Normiranci adijo?

netko

Guru
25. jul 2007
6.876
2.173
113
Ne razumem. Direktor na Hrbvaškem bom jaz, ne bom pa tam zaposlen, ker sem redno zaposlen v Sloveniji. DDPO ne bom plačal v Sloveniji, ampak na Hrvaškem. Ne razumem, zakaj bi ga plačal v Sloveniji, če je pravna oseba registrirana na Hrvaškem.

S podjetjem bom sklenil pogodbo o poslovodenju za cca. 500 EUR mesečno. Na to bom plačal davke v Sloveniji, zmanjšano za tiste, ko so plačena na Hrvašekm, ker imamo sklenjen sporazum, da nimamo dvojnega obdavčevanja.

Na Hrvaško bom šel npr. vsak drugi dan (kao) in si izplačal kilometrino, ker bom to, kar delam danes preko popoldanskega s.p., delal iz pisarne na Hrvaškem.. Pd. DDPO na Hrvaškem je 10%. Pri nas 22% od kar plešemo.
DDPO bi se placal v sloveniji v kolikor bi furs dokazal, da se poslovodenje dejansko izvaja v sloveniji. Nimam pojma kaksne so usmeritve oz bolje receno pravila v zvezi s tem.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.538
1.143
113
Celje
Ne razumem. Direktor na Hrbvaškem bom jaz, ne bom pa tam zaposlen, ker sem redno zaposlen v Sloveniji. DDPO ne bom plačal v Sloveniji, ampak na Hrvaškem. Ne razumem, zakaj bi ga plačal v Sloveniji, če je pravna oseba registrirana na Hrvaškem.

S podjetjem bom sklenil pogodbo o poslovodenju za cca. 500 EUR mesečno. Na to bom plačal davke v Sloveniji, zmanjšano za tiste, ko so plačena na Hrvašekm, ker imamo sklenjen sporazum, da nimamo dvojnega obdavčevanja.

Na Hrvaško bom šel npr. vsak drugi dan (kao) in si izplačal kilometrino, ker bom to, kar delam danes preko popoldanskega s.p., delal iz pisarne na Hrvaškem.. Pd. DDPO na Hrvaškem je 10%. Pri nas 22% od kar plešemo.
Pri nas furs poslovodsko pogodbo razume samo za del vodenja podjetja. Za storitev, ki jo opraviš, pa bi naj bila druga podlaga (žena je lastnik podjetja, jaz sem samo direktor).

Imel mojstre na obisku, ki so mi spisali kazen (kasneje sicer opozorilo), ker sem imel samo poslovodsko pogodbo, dejansko pa sem pripravil tudi škatlo, zložil vanjo naročeno blago, jo zalepil, odpeljal na GLS, davčno potrdil račun z mojo davčno številko ...
Sicer bili prijazni in smo se po dolgem pogovoru vsi strinjali, da je to malce mejno in da kaj pa naj naredim, da bo bolj "pravilno" (zaposlen sem drugje) in seveda "pravilnega" odgovora nismo našli. Sem povedal, da bom potem pripravil pogodbo z s.p. in izdajal račune za storitev, druga (poslovodska) pogodba bo pa samo za vodenje podjetja. In je bil rahlo kisel nasmeh, ker "povezane osebe", ampak kaj pa naj?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.049
6.863
113
Pri nas furs poslovodsko pogodbo razume samo za del vodenja podjetja. Za storitev, ki jo opraviš, pa bi naj bila druga podlaga (žena je lastnik podjetja, jaz sem samo direktor).

Imel mojstre na obisku, ki so mi spisali kazen (kasneje sicer opozorilo), ker sem imel samo poslovodsko pogodbo, dejansko pa sem pripravil tudi škatlo, zložil vanjo naročeno blago, jo zalepil, odpeljal na GLS, davčno potrdil račun z mojo davčno številko ...
Sicer bili prijazni in smo se po dolgem pogovoru vsi strinjali, da je to malce mejno in da kaj pa naj naredim, da bo bolj "pravilno" (zaposlen sem drugje) in seveda "pravilnega" odgovora nismo našli. Sem povedal, da bom potem pripravil pogodbo z s.p. in izdajal račune za storitev, druga (poslovodska) pogodba bo pa samo za vodenje podjetja. In je bil rahlo kisel nasmeh, ker "povezane osebe", ampak kaj pa naj?
Tocno to…jaz za zadeve ki jih naredim preko doo iz sp izstavim racun ker nisem zaposlen na doo, poslovodenje je omejeno na vodenje podjetja in ne mores kot delavec izvajat storitev ki jih opravlja podjetje. Sem se hotel malo se pregovarjat pa sem obupal ker je res mejno in si oni to pac tako razlagajo
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
Tu ima veze ddpo in kljub temu da si bos ti vracal denar (s tem ciljas na izogibanje davku na kapitalski dobicek) je to precej manj ugodno kot normiranec. Razen seveda ce si v poslu kjer imas veliko stroskov.

To tudi jaz tukaj opažam da nekaj ne štima, neki silni prehodi na d.o.o. in vsi si naenkrat manejo roke kak biznis so naredili. Tako kot je bilo poceni na normirancu več ne bo nikjer. In ja, boste nabili stroške, sploh pri IT-ju. Kakšne že, da ne bo potem problemov?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.491
6.228
113
AvtoFun
Normiranec nima primerjave, se pa zdaj dela rošada tam, kjer normiranci ne bodo mogli vec biti. Nekaj je treba izbrati...

- delati manj
- odpreti d.o.o. (pri nas, drugje)
- se zaposliti/po pogodbi za popoldance
- delati preko navadnega sp

Kdor ostaja pod 60k€/leto ali analogijo pri popoldnacih, se ga to ne tiče.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.049
6.863
113
Nastela si kar nekaj opcij ampak doo sam po sebi ne prinasa nobene davcne ugodnosti. Je pa doo smiseln iz kar nekaj drugih razlogov in ne vem zakaj ste ze v startu s sp startali ce imate posle kjer so stroski, odgovornosti oz nepremicnine/oprema
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
AvtoFun
Normiranec nima primerjave, se pa zdaj dela rošada tam, kjer normiranci ne bodo mogli vec biti. Nekaj je treba izbrati...

- delati manj
- odpreti d.o.o. (pri nas, drugje)
- se zaposliti/po pogodbi za popoldance
- delati preko navadnega sp

Kdor ostaja pod 60k€/leto ali analogijo pri popoldnacih, se ga to ne tiče.

Imaš pa zdaj po novem polnega normiranca torej 4% do 60k€. Kolko je trenutna meja za 80% priznanih stroškov?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.491
6.228
113
Kolikor pac ze... In drugo leto bo, kot bo... In vsakic znova gres cez tisti seznam in naredis spremembe, ce je potrebno, lahko ali ce se ti splača. Tudi, ce ni nobenih sprememb v sistemu, lahko so samo pri spju... Saj ni nič v kamen izklesano.
 

veracoche

Pripravnik
15. nov 2012
97
43
18
Samo preverjam ... Popoldanski s.p. normiranc, ki bo po novem presegel mejo 30k in zato dobil davčno osnovo kot "prihodki - stroški". Obdavčen bo po dohodninski lestvici.

Se ta izračunana davčna osnova prišteje k njegovi davčni osnovi iz naslova redne plače?

Če ima povprečno slovensko plačo, je v razredu obdavčitve 33%. Torej bo plačal najmanj 33% od davčne osnove iz dejavnosti s.p. oziroma ustrezno več ob prehodu v višje razrede (39%, 50%)?