Normiranci adijo?

netko

Guru
25. jul 2007
6.876
2.173
113
jaz sem ti povedal kaj pomeni DDPO

ampak bi pa rad slišal kako transfromiraš osnovna sredstva iz sp na doo s tem, da narediš dolg fizični osebi
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.120
353
83
Goriska
Tega zal ne znam razloziti niti jaz, jaz imam samo pogodbo crno na belem kar se tega tice in to je to :)

Vem samo to, da si je ze ogromno ljudi na tak nacin izplacalo neobdavcene miljone in seveda se to se dogaja.

Stvar pa je popolnoma legalna, vendar nam navadnim smrtnikom neznana, zato marsikdo tega ne ve, oz. mora priti v stik s pravo osebo, ki se s takimi stvarmi ukvarja.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.424
413
83
Ne rabiš imeti rezidenstva v HR. V Reki mi to ureja moj odvetnik, ker mi je bolj enostavno.
Pa si preracunal koliko se ti to dejansko izplaca? Ker ddpo bos placeval sloveniji, po slovenskih pravilih. Razen, ce dodatno placas tujega prokurista / direktorja, kar seveda stane, pa v primeru audita lahko furs se vedno ugotovi, da je podjetje upravljano iz slovenije.

Cez palec je jdoo zanimiva resitev, ampak samo z menjavo rezidentstva, ki ga lahko dokazes z upravicenimi razlogi. Kar pri mnozici nepremicnin, ki jih imamo slovenci na hrvaskem, ne bi smel biti prevelik problem. Hkrati se nekomu (sebi?) znizas nepremicninski davek, ker naenkrat ima v nepremicnini nekdo stalno prebivalisce. In mimogrede se sedez firme.

"Na daljinca" pa pomojem nima smisla oz. si nekateri to predstavljajo prevec po domace. Ker za 100k letno to nima smisla, kot ga ze ni imelo v preteklosti, ker ugodnejsi davcni aranzmaji obstajajo ze zelo dolgo. Ampak stanejo, sploh v zadnjih letih, odkar imamo pravilo iz prvega odstavka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

netko

Guru
25. jul 2007
6.876
2.173
113
zakaj bi plačeval ddpo v sloveniji?
v sloveniji bo plačeval davek na izplačani dobiček kot fizična oseba
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.120
353
83
Goriska
ok kaj piše v pogodbi?
Posojilodajalec daje na osnovi te pogodbe dolgoročnoposojilo za obratna sredstva v skupni višini 200.000,00 € (z besedo: dvesto tisoč evrov) na računodprt pri banki NLB d.d., , in sicer:
- z dne xx.xx v znesku 50.000,00 €,
- z dne xx.xx v znesku 50.000,00 €,
- z dne xx.xx v znesku 50.000,00 € in
- z dne xx.xx v znesku 50.000,00 €.

2. člen

Posojilojemalka se zavezuje, da bo posojilo vračalapostopno, po posameznih obrokih glede na prosta likvidna sredstva, in ga vrnila najkasneje v 3 letih od prejema posojila. Posojilo je brezobrestno.

3. člen

Pogodbeni stranki bosta poskušali sporazumno rešiti vse spore, ki bi nastali iz te pogodbe. V primeru, da sporazum ne bo možen, je za reševanje pristojno sodišče v Novi Gorici.

4. člen

Ta pogodba stopi v veljavo z dnem, ko jo podpišeta obe pogodbeni stranki, uporablja pa se od xx.xx dalje.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.143
1.428
113
Samo potem si ti dal doo-ju 200k€? Kaj s tem pridobiš, če jih čez 3 leta dobiš nazaj?
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.120
353
83
Goriska
Samo potem si ti dal doo-ju 200k€? Kaj s tem pridobiš, če jih čez 3 leta dobiš nazaj?
Dejansko nisem nic zares dal doo-ju, samo po veckrat se je naredilo nakazila po 50k€ od mene v doo in obratno, na koncu v doo ni bilo nic razen ustanovitvenega kapitala.

