Ljudje, ne smete pozabiti, da je vse, kar je bilo v Nokii povezanega s telefoni, šlo k Microsoftu. Od razvoja, proizvodnje, dobavne verige, poprodajnih storitev, prodajne mreže, vse pogodbe o zastopanju, sodelovanju, vsi inženirji itd itd. Če bi Nokia v prihodnosti znova začela delati telefone, to ne bi bile Nokie, kot jih vsi poznamo, ampak nekaj povsem novega in bi imeli enake težave z vzpostavitvijo posla, kot jih imajo vsa podjetja, ki šele vstopajo na trg. Zaposliti bi morali nov kader, začeti zadeve povsem na novo. To je veliko težje, kot se mogoče zdi.