Nokia LUMIA 920 - prvi vtisi

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
766
183
43
Da sem rabil leto dni, da sem lahko spremenil najbolj osnovno stvar, se tebi zdi malenkost? Omejen si s tem grdim UI metrojem. Da je vse samo en tekst. Da sem 4 mesece čakal, da sem dobil copy/paste in svoj rington za klice. Da edina direktna povezava z PC-jem je če imaš Exchange server. Da je omejen z mobilnimi podatki (Ne zna sam izkljapljat).
Dve leti sem to in še kaj bi se našlo prenašal in na koncu je MS sklenil, da niti na WP8 ne morem nadgradit. Oprosti dovolj mi je bilo teh zelenih kvadratkov in sem raje šel drugam.
Mogoče je res WP8 zelo dobra stvar, samo jaz nimam želje da bi se s tem osom okvarjal.
 

Nejco

Pripravnik
15. feb 2012
125
0
16
Citat:
Uporabnik Maiden pravi:
Da sem rabil leto dni, da sem lahko spremenil najbolj osnovno stvar, se tebi zdi malenkost? Omejen si s tem grdim UI metrojem. Da je vse samo en tekst. Da sem 4 mesece čakal, da sem dobil copy/paste in svoj rington za klice. Da edina direktna povezava z PC-jem je če imaš Exchange server. Da je omejen z mobilnimi podatki (Ne zna sam izkljapljat).
Dve leti sem to in še kaj bi se našlo prenašal in na koncu je MS sklenil, da niti na WP8 ne morem nadgradit. Oprosti dovolj mi je bilo teh zelenih kvadratkov in sem raje šel drugam.
Mogoče je res WP8 zelo dobra stvar, samo jaz nimam želje da bi se s tem osom okvarjal.

cas bo pokazal kako se odnese win8 na win7 telefonih (custom rom pa to)

mimogrede kaj ima wp8 nujnega kar wp7.8 nima razn tega da mores cakat 100 let da ga dobis?
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Vsakemu svoje.
Recimo meni pa Android deluje zastarelo s statičnimi malimi ikonicami, WP8 z živimi ploščicami pa sveže, moderno in intuitivno.

Pač nekaterim je všeč WP, drugim Android, tretjim iOS. Zato pa imamo izbiro.

WP8 je glede na odzive ljudi, ki sem jim pokazal, na zelo dobri poti, saj je bil večini všečen oz. so bili navdušeni nad "drugačnostjo", hitrostjo in odzivnostjo.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.955
1.839
113
Ja in tukaj se konca. kupilo ga bo mogoce 10% od teh vseh. Folk si kot prvo ne upa kupit, ker odzivi na 7 ravno niso blesceci, kot drugo pa obstajajo vrhunske alternative v obliki androida.
Jaz bi ga kupil, ce android nebi bil tako hudo dober. Ce bo me kdaj razocaral, takoj menjam, ker rad sprobavam razlicne stvari. Do zdaj sem imel cisto vse platforme, razen wp. Razlog za menjavo pa je vedno do zdaj bil razocaranje nad tistim kar sem trenutno uporablal.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Maiden pravi:
WP7.8 še ni na voljo. Razen če si z XDA -Foruma dol potegneš in namestiš.

Da se potegnit tudi iz uradnih streznikov... edino ni se uradnega nacina
smile-1.gif
...
 
Nazadnje urejeno:

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Citat:
Uporabnik Sijan pravi:
Vsakemu svoje.
Recimo meni pa Android deluje zastarelo s statičnimi malimi ikonicami, WP8 z živimi ploščicami pa sveže, moderno in intuitivno.

Pač nekaterim je všeč WP, drugim Android, tretjim iOS. Zato pa imamo izbiro.

WP8 je glede na odzive ljudi, ki sem jim pokazal, na zelo dobri poti, saj je bil večini všečen oz. so bili navdušeni nad "drugačnostjo", hitrostjo in odzivnostjo.

To drugacnostjo dosezes, da na Androida ruknes Launcher 7 aplikacijo in imas WP skin..

 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Peesda....rad bi videl vaše Windows desktope.

Vse bi konfigurirali, spreminjali, kostumizirirali, vse to pa verjetno počnete eni še iz XPjev.
tongue-1.gif


Winse je zelo lahko povsem predelat....a jih kdo? Zelo zelo malo.
smirk-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.721
6.904
113
Eh, to pač bluzi neke folk, na začetku se res vsak igra z veseljem, potem pa se počasi konča.
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
766
183
43
Pri Windows okulju imaš ikone in ne kvadratke!! Win8 pa je isti crap kot WP7-8. Naj ga imajo tisti katerim je všeč.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
To je to kar se bo uporabljalo naslednja leta. Get used to it.Manjka pa na wp8 vsaj transparency za kvadratke.Pol bi zadeva še nekak zgledla.Lockscreen je lep recimo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.721
6.904
113
Res so ti kvadratki "krneke", ampak to dejansko kdo uporablja? Mislim...da bi imel gor facebook pa ta jajca pa gledal vedno če kaj novega? Saj ti kvadratki so pač za to, da zalaufaš kak program, ne?
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Služijo tudi informacijam, ker so živi heh , vendar se jih večina minimalno spremeni.Bolj bi mogli bit prilagodljivi, barvno in oblikovno pa bi blo precej lepše na pogled. Uporabni pa so to ni kaj.Tudi seznam appsov bodo še mogli predelat oz. dodat kako drugo opcijo prikaza.Ostalo pa je dobro porihtano.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jao fak.....daj si že najdi en WP cegu pa sprobaj, drugač pa ostani na tistem kar že maš.
uf-1.gif


Ja...na WP je smiselno uporabljat kak social site, ker majo ploščice pol gor slikce oseb in šele takrat z živimi infomacijam stvar zaživi in nekako zgleda. Nikakor pa ploščice ne uporabljajo za pregled teh zadev, je pa fino da kakšno stvar le vidiš brez da odpiraš app pa čeprav je to en tač stran. Bolje kot met eno mrtvo ikonco gor.

Skoraj nič se na WP telefonu ne uporablja tist celoten spisek appov desno, ker za vse narediš ploščico in daš na home screen (vse kar rabiš več kot 1x tedensko recimo). In ne....ne rabim folderjev kot androidovci, ki 90% appov sploh ne uporabijo, sam važno da majo 30 letniki gor talking tom-a in fart appe, ki so jih naložili za foro ob nakupu telefona.
stupid-1.gif
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Tilesi majo tudi podatke, odvisno od aplikacije. Recimo vreme in stopinje, število neprebranih mailov, smsov, neodgovorjenih klicev, naslednji dogodek na koledarju, vklop/izklop WIFIja, Cellular... Skratka kar si želiš.

@Maiden, ti pa si smešen. Zakaj si kupil WP7, če ti je izgled antipatičen?
hysterical-1.gif
Sklepam, da imaš težko življenje. WP7 je bil sicer res patetičen, samo večino velikih kiksov je bilo potem z WP7.5 pofiksanih in dodanih. Jaz si WP7 ne bi nikoli kupil, sploh potem, ko sem prebral kako omejen je. Spet ne vem zakaj si ti kupil, če so te vse te stvari motile? Metro je pa sigurno lepši od ikon na iosu in androidu. Ikone so tako windows 95.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Metro je pa sigurno lepši od ikon na iosu in androidu. Ikone so tako windows 95.
Hja, stvar osebne preference verjetno. Tiles so nekje na sredini med ikonami in widgeti. Niso ne eno, ne drugo. Z animacijami odžurajo procesorske cikle, po drugi strani, pa so daleč od fleksibilnosti widgetov na androidu.

Metro design je korak nazaj. Velike enobarvne površine, ki so jih našminkali z fancy kvazi 3d animacijami. So se pa nekaj naučili od appla pri MS. Animacije so super način kako zakriti počasno nalaganje in uporabniku dati vtis, da vse deluje tekoče. in v WP je veliko animacij.

Sem bil v dilemi, da bi mogoče le kupil WP telefon, samo po tem kar sem videl na win8, me je minilo.
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Ja in tukaj se konca. kupilo ga bo mogoce 10% od teh vseh. Folk si kot prvo ne upa kupit, ker odzivi na 7 ravno niso blesceci, kot drugo pa obstajajo vrhunske alternative v obliki androida.
Jaz bi ga kupil, ce android nebi bil tako hudo dober. Ce bo me kdaj razocaral, takoj menjam, ker rad sprobavam razlicne stvari. Do zdaj sem imel cisto vse platforme, razen wp. Razlog za menjavo pa je vedno do zdaj bil razocaranje nad tistim kar sem trenutno uporablal.

S to tvojo trditvijo sva si očitno popolnoma na drugih bregovih in se nikakor ne morem strinjat.
VEČINA, ki jih poznam, če ne celo vsi (kovirno 10 ljudi), ki ima telefone z Windows Phone 7.5 so izjemno zadovoljni. Res ni nobenih pripomb na celoten sistem in na delovanje. Večina, ki ima Androida pa se pritožujejo nad počasnostjo, zmrzovanjem, neodzivnostjo in prezakompliciranostjo vmesnika. To je realno stanje na trgu med splošnimi ljudmi in ne med nekimi tehničnimi, računalniško podkovanimi uporabniki, ki jih je morda 10 %.

Torej moje predvidevanje je ravno obratno - prepričan sem, da bi za 90 % ljudi bil bolj enostaven in delujoč Windows Phone in ne Android.
Tisti, ko omenjate personaliziranje Androida, igračkanje in razna nalaganje tem itd... Ja, za 10 %... VEČINA uporabnikov pa si še widgete ne nastavi, kaj šele, da bi se ukvarjali s samim vmesnikom...

Citat:
Jaz bi ga kupil, ce android nebi bil tako hudo dober.
hehe, res vidiva zadeve popolnoma drugače... Jaz sem obupal nad Androidi, zame je Android še vedno na nivoju Windows 95. Ker nočem biti suženj telefonu, ampak naj bo telefon suženj meni zato sem šel na WP8 Lumia 920 in moram reči, da zaenkrat brez ene pripombe. Bistveno boljše kot Galaxy S3, ki sem ga tudi krajši čas uporabljal.