Nokia LUMIA 920 - prvi vtisi

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Kaj mate tak fetiš na priklaplanje mobilnih naprav na računalnik? Jaz iPhona in iPada že celo večnost nisem priklopil na računalnik. Sploh od iOS 5, ko so OTA updati in wireless syncing z iTunes.
zmaga.gif
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Drugače pa je meni 920 tudi zelo mikavna zadeva. Me pa pri windowsih močno moti enaka omejitev kot je na iOSu...torej, da ne deluje kot portable mass storage device, pa očitno pri windowsih da še niti explorerja nimaš. Nalaganje na telefon pa preko aplikacije, otrej isti šmoren kot iOS. To je zame minus, vse ostalo pa je zelo obetavno. Ne dvomim, da bo windows v naslendjem letu pridobil kar nekaj procentov uporabnikov, ker sistem je res lepo delujoč.
http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_920-review-858p9.php

Citat:
There is Mass Storage mode for the internal phone storage and you can upload files without needing to install any software. There is no requirement as to where you put your files (specific folders, etc.). If the phone has the appropriate app to handle a file, you'll have access to it. Since there is no WP file manager, you'll have to access the unrecognizable files only via a computer.
 

lugi

Pripravnik
6. jul 2008
686
0
16
Citat:
Uporabnik doto pravi:
Kaj mate tak fetiš na priklaplanje mobilnih naprav na računalnik? Jaz iPhona in iPada že celo večnost nisem priklopil na računalnik. Sploh od iOS 5, ko so OTA updati in wireless syncing z iTunes.
zmaga.gif

Tudi jaz tega ne razumem..wifi sync ftw
cheer.gif


Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
8 strani debate, pa vsi hvalite kakšne fotke dela a noben še ni fotke gor prilepil da ocenimo
smile-1.gif


Drugače pa je meni 920 tudi zelo mikavna zadeva. Me pa pri windowsih močno moti enaka omejitev kot je na iOSu...torej, da ne deluje kot portable mass storage device, pa očitno pri windowsih da še niti explorerja nimaš. Nalaganje na telefon pa preko aplikacije, otrej isti šmoren kot iOS. To je zame minus, vse ostalo pa je zelo obetavno. Ne dvomim, da bo windows v naslendjem letu pridobil kar nekaj procentov uporabnikov, ker sistem je res lepo delujoč.

In btw WP8 ima mass storage
 
Nazadnje urejeno:

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Saj jaz tudi lahko zadeve syncam preko Wifija na S3 ampak za prenos kakšnih večjih datotek se mi še vedno najbolj dopade direkt priklop na PC.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
U nisem vedel da WP8 ima mass storage, odlično.
Drugače pa fantje, ko ko boste telefon/tablico rabili še za kaj drugega kot za surfat, vam bo pa tudi kakšna dodatna funkcija prav prišla.
Jaz imam zelo dober primer, se usedem recimo s stranko na kavico, na tablici/tefonu pokažem fotke, pokaže katere in greva skupaj v laboratorij, priklopim napravo na bilokater računalnik in gre zadeva v razvijanje. To je čas mass storage zadeve. Da imam vedno pri sebi vse fotke, ki so v nekem obdobju v obtoku (dropbox 50Gb + opcija usb mass storage)
cheer.gif
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Pa v laboratoriju nimajo interneta? Slike iz dropboxa lahko dobiš tudi preko brskalnika. Ne rabiš instalirati klienta.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Seveda imajo internet..samo kaj misliš, da je hitreje..prenesti 5Gb preko usb kabla ali preko interneta kateri je marsikje zelo bogi? Ali pa so pač nefleksibilni, ali pa imaš morda še celo samo terminale za prenose slik, kamor vtakneš ali CD, USB ali direktno kartico.
Meni pač mass storage res prav pride, ker kjerkoli sem brez težav pretakam na naprave karkolise mi zahoče. Iz bilokaterega računalnika. To je bistveno.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.722
6.904
113
Fantje, v čem je finta teh fotk ponoči, oz v temi? A komaj čakate, da lahko naredit posnetke domačega sexa, ali zakaj ste vsi tako navdušeni ned fotkami v teh pogojih?
smile-1.gif
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Fantje, v čem je finta teh fotk ponoči, oz v temi? A komaj čakate, da lahko naredit posnetke domačega sexa, ali zakaj ste vsi tako navdušeni ned fotkami v teh pogojih?
smile-1.gif

Ti to resno? Najslabše fotke na telefonih so ble zmeraj v slabih pogojih(oblačno, umetna svetloba) oz. ponoči, ko še ni bilo vgrajenega fleša.Zdaj pa jse je končno še tu nekaj začelo delat in lahko že drugo leto pričakujemo mnogo boljše fotoaparate.
smirk-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.722
6.904
113
Ja, saj razumem to, ampak kdo sploh fotka v takih pogojih? Mogoče imam 5% slik, kjer bi prav prišla boljša kvaliteta ob slabi svetlobi, vse ostalo je pa bolj ali manj pri svetlem dnevu narejeno
smile-1.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Fotkati v prostoru s temi fleši na telefonih je katastrofalno. Tako osebno fleš vedno ugasnem in tukaj hitro pride do izraza kako dober je fotkič. In ko imaš enkrat pamža doma, sploh v takih letnih časih kot smo sedaj, potem ti bo hitro pomembno kakšne fotke dela telefon v prostorih
smile-1.gif
:)
In lahko priznam, da recimo S3 dela fenomenalne fotke brez fleša v prostorih. Definitivno mnogo bolje kot marsikateri nizko canovni digitalc (iz vidika šuma in hitrosti fokusa). Ion, ki ga imam sedaj je malce slabši v temi (ker so morali našopati 13MP točk
bonk.gif
)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.722
6.904
113
Citat:
Uporabnik R0KY pravi:
pac nekateri hodmo vn s kolegi tud zvecer ane
smile-1.gif

Ko mi gremo ven se bodisi pije ali žere, ne vem če ima kdo čas s telefonom zraven srat, pa še malo čudno bi zgledalo
smile-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ja, saj razumem to, ampak kdo sploh fotka v takih pogojih? Mogoče imam 5% slik, kjer bi prav prišla boljša kvaliteta ob slabi svetlobi, vse ostalo je pa bolj ali manj pri svetlem dnevu narejeno
smile-1.gif

Mogoce imas ravno zato tako malo takih slik, ker ti fotkic dela zanic slike ob slabih svetlobnih pogojih
grims-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.955
1.839
113
ne nakladaj. ce dela dobre fotke v slabih pogojih je to definitivno velik plus, ker tu velika vecina telefonov popusi. in ce ti tega ne uporabljas, ne pomeni da kdo drug ne