Nokia LUMIA 920 - prvi vtisi

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.563
36
48
41
Ljubljana
ksz..

sam je pa res občutlijva na praske. Po 5 dneh uporabe (ne pretirane) + da je stalno v torbici, imam 2 praski na ekranu
bonk.gif
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
lUMIA 920 opravičuje svoj sloves zelo dobro zasnovanega telefona in tu ni kompromisa vse kar je povezano z težavami okrog mobilnega signala je verjetno res povezano z ponudnikom oz. operaterjem v mojem primeru TUŠ, signal je na 2 G dober in pogovorno je v tem 2G ju boljši in priznam brez problema ki sem ga zadnjič opisoval.
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Evo, danes se mi je telefon spet zaštekal. Tole mi ni všeč. Sem odprl Store, da bi posodobil aplikacije in je kar zamrznil telefon. Power button ni pomagal, moral sem spet narediti staro foro držanja power gumb + volume down gumb.

Bi znalo bit to posledica kake aplikacije?
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
Morda ti bi to kaj pomoglo iz strani za pomoč .


Katere preproste korake lahko preizkusim, ko moj telefon Nokia Lumia ne deluje pravilno? - Pogosta vprašanja o Nokii
Povprečna ocena

Veliko težav s telefonom lahko odpravite sami v nekaj minutah – vključno s primeri, ko zamrzne telefon, se zruši aplikacija, nastanejo težave z zvokom in vidite prazen zaslon. Da prihranite čas, poskusite z naslednjimi tremi popravki.

1. Znova zaženite telefon

Če je strojna oprema telefona blokirana, najprej znova zaženite telefon. To ne ponastavi Microsoftovega računa (Windows Live ID) in ne odstrani nobenih podatkov uporabnika.

Možnost 1: Ponastavitev strojne opreme za telefone z vgrajeno baterijo (telefon ima posebna elektronska vezja, ki izklopijo napajanje, ko pritisnete kombinacijo tipk):

1. Prepričajte se, da je telefon vklopljen in polnilnik iztaknjen.
2. Pritisnite tipki za zmanjšanje glasnosti in vklop/izklop in ju držite 10 sekund.
3. Zaslon telefona bo črn (telefon je izklopljen).
4. Nato pritisnite tipko za vklop/izklop, da vklopite telefon

Možnost 2: Ponastavitev strojne opreme pri telefonih z odstranljivo baterijo:

1. Odstranite baterijo in jo znova vstavite.
2. Telefon vklopite kot običajno.

2. Posodobite programsko opremo

Morda ne uporabljate najnovejše programske opreme za vaš telefon. Vašo težavo lahko odpravi posodobitev na najnovejšo različico za vaš telefon.
Ali so v vaši regiji na voljo posodobitve programske opreme za telefon Lumia, lahko preverite tukaj.

3. Ponastavite telefon

Opozorilo: s tem izbrišete vse osebne vsebine v telefonu, vključno z aplikacijami, ki ste jih kupili in prenesli (lahko jih znova prenesete), ter obnovite tovarniške nastavitve.

Če želite ponastaviti telefon na tovarniške nastavitve, pojdite na Nastavitve > O napravi in nato Ponastavitev telefona.

Če telefon izgubite, ga lahko ponastavite na daljavo. Pri tej možnosti morate imeti omogočeno funkcijo Poišči moj telefon, vaš telefon pa mora biti povezan z mobilnim omrežjem.

1. Prijavite se v spletno mesto http://www.windowsphone.com.
2. Kliknite na spustni meni ob svojem imenu in izberite napravo, ki jo želite izbrisati.
3. V zgornjem levem kotu boste videli ime in model telefona Windows Phone.
4. Kliknite Izbriši telefon.

poizkusi še tole-

Step 1Make sure the charger is disconnected.1. Switch the power Off.2. Press and hold the Volume down and connect the charger, if succeed an exclamation mark (!) is shown on the screen.

Step 2Then input the keys in the following order:1. Volume up2. Volume down3. Power4. Volume down

Step 3The phone will reset and boot up automatically. Please note that this may take several minutes. in
 
Nazadnje urejeno:

kreden1

Pripravnik
5. nov 2010
289
0
16
Citat:
Uporabnik sdpa pravi:
Evo, danes se mi je telefon spet zaštekal. Tole mi ni všeč. Sem odprl Store, da bi posodobil aplikacije in je kar zamrznil telefon. Power button ni pomagal, moral sem spet narediti staro foro držanja power gumb + volume down gumb.

Bi znalo bit to posledica kake aplikacije?

Lahko je tudi kaj narobe s telefonom oz. instalacijo OS-a, meni se 920 ni še nikoli tako zaštekala v sistemski aplikaciji. Se mi je pa že zgodilo, da je kakšna slabo spisana aplikacija resetirala telefon, ampak redkokdaj. Zagotovo pa to ni normalno, da ti tako šteka.
 
Nazadnje urejeno:

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Imam eno vprašanje. Bratranec je kupil telefon in sedaj namestil najnovejšo posodobitev. Če želi imeti Data Sense, kako mora resetirati telefon?
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik sergio pravi:
Citat:
Uporabnik Jodlar pravi:
Citat:
Uporabnik sergio pravi:
ksz.. sam je pa res občutlijva na praske. Po 5 dneh uporabe (ne pretirane) + da je stalno v torbici, imam 2 praski na ekranu
bonk.gif

Gorilla potem ne opravičuje svojega slovesa!

zgleda da ne, ker razen ko je v roki, je konstantno v torbici..razen ce jo noht spraska
bonk.gif

Očitno maš v torbici svinjarijo/droben kamenček, nekaj zrnc peska...?!
 

slvn

Fizikalc
19. dec 2007
1.570
2
38
Ce ga je instaliral preko uradne poti, potem je navaden reset dovolj (ugasnes in prizges). V bistvu ti ze update rece, da bo resetiral telefon.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.563
36
48
41
Ljubljana
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
Citat:
Uporabnik sergio pravi:
Citat:
Uporabnik Jodlar pravi:
Citat:
Uporabnik sergio pravi:
ksz.. sam je pa res občutlijva na praske. Po 5 dneh uporabe (ne pretirane) + da je stalno v torbici, imam 2 praski na ekranu
bonk.gif

Gorilla potem ne opravičuje svojega slovesa!

zgleda da ne, ker razen ko je v roki, je konstantno v torbici..razen ce jo noht spraska
bonk.gif

Očitno maš v torbici svinjarijo/droben kamenček, nekaj zrnc peska...?!

dopuščam to možnost, samo recimo HTC Sensation sem brez problema brez torbic nosil v žepu prosto (redko redko je bilo še kaj v žepu - ključi,...), pa so se prve praske pojavili šele čez par mesecev
tongue-1.gif
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Drži, ja. Je pa res, da so tudi motivi izpadli precej ok, bolje kot ko sem škljocal..
smile-1.gif


Glede resetiranja nisem nič rešil, do sedaj se mi je dvakrat ugasnil, obakrat sem na že opisani način "rešil" težavo. Ma nevem, zaenkrat sem pustil tako kot je, naslednjič bom telefon povrnil na tovarniške nastavitve in inštaliral samo Nokia programe. Če se bo ponavljalo pa opet na Teleray.

Je pa zanimivo, enaka napaka se mi je zgodila na N9, le da je tam ni šlo več prižgat. Tudi na servisu so jo potem le zamenjali z novo, ker niso ugotovili težave.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
Imaš pa res čudno srečo. te težave ki jih opisuješ sem zasledil po forumih od drugih, vendar je za čuda tega zelo malo.meni se ta incident še ni primeril in upam da tako ostane.
Kot opisuješ za slike ugotovil sem podobno kot ti da morda ne slikam ravno dobro ampak slike izpadejo zelo dobro in to me je res razveselilo ker pri drugih telefonih to slabo slikanje pride do izraza .
trenutno sem z uporabo telefona zadovoljen, po težavah z omrežjem TUŠ-sem tega prešaltal na 2G in sedaj je solidno dobro tako z sprejemom kot klicanjem,.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Barve so kar v redu (no saj je slikano na soncu), ampak je pa veliko procesiranja uporabljenega. Se mi zdi, da moj One S zajame več podrobnosti. Kaj pa če slikaš neko drobno besedilo?