Na koncu je doo meni dolzen prej omenjeni znesek.

Tezko to razlozim, ker niti sam ne razumem, niti mi tega niso hoteli delati na racunovdstvu.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.143
1.428
113
Dejansko nisem nic zares dal doo-ju, samo po veckrat se je naredilo nakazila po 50k€ od mene v doo in obratno, na koncu v doo ni bilo nic razen ustanovitvenega kapitala.

Na koncu je doo meni dolzen prej omenjeni znesek.

Tezko to razlozim, ker niti sam ne razumem, niti mi tega niso hoteli delati na racunovdstvu.
Je podjetje potem kaj kupilo od tebe za teh 200k€? Drugače tudi meni ni jasno. Saj če nočeš, ni treba v podrobnosti.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.876
2.173
113
Dejansko nisem nic zares dal doo-ju, samo po veckrat se je naredilo nakazila po 50k€ od mene v doo in obratno, na koncu v doo ni bilo nic razen ustanovitvenega kapitala.

Na koncu je doo meni dolzen prej omenjeni znesek.

Tezko to razlozim, ker niti sam ne razumem, niti mi tega niso hoteli delati na racunovdstvu.
Ti si nakazoval 50000 eur na doo in iz doo nazaj sebi? Si ti ziher?
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.379
1.380
113
Če je dejansko tako potekalo bo veselo, ko bo imel FURS pregled. Kar na enkrat bo dodatna obdavčitev :eek: :valjamse:
Urby če si nakazal 50k na doo in to potem vrnil nazaj na TRR fizične osebe, potem dolga več ni. Malo čudno ste si to naredil v pogodbi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.407
957
113
Pa si preracunal koliko se ti to dejansko izplaca? Ker ddpo bos placeval sloveniji, po slovenskih pravilih. Razen, ce dodatno placas tujega prokurista / direktorja, kar seveda stane, pa v primeru audita lahko furs se vedno ugotovi, da je podjetje upravljano iz slovenije.

Cez palec je jdoo zanimiva resitev, ampak samo z menjavo rezidentstva, ki ga lahko dokazes z upravicenimi razlogi. Kar pri mnozici nepremicnin, ki jih imamo slovenci na hrvaskem, ne bi smel biti prevelik problem. Hkrati se nekomu (sebi?) znizas nepremicninski davek, ker naenkrat ima v nepremicnini nekdo stalno prebivalisce. In mimogrede se sedez firme.

"Na daljinca" pa pomojem nima smisla oz. si nekateri to predstavljajo prevec po domace. Ker za 100k letno to nima smisla, kot ga ze ni imelo v preteklosti, ker ugodnejsi davcni aranzmaji obstajajo ze zelo dolgo. Ampak stanejo, sploh v zadnjih letih, odkar imamo pravilo iz prvega odstavka.
Ne razumem. Direktor na Hrbvaškem bom jaz, ne bom pa tam zaposlen, ker sem redno zaposlen v Sloveniji. DDPO ne bom plačal v Sloveniji, ampak na Hrvaškem. Ne razumem, zakaj bi ga plačal v Sloveniji, če je pravna oseba registrirana na Hrvaškem.

S podjetjem bom sklenil pogodbo o poslovodenju za cca. 500 EUR mesečno. Na to bom plačal davke v Sloveniji, zmanjšano za tiste, ko so plačena na Hrvašekm, ker imamo sklenjen sporazum, da nimamo dvojnega obdavčevanja.

Na Hrvaško bom šel npr. vsak drugi dan (kao) in si izplačal kilometrino, ker bom to, kar delam danes preko popoldanskega s.p., delal iz pisarne na Hrvaškem.. Pd. DDPO na Hrvaškem je 10%. Pri nas 22% od kar plešemo.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.049
6.863
113
Aha ja to vem ja… Samo tistih 200k€ dolga, ki mi jih je doo dolzen s tem nima nobene veze.
Seveda ima.

Sicer me preseneca da tega sam ne ves ampak ok….

prej si na normirancu izdal racun za 50.000 eur. 4% je slo drzavi (2000) in placal si prispevke (recmo 5000). Nato si denar dvignilnz racuna in pocel z njim kar te je volja.

sedaj pa na d.o.o. izdas za 50000 eur racunov, od tega se odbije za 5000 eur prispevkov in ostane davcna osnova 45000 eur. Ce seveda nimas drugis stroskov. Na davcno osnovo se obracuna 22% ddpo, torej 9900 eur in sele potem ti sam sebi vrnes 35100 eur. Tu ima veze ddpo in kljub temu da si bos ti vracal denar (s tem ciljas na izogibanje davku na kapitalski dobicek) je to precej manj ugodno kot normiranec. Razen seveda ce si v poslu kjer imas veliko stroskov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.120
353
83
Goriska
Seveda ima.

Sicer me preseneca da tega sam ne ves ampak ok….

prej si na normirancu izdal racun za 50.000 eur. 4% je slo drzavi (2000) in placal si prispevke (recmo 5000). Nato si denar dvignilnz racuna in pocel z njim kar te je volja.

sedaj pa na d.o.o. izdas za 50000 eur racunov, od tega se odbije za 5000 eur prispevkov in ostane davcna osnova 45000 eur. Ce seveda nimas drugis stroskov. Na davcno osnovo se obracuna 22% ddpo, torej 9900 eur in sele potem ti sam sebi vrnes 35100 eur. Tu ima veze ddpo in kljub temu da si bos ti vracal denar (s tem ciljas na izogibanje davku na kapitalski dobicek) je to precej manj ugodno kot normiranec. Razen seveda ce si v poslu kjer imas veliko stroskov.

Tisti prenosi po 50k€ niso bili preko izdanih racunov ampak samo transakcije.

V glavnem jaz sem 100%, da vse stima, ker je ta oseba tesno povezana s fursom in je ze vecim uredila tako kot meni, samo pri meni je tole drobiz.

Ce bo kdo rabil tako uslugo se bo ze pozanimal :)
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.049
6.863
113
Tega zal ne znam razloziti niti jaz, jaz imam samo pogodbo crno na belem kar se tega tice in to je to :)
Stvar pa je popolnoma legalna, vendar nam navadnim smrtnikom neznana, zato marsikdo tega ne ve, oz. mora priti v stik s pravo osebo, ki se s takimi stvarmi ukvarja.
Tole se bere kot uvod v nateg (5000 eur + ddv) in kasnejse glavobole ob stiku s fursom.

davcno in gospodarsko pravo je znano tako racunovodjam kot pravnikom/odvetnikom. In ce ti racunovodstvo ni zeleli asistirat pri tem to veliko pove o celi zadevi.

Namrec ti osnovna sredstva v podjetje lahko vlagas kot stvarne vlozke ali pa denar. Ce si vlozil denar potem je od nekje moral priti in nisi nic naredil s tem “posojilom”. Ce pa si vlozil opremo, objekte, zaloge pa je to d.o.o. v bistvu odkupil od tebe z odlozenim placilom. Najmanj kar je, je to posel med povezanimi osebami kar spet zapade pod dodatna pravila.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.049
6.863
113
Tisti prenosi po 50k€ niso bili preko izdanih racunov ampak samo transakcije.

V glavnem jaz sem 100%, da vse stima, ker je ta oseba tesno povezana s fursom in je ze vecim uredila tako kot meni, samo pri meni je tole drobiz.

Ce bo kdo rabil tako uslugo se bo ze pozanimal :)
Ja samo to pomeni da si ti denar nakazal na d.o.o. to je dejansko posojilo in nisi nicesar pridobil davcno gledano.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe