti pa ni pogojev? kar naj me junak ustavi na prvem semaforju, ko ga bom oviral s 100kmh po avtocesti. ce ima jajca jih pa potem ne bo imel.
 

PaviGFY

Pripravnik
13. dec 2011
407
3
18
Citat:
Uporabnik zaseka pravi:
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Koj'je je treba nafutrat... to velja že od časov jezdecev in kočij naprej. Se strinjaš?

Meni so res najbolj smešno osebki ki se cijazijo po AC z 90~95 km/h in lovijo nizko porabo ter delajo zastoje...



Takim pizdekom bi jaz večjo kazen dal kot tistim ki so malo hitrejši. Ampak najbolj enostavno je radar postavit in se po jajcah čohat.
Zadnjič sem skoraj enega takega debila z Multivanom torpediro.

strasni junaki ste vidim, potem bi vi v ameriki, kanadi in tricetrt normalnega sveta zivcni zlom doziveli kjer je 90kmh normalna omejitev. a cajt pa imate potem debatirati ure in ure o neumnostih. da bi se malce umirili na cesti pa ni pogojev? kar naj me junak ustavi na prvem semaforju, ko ga bom oviral s 100kmh po avtocesti. ce ima jajca jih pa potem ne bo imel.

Ti si junak, ker misliš, da si sam na cesti. Ne podpiram norenja po cesti, ampak si želim da ljudje držijo omejitev. Pa ne opletaj toliko z jezikom, karma je [cenzura].
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
veš, tam je tudi popolnoma drugo kultura vožnje
smile-1.gif

američan gre na ac, vklopi tempomat in uživa. kot še vsi ostali na cesti, ker se ne gužvajo, prehitevajo po levi in/ali desni, bremzajo, trobijo....skratka, nekaj takega, kar vidiš tukaj vsak dan
smile-1.gif

žal primerjat naš cestni kurnik z tujino...ah, nope, big nope
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Ja, ker je pač VSEM jasno, da če je omejitev 110 je pač 110. Ne 70 in ne 150, ampak 110.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.298
3.408
113
Ja na Nemškem avtobanu ti prileti z desnega brez blinkerja na sredinskega z 80 kmh. No pa še no limit odsek ceste.
In ti se pripeljes z 140 po srednem pasu in bedak pred tebe.
No kdo je sedaj noreC tukaj.
 

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
Citat:
Uporabnik ngc2392 pravi:
veš, tam je tudi popolnoma drugo kultura vožnje
smile-1.gif

američan gre na ac, vklopi tempomat in uživa. kot še vsi ostali na cesti, ker se ne gužvajo, prehitevajo po levi in/ali desni, bremzajo, trobijo....skratka, nekaj takega, kar vidiš tukaj vsak dan
smile-1.gif

žal primerjat naš cestni kurnik z tujino...ah, nope, big nope

No, kultura vožnje v Sloveniji je na višjem nivoju kot pa vsaj 90% ostalega sveta.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Upam da ti služi. Tudi sam sem nabavil podobno zadevo, sicer znamko ki je ti nisi maral, pa dizla... Ampak 4WD je zakon... Da pa voziš 90% časa luft (enoprostorec, karavan) pa nima smisla.
Lepo se vozi.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ma nemoj... Kolikor se vozim severno od Slovenije so perle itak vozniki z ITa, SLO i ostalimi balkanskimi tablicami. Kdo se ne drži omejitve na gradbišču na avstrijski AC? Pezde s SLO tablico... Kdo se ti zalepi za rit in blenda? Pezde s SLO tablico... Kdo izsiljuje v Gradcu? Pezde z MB tablico... Tako da ne nakladaj...
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.968
5.705
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Upam da ti služi. Tudi sam sem nabavil podobno zadevo, sicer znamko ki je ti nisi maral, pa dizla... Ampak 4WD je zakon... Da pa voziš 90% časa luft (enoprostorec, karavan) pa nima smisla.
Lepo se vozi.

Hvala ampak ni res da ne maram tiste znamke. Do sedaj sem imel tako 101, 2 Ladi, 2 Renaulta, 2 VW sedaj sem rekel da probam Japonca pa še vizualno se mi dopade. Upam da se ne bo kvaril in to je to.
 

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
Bravo.

Ker cel svet je Avstrija in Nemčija.

Čist dovolj je, da se greš malo vozit po Italiji in Španiji, ni treba do Egipta, Indije ali pa Brazilije.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
Po mojih izkušnjah velja ravno obratno kot hočeš ti povedat. Dejstvo da nekje veljajo večinoma nenapisana pravila (južneje) ne pomeni da je vozniška kultura slabša. Ker vsak v svoje obnašanje avtomatsko vključi to da nihče od ostalih ne spoštuje pravil. Pri nas je obratno. Vse je 100x napisano, predpisano in prepovedano in medtem ko sam kršiš vse po spisku od ostalih pričakuješ da se držijo minimalno 110% predpisanega. Kako je v praksi pa vidiš v temi bedaki na cesti.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
V Palermu in Kairu točno vem kaj smem pričakovati... Tudi v Riu... Urejen kaos. Kljub vsemu so neka nenapisana pravila (osnovna) in vsi jih upoštevajo. Ni pacientov (idiotov) ki se mečejo ven, ki izstopajo. Pri nas je žal polno idiotov ki so egoistični in delujejo v smislu jaz! (fakulteta). Za mano potop.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
148
63
37
Malo obujam temo.

Sem bil že čisto prepričan, da bom vzel novega Berlinga, zdaj me pa begajo karavani.
rolleyes-1.gif
Za 120KM Berlinga z vso opremo razen steklene strehe bi dal 17900. Avto mi je super praktičen (cel voziček v prtljažnik). Moti me pa to, da se ne da naročit xenona, pa da ima slab avtomatik. Vse to bi dobil pri Caddy-ju, ampak cena naraste na 25k eur.

Prav zato mi je v oči padel 308 SW . Kako se kaj obnesejo ti avtomobili? Avtomatika je vredu?

A komu pade na pamet še kak alternativa? Octavia s podobno opremo mi je predraga. Mogoče Astra?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.301
5.332
113
kar se tiče praktičnosti, noben karavan ne pride blizu berlingu in kompaniji. avti so toliko praktični kot so grdi.
maš še enoprostorce najbrž za tak denar ali zdaj popularne križance.

@all
- kaj je fora xenona. to zdaj že drugi zadnje čase, kar sem par tem pogledala, ki pogojuje nakup avta s tem fenomenom.
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.441
93
48
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
kar se tiče praktičnosti, noben karavan ne pride blizu berlingu in kompaniji. avti so toliko praktični kot so grdi.
maš še enoprostorce najbrž za tak denar ali zdaj popularne križance.

@all
- kaj je fora xenona. to zdaj že drugi zadnje čase, kar sem par tem pogledala, ki pogojuje nakup avta s tem fenomenom.

Modni trend
evil.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Če se uglavnem podnevi jajcaš po mestu sem in tja, xenon res ne igra vloge. Čim se malo več voziš ponoči na daljše relacije ti rata xenon ali kvaliteten LED več vreden kot bilokera druga oprema na avtu.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Če se uglavnem podnevi jajcaš po mestu sem in tja, xenon res ne igra vloge. Čim se malo več voziš ponoči na daljše relacije ti rata xenon ali kvaliteten LED več vreden kot bilokera druga oprema na avtu.
zmaga.gif
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
148
63
37
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Če se uglavnem podnevi jajcaš po mestu sem in tja, xenon res ne igra vloge. Čim se malo več voziš ponoči na daljše relacije ti rata xenon ali kvaliteten LED več vreden kot bilokera druga oprema na avtu.
Podpis pod tole. Ko smo že pri lučeh. Kok kvaliteten LED pa ima 308?