Nokia LUMIA 920 - prvi vtisi

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Nokia je močno izboljšala stabilnost sistema. Se spomnim, da ko sem jo lani decembra nabavil sem imel do GDR 1 posodobitve kar nekaj restartov telefona (3-4). Vsaj zame ni bilo moteče, ker je sicer vseskozi zelo lepo delovala, tekoče.
Od februarja dalje po GDR 1 pa težav ni več. Zdaj z GRD 2 pa sploh ne.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
Sam teh problemov z zamrzavanjem nimam in nisem niti imel,, telefon je priiše posodobljen na zadno verzijo in ko sem ga prižgal je vse bilo kot treba in je še sedaj, sem pa ugotovil da mi nekaj zelo hitro žre baterijo zadnjih nekaj dni, danes bom poiskal dober program da to ugotovim če je sploh možno to žretje energije pa sem opazil sedaj ko sem telefon polnil še z 35 ali manj procenti napolnjenosti baterije verjetno je dobro pustiti da se izprazni skoraj do konca , ne vem , imate kak nasvet'
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik srv pravi:
Ni nobene potrebe po izpraznitvi do konca, nekateri to celo zelo odsvetujejo.

Bolj sprazniš baterijo > bolj so celice pod stresom > zmanjšaš življensko dobo baterije.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.500
888
113
Za baterijo je najbolje, ce jo drzis v obmocju 30 do 70% napolnjenosti.

Retro katerega operaterja imas. Men je recimo na simobilu skoraj prepolovilo avtonomijo telefona v primerjavi z mobitelom.

Drugace pa se mi v dveh letih lumia 800 z wp7.8 ni obesila niti enkrat.
 
Nazadnje urejeno:

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Citat:
Uporabnik srv pravi:
Ni nobene potrebe po izpraznitvi do konca, nekateri to celo zelo odsvetujejo.

Baterije ne smeš prazniti do konca, s tem jo pospešeno uničuješ. Tam nekje pri 20~30% jo je že priporočljivo polniti.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
Mislim da pri teh novejših baterijah ni toliko problerm izpraznjenosti kot to da se hitro izpraznijo, upam da me razumeš da so baterije dokaj močne in sposobne prebaviti dosti kaj --problem ostaja pri iskanju največjih potrošnikov baterije torej kaj lahko izprazni baterijo v mirovanju za do 3o % ali več kot se to dogaja meni siguren sem da mi nekaj tiktaka v ozadju in troši najti vir pa je prolem-program ki bi odgovoril na to vprašanje v Windovsu ne obstoja, vsaj tako sam mislim .
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Najprej preveri signal, sploh če uporabljaš LTE ali 3G. Včasih zna biti, da ti na eni lokaciji (npr. stanovanje) lahko na nekaj metrih signal močno varira in ravno Tušmobil in tudi Simobil nista na najboljšem glasu kar se signala tiče.

Če pa je signal ok, se boš moral pa appov lotiti. Dizajbli tiste programčke, ki znajo teči v ozadju non stop in znajo pokuriti veliko, kot navigacije, alarmi, igrice, ipd. In če ugotoviš, da je potem bolje boš moral pa app po app vkljapljati in poiskati tega hrošča
smile-1.gif


Veliko sreče in čimprej reši.

PS: To je tudi mene motilo na WP, da ne moreš kontrolirati posameznega appa glede na porabo. A je to sedaj z Data Sensom kaj bolje rešeno ? Nisem ga imel še priložnosti videti.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
Signal imam na 2G ker mi je na 3G bil problem z ehom pri klicanem , ja igric nimam ker nisem v teh vodah imam pa vedno vklopljen WiFi vendar sem imel to že od začetka.Bom nekaj od tvojih nasvetov poiskusil in kaj bo bom poročal, ni pa dobro ker ga hitro energetsko pobira.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
A imaš kakšne appe ala časopisne novice ?, Če imaš wifi nonstop na ON ti znajo appi z novicami dobro požirati baterijo, sploh če imaš nastavljeno na sprotno posodabljanje.
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
veliko ljudi pozabi, da se težave velikokrat rešijo, če se telefon ugasne in ponovno prižge. Ali naredi soft reset, s katerim ne izgubiš nobenih podatkov.

Druga zadeva pa so aplikacije, ki tečejo v ozadju. Preveri.
Ker so se te težave začele večkrat dogajati v zadnjem času lahko domnevamo, da je pri posodobitvi kakšne aplikacije prišlo do neoptimiziranega kurjenja baterije.... Potrebno je ugotoviti katera aplikacija bi to bila.

@Retro koliko časa ti zdaj drži baterija?
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
Morda je res prišlo vse to po posodobitvi nekaterih aplikacij katerih pa oz. katera pa to povzroča pa je ?-
Aplikacije v ozadju sem preveril in sedaj če povem da te morajo delati katere mi kaže po pravici povedano ne vemoz, ne razumem zakaj ne-bi -
Kako soft reset?
Baterija mi zdrži manj kot 24 ur , pred tem tudi do tri dni brez ugašanj, ja to je res velika razlika.
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
A ostalim deluje ta storitev POišči moj telefon na windowsphone.com strani? Meni telefona namreč nikoli ne najde.
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Meni dela. Tudi lokacijo sporoči zelo natančno, čeprav ti to ravno ne pomaga dosti v mestu. Nisem pa siguren, če deluje ta opcija tudi če imaš izklopljen wifi in izklopljeno lociranje...
 

slvn

Fizikalc
19. dec 2007
1.570
2
38
Ugasni telefon in ga ponovno prizgi. Kak dan ne uporabljaj aplikacij. Ce bo baterija se kar sla, potem je neka aplikacija, ki tece v ozadju. Ce bo ok, potem pa se neka ne zapre dobro. Jaz sem imel eno tako in sem cakal kak teden, 10 dni, da so izdali update.