Nokia LUMIA 920 - prvi vtisi

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
@retro
na Lumii 920 signal vlece nadpovprečno. Testirano večkrat letos poleti, ko smo bili na določeni lokaciji, ki ima zelo slab signal in sem bil eden izmed redkih, ki se je pogovarjal večino časa brez problema. Galaxy S3 in iPhone5 so slabše lovil.
tako, da imas prekoTusa verjetno slab signal.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Z vsem spoštovanjem, to da 920-ka vleče nadpovprečno naspram i-5 ali s3 je iz trte izvito in močno pretirano... Še žal vam bo, da je @retro nabavil 920-ko, je eden redkih, ki realno piše o svojih težavah z novo igračko...
 

slvn

Fizikalc
19. dec 2007
1.570
2
38
Ja lahko, da je kaj narobe z retrovejim, ce ostali telefoni delajo. Ce se bo to ponavaljalo, ko ostali ne bojo imeli tezav, bo verjetno to delo za servis.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Retro, imaš izbiro omrežja na "Avtomatsko/Samodejno" ali si izbral eksplicitno Tuš? Če imaš na samodejno, poskusi nastaviti eksplicitno na Tuš.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Citat:
Uporabnik srv pravi:
Z vsem spoštovanjem, to da 920-ka vleče nadpovprečno naspram i-5 ali s3 je iz trte izvito in močno pretirano... Še žal vam bo, da je @retro nabavil 920-ko, je eden redkih, ki realno piše o svojih težavah z novo igračko...

En del hiše imamo tako nerodno postavljeno in starejše stene, da mi 3g signal ne pride notri. žPred uporabo 920 sem imel S3, žena ga ima še sedaj. Z S3 sem imel v tistem prostoru vedno težave ker se je vedno ravno handover delal, z 920 nimam težav. Tudi prekinjalo me je v tem prostoru mnogo več kot pa sedaj. Žena mora še vedno ven iz prostora ko ima v roki s3, meni notrina 920 bolje lovi.
VErjamem pa da so si primeri zelo različni. V mojih okoliščinah se 920 mnogo bolje obnese. In primerljiv androdi za 300€ (NOV!) kolikor so te lumie zdaj, ji ne sežejo niti do kolena, pa naj si bodi to po izdelavi, po zanesljivosti delovanja, fotoaparatu ali biločemu. Tudi mene katera stvar moti ampak pod črto sem zelo zadovoljen. Kaj bo kdo kupil pa mene ne gane, ker nimam kakšnega procenta od prodaje, nebi se pa branil
tongue-1.gif


Aja pa še to. Saj to vam je poznano, da se aparati v vsakem (različnem) omrežju različno obnašajo? Ker ravno zaradi tega potekajo razni acceptance testi predno ga da operater v prodajo. In jaz v Mobitel omrežju nimam problemov. Lahko da so "anomalije" v tuševem omrežju, nebi bilo to nič čudnega
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.726
6.909
113
Tuš je OK, je pa bilo pred cca letom nekaj govora o simobilu. Naj bi se baterija na njihovem omrežju toliko prej porabila. Mislim sicer da je bilo govora o L820, je pa en mod govoril o tem, oz pisal.
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Jaz povem realno! In če je večini na tistem območju prekinjalo, meni ni! Tako da so za nujne klice uporabljali moj telefon.
Je pa bilo to preko Mobitel omrežja (pri večini).

Tu pa se gre za Tuš in morda, da je kaj drugače... tudi samodejno preklaplanje med Mobitelovimi in Tuš oddajniki. Kot je predhodnik rekel, nastavi ročno ali na Mobitel ali ročno na Tuš.
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Citat:
Uporabnik srv pravi:
Z vsem spoštovanjem, to da 920-ka vleče nadpovprečno naspram i-5 ali s3 je iz trte izvito in močno pretirano... Še žal vam bo, da je @retro nabavil 920-ko, je eden redkih, ki realno piše o svojih težavah z novo igračko...
Samo čakaš da pokoorcaš? Meni je res vseeno, nisem noben fen kake znamke ali česa, ste mi pa smešni eni, ki "napol v šali" tko klincate čez nek izdelek.

Jaz osebno s signalom nimam nobenih težav, itak je to velikokrat stvar omrežja in niti ne telefona.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
Vse skupaj je stvar debate,iznesel sem sdamo problem ki je opažen pri uporabi, naj povem da je v okolici mene kar 5 kom repetitorjev na oddaljenosti od 300-500 metrov zakaj jih je toliko ne vem, verjjetno pa je že potreba po tem, zakaj signal prekinja ne vem.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.307
2.360
113
Pomurje
ravno se potegujem za Lumio 925 32gb. Piše da je simlockfrei in da je od vodafona.

Lahko imam kakšne težave pri nas z M@ sim?
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik sdpa pravi:
Citat:
Uporabnik srv pravi:
Z vsem spoštovanjem, to da 920-ka vleče nadpovprečno naspram i-5 ali s3 je iz trte izvito in močno pretirano... Še žal vam bo, da je @retro nabavil 920-ko, je eden redkih, ki realno piše o svojih težavah z novo igračko...
Samo čakaš da pokoorcaš? Meni je res vseeno, nisem noben fen kake znamke ali česa, ste mi pa smešni eni, ki "napol v šali" tko klincate čez nek izdelek.

Jaz osebno s signalom nimam nobenih težav, itak je to velikokrat stvar omrežja in niti ne telefona.

Mislim, da ne in bolj pokoorcavajo tisti, ki uporabljajo pridevnike daleč najboljši/svetlobna leta naprej/nadpovprečno napram/etc.

Vsi, ki smo že nekaj dali skozi in uporabljali več naprav oz. sistemov vemo, da med aparati/sistemi ni takih razlik ...

PS: priznam pa, da je debata na forumu včasih malo problematična, saj ni postavljenih meril kaj pomeni nadpovprečno/svetlobna leta naprej/etc. Tu se posipam s pepelom, kar je zame normalno/minorno/malo boljše nekomu drugemu lahko prestavlja popolnoma druge dimenzije
redface-1.gif


PS2: dobro si napisal, večkrat je problem v omrežju kot samem telefonu in tukaj sem se oglasil zato, ker 920-ka npr. v moji pisarni lovi slabše od E6 in XZL, ampak sem še vedno prepričan da je 920-ka odličen telefon in tudi moja življenska premisa je da ne pluvam po konkurenci in uporabljam super pridevnikov, morda le občasno malo, ko je sarkazem na on ...
smile-1.gif
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Ja, startscreen in še nekatere aplikacije... Spomnim se aplikacije od nemške železnice